Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 28 Δεκ 2018, 20:30

Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 20:20
Thank U!!

Θα τα μάθω σιγά σιγά. Είμαι noοb ακόμη :oops:
Ειναι καλος guide o Dwarven να βλέπεις τα let's play του. Και σιγα σιγα θα κανεις κι εσυ level up και θα νικας τα final boss ευκολα. Το προβλημα με τους server του πχωρουμ ειναι οτι σαν παιγνιδι ειναι massively open world / online game και καθως μαζευει πολυ κοσμο ειναι ευκολο να βρεθεις σε PvP area πανω απο τ-α κυβικά σου σαν νεος χαρακτηρας. ΕΞαιρεση οσοι παλιοι αρχιζουν με καινουργιο char αλλα εχουν τις γνωσεις του meta game ήδη
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 28 Δεκ 2018, 21:01

Γραφικός έγραψε:
28 Δεκ 2018, 17:57
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
28 Δεκ 2018, 17:47
Αν στην θέση του Ζακ ηταν κάποιος φασίστας ληστής , θα κλαιγατε το ιδιο ;
Όχι. Θα είχα όμως την λεπτότητα να μην καπηλευτώ τον θάνατό τους για να βγάλω την σκατοψυχιά μου.
Το όλο ζήτημα είναι η επιλεκτικη ευαισθησία καο η ΕΡΓΑΛΕΙΟΠΟΙΗΣΗ τέτοιων περιστατικών για ιδεολογικους προπαγανδιστικους λόγους
Και αυτό το κάνουν πρωτοι και καλύτεροι αυτοι που θρηνούν για τον Ζακ , οι οποίοι όσο ηταν ζωντανός δεν θα έδιναν ουτε μισό ευρώ για να τον βοηθήσουν
Εργαλειοποιηση σε ίδιο βαθμό κανει και η αντίθετη πλευρά των κατηγόρων του Ζακ οι οποιοι προσπαθούν να περάσουν και αυτοί τα δικά τους ιδεολογικά προπαγανδιστικα μυνήματα εκμεταλλευόμενοι αυτό το συμβάν

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 28 Δεκ 2018, 21:29

Yochanan έγραψε:
28 Δεκ 2018, 20:30
Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 20:20
Thank U!!

Θα τα μάθω σιγά σιγά. Είμαι noοb ακόμη :oops:
Ειναι καλος guide o Dwarven να βλέπεις τα let's play του. Και σιγα σιγα θα κανεις κι εσυ level up και θα νικας τα final boss ευκολα. Το προβλημα με τους server του πχωρουμ ειναι οτι σαν παιγνιδι ειναι massively open world / online game και καθως μαζευει πολυ κοσμο ειναι ευκολο να βρεθεις σε PvP area πανω απο τ-α κυβικά σου σαν νεος χαρακτηρας. ΕΞαιρεση οσοι παλιοι αρχιζουν με καινουργιο char αλλα εχουν τις γνωσεις του meta game ήδη

Τι θεούλης είσαι εσύ;!!!!!!!!!!
:smt005:

Σωραίος
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 29 Δεκ 2018, 09:28

Αν δολοφονήσεις κάποιον λιντσάροντάς τον μπροστά σε κάμερες θα πας φυλακή εκτός αν είσαι μπάτσος που ίσως κάποιος να εισηγηθεί να χάσεις (... και εαν) τη δουλειά σου. Και μετά βλέπουμε ρε παιδάκι μου.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 29 Δεκ 2018, 11:53

Αν ληστέψεις κατάστημα, αποπειραθείς να δολοφονήσεις εργαζομένους του ΕΚΑΒ και να διαφύγεις της σύλληψης κινδυνεύεις να πας φυλακή εκτός και αν είσαι επώνυμό τραβέλι...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2018, 12:18

foscilis έγραψε:
28 Δεκ 2018, 17:52
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
28 Δεκ 2018, 17:47
Αν στην θέση του Ζακ ηταν κάποιος φασίστας ληστής , θα κλαιγατε το ιδιο ;
κάτι σε γεγονότα του πραγματικού σύμπαντος έχεις ή όλο με εναλλακτικά σύμπαντα θα πορευόμαστε;
Εγώ έχω κι έχω αναφέρει. Την περίπτωση του κοσμηματοπωλείου που βρισκόταν κοντά στο μαγαζί μου και το λήστεψαν. Οι αστυνομικοί σ' αυτήν την περίσταση άργησαν να έρθουν ενώ ειδοποιήθηκαν την ώρα της ληστείας. Το αποτέλεσμα ήταν να πεθάνει ο κοσμηματοπώλης. Καλύτερη κατάληξη. Και μετά ζήσαμε όλοι ευτυχισμένοι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 29 Δεκ 2018, 12:51

Yochanan έγραψε:
28 Δεκ 2018, 20:30
Pirate7G έγραψε:
28 Δεκ 2018, 20:20
Thank U!!

Θα τα μάθω σιγά σιγά. Είμαι noοb ακόμη :oops:
Ειναι καλος guide o Dwarven να βλέπεις τα let's play του. Και σιγα σιγα θα κανεις κι εσυ level up και θα νικας τα final boss ευκολα. Το προβλημα με τους server του πχωρουμ ειναι οτι σαν παιγνιδι ειναι massively open world / online game και καθως μαζευει πολυ κοσμο ειναι ευκολο να βρεθεις σε PvP area πανω απο τ-α κυβικά σου σαν νεος χαρακτηρας. ΕΞαιρεση οσοι παλιοι αρχιζουν με καινουργιο char αλλα εχουν τις γνωσεις του meta game ήδη
:D είσαι ωραίος ρε αλάνι!!! Για πες ρε Γιοχι ποιοι είναι οι highest level για να προσέχουμε οι νέοι, να βρούμε κάνα cheat για τσιγκινο σωβρακακι στην τελική αν τους πετύχουμε :p
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 29 Δεκ 2018, 12:52

hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2018, 12:18
foscilis έγραψε:
28 Δεκ 2018, 17:52
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
28 Δεκ 2018, 17:47
Αν στην θέση του Ζακ ηταν κάποιος φασίστας ληστής , θα κλαιγατε το ιδιο ;
κάτι σε γεγονότα του πραγματικού σύμπαντος έχεις ή όλο με εναλλακτικά σύμπαντα θα πορευόμαστε;
Εγώ έχω κι έχω αναφέρει. Την περίπτωση του κοσμηματοπωλείου που βρισκόταν κοντά στο μαγαζί μου και το λήστεψαν. Οι αστυνομικοί σ' αυτήν την περίσταση άργησαν να έρθουν ενώ ειδοποιήθηκαν την ώρα της ληστείας. Το αποτέλεσμα ήταν να πεθάνει ο κοσμηματοπώλης. Καλύτερη κατάληξη. Και μετά ζήσαμε όλοι ευτυχισμένοι.
Το να κάνουν αυτό για το οποιο πληρώνονται παίζει ως περίπτωση;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2018, 12:53

Το οποίο είναι να οσμίζονται αν ο επίδοξος δράστης ανήκει σε καταπιεσμένο γκρουπ και να τον αφήνουν να φύγει με κομμένο γυαλί στο χέρι;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 29 Δεκ 2018, 13:00

hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2018, 12:53
Το οποίο είναι να οσμίζονται αν ο επίδοξος δράστης ανήκει σε καταπιεσμένο γκρουπ και να τον αφήνουν να φύγει με κομμένο γυαλί στο χέρι;
Τον ακινητοποιούν, του βάζουν χειροπέδες και τον συλλαμβάνουν.

Von Mackensen

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 29 Δεκ 2018, 13:05

Professor έγραψε:
29 Δεκ 2018, 13:00
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2018, 12:53
Το οποίο είναι να οσμίζονται αν ο επίδοξος δράστης ανήκει σε καταπιεσμένο γκρουπ και να τον αφήνουν να φύγει με κομμένο γυαλί στο χέρι;
Τον ακινητοποιούν, του βάζουν χειροπέδες και τον συλλαμβάνουν.

Ναι ότι ακριβώς έγινε με τον Ζακ.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2018, 13:09

Professor έγραψε:
29 Δεκ 2018, 13:00
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2018, 12:53
Το οποίο είναι να οσμίζονται αν ο επίδοξος δράστης ανήκει σε καταπιεσμένο γκρουπ και να τον αφήνουν να φύγει με κομμένο γυαλί στο χέρι;
Τον ακινητοποιούν, του βάζουν χειροπέδες και τον συλλαμβάνουν.
Αυτό έκαναν. Εκτός κι αν για κάποιους «ακινητοποιώ» σημαίνει «βγάζω το ακτινοπίστολό μου και του ρίχνω ακτίνες παγώματος».
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 29 Δεκ 2018, 13:10

Von Mackensen έγραψε:
29 Δεκ 2018, 13:05
Professor έγραψε:
29 Δεκ 2018, 13:00
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2018, 12:53
Το οποίο είναι να οσμίζονται αν ο επίδοξος δράστης ανήκει σε καταπιεσμένο γκρουπ και να τον αφήνουν να φύγει με κομμένο γυαλί στο χέρι;
Τον ακινητοποιούν, του βάζουν χειροπέδες και τον συλλαμβάνουν.

Ναι ότι ακριβώς έγινε με τον Ζακ.
Δεν ξέρω. Δεν έχω ασχοληθεί. Πάντως αυτό πρέπει να κάνουν.

Αν κάποιος π.χ. χτυπάει κάποιον που είναι ήδη ακινητοποιημένος κάνει κάτι που δεν θα έπρεπε να κάνει και πρέπει να τιμωρείται (ανάλογα και με τον κανονισμό που μπορεί να αλλάζει αλλά καλύτερα να είναι αυστηρός.)

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 29 Δεκ 2018, 13:15

hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2018, 12:53
Το οποίο είναι να οσμίζονται αν ο επίδοξος δράστης ανήκει σε καταπιεσμένο γκρουπ και να τον αφήνουν να φύγει με κομμένο γυαλί στο χέρι;
Εεεε...όχι;
Απ' αυτούς ήσουν στο νήμα; Δεν το θυμόμουν, μου κάνει εντύπωση.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τα καλα νεα - Δολοφονία Ζακ Κωστόπουλου: Απόταξη και αργία με απόλυση για τους οκτώ αστυνομικούς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2018, 13:19

Όχι, εξέφρασα άποψη αφού βγήκαν όλα τα στοιχεία που έχουμε τώρα διαθέσιμα. Υποψιάζομαι ότι δεν έκανες αυτό ακριβώς κι εσύ.

Η αστυνομία κλήθηκε να σταματήσει έναν επίδοξο ληστή. Ο ληστής αυτός, αφού απείλησε τον διασώστη του ΕΚΑΒ με σπασμένο γυαλί, δηλαδή θανατηφόρο όπλο, προσπάθησε να διαφύγει. Ακόμη κι αν τον πυροβολούσαν πισώπλατα, θα είχαν κάθε δίκιο. Φυσικά δεν έκαναν αυτό, προσπάθησαν να τον ακινητοποιήσουν με τα χέρια, που όπως θα έπρεπε να αντιλαμβάνεσαι είναι επικίνδυνο.

Το ποιος ήταν αυτός ο άνθρωπος και αν έκλεψε κάτι ή όχι είναι παντελώς αδιάφορα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών