Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Δεκ 2018, 22:55

καλά όχι και συνέχεια, όταν ειναι τα πόστ σου μικρά και την πατάω και τα διαβάζω. Πες όμως, γιατί λες συνέχεια τους άλλους χαζούς;

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 30 Δεκ 2018, 22:59

Otto Weininger έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:47
Μάλλον το παρακανες με τα μελομακάρονα.
Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδι αγόρι μου. Την επόμενη φορά που θα σκεφτείς ότι είσαι φιλόζωος, θυμήσου το.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29752
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 30 Δεκ 2018, 23:01

geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:59
Otto Weininger έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:47
Μάλλον το παρακανες με τα μελομακάρονα.
Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδι αγόρι μου. Την επόμενη φορά που θα σκεφτείς ότι είσαι φιλόζωος, θυμήσου το.
Δηλαδή τι είναι τα λαμπραντορ ρε άνθρωπε αν όχι σκύλος συντροφιάς;; Γεννημένα για να τρέχουν σε αγελες στην στέπα και να κυνηγούν;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Δεκ 2018, 23:03

geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:59
Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδι αγόρι μου. Την επόμενη φορά που θα σκεφτείς ότι είσαι φιλόζωος, θυμήσου το.
τα σκυλια φίλε δεν έχουν κανένα λόγο να μην τους αρέσει εκεί που περνάνε καλά. Αν εσύ περνάς καλά στο διαμέρισμα, περνάνε και εκείνα. Την επόμενη φορά που θα θες να βρεις μια δικαιολογία, βρες μια άλλη :)

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69740
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Δεκ 2018, 23:05

enaon έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:11
Εγώ κάθε φορά που τον παίρνω μαζί μου στο σινεμά, του βάζω σκουφάκι.
Έχω κάτι σετάκια σκουφί/πουλόβερ/γάντια, πολύ χαριτωμένα.
Στο μέγαρο, του φοράω το βελούδινο συνολάκι κι ένα φίμωτρο με στρασάκια για να μην γαυγίζει όταν δεν του αρέσει η παράσταση.
οταν οι μηχανές θα κάνουν επανάσταση, το ΑΙ θα μπεί να διαβάσει αυτό το νημα και θα μας πει με σταθερή μεταλλική φωνή: Οι άνθρωποι είναι για την φύση, είναι απάνθρωπο να ζείτε έτσι.
Εγώ ακούω φωνές και σήμερα που λένε ότι τα διαμερίσματα καταπιέζουν τα σκυλιά αλλά είναι ιδανικά για τα παιδιά. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

User_601

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 30 Δεκ 2018, 23:06

geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:59
Otto Weininger έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:47
Μάλλον το παρακανες με τα μελομακάρονα.
Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδι αγόρι μου. Την επόμενη φορά που θα σκεφτείς ότι είσαι φιλόζωος, θυμήσου το.
Κανενας δεν ειπε οτι ειναι παιχνιδι.ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ.Ισα ισα το αντιθετο λεμε.Και οτι οποιος αποφασισει να εχει ζωο,πρεπει να το σκεφτεται πολυ σοβαρα,να μην το εγκαταλειπει και γεμιζουμε αδεσποτα και μετα παραπονιεστε,να το φροντιζει,να κανει αυτα που πρεπει κλπ κλπ.
Εσυ παπαγαλιζεις μια καραμελα,που υπαρχει μονο στον εγκεφαλο σου,οπως και καποιοι αλλοι,για να δικαιολογισετε την μισοζωια σας και μισανθρωπια σας,μαζι πανε αυτα.
Μορφωσου λιγο,δες τι εστι ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ και τι ΑΓΡΙΟ ΖΩΟ,διοτι τα εχεις μπλεξει αυτα στο ''μυαλο'' σου,δες τι εστι εξημερωση,δες τι εστι αστικο περιβαλλον και ζωα αστικου περιβαλλοντος,κατανοησε το προβλημα αδεσποτων και μετα ελα σφυρα μας.

ΕΣΥ και οι ομοιοι σου απλα θελετε την εξαφανιση των ζωων,να μην υπαρχουν και δεν καταννοειται οτι τα ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ειναι ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΠΛΕΟΝ και οχι ΑΓΡΙΑ ΖΩΑ,ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ....ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΕς,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΕΝ ΘΕΣ....ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΡΕΙς ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΒΗΞΕ ΜΑς.
και ζωη χωρις ζωα ΓΙΟΚ...ΚΑΤΑΛΑΝΕ ΤΟ,Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΙΣΑΙ....ΑΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΖΩΑ ΕΣΥ ΓΙΟΚ...ΣΕΒΣΜΟΣ ΣΤΑ ΖΩΑ ΛΟΙΠΟΝ,και τα κατοικιδια χωρις τον ανθρωπο ετσι σκατα που τα καναμε δεν μπορουν να ζησουν.
Τα υπολοιπα ειναι δικαιολοηιες για την μισοζωια σου.
Γκετ ε λαιφ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος User_601 την 30 Δεκ 2018, 23:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Δεκ 2018, 23:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:05
Εγώ ακούω φωνές και σήμερα που λένε ότι τα διαμερίσματα καταπιέζουν τα σκυλιά αλλά είναι ιδανικά για τα παιδιά. :lol:
τα παιδιά τα έφτιαξε ο θεός να μένουν στην κούνια και να γυρνάνε γύρω τους κινέζικα φωτάκια, άλλο πράγμα.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 30 Δεκ 2018, 23:07

enaon έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:03
geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:59
Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδι αγόρι μου. Την επόμενη φορά που θα σκεφτείς ότι είσαι φιλόζωος, θυμήσου το.
τα σκυλια φίλε δεν έχουν κανένα λόγο να μην τους αρέσει εκεί που περνάνε καλά. Αν εσύ περνάς καλά στο διαμέρισμα, περνάνε και εκείνα. Την επόμενη φορά που θα θες να βρεις μια δικαιολογία, βρες μια άλλη :)


Ναι, το ίδιο και τα καναρίνια. Πανευτυχή στο κλουβί τους.
Αναμενόμενη απάντηση:
Μα, άμα τα αφήσουμε ελεύθερα θα τα φάνε οι αετοί.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20230
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 30 Δεκ 2018, 23:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:05

Εγώ ακούω φωνές και σήμερα που λένε ότι τα διαμερίσματα καταπιέζουν τα σκυλιά αλλά είναι ιδανικά για τα παιδιά. :lol:
Μόνο μην αρχίσεις τα "κάνε παιδί αντί να πάρεις σκύλο", καήκαμε.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Δεκ 2018, 23:08

geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:07

Ναι, το ίδιο και τα καναρίνια. Πανευτυχή στο κλουβί τους.
Αναμενόμενη απάντηση:
Μα, άμα τα αφήσουμε ελεύθερα θα τα φάνε οι αετοί.
οχι ρε τα καναρίνια και οι καρχαρίες δεν ειναι το ίδιο, πάρε έναν και θα καταλάβεις.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 30 Δεκ 2018, 23:09

Otto Weininger έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:01
geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:59
Otto Weininger έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:47
Μάλλον το παρακανες με τα μελομακάρονα.
Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδι αγόρι μου. Την επόμενη φορά που θα σκεφτείς ότι είσαι φιλόζωος, θυμήσου το.
Δηλαδή τι είναι τα λαμπραντορ ρε άνθρωπε αν όχι σκύλος συντροφιάς;; Γεννημένα για να τρέχουν σε αγελες στην στέπα και να κυνηγούν;
Η ένστασή μου δεν έγκειται στο να έχεις σκυλί στο σπίτι. Αυτό ελεύθερα, κάνε ότι θες άμα σαρέσει. Αλλά το "είμαι φιλόζωος" επειδή κλειδαμπάρωσα 10 γατιά στο σπίτι με 3 σκύλους, είναι τουλάχιστον αστείο.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 30 Δεκ 2018, 23:11

geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:09
Η ένστασή μου δεν έγκειται στο να έχεις σκυλί στο σπίτι. Αυτό ελεύθερα, κάνε ότι θες άμα σαρέσει. Αλλά το "είμαι φιλόζωος" επειδή κλειδαμπάρωσα 10 γατιά στο σπίτι με 3 σκύλους, είναι τουλάχιστον αστείο.
αναδίπλωση βλέπω, ειχα αρχίζει να πιστεύω οτι είσαι ινδιάνος και μιλάς με τα ζώα, αλλά τελικά απλά θές την ησυχία σου μάλλον. :e040:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 30 Δεκ 2018, 23:12

geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:07
enaon έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:03
geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 22:59
Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδι αγόρι μου. Την επόμενη φορά που θα σκεφτείς ότι είσαι φιλόζωος, θυμήσου το.
τα σκυλια φίλε δεν έχουν κανένα λόγο να μην τους αρέσει εκεί που περνάνε καλά. Αν εσύ περνάς καλά στο διαμέρισμα, περνάνε και εκείνα. Την επόμενη φορά που θα θες να βρεις μια δικαιολογία, βρες μια άλλη :)


Ναι, το ίδιο και τα καναρίνια. Πανευτυχή στο κλουβί τους.
Αναμενόμενη απάντηση:
Μα, άμα τα αφήσουμε ελεύθερα θα τα φάνε οι αετοί.
Πλέον τα πουλιά δεν τα κρατάνε στο κλουβί αλλά τα αφήνουν να φτερουγίζουν στο διαμέρισμα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20230
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 30 Δεκ 2018, 23:13

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:12
geospun έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:07
enaon έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:03

τα σκυλια φίλε δεν έχουν κανένα λόγο να μην τους αρέσει εκεί που περνάνε καλά. Αν εσύ περνάς καλά στο διαμέρισμα, περνάνε και εκείνα. Την επόμενη φορά που θα θες να βρεις μια δικαιολογία, βρες μια άλλη :)


Ναι, το ίδιο και τα καναρίνια. Πανευτυχή στο κλουβί τους.
Αναμενόμενη απάντηση:
Μα, άμα τα αφήσουμε ελεύθερα θα τα φάνε οι αετοί.
Πλέον τα πουλιά δεν τα κρατάνε στο κλουβί αλλά τα αφήνουν να φτερουγίζουν στο διαμέρισμα.
Ναι, μέσα στο τηγάνι.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

User_601

Re: Τι θα γινει με τα βρωμοσκυλα?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 30 Δεκ 2018, 23:22

Ναι, το ίδιο και τα καναρίνια. Πανευτυχή στο κλουβί τους.
Αναμενόμενη απάντηση:
Μα, άμα τα αφήσουμε ελεύθερα θα τα φάνε οι αετοί.
Και ποιος σου φιλτατε οτι εγω ειμαι υπερ των πουλιων στα κλουβια;ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΙΠΑ,διοτι ουτε τα πουλια ειναι κατοικιδια,ουτε οι σαυρες,ουτε οι βοες,ουτε οι κροταλιες.Το ασχετο το μυαλο σου τα λεει αυτα.
Μαθε πρωτα τι λεει το εγχειρηδιο του ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ ΦΙΛΟΖΩΟΥ και ΟΧΙ αυτου που εχει ζωο,διοτι 100 φορες λεμε οτι το να εχεις ενα ζωο απο το να εισαι φιλοζωος εχει τεραστια διαφορα,μαθε πρωτα ΠΟΙΑ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ, και ελα βηξε μετα.
Μορφωσου λιγο αγαπουλα,ντροπη. :smt018
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος User_601 την 30 Δεκ 2018, 23:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών