Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Δεκ 2018, 14:52

Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 13:59
Ασέβαστος έγραψε:
28 Δεκ 2018, 09:28
Pirate7G έγραψε:
27 Δεκ 2018, 23:38

Αν αυτό ήταν νόημα που άνοιξε το θέμα αυτό, τότε έχεις δίκιο. Μιλάμε για Μαλακία.
Αυτό που κατάλαβα εγώ, όμως, είναι πως τα τζάμπο, για χάρη του κέρδους, πουλάνε άνετα ακόμα και ναζιστικά σύμβολα.
φυσικα και πουλανε. και πολυ καλα κανουν. και οχι μονο. πουλανε και σαταναδες, βρυκολακες, χριστους και παναγιες, σκελετους, κανιβαλους, σεξυ καλογριες,σταλιν, τσεγκεβαρα και τον μπομπ σφουγγαρακη. :102:

εστω οτι εχω θαμμενο καπου ενα λουγκερ. αξιζει πολλα σαν συλλεκτικο αντικειμενο. αμα το πουλησω, ειμαι ναζι;

ο νηματοθετης χρησιμοποιησε τη λεξη "προπαγανδα".

αληθεια τωρα, ψηνεται κανεις να γινει ναζι επειδη εχει καπου σε μια γωνιτσα μια σβαστιγκα η τζαμποσακουλα; πιθανον ετσι να νομιζουν οι κομμουνιστες, δεν το αποκλειω.
τετοιου επιπεδου προπαγανδα κανουν και αυτοι. νομιζουν οτι θα φερουν κοσμο με το μερος τους επειδη ζωγραφισαν σφυροδρεπανο σε τοιχο, κολλησαν αφισσα, η βγηκαν πορεια με σημαιες.

Τον κανίβαλο πως ακριβώς τον πουλάνε; Δίνουν και μεζεδάκια μαζί; Τον Χριστό και την Παναγία; Αμ τον Στάλιν και τον Τσε, που τους είδες; :lol:
Κοίτα δεν ξέρω τι γνώμη έχεις για τον Χίτλερ και τον ναζισμός, αλλά Προσωπικά δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει τίποτα χειρότερο. Ακομα και ο σατανάς είναι γατάκι μπροστά του. Το να αναγάγει την εξόντωση διαφορετικών ανθρώπων σε ιδεολογία και αναπόφευκτο ΠΡΕΠΕΙ είναι ότι πιο αρρωστημένο έχει υπάρξει στην ιστορία της ανθρωπότητας.

Τώρα τους πουθενάδες τους κομουνιστές δεν ξέρω, γιατί τους αναφέρεις. Το μόνο λογικό, που μπορώ να σκεφτώ, ειναι πως λογικά υπάρχουν πολλοί εδώ και θες εμμέσως να τους την μπεις. Αλλιώς δεν έχει νόημα να ασχολείσαι με ανύπαρκτους. Ειδικά στην Ελλάδα που ποτέ δεν ήταν, δεν είναι και δεν θα γίνουν ούτε 1 στους 10.

Για έρθουμε και στο θέμα μας, πολύ κακώς πουλάει το jumbo, για λεφτά, σύμβολα μιας ψευδοπολιτικής ιδεολογίας που το μόνο που μπορεί να παράξει είναι δολοφόνους και να μας στείλει στον μεσαίωνα. Είναι σαν τους ξεπλένει, άθελά του. Υποσυνείδητα. Καταλαβαίνεις νομίζω τι εννοώ.

Έχεις δίκιο για τον νηματοθέτη. Όντως μιλάει για προπαγάνδα. Ούτε εγώ πιστεύω πως το έκαναν για αυτό.
επιγραμματικα.
ολους τους πουλαει , σε φωτογραφιες, ζωγραφιες, στολες, και ξερογωτι. αμα ψαξει ο γγ που εχει ορεξη, θα βρει κανα σταλιν να πατσισει, και να βραχυκυκλωσει ο νηματοθετης.
χειροτερος απο τον χιτλερ ηταν ο πολποτ και ο μαο, ιδιος ο σταλιν. τους κομμιες τους ανακατεψα γιατι ειναι ο νηματοθετης, και ο μονος λογος που εκφραζεται κατα του χιτλερ ειναι αυτος, αν αυριο το κκε αλλαξει ροτα, θα αλλαξει και αυτος.

εχεστηκε ο τζαμπος που θα κατσει να ξεπλυνει ναζηδες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 28 Δεκ 2018, 15:03

Η ηγεσία της Χρυσής Αυγής από εκεί ψωνίζει; :giggle:
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 28 Δεκ 2018, 15:18

Ασέβαστος έγραψε:
28 Δεκ 2018, 14:52
Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 13:59
Ασέβαστος έγραψε:
28 Δεκ 2018, 09:28


φυσικα και πουλανε. και πολυ καλα κανουν. και οχι μονο. πουλανε και σαταναδες, βρυκολακες, χριστους και παναγιες, σκελετους, κανιβαλους, σεξυ καλογριες,σταλιν, τσεγκεβαρα και τον μπομπ σφουγγαρακη. :102:

εστω οτι εχω θαμμενο καπου ενα λουγκερ. αξιζει πολλα σαν συλλεκτικο αντικειμενο. αμα το πουλησω, ειμαι ναζι;

ο νηματοθετης χρησιμοποιησε τη λεξη "προπαγανδα".

αληθεια τωρα, ψηνεται κανεις να γινει ναζι επειδη εχει καπου σε μια γωνιτσα μια σβαστιγκα η τζαμποσακουλα; πιθανον ετσι να νομιζουν οι κομμουνιστες, δεν το αποκλειω.
τετοιου επιπεδου προπαγανδα κανουν και αυτοι. νομιζουν οτι θα φερουν κοσμο με το μερος τους επειδη ζωγραφισαν σφυροδρεπανο σε τοιχο, κολλησαν αφισσα, η βγηκαν πορεια με σημαιες.

Τον κανίβαλο πως ακριβώς τον πουλάνε; Δίνουν και μεζεδάκια μαζί; Τον Χριστό και την Παναγία; Αμ τον Στάλιν και τον Τσε, που τους είδες; :lol:
Κοίτα δεν ξέρω τι γνώμη έχεις για τον Χίτλερ και τον ναζισμός, αλλά Προσωπικά δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει τίποτα χειρότερο. Ακομα και ο σατανάς είναι γατάκι μπροστά του. Το να αναγάγει την εξόντωση διαφορετικών ανθρώπων σε ιδεολογία και αναπόφευκτο ΠΡΕΠΕΙ είναι ότι πιο αρρωστημένο έχει υπάρξει στην ιστορία της ανθρωπότητας.

Τώρα τους πουθενάδες τους κομουνιστές δεν ξέρω, γιατί τους αναφέρεις. Το μόνο λογικό, που μπορώ να σκεφτώ, ειναι πως λογικά υπάρχουν πολλοί εδώ και θες εμμέσως να τους την μπεις. Αλλιώς δεν έχει νόημα να ασχολείσαι με ανύπαρκτους. Ειδικά στην Ελλάδα που ποτέ δεν ήταν, δεν είναι και δεν θα γίνουν ούτε 1 στους 10.

Για έρθουμε και στο θέμα μας, πολύ κακώς πουλάει το jumbo, για λεφτά, σύμβολα μιας ψευδοπολιτικής ιδεολογίας που το μόνο που μπορεί να παράξει είναι δολοφόνους και να μας στείλει στον μεσαίωνα. Είναι σαν τους ξεπλένει, άθελά του. Υποσυνείδητα. Καταλαβαίνεις νομίζω τι εννοώ.

Έχεις δίκιο για τον νηματοθέτη. Όντως μιλάει για προπαγάνδα. Ούτε εγώ πιστεύω πως το έκαναν για αυτό.
επιγραμματικα.
ολους τους πουλαει , σε φωτογραφιες, ζωγραφιες, στολες, και ξερογωτι. αμα ψαξει ο γγ που εχει ορεξη, θα βρει κανα σταλιν να πατσισει, και να βραχυκυκλωσει ο νηματοθετης.
χειροτερος απο τον χιτλερ ηταν ο πολποτ και ο μαο, ιδιος ο σταλιν. τους κομμιες τους ανακατεψα γιατι ειναι ο νηματοθετης, και ο μονος λογος που εκφραζεται κατα του χιτλερ ειναι αυτος, αν αυριο το κκε αλλαξει ροτα, θα αλλαξει και αυτος.

εχεστηκε ο τζαμπος που θα κατσει να ξεπλυνει ναζηδες.
Καλά τώρα. Καταλαβαίνεις ότι υποθέσεις που βολεύουν το αφήγημα δεν είναι κάτι που θα ήθελε ο οποιοσδήποτε, που τις ακούει, να ασχοληθεί. Οπότε αν βρούμε όντως ότι πουλάει τέτοια το ξανασυζητάμε.
Φιλαράκι δεν ξέρω γιατί το λες, αλλά χειρότερος από τον Χίτλερ δεν υπάρχει σε όλη την ανθρώπινη ιστορία.
Είναι πραγματικά απογοητευτικό στην εποχή μας να βλέπω πως υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν το οποιονδήποτε χειρότερο από τον Χίτλερ. Και σήμερα είναι η 2η φορά που βλ διαβάζω κάτι τέτοιο εδώ μέσα. Αλλά τέλος πάντων γνώμες είναι αυτές.

Όπως είδες το υποψιάστηκα πως μου μίλησες για κομουνιστές, για να πικάρεις άλλους χρήστες. Οκ κατανοήτο, αλλά έτσι πηδάς την συζήτηση. Σε παρακαλώ, αν θες, πρόσεξέ το γενικά. Δεν είναι ωραίο να χαλάει μια συζήτηση εξαιτίας άσχετων με αυτή εμμονών.

Εννοείται πως χέστηκε ο τζάμπος για ξέπλυμα του ναζισμού. Στο έγραψα κι εγώ πως είναι κάτι που συμβαίνει άθελά του. Σιγά τώρα μην κάτσει επιτυχημένος επιχειρηματίας να ασχοληθεί με την νεκρή ψευδοιδεολογία του ναζισμού. Εκτός κι αν είναι ψυχάκιας, τύπου Κασιδιάρης.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 28 Δεκ 2018, 15:56

Ripper έγραψε:
27 Δεκ 2018, 23:16
Εικόνα
συλεκτικο κομματι!!!

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 28 Δεκ 2018, 16:04

Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 13:59

Κοίτα δεν ξέρω τι γνώμη έχεις για τον Χίτλερ και τον ναζισμός, αλλά Προσωπικά δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει τίποτα χειρότερο. Ακομα και ο σατανάς είναι γατάκι μπροστά του. Το να αναγάγει την εξόντωση διαφορετικών ανθρώπων σε ιδεολογία και αναπόφευκτο ΠΡΕΠΕΙ είναι ότι πιο αρρωστημένο έχει υπάρξει στην ιστορία της ανθρωπότητας.
Ακριβώς αυτό (το μπολταρισμένο) έκανε και ο κομουνισμός και ήταν βασική αρχή του.
Η μόνη διαφορά τους είναι ότι ο ναζισμός τους έλεγε Εβραίους, τσιγγάνους και άτομα με ειδικές ανάγκες και γενικώς υπανθρώπους, ενώ ο κομουνισμός αστούς, μικροαστούς, αντεπαναστάτες και μερικά ακόμα γλαφυρά.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 28 Δεκ 2018, 16:14

Chainis έγραψε:
28 Δεκ 2018, 16:04
Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 13:59

Κοίτα δεν ξέρω τι γνώμη έχεις για τον Χίτλερ και τον ναζισμός, αλλά Προσωπικά δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει τίποτα χειρότερο. Ακομα και ο σατανάς είναι γατάκι μπροστά του. Το να αναγάγει την εξόντωση διαφορετικών ανθρώπων σε ιδεολογία και αναπόφευκτο ΠΡΕΠΕΙ είναι ότι πιο αρρωστημένο έχει υπάρξει στην ιστορία της ανθρωπότητας.
Ακριβώς αυτό (το μπολταρισμένο) έκανε και ο κομουνισμός και ήταν βασική αρχή του.
Η μόνη διαφορά τους είναι ότι ο ναζισμός τους έλεγε Εβραίους, τσιγγάνους και άτομα με ειδικές ανάγκες και γενικώς υπανθρώπους, ενώ ο κομουνισμός αστούς, μικροαστούς, αντεπαναστάτες και μερικά ακόμα γλαφυρά.
Έχει αρχίσει και γίνεται γελοίο να μου μιλάτε για κομουνισμό, ότι κι αν πω. Θα μπορούσα να σχολιάσω αναλυτικά πόσο λάθος είναι αυτά που λες, αλλά δεν θα το κάνω γιατί έχω κατανοήσει αρκετά τι εμμονές παίζουν εδώ μέσα.
Λοιπόν θα το πω άλλη μια φορά, με την ελπίδα ότι θα γίνει σεβαστό και κατανοητό. Δεν είμαι κομούνι, δεν βρίσκω λόγους να ασχολούμαι σε κάθε συζήτηση με τους ππουθενάδες τους κομουνιστές, δεν με ενδιαφέρει να μιλάω για άλλο θέμα από αυτό με το οποίο ασχολείται το κάθε νήμα. Είναι ενοχλητικότατο.
Έλεος δηλαδή. Μια νορμάλ συζήτηση δεν μπορείτε να κάνετε μερικοί εδώ μέσα;

-καλημέρα
- Ναι αλλά οι κομουνιστές
😂

Ε γαμώ τον κομουνισμό. Τούμπανα μας τα κάνατε
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 28 Δεκ 2018, 17:25

Σχολίασα μόνο ότι η ιστορία της ανθρωπότητας έχει κι άλλες εξίσου (ή πιο) αρρωστημένες πτυχές.

Την καλησπέρα μου.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 28 Δεκ 2018, 17:31

Εντάξει. Απόψεις είναι αυτές. Για εμένα και για τους περισσότερους ανθρώπους κανένας δεν υπήρξε εξίσου ή πιο αρρωστημένος από τον χίτλερ και τον ναζισμό. Και κανένας δεν μπορεί να συγκριθεί με το χάλι του ναζισμού και του χίτλερ. Γενικά είναι ότι χειρότερο.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Δεκ 2018, 18:22

Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 17:31
Εντάξει. Απόψεις είναι αυτές. Για εμένα και για τους περισσότερους ανθρώπους κανένας δεν υπήρξε εξίσου ή πιο αρρωστημένος από τον χίτλερ και τον ναζισμό. Και κανένας δεν μπορεί να συγκριθεί με το χάλι του ναζισμού και του χίτλερ. Γενικά είναι ότι χειρότερο.
δεν ειναι.
βλεπει βαθρο, ειναι στους κορυφαιους 3 μαλλον, αλλα οχι και το χρυσο.
δηλαδη να θες να φας ολους τους εβραιους ειναι καργα αρρωστημενο, αλλα να θες να φας ολους οσους φορανε γυαλια ειναι ενα λεβελ χειροτερο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 28 Δεκ 2018, 18:25

brb και tyt έγραψε:
27 Δεκ 2018, 22:18
stergiosbik έγραψε:
27 Δεκ 2018, 22:16
brb και tyt έγραψε:
27 Δεκ 2018, 22:16


Ότι πειράζει στον καθένα. Κάποιους τους πειράζει το σύμβολο που είχαν οι σφαγείς 430 χιλιάδων Ελλήνων ...
Απαγορευεται να μας πειραζουν και τα δυο;
Καθόλου. Ποιος είμαι εγώ για να το απαγορεύσω;
Όμως όταν το νήμα είναι για το ναζιστικό σύμβολο κι εγώ λέω για άλλους, είναι τουλάχιστον περίεργο.
Να μας πειράζουν και τα δύο; Μα γιατί; Τα σύμβολα είναι όλα αρχαία ελληνικά. Αγαπούσε την Ελλάδα ο αγαπημένος μας Χίτλερ.

Φρικιαστική εικόναShow
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 28 Δεκ 2018, 18:31

Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 13:44
Naranjita έγραψε:
28 Δεκ 2018, 09:34
Pirate7G έγραψε:
27 Δεκ 2018, 22:29
Ρε σεις, πως από την μαλακία των jumbo φτάσατε στον Κλίντον;
Εντάξει κλαίω.

έχω ένα προαίσθημα, ότι ο χίτλερ θα ήταν γατάκι μπροστά στην σκύλαρι. ευτυχώς δεν βγήκε. :o

Λες η σκύλαρι να εξόντωνε Εβραίους, γκέι, ανθρώπους με ειδικές ανάγκες, ρομά κλπ κλπ κλπ;
Λες να σκότωνε περισσότερους από 20 μύρια ανθρώπους μέσα σε 5 με 6 χρόνια; Λες να ήταν ρατσίστρια περισσότερο από τον psycho τον Χίτλερ; τι σου δίνει αυτήν την "εντυπωσιακή" εντύπωση.
Μα κοροϊδευόμαστε τώρα;
όχι εβραίους μπορεί να μην σκότωνε, πόσα κράτη έχουν καταστρέψει στην μέση ανατολή τα τελευταία χρόνια;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 28 Δεκ 2018, 18:34

Ασέβαστος έγραψε:
28 Δεκ 2018, 18:22
Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 17:31
Εντάξει. Απόψεις είναι αυτές. Για εμένα και για τους περισσότερους ανθρώπους κανένας δεν υπήρξε εξίσου ή πιο αρρωστημένος από τον χίτλερ και τον ναζισμό. Και κανένας δεν μπορεί να συγκριθεί με το χάλι του ναζισμού και του χίτλερ. Γενικά είναι ότι χειρότερο.
δεν ειναι.
βλεπει βαθρο, ειναι στους κορυφαιους 3 μαλλον, αλλα οχι και το χρυσο.
δηλαδη να θες να φας ολους τους εβραιους ειναι καργα αρρωστημενο, αλλα να θες να φας ολους οσους φορανε γυαλια ειναι ενα λεβελ χειροτερο.
Νομίζω ότι το κονσεπτ ξεκινάω πόλεμο σε 16 χώρες και εξολοθρεύω οποιον έχει κομμένο πετσακι είναι a tat πιο σπλατερ.

Αλλά όντως ο Πολ του έδωσε και κατάλαβε
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48031
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Δεκ 2018, 18:36

Chainis έγραψε:
28 Δεκ 2018, 16:04
Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 13:59

Κοίτα δεν ξέρω τι γνώμη έχεις για τον Χίτλερ και τον ναζισμός, αλλά Προσωπικά δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει τίποτα χειρότερο. Ακομα και ο σατανάς είναι γατάκι μπροστά του. Το να αναγάγει την εξόντωση διαφορετικών ανθρώπων σε ιδεολογία και αναπόφευκτο ΠΡΕΠΕΙ είναι ότι πιο αρρωστημένο έχει υπάρξει στην ιστορία της ανθρωπότητας.
Ακριβώς αυτό (το μπολταρισμένο) έκανε και ο κομουνισμός και ήταν βασική αρχή του.
Η μόνη διαφορά τους είναι ότι ο ναζισμός τους έλεγε Εβραίους, τσιγγάνους και άτομα με ειδικές ανάγκες και γενικώς υπανθρώπους, ενώ ο κομουνισμός αστούς, μικροαστούς, αντεπαναστάτες και μερικά ακόμα γλαφυρά.
Ακριβώς αυτό έκαναν όλοι, ανεξαρτήτως ιδεολογίας. Και η αΑμερική στο Βιετνάμ, και γενικώς σ' όλους τους πολέμους μετά τον Δεύτερο Παγκόσμιο αυτό έκανε. Και η Σοβιετία στο Αφγανιστάν αυτό έκανε. Γενικώς, όποιος ήταν δυνατός πάντα εξόντωνε τον αδύναμο. Νόμος της Φύσης είναι. Απλά ο άνθρωπος κρύβεται πίσω από δικαιολογίες.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 28 Δεκ 2018, 19:03

Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα ο υπεύθυνος της εταιρείας που έχει διαθέσει προς εμπόριο σακούλες με τον Χίτλερ και τη Βερμαχτ θα ήταν ήδη στη φυλακή.
Εδώ είναι Ελλάδα.
Ο Χρυσαυγιτης Ρουπακιας ειναι ακομα εξω θα μου πειτε.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Το Jumbo πουλάει λίγο περίεργα αντικείμενα...Χαιλ Τζαμπο !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 28 Δεκ 2018, 19:43

Kauldron έγραψε:
28 Δεκ 2018, 18:36
Chainis έγραψε:
28 Δεκ 2018, 16:04
Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 13:59

Κοίτα δεν ξέρω τι γνώμη έχεις για τον Χίτλερ και τον ναζισμός, αλλά Προσωπικά δεν νομίζω ότι έχει υπάρξει τίποτα χειρότερο. Ακομα και ο σατανάς είναι γατάκι μπροστά του. Το να αναγάγει την εξόντωση διαφορετικών ανθρώπων σε ιδεολογία και αναπόφευκτο ΠΡΕΠΕΙ είναι ότι πιο αρρωστημένο έχει υπάρξει στην ιστορία της ανθρωπότητας.
Ακριβώς αυτό (το μπολταρισμένο) έκανε και ο κομουνισμός και ήταν βασική αρχή του.
Η μόνη διαφορά τους είναι ότι ο ναζισμός τους έλεγε Εβραίους, τσιγγάνους και άτομα με ειδικές ανάγκες και γενικώς υπανθρώπους, ενώ ο κομουνισμός αστούς, μικροαστούς, αντεπαναστάτες και μερικά ακόμα γλαφυρά.
Ακριβώς αυτό έκαναν όλοι, ανεξαρτήτως ιδεολογίας. Και η αΑμερική στο Βιετνάμ, και γενικώς σ' όλους τους πολέμους μετά τον Δεύτερο Παγκόσμιο αυτό έκανε. Και η Σοβιετία στο Αφγανιστάν αυτό έκανε. Γενικώς, όποιος ήταν δυνατός πάντα εξόντωνε τον αδύναμο. Νόμος της Φύσης είναι. Απλά ο άνθρωπος κρύβεται πίσω από δικαιολογίες.
Μα καμία σχέση, αλλ' αντ' άλλων γράφεις από ότι είπα εγώ.

Δεν μιλάω για πολέμους κατακτητικούς ή μη, λέω για ιδεολογίες που ξεχωρίζουν τους ανθρώπους σε κατάλληλους να ζήσουν και σε αυτούς που πρέπει να εξαφανιστούν.
Δεν πήγε η Αμερική να εξαφανίσει τους Βιετναμέζους γιατί δεν είναι κατάλληλοι για άνθρωποι όπως οι ναζί με τους Εβραίους ή οι κομουνιστές με τους αστούς.
Και όχι δεν εξαφανίζουν οι δυνατοί τους αδύνατους, τουλάχιστον όχι με μαζική εξόντωση, όπου έγινε στην ιστορία και χάθηκαν λαοί ήταν γιατί απορροφήθηκαν στην πλειοψηφία τους από άλλους.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών