Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 27 Δεκ 2018, 08:34

Δεν μου φταινε σε τιποτα τα ζωα, αλλα εχει εξελιχθει σε μαστιγα το να παιρνει ο καθε καγκουρας ενα σκυλο και να βγαινει βολτα οπου του καπνισει.

Δε μπορουμε να πιουμε με την ησυχια μας μια πορτοκαλαδα η εναν καφε με τα παιδια μας.

Θες κυρια μου να πιεις κατι στην καφετερια? Αστο το ζωντανο στο σπιτακι σου.

Που ξερω γω τι βρωμα και τι αρρωστιες μπορει να κουβαλαει ο καθε κοπριτης που μου φερνεις διπλα στα παιδια μου?

Ασε που τα περισσοτερα γυρνανε τον κοσμο αναποδα αμα δουνε τιποτα αλλα σκυλια μεσα στην ιδια καφετερια.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29728
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 27 Δεκ 2018, 08:40

Πήξε.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Ripper
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 17 Δεκ 2018, 20:55

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ripper » 27 Δεκ 2018, 08:45

Mου έχει τύχει να βρεθώ τετ ατ τετ με τεράστιο κόπρο στο ΙΚΑ Κορυδαλλού στον πρώτο όροφο στο Μητρώο.
Έφαγε κλοτσιδι και ο κόπρος και το θηλυκό ζώο που τον συνόδευε.
Του χρόνου περιμένω να εκδικαστεί η μήνυση που μου έκανε

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4337
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 27 Δεκ 2018, 08:55

σκύλος μέσα σε δημόσια υπηρεσία; να υποθέσω χωρίς φίμωτρο, έτσι; δηλαδή αν έμπαινε κάποιος που τα φοβάται, θα τον δάγκωνε;
απαράδεκτο.

εν πάση περιπτώσει, άλλο αν πρόκειται για κανα μικρο σκυλάκι και άλλο για κανα γαιδούρι 50 κιλών.

τώρα για τα μικρόβια, ασθένειες κτλ, τα παιδιά κουβαλούν περισσότερες. κάθε χρόνο με το που ανοίγουν τα σχολεία, για ένα τρίμηνο περίπου ψοφάει όλο το τμήμα από ιώσεις που τις κουβαλούν οι έχοντες μικρά παιδιά. τι θα κάνουμε, θα απαγορέψουμε τους μπόμπιρες από τις καφετέριες και θα στερήσουμε την χαρά των γονιών τους που κάνουν ένα πακέτο δίπλα στα βλαστάρια τους;

επίσης, οικόσιτο σκύλο να γυρνάει σαν παρλιακό στις καφετέριες δεν έχω δει. - και να σπάει τα νεύρα των θαμώνων. αγέλη παιδιών που τρέχουν ουρλιάζοντας, πολλάκις. οι δε γονείς των, ζαμαν φου.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 27 Δεκ 2018, 09:02

Naranjita έγραψε:
27 Δεκ 2018, 08:55
σκύλος μέσα σε δημόσια υπηρεσία; να υποθέσω χωρίς φίμωτρο, έτσι; δηλαδή αν έμπαινε κάποιος που τα φοβάται, θα τον δάγκωνε;
απαράδεκτο.

εν πάση περιπτώσει, άλλο αν πρόκειται για κανα μικρο σκυλάκι και άλλο για κανα γαιδούρι 50 κιλών.

τώρα για τα μικρόβια, ασθένειες κτλ, τα παιδιά κουβαλούν περισσότερες. κάθε χρόνο με το που ανοίγουν τα σχολεία, για ένα τρίμηνο περίπου ψοφάει όλο το τμήμα από ιώσεις που τις κουβαλούν οι έχοντες μικρά παιδιά. τι θα κάνουμε, θα απαγορέψουμε τους μπόμπιρες από τις καφετέριες και θα στερήσουμε την χαρά των γονιών τους που κάνουν ένα πακέτο δίπλα στα βλαστάρια τους;
Συμφωνω. Eπισης λαθος.

Αλλα το να εξομοιωνεις παιδια με κοπριτες ειναι επισης λαθος. Αν ενα παιδακι πατησει την ουρα του σκυλιου κατα λαθος, ο σκυλος θα του κανει ζημια οσο καθαρος και να ειναι.

Μαστιγα κανονικη που εχει παρει τεραστιες διαστασεις τα τελευταια 10 χρονια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lafkiotis την 27 Δεκ 2018, 09:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Ripper
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 17 Δεκ 2018, 20:55

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ripper » 27 Δεκ 2018, 09:04

Φόρος απόκτησης και κατοχής κόπρου, για να δούμε μετά πόσοι είναι οι αληθινοί κυνοφιλοι.

george-dm
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 07:27
Phorum.gr user: george-d-m

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από george-dm » 27 Δεκ 2018, 09:15

lafkiotis έγραψε:
27 Δεκ 2018, 08:34
Δεν μου φταινε σε τιποτα τα ζωα, αλλα εχει εξελιχθει σε μαστιγα το να παιρνει ο καθε καγκουρας ενα σκυλο και να βγαινει βολτα οπου του καπνισει.

Δε μπορουμε να πιουμε με την ησυχια μας μια πορτοκαλαδα η εναν καφε με τα παιδια μας.

Θες κυρια μου να πιεις κατι στην καφετερια? Αστο το ζωντανο στο σπιτακι σου.

Που ξερω γω τι βρωμα και τι αρρωστιες μπορει να κουβαλαει ο καθε κοπριτης που μου φερνεις διπλα στα παιδια μου?

Ασε που τα περισσοτερα γυρνανε τον κοσμο αναποδα αμα δουνε τιποτα αλλα σκυλια μεσα στην ιδια καφετερια.
Δεν κολλάς εύκολα αρρώστιες από τα σκυλιά, ξεκολλάτε με αυτές τις σαχλαμπούρδες. Πιθανότερο είναι να κολλήσεις ιους και μικρόβια από το μετρό και τους συνεπιβάτες σου παρά από το σκυλάκι της γειτόνισσας -πρέπει να είσαι ηλίθιος για να πιστεύεις αλλιώς. Είναι χειρότερος και από τον φόβο για τα αεροπλάνα σε σχέση με εκείνον για τα αυτοκίνητα όταν γίνονται χιλιάδες τροχαία τη μέρα ενώ πέφτουν 1-2 αεροπλάνα το χρόνο

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15231
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 27 Δεκ 2018, 09:26

lafkiotis έγραψε:
27 Δεκ 2018, 08:34
Δεν μου φταινε σε τιποτα τα ζωα, αλλα εχει εξελιχθει σε μαστιγα το να παιρνει ο καθε καγκουρας ενα σκυλο και να βγαινει βολτα οπου του καπνισει.

Δε μπορουμε να πιουμε με την ησυχια μας μια πορτοκαλαδα η εναν καφε με τα παιδια μας.

Θες κυρια μου να πιεις κατι στην καφετερια? Αστο το ζωντανο στο σπιτακι σου.

Που ξερω γω τι βρωμα και τι αρρωστιες μπορει να κουβαλαει ο καθε κοπριτης που μου φερνεις διπλα στα παιδια μου?

Ασε που τα περισσοτερα γυρνανε τον κοσμο αναποδα αμα δουνε τιποτα αλλα σκυλια μεσα στην ιδια καφετερια.
Αντί σκύλου, αποκτήστε μια γάτα: παραμένει σπίτι χωρίς να απαιτεί βόλτες, καταλαμβάνει λιγότερο χώρο, είναι πιο οικονομική και απείρως πιο αθόρυβη!Εικόνα
Και για να σοβαρευτούμε, τα σκυλιά δεν φταίνε σε τίποτα αλλά φταίνε τα δίποδα που τα συνοδεύουν.
Όταν το δίποδο είναι άξεστο, απολίτιστο και εγωπαθές πώς περιμένεις να έχει τρόπους το άμοιρο το ζώο που επέλεξε να ζει μαζί του; Όταν το δίποδο δεν σέβεται τον συνάνθρωπό του, αψηφώντας τους περιορισμούς που οφείλει να έχει ως κάτοχος σκύλου, και όπως π.χ. να φροντίζει να καθαρίζει τα απορρίμματα του ζωντανού του(κι όχι να τα αφήνει να "στολίζουν" πεζοδρόμια και παρτέρια σφυρίζοντας αδιάφορα), ή να κυκλοφορεί το ζώο του στους δημόσιους χώρους με λουρί, ας μη τα βάζουμε με τα σκυλιά, που σημαίνει οτι το δεύτερο συνθετικό του τίτλου του νήματος θα πρέπει να αντικατασταθεί από άλλη λέξη.

Και μια λεπτομέρεια: τα παιδιά ουδόλως κινδυνεύουν από- εν δυνάμει- ασθένεια του "κάθε κοπρίτη", γιατί οι σοβαρές ασθένειες των ζώων δεν μεταδίδονται στους ανθρώπους. Αυτοί που πρωτίστως είναι επικίνδυνοι και χρειάζονται λουρί και φίμωτρο είναι μόνο ορισμένοι συνάνθρωποι, αυτοί να σε ανησυχούν.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

User_601

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 27 Δεκ 2018, 09:26

Στον πλανητη αυτο ''κυριε''λαφκιωτη,δεν εχετε δικαιωμα ζωης μονο εσεις,αλλα και αλλα ζωακια και μαλιστα απειρως καλυτερα απο σενα.Και με τους βρωμομαλακες λεμε τι θα γινει,αλλα εχουν δικαιωμα και αυτοι να ζουνε και να γραφουν κιολας και εδω.Τους ανεχομαστε,αν και ειναι πολυ κατωτεροι απο τα ζωα.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 27 Δεκ 2018, 09:47

Εσθήρ έγραψε:
27 Δεκ 2018, 09:26
Στον πλανητη αυτο ''κυριε''λαφκιωτη,δεν εχετε δικαιωμα ζωης μονο εσεις,αλλα και αλλα ζωακια και μαλιστα απειρως καλυτερα απο σενα.Και με τους βρωμομαλακες λεμε τι θα γινει,αλλα εχουν δικαιωμα και αυτοι να ζουνε και να γραφουν κιολας και εδω.Τους ανεχομαστε,αν και ειναι πολυ κατωτεροι απο τα ζωα.
είναι σωστά αυτά που λες αλλά το βασικό θέμα είναι πού χέζει ο καθένας.
Τα σκυλιά αντί να τα μάθουν να χέζουν σπίτι σε λεκάνη με άμμο
έχουν κάνει υπαίθρια αποχωρητήρια τους δρόμους και τα παρκάκια.
Αυτό είναι το πρόβλημα.
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

User_601

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 27 Δεκ 2018, 09:51

Athos έγραψε:
27 Δεκ 2018, 09:47
Εσθήρ έγραψε:
27 Δεκ 2018, 09:26
Στον πλανητη αυτο ''κυριε''λαφκιωτη,δεν εχετε δικαιωμα ζωης μονο εσεις,αλλα και αλλα ζωακια και μαλιστα απειρως καλυτερα απο σενα.Και με τους βρωμομαλακες λεμε τι θα γινει,αλλα εχουν δικαιωμα και αυτοι να ζουνε και να γραφουν κιολας και εδω.Τους ανεχομαστε,αν και ειναι πολυ κατωτεροι απο τα ζωα.
είναι σωστά αυτά που λες αλλά το βασικό θέμα είναι πού χέζει ο καθένας.
Τα σκυλιά αντί να τα μάθουν να χέζουν σπίτι σε λεκάνη με άμμο
έχουν κάνει υπαίθρια αποχωρητήρια τους δρόμους και τα παρκάκια.
Αυτό είναι το πρόβλημα.
Σε αυτο ομως ευθυνονται τα ΑΦΕΝΤΙΚΑ και οχι τα σκυλια.Τα αφεντικα που στην ελλαδα δεν μαζευουν με σακουλα,ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ,να το κανουν και τα πανε σε παρκα για να χεσουν χωρις να τα μαζευουν.
Δεν βλεπω ομως στον τιτλο να λεει για τα ΒΡΩΜΟΑΦΕΝΤΙΚΑ,για ΒΡΩΜΟΣΚΥΛΑ ΛΕΕΙ....εκει ειναι η ενσταση μου.Αν ελεγε για τους μαλακες που τα βαζουν να χεζουν οπου ναναι και ΔΕΝ μαζευουν τα κακα,οπως πρεπει ναι μαζι του θα ημουν.
Και βεβαια μιλαει και για διαφορα αλλα,οπως για αρρωστιες και αλλα ομορφα,εχοντας πληρη αγνοια.
Οπως παντα την πληρωνουν τα ζωα και οχι οι ανθρωποι που ειναι ανευθυνοι.
ΑΥΤΑ,και μαθε να σκεφτεσαι.Το προβλημα δεν ειναι τα σκυλια,αλλα οι ανευθυνοι ελληναρες.Που αυτοι ΔΕΝ ειναι φιλοζωοι,απλα εχουν σκυλο.
ΥΓ.Τα σκυλια επισης ΔΕΝ ειναι γατες να χεζουν σε αμμο.Τα σκυλια χεζουν εξω...και δεν απαγορευεται αυτο,αλλα υποχρεωνονται οι ιδιοκτητες να μαζευουν τα σκατα με σακουλες.Οπως και στο εξωτερικο.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 27 Δεκ 2018, 10:00

Κυρια/ε Εσθηρ σας παρακαλω να διαβασετε την πρωτη προταση στο πρωτο μου ποστ σε αυτο το θρεντ.

Eυχαριστω.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 27 Δεκ 2018, 10:16

lafkiotis έγραψε:
27 Δεκ 2018, 10:00
Κυρια/ε Εσθηρ σας παρακαλω να διαβασετε την πρωτη προταση στο πρωτο μου ποστ σε αυτο το θρεντ.

Eυχαριστω.
Που μεταφράζεται σε:

¨Μερικοί από τους καλύτερους μου φίλους ειναι σκυλιά αλλά..."
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 27 Δεκ 2018, 10:18

O OAHNNSEA που ειναι να σκυλιάσει απο το κακο του που δε σκεφτηκε πρωτος αυτο το νημα;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

User_601

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 27 Δεκ 2018, 10:19

lafkiotis έγραψε:
27 Δεκ 2018, 10:00
Κυρια/ε Εσθηρ σας παρακαλω να διαβασετε την πρωτη προταση στο πρωτο μου ποστ σε αυτο το θρεντ.

Eυχαριστω.
Διαβασα μια χαρα το πρωτο ποστ,το οποιο γραφει αυτα
Θες κυρια μου να πιεις κατι στην καφετερια? Αστο το ζωντανο στο σπιτακι σου.

Που ξερω γω τι βρωμα και τι αρρωστιες μπορει να κουβαλαει ο καθε κοπριτης που μου φερνεις διπλα στα παιδια μου?
,το οτι δηλωνεις οτι δεν σου φταινε τιποτα τα ζωα στην αρχη,ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Μαθετε κυριε οτι ΔΕΝ απαγορευεται η βολτα στα σκυλια,επειδη εσεις δεν τα γουσταρετε,ο κοσμος δνε γυριζει γυρω απο σενα,ουτε τους ομοιους σου,ΜΑΘΕΤΕ επισης οτι ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΞΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥΣ,διοτι δεν ειναι δυνατον να μενουν μεσα τα σκυλια συνεχεια,ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΣΟΥΝ,δεν ειναι γατες να χεζουν σε αμμολεκανη,αλλα αυτο που ΔΕΝ λετε ειναι να μαζευουν τις σκατουλες τους τα αφεντικα.

Επισης μια χαρα διαβαζω και τον τιτλο που μιλαει για ΒΡΩΜΟΣΚΥΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΒΡΩΜΟΑΦΕΝΤΙΚΑ/
Το ΚΟΠΡΙΤΗΣ επισης δειχνει ποσο ΔΕΝ εχεις προβλημα με τα σκυλια.
Αυτα και καλα μυαλα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών