Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 10 Μάιος 2019, 17:21

Pirate7G έγραψε:
10 Μάιος 2019, 17:02
Drexler έγραψε:
09 Μάιος 2019, 02:13
Pirate7G έγραψε:
08 Μάιος 2019, 15:24
Όχι, αλλά δεν πειράζει. Ο κάθενας όπως νομίζει.
Εικόνα
Α εντάξει. Αφού βρήκες μια εικόνα στο ίντερνετ που λέει τα ίδια με αυτά που λες, έτσι θα είναι.
Σαν τα αυγά, που μας δείχνουν εικόνες φτιαχτές για να μας πείσουν ότι οι αρχαίοι Έλληνες χαιρςτουσαν σαν Ναζί. :smt005:
Ξέρεις τι ειχε πει ο Λίνκολν για το ιντερνετ.
"Do not believe anything on the Internet unless it comes from a communist source"
Abraham Lincoln, Red House, Washington DC
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Pirate7G
    Δημοσιεύσεις: 2121
    Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

    Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 10 Μάιος 2019, 17:33

    Saliveros έγραψε:
    10 Μάιος 2019, 17:21
    Pirate7G έγραψε:
    10 Μάιος 2019, 17:02
    Drexler έγραψε:
    09 Μάιος 2019, 02:13

    Εικόνα
    Α εντάξει. Αφού βρήκες μια εικόνα στο ίντερνετ που λέει τα ίδια με αυτά που λες, έτσι θα είναι.
    Σαν τα αυγά, που μας δείχνουν εικόνες φτιαχτές για να μας πείσουν ότι οι αρχαίοι Έλληνες χαιρςτουσαν σαν Ναζί. :smt005:
    Ξέρεις τι ειχε πει ο Λίνκολν για το ιντερνετ.
    "Do not believe anything on the Internet unless it comes from a communist source"
    Abraham Lincoln, Red House, Washington DC
    Ότι τώρα θα κάτσω να ασχοληθώ με τις εμφύλιοπολεμικές σας εμμονές; Αλήθεια;
    Hallo. 2019 είμαστε. Δεν υπάρχει κομμουνισμός.
    Ξέρω σε σοκαρω γιατί σου έδινε νόημα στην ζωή σου ο φανταστικός σου εχθρός, αλλά έτσι είναι αυτα. :g030:
    Δεν τσακιζω το φρύδι μου

    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Δημοσιεύσεις: 4884
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
    Phorum.gr user: Saliveros
    Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

    Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 10 Μάιος 2019, 18:29

    Pirate7G έγραψε:
    10 Μάιος 2019, 17:33
    Ότι τώρα θα κάτσω να ασχοληθώ με τις εμφύλιοπολεμικές σας εμμονές; Αλήθεια;
    Hallo. 2019 είμαστε. Δεν υπάρχει κομμουνισμός.
    Ξέρω σε σοκαρω γιατί σου έδινε νόημα στην ζωή σου ο φανταστικός σου εχθρός, αλλά έτσι είναι αυτα. :g030:
    Επειδή δεν είμαι ούτε φιλοκομμουνιστής, ούτε (ξέρω ότι σε σοκάρω) φιλοναζί, να σε πληροφορήσω ότι το "στο 2019 είμαστε" ισχύει μεν για το ότι δεν υπάρχει πλέον ναζισμός (παρά στα άρρωστα μυαλά κάποιων), αλλά όχι για το ότι "δεν υπάρχει κομμουνισμός", ο οποίος υπάρχει ακόμα, και στα άρρωστα μυαλά πολύ περισσότερων, αλλά και σε κάποιες καθυστερημένες χώρες.

    Είδες τι μαθαίνεις στο φόρουμ;
      Σας κάναμε ανθρώπους.
      Πάνος Σκουρλέτης

      Pirate7G
      Δημοσιεύσεις: 2121
      Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

      Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 10 Μάιος 2019, 18:34

      Saliveros έγραψε:
      10 Μάιος 2019, 18:29
      Pirate7G έγραψε:
      10 Μάιος 2019, 17:33
      Ότι τώρα θα κάτσω να ασχοληθώ με τις εμφύλιοπολεμικές σας εμμονές; Αλήθεια;
      Hallo. 2019 είμαστε. Δεν υπάρχει κομμουνισμός.
      Ξέρω σε σοκαρω γιατί σου έδινε νόημα στην ζωή σου ο φανταστικός σου εχθρός, αλλά έτσι είναι αυτα. :g030:
      Επειδή δεν είμαι ούτε φιλοκομμουνιστής, ούτε (ξέρω ότι σε σοκάρω) φιλοναζί, να σε πληροφορήσω ότι το "στο 2019 είμαστε" ισχύει μεν για το ότι δεν υπάρχει πλέον ναζισμός (παρά στα άρρωστα μυαλά κάποιων), αλλά όχι για το ότι "δεν υπάρχει κομμουνισμός", ο οποίος υπάρχει ακόμα, και στα άρρωστα μυαλά πολύ περισσότερων, αλλά και σε κάποιες καθυστερημένες χώρες.

      Είδες τι μαθαίνεις στο φόρουμ;

      Οντως με σοκάρει το ότι δεν είσαι φιλοναζι. Όλα αυτά που γράφεις το αντίθετο δείχνουν. Περίεργα πράγματα. Μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται.
      Δυστυχώς για εσένα το 2019 δεν υπάρχει κομμουνισμός. Υπάρχει όμως και ναζισμός και φασισμός. Όσο κι αν το αρνείσαι, αυτό δεν αλλάζει. Δικαίωμα σου βέβαια να αρνείσαι την πραγματικότητα.
      Δεν τσακιζω το φρύδι μου

      Άβαταρ μέλους
      Saliveros
      Δημοσιεύσεις: 4884
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
      Phorum.gr user: Saliveros
      Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

      Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 10 Μάιος 2019, 18:43

      Pirate7G έγραψε:
      10 Μάιος 2019, 18:34
      Οντως με σοκάρει το ότι δεν είσαι φιλοναζι. Όλα αυτά που γράφεις το αντίθετο δείχνουν. Περίεργα πράγματα. Μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται. και φασισμός. Όσο κι αν το αρνείσαι, αυτό δεν αλλάζει. Δικαίωμα σου βέβαια να αρνείσαι την πραγματικότητα.
      Επειδή μάλλον είσαι ανήλικο (οπότε και ανεύθυνο) συγχωρείσαι να πετάς τέτοιες ηλιθιότητες.

      Μπορείς όμως να παραθέσεις τουλάχιστον ένα (1) ποστ δικό μου όπου να εκφράζομαι φιλοναζιστικά;
        Σας κάναμε ανθρώπους.
        Πάνος Σκουρλέτης

        ΚΑDYRΟV
        Δημοσιεύσεις: 420
        Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:52

        Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

        Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΚΑDYRΟV » 10 Μάιος 2019, 19:26

        κκεδες ακομα να καταλαβετε πως οι καπιταλιστες δε σας φοβουνται γιατι ειστε 100% κομματι του συστηματος?

        Pirate7G
        Δημοσιεύσεις: 2121
        Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

        Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

        Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 10 Μάιος 2019, 20:39

        Saliveros έγραψε:
        10 Μάιος 2019, 18:43
        Pirate7G έγραψε:
        10 Μάιος 2019, 18:34
        Οντως με σοκάρει το ότι δεν είσαι φιλοναζι. Όλα αυτά που γράφεις το αντίθετο δείχνουν. Περίεργα πράγματα. Μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται. και φασισμός. Όσο κι αν το αρνείσαι, αυτό δεν αλλάζει. Δικαίωμα σου βέβαια να αρνείσαι την πραγματικότητα.
        Επειδή μάλλον είσαι ανήλικο (οπότε και ανεύθυνο) συγχωρείσαι να πετάς τέτοιες ηλιθιότητες.

        Μπορείς όμως να παραθέσεις τουλάχιστον ένα (1) ποστ δικό μου όπου να εκφράζομαι φιλοναζιστικά;
        Δεν χρειάζεται να σου παραθέσω. Πας λίγο πιο πάνω, διαβάζεις την προηγούμενη σου απάντηση και βλέπεις γιατί είσαι φιλοναζι. Αν κάνεις ότι δεν βλέπεις που φαίνεται αυτό, απλά υποκρινεσαι. Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεις πιστευτός.
        Δεν τσακιζω το φρύδι μου

        Άβαταρ μέλους
        Saliveros
        Δημοσιεύσεις: 4884
        Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
        Phorum.gr user: Saliveros
        Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

        Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

        Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 10 Μάιος 2019, 21:23

        Pirate7G έγραψε:
        10 Μάιος 2019, 20:39
        Saliveros έγραψε:
        10 Μάιος 2019, 18:43
        Pirate7G έγραψε:
        10 Μάιος 2019, 18:34
        Οντως με σοκάρει το ότι δεν είσαι φιλοναζι. Όλα αυτά που γράφεις το αντίθετο δείχνουν. Περίεργα πράγματα. Μάλλον δεν ξέρεις τι σου γίνεται. και φασισμός. Όσο κι αν το αρνείσαι, αυτό δεν αλλάζει. Δικαίωμα σου βέβαια να αρνείσαι την πραγματικότητα.
        Επειδή μάλλον είσαι ανήλικο (οπότε και ανεύθυνο) συγχωρείσαι να πετάς τέτοιες ηλιθιότητες.
        Μπορείς όμως να παραθέσεις τουλάχιστον ένα (1) ποστ δικό μου όπου να εκφράζομαι φιλοναζιστικά;
        Δεν χρειάζεται να σου παραθέσω. Πας λίγο πιο πάνω, διαβάζεις την προηγούμενη σου απάντηση και βλέπεις γιατί είσαι φιλοναζι. Αν κάνεις ότι δεν βλέπεις που φαίνεται αυτό, απλά υποκρινεσαι. Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεις πιστευτός.
        Την πέτυχα διάνα την ηλικία σου, μπόμπο :smt005:
          Σας κάναμε ανθρώπους.
          Πάνος Σκουρλέτης

          Άβαταρ μέλους
          Drexler
          Δημοσιεύσεις: 8047
          Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

          Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

          Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 12 Μάιος 2019, 01:04

          Saliveros έγραψε:
          09 Μάιος 2019, 06:41


          Ο Πολ Ποτ (2.000.000) τον τρώει λάχανο τον Κεμάλ.
          Εχεις δικιο,τον αδικησαμε.
          Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

          Άβαταρ μέλους
          Drexler
          Δημοσιεύσεις: 8047
          Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

          Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

          Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 12 Μάιος 2019, 01:07

          Pirate7G έγραψε:
          10 Μάιος 2019, 17:02


          Α εντάξει. Αφού βρήκες μια εικόνα στο ίντερνετ που λέει τα ίδια με αυτά που λες, έτσι θα είναι.
          Σαν τα αυγά, που μας δείχνουν εικόνες φτιαχτές για να μας πείσουν ότι οι αρχαίοι Έλληνες χαιρςτουσαν σαν Ναζί. :smt005:
          Ξέρεις τι ειχε πει ο Λίνκολν για το ιντερνετ.
          Ε πες μας λοιπον τα δικα σου νουμερα.
          Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

          Άβαταρ μέλους
          sys3x
          Δημοσιεύσεις: 37805
          Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
          Τοποθεσία: m lagou

          Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

          Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Μάιος 2019, 01:51

          Pirate7G έγραψε:
          28 Δεκ 2018, 13:59
          Ασέβαστος έγραψε:
          28 Δεκ 2018, 09:28
          Pirate7G έγραψε:
          27 Δεκ 2018, 23:38

          Αν αυτό ήταν νόημα που άνοιξε το θέμα αυτό, τότε έχεις δίκιο. Μιλάμε για Μαλακία.
          Αυτό που κατάλαβα εγώ, όμως, είναι πως τα τζάμπο, για χάρη του κέρδους, πουλάνε άνετα ακόμα και ναζιστικά σύμβολα.
          φυσικα και πουλανε. και πολυ καλα κανουν. και οχι μονο. πουλανε και σαταναδες, βρυκολακες, χριστους και παναγιες, σκελετους, κανιβαλους, σεξυ καλογριες,σταλιν, τσεγκεβαρα και τον μπομπ σφουγγαρακη. :102:

          εστω οτι εχω θαμμενο καπου ενα λουγκερ. αξιζει πολλα σαν συλλεκτικο αντικειμενο. αμα το πουλησω, ειμαι ναζι;

          ο νηματοθετης χρησιμοποιησε τη λεξη "προπαγανδα".

          αληθεια τωρα, ψηνεται κανεις να γινει ναζι επειδη εχει καπου σε μια γωνιτσα μια σβαστιγκα η τζαμποσακουλα; πιθανον ετσι να νομιζουν οι κομμουνιστες, δεν το αποκλειω.
          τετοιου επιπεδου προπαγανδα κανουν και αυτοι. νομιζουν οτι θα φερουν κοσμο με το μερος τους επειδη ζωγραφισαν σφυροδρεπανο σε τοιχο, κολλησαν αφισσα, η βγηκαν πορεια με σημαιες.

          Τον κανίβαλο πως ακριβώς τον πουλάνε; Δίνουν και μεζεδάκια μαζί; Τον Χριστό και την Παναγία; Αμ τον Στάλιν και τον Τσε, που τους είδες; :lol:
          Κοίτα δεν ξέρω τι γνώμη έχεις για τον Χίτλερ και τον ναζισμός, αλλά Προσωπικά δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει τίποτα χειρότερο. Ακομα και ο σατανάς είναι γατάκι μπροστά του. Το να αναγάγει την εξόντωση διαφορετικών ανθρώπων σε ιδεολογία και αναπόφευκτο ΠΡΕΠΕΙ είναι ότι πιο αρρωστημένο έχει υπάρξει στην ιστορία της ανθρωπότητας.

          Τώρα τους πουθενάδες τους κομουνιστές δεν ξέρω, γιατί τους αναφέρεις. Το μόνο λογικό, που μπορώ να σκεφτώ, ειναι πως λογικά υπάρχουν πολλοί εδώ και θες εμμέσως να τους την μπεις. Αλλιώς δεν έχει νόημα να ασχολείσαι με ανύπαρκτους. Ειδικά στην Ελλάδα που ποτέ δεν ήταν, δεν είναι και δεν θα γίνουν ούτε 1 στους 10.

          Για έρθουμε και στο θέμα μας, πολύ κακώς πουλάει το jumbo, για λεφτά, σύμβολα μιας ψευδοπολιτικής ιδεολογίας που το μόνο που μπορεί να παράξει είναι δολοφόνους και να μας στείλει στον μεσαίωνα. Είναι σαν τους ξεπλένει, άθελά του. Υποσυνείδητα. Καταλαβαίνεις νομίζω τι εννοώ.

          Έχεις δίκιο για τον νηματοθέτη. Όντως μιλάει για προπαγάνδα. Ούτε εγώ πιστεύω πως το έκαναν για αυτό.
          πι, προς τα που είσαι εσύ ρε, καμιά Σουηντία μεριά;
          ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

          .

          Απάντηση


          • Παραπλήσια Θέματα
            Απαντήσεις
            Προβολές
            Τελευταία δημοσίευση

          Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

          Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών