πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Γιωργης

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιωργης » 03 Ιαν 2019, 21:09

hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:59
Την ετήσια έκθεση για το 2017 παρουσίασε σήμερα το Δίκτυο Καταγραφής Περιστατικών Ρατσιστικής Βίας, στην οποία αναλύονται τα ποσοτικά και ποιοτικά αποτελέσματα της καταγραφής περιστατικών ρατσιστικής βίας και εγκλημάτων μίσους από τις 42 οργανώσεις που συμμετέχουν στο Δίκτυο.

Κατά την περίοδο Ιανουαρίου-Δεκεμβρίου 2017, το Δίκτυο Καταγραφής Περιστατικών Ρατσιστικής Βίας κατέγραψε μέσω συνεντεύξεων με τα θύματα 102 περιστατικά ρατσιστικής βίας με περισσότερα από 120 θύματα.


Στο μεταξύ, στην πολιτισμένη, μη ρατσιστική Σουηδία:


Εικόνα


Μόνο 50 φορές περισσότερα περιστατικά. In other news, η ρατσιστική βία εναντίον Εβραίων στην Ελλάδα εξαντλήθηκε σε 11 στοχοποιήσεις και ρητορικές μίσους, ενώ στην Σουηδία τόσα είναι μόνο τα βίαια εγκλήματα εναντίον τους, σε σύνολο 200-300 περιστατικών τον χρόνο.
Από ποιους όμως κούκλα μου? Από Άραβες μετανάστες οι οποίοι είναι το ίδιο αντισημίτες με τους ελληνες που εκλεγούν νεοναζί.

:wave:

ritzeri

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 03 Ιαν 2019, 21:12

Bipsco έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:42
hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:40
Bipsco έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:37
Δεν είναι το ίδιο. Οι Σουηδοί αποδέχονται πιο εύκολα τους Έλληνες μετανάστες από ότι οι Έλληνες τους Αλβανούς μετανάστες. Μια Αλβανίδα φίλη μιας Ελληνίδας φίλης μου δεν κέρδισε υποτροφία στο πανεπιστήμιο λόγω εθνικότητας.
Δηλαδή το πανεπιστήμιο τής είπε ότι δεν παίρνει υποτροφία λόγω εθνικότητας;
ναι
ατυχια ρε φιλε.
οπως εγω , που αν δεν στραμπουλαγα τον αστραγαλο στο 17 τωρα θα επαιζα στη ρεαλ

ritzeri

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 03 Ιαν 2019, 21:13

Cecily Anne έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:12
Ο αλβανός γιατί δεν ήθελε τον αφγανό κατάλαβε κανείς;
και εμεις αυτο απορουμε.
γιατι να μην θελει καποιος η κορη του να παρει Αφγανο?

σύντροφος διαβάτης
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2018, 10:16
Τοποθεσία: πόλις-κράτος των Αθηνών

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σύντροφος διαβάτης » 03 Ιαν 2019, 21:14

Στρακαστρουκας έγραψε:
03 Ιαν 2019, 08:42
https://www.protothema.gr/greece/articl ... me-afgano/


Σωστος ο πατερας να ουμε. Η παντρεύεσαι Ελληνα η κανα Σουηδο που είναι ανωτερη ρατσα από τους Ελληνες. Αλλα όχι Αφγανους που είναι κατώτεροι από τους Ελληναραδες
φαίνεται ότι δεν ήξερε ότι οι Αφγανοί είναι συγγενείς μας μακρινοί. Η στρατιά του Μεγαλέξαντρου έσπειρε πολλά ελληνάκια εκεί στα βάθη της Ασίας.
η Αόρατος Αρχή είναι όχι μόνο αόρατος αλλά και ανύπαρκτος.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 03 Ιαν 2019, 21:26

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
03 Ιαν 2019, 10:33
foscilis έγραψε:
03 Ιαν 2019, 10:27
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
03 Ιαν 2019, 10:26


Ο ρατσισμος που είναι ;
Στο ότο δεν θα μου άρεσε η κόρη μου να μπλέξει η μουσουλμάνο γιατί ...οι.μουσουλμάνοι έχουν κάποια θεματακια στις σχέσεις τους με τος γυναίκες ;
Ναι.
..ε τοτε έχουμε ξεφτιλησει την έννοια του ρατσισμού κανοντας την λάστιχο ως ερμηνεία
Ο ρατσισμός και ο φασισμός είναι συγκεκριμένες έννοιες με πολιτικη σημασια δεν είναι ότι του φανεί του κάθε λωλοστεφανη
:goodpost:

Είμαστε ρατσιστές όσοι δεν αποδεχόμαστε ρατσιστικές συμπεριφορές εναντίον των γυναικών.. :fp:
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιαν 2019, 21:52

Γιωργης έγραψε:
03 Ιαν 2019, 21:09
Από ποιους όμως κούκλα μου? Από Άραβες μετανάστες οι οποίοι είναι το ίδιο αντισημίτες με τους ελληνες που εκλεγούν νεοναζί.

:wave:
Από Σουηδούς, γλυκιά μου. Δύσκολο να κάνουν εγκλήματα ισλαμοφοβικού και αφροφοβικού μίσους οι Άραβες.

Εξάλλου θύμισέ μου τι έκανε η Σουηδία στον Β΄ΠΠ (hint: ήταν συνεργός κάποιου) και ποιες χώρες ήταν εκείνες που εξόντωναν Ρομά και Εβραίους.

Δεν εξαλείφθηκε ο ρατσισμός, αγάπη μου, σε μισό αιώνα. Η ρατσιστική βία σ' αυτές τις χώρες ήταν συνεχής, σε αντίθεση με την Ελλάδα που το ρατσιστικό έγκλημα μετριέται στα δάχτυλα των δύο χεριών και δεν υπήρξε ποτέ των ποτών περιστατικό βίας απέναντι σε Εβραίους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Γιωργης

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιωργης » 03 Ιαν 2019, 22:17

hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2019, 21:52
Γιωργης έγραψε:
03 Ιαν 2019, 21:09
Από ποιους όμως κούκλα μου? Από Άραβες μετανάστες οι οποίοι είναι το ίδιο αντισημίτες με τους ελληνες που εκλεγούν νεοναζί.

:wave:
Από Σουηδούς, γλυκιά μου. Δύσκολο να κάνουν εγκλήματα ισλαμοφοβικού και αφροφοβικού μίσους οι Άραβες.

Εξάλλου θύμισέ μου τι έκανε η Σουηδία στον Β΄ΠΠ (hint: ήταν συνεργός κάποιου) και ποιες χώρες ήταν εκείνες που εξόντωναν Ρομά και Εβραίους.

Δεν εξαλείφθηκε ο ρατσισμός, αγάπη μου, σε μισό αιώνα. Η ρατσιστική βία σ' αυτές τις χώρες ήταν συνεχής, σε αντίθεση με την Ελλάδα που το ρατσιστικό έγκλημα μετριέται στα δάχτυλα των δύο χεριών και δεν υπήρξε ποτέ των ποτών περιστατικό βίας απέναντι σε Εβραίους.

:c020:

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 03 Ιαν 2019, 22:51

enaon έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:54
Bipsco έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:49
Οι Έλληνες ζηλεύουν τους επιτυχημένους μετανάστες και τους βάζουν εμπόδια στην ανέλιξη τους.
κυρίως τους αλβανούς, στα πανεπιστήμια δεν τους δίνουν υποτροφίες έχω ακούσει απο έναν που είχε μία φίλη που είχε μία φίλη κλπ.
Κάθε χρόνο ακούμε περιστατικά που οι Έλληνες γονείς δεν αφήνουν τους μετανάστες να σηκώσουν τη σημαία στις παρελάσεις.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22539
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 03 Ιαν 2019, 22:57

Bipsco έγραψε:
03 Ιαν 2019, 22:51
enaon έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:54
Bipsco έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:49
Οι Έλληνες ζηλεύουν τους επιτυχημένους μετανάστες και τους βάζουν εμπόδια στην ανέλιξη τους.
κυρίως τους αλβανούς, στα πανεπιστήμια δεν τους δίνουν υποτροφίες έχω ακούσει απο έναν που είχε μία φίλη που είχε μία φίλη κλπ.
Κάθε χρόνο ακούμε περιστατικά που οι Έλληνες γονείς δεν αφήνουν τους μετανάστες να σηκώσουν τη σημαία στις παρελάσεις.
οπότε είπες να το εμπλουτίσεις λιγο, για να μην είναι μονότονο ε; :003:

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 03 Ιαν 2019, 23:55

Πα-τέρας δολοφόνησε την 28χρονη κόρη του γιατί δεν ενέκρινε την σχέση που είχε με έναν Αφγανό μετανάστη.Η 28χρονη δεν υπέκυπτε στην απαίτηση του πατέρα της να διακόψει τη σχέση. Για άλλη μια φορά ο καθημερινός ρατσισμός και σεξισμός δείχνουν το δολοφονικό τους πρόσωπο..
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23439
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 04 Ιαν 2019, 02:00

μπορει να μην τον ενεκρινε γιατι μπορει να ηταν παλιοχαρακτηρας ... :003:
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Ιαν 2019, 07:57

nemo έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:02
hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2019, 19:52
nemo έγραψε:
03 Ιαν 2019, 18:35
Ας μείνουμε στα γεγονότα ούτε σωστό ούτε λάθος η ενέργεια του πάτερα

και από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι προκειται για λάθος,όπως λέτε σχεδόν όλοι σας ;

και τι θα πει στηρίζουμε τις επιλογές των παιδιών; οι επιλογές θα πρέπει να έχουν και ενα όριο
Συγχαρητήρια. Μπορεί το 2019 να μπήκε μόλις, αλλά κατάφερες ήδη να γράψεις το πιο αηδιαστικό, σιχαμένο και κατάπτυστο ποστ του έτους. Στ' αλήθεια μού ήρθε αναγούλα.
Ευχαριστώ μαιτρ του είδους ...Και σιγά που θα επικροτώ την κάθε μαμακία των παιδιών :lol:
ετσι μπραβο. να γραφεις μαμακια αντι για μαλακια, και ολα καλα. γιατι αυτο ειναι το σημαντικο στα ποστ. το να θεωρει κανεις πιθανον σωστο την παιδοκτονια, ειναι ενταξει, αλλα το να γραφει κακες λεξουλες, οχι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 04 Ιαν 2019, 09:47

μίστερ μαξ έγραψε:
03 Ιαν 2019, 16:13
Ίφιδα έγραψε:
03 Ιαν 2019, 15:39
πιστεύω πως εσύ και το αφγανό τζιχάντι ή το αναρχοκάμπιλο είστε το ίδιο και το αυτό.
Παλι φταιξαν κι αναρχικοι... :lol::lol::lol:
Πάντα, είστε πασπαρτού, σα τους χαίτες ενα πραγμα
Yochanan έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:17
Είναι πολύ ρατσιστές. Οσο πιο μούργα ο λαος τοσο πιο ρατσιστης ο αλλος. Από Σουηδος (= 0% ρατσισμος)
:smt005:
Yochanan έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:17
μέχρι το άλλο άκρο Σλαβοποντιος Σαλλλλονικιος ( = 100% ρατσισμος).
Ε όχι! Ενίσταμαι!

nemo έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:02

Ας μείνουμε στα γεγονότα ούτε σωστό ούτε λάθος η ενέργεια του πάτερα

και από που βγαίνει το συμπέρασμα ότι προκειται για λάθος,όπως λέτε σχεδόν όλοι σας ;

και τι θα πει στηρίζουμε τις επιλογές των παιδιών; οι επιλογές θα πρέπει να έχουν και ενα όριο
Σε ποιόν γαμημένο κόσμο δεν θα ήταν λάθος να σου ανοίξει το κεφάλι η μάνα σου με σιδερόβεργα επειδή έχεις κοπελιά που δε τη γουστάρει;
Τί δεν καταλαβαίνεις; Σε ενήλικα παιδιά δεν βάζεις εσύ ως γονιός όρια. Θα έπρεπε να τα είχες βάλει όταν ήταν μικρά. Μιλάμε για 28χρονών γυναίκα...πάς καλά; Θα την πει ο σιχαμένος παπάρας αν θα έχει γκόμενο και ποιόν;

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 04 Ιαν 2019, 09:48

Σκοτώνει ο μετανάστης το παιδί του, έναν άλλον, ανεξάρτητο, ελεύθερο άνθρωπο,
γιατί είχε δεσμό με μετανάστη και το πρόβλημα μας είναι αν θα λέγεται γυναικοκτονια.
Μπράβο, στη ρίζα του το χτυπάμε το πρόβλημα. Όχι, μπράβο.

Υγ..Δεν δέχονται τον όρο γυναικοκτονία άτομα πολιτικού χώρου που αναφωνούν συνεχώς “έρχεται πούτσα”. Ποιος το περίμενε.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

nemo
Δημοσιεύσεις: 7213
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: πατερας σκοτωνει την κορη του για σχεση με Αφγανο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 04 Ιαν 2019, 09:52

Ασέβαστος έγραψε:
04 Ιαν 2019, 07:57
nemo έγραψε:
03 Ιαν 2019, 20:02
hellegennes έγραψε:
03 Ιαν 2019, 19:52


Συγχαρητήρια. Μπορεί το 2019 να μπήκε μόλις, αλλά κατάφερες ήδη να γράψεις το πιο αηδιαστικό, σιχαμένο και κατάπτυστο ποστ του έτους. Στ' αλήθεια μού ήρθε αναγούλα.
Ευχαριστώ μαιτρ του είδους ...Και σιγά που θα επικροτώ την κάθε μαμακία των παιδιών :lol:
ετσι μπραβο. να γραφεις μαμακια αντι για μαλακια, και ολα καλα. γιατι αυτο ειναι το σημαντικο στα ποστ. το να θεωρει κανεις πιθανον σωστο την παιδοκτονια, ειναι ενταξει, αλλα το να γραφει κακες λεξουλες, οχι.
Μα τι λες; δεν είπα ποτέ αυτό που λες,οτι ειπα το είπα κοιτάζοντας μια μεγαλύτερη εικόνα που δεν μπορείς εσυ να την δεις

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών