Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Ιαν 2019, 21:02

Ρε γαβ γαβ αν μια εκλεγμένη κυβέρνηση παραχωρήσει ολόκληρα τα εδάφη της Ελλάδος π.χ. στην Τουρκία δε θα είναι δωσιλογική επειδή θα έχει εκλεγεί; Μαζέψου.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 14 Ιαν 2019, 21:03

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 20:58

Το οτι ο εισαγγελέας δεν ασχολείται με τον κάθε γραφικό που βρίζει πολιτικολογωντας στα καφενεία και στα φόρουμ , αυτό δεν σημαίνει ότο δεν ισχύουν ως πολιτικά κακουργήματα
ναι αλλα αν κάποιος, λεμε καποιος ρε παιδι μου, ο άγνωστος Χ, στείλει screenshot στον Εισαγγελέα, ο εισαγγελέας ειναι υποχρεωμένος να επέμβει;
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2019, 21:04

Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:00
Η κυβέρνηση του συριζα είναι δωσιλογική και όποιος την υποστηρίζει είναι δωσίλογος. Εγώ καθορίζω τι είναι προδοσία και τι όχι. Ζαίοι τελειώσατε.
Οταν γίνεις κυρίαρχο πολιτικο κατεστημένο , όντως θα οριζεις εσύ το τι είναι προδοσία και τι όχι ..
Προς το παρόν όμως δεν είσαι κυρίαρχο πολιτικο κατεστημένο και , οποιος αμφισβητεί την νόμιμη εξουσία θεωρείται προδότης

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Ιαν 2019, 21:05

μίστερ μαξ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:03
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 20:58

Το οτι ο εισαγγελέας δεν ασχολείται με τον κάθε γραφικό που βρίζει πολιτικολογωντας στα καφενεία και στα φόρουμ , αυτό δεν σημαίνει ότο δεν ισχύουν ως πολιτικά κακουργήματα
ναι αλλα αν κάποιος, λεμε καποιος ρε παιδι μου, ο άγνωστος Χ, στείλει screenshot στον Εισαγγελέα, ο εισαγγελέας ειναι υποχρεωμένος να επέμβει;
ΜΠΑΤΣΟΙ TV ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ
ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2019, 21:06

μίστερ μαξ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:03
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 20:58

Το οτι ο εισαγγελέας δεν ασχολείται με τον κάθε γραφικό που βρίζει πολιτικολογωντας στα καφενεία και στα φόρουμ , αυτό δεν σημαίνει ότο δεν ισχύουν ως πολιτικά κακουργήματα
ναι αλλα αν κάποιος, λεμε καποιος ρε παιδι μου, ο άγνωστος Χ, στείλει screenshot στον Εισαγγελέα, ο εισαγγελέας ειναι υποχρεωμένος να επέμβει;
Αν οι εισαγγελείς ασχολούνταν με όσους πολιτικολογουν στα καφενεία βρίζοντας ... :smt005:


Οσο είσαι ακίνδυνος γραφικός , δεν ασχολείται η εξουσία μαζί σου , αμα όμως αρχίσεις να γίνεσαι επικίνδυνος...

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Ιαν 2019, 21:06

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:04
Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:00
Η κυβέρνηση του συριζα είναι δωσιλογική και όποιος την υποστηρίζει είναι δωσίλογος. Εγώ καθορίζω τι είναι προδοσία και τι όχι. Ζαίοι τελειώσατε.
Οταν γίνεις κυρίαρχο πολιτικο κατεστημένο , όντως θα οριζεις εσύ το τι είναι προδοσία και τι όχι ..
Προς το παρόν όμως δεν είσαι κυρίαρχο πολιτικο κατεστημένο και , οποιος αμφισβητεί την νόμιμη εξουσία θεωρείται προδότης
Το δικαίωμα της ελευθερίας της σκέψης μου επιτρέπει να ορίσω ποιος είναι ο δωσίλογος και ποιος όχι. Δεν αμφισβήτησα ότι ο συριζα είναι κυβέρνηση, απλώς υπογραμμίζω ότι είναι δωσιλογική κυβέρνηση. Τελειώσατε ζαίε.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 14 Ιαν 2019, 21:07

Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:05
μίστερ μαξ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:03
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 20:58

Το οτι ο εισαγγελέας δεν ασχολείται με τον κάθε γραφικό που βρίζει πολιτικολογωντας στα καφενεία και στα φόρουμ , αυτό δεν σημαίνει ότο δεν ισχύουν ως πολιτικά κακουργήματα
ναι αλλα αν κάποιος, λεμε καποιος ρε παιδι μου, ο άγνωστος Χ, στείλει screenshot στον Εισαγγελέα, ο εισαγγελέας ειναι υποχρεωμένος να επέμβει;
ΜΠΑΤΣΟΙ TV ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ
ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ
Προσεχε τα λογια σου δοσίλογε, γιατι ποιος θα σου φέρνει τα ψυχοφάρμακα στην φυλακη; :smt023
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 14 Ιαν 2019, 21:07

elchav έγραψε:
14 Ιαν 2019, 20:20
Juno έγραψε:
14 Ιαν 2019, 16:32
elchav έγραψε:
14 Ιαν 2019, 15:27


Όλοι στο δημόσιο έχετε χωθεί βρε τρωκτικά;
Ευελπίδων, χασομέρη. Και οι δύο γυρίζουν (ο πατέρας μου γύριζε) τα σύνορα από τη μέρα που ορκίστηκαν ανθυπολοχαγοί. Ο ξάδελφος ήρθε για έναν χρόνο και ξανάφυγε.
Και αν έχουν χάσει άδειες, αυτές του δημοσίου, έναν μήνα το χρόνο που προβλέπει ο νόμος. Ο πατέρας μου πήγε αντισυνταγματάρχης για να πάρει ολόκληρη την ετήσια άδεια. Δημόσιο το λες αυτό; Για πήγαινε και συ και μετά έλα να τα ξαναπούμε.
Ναι, θα κάνω τον ΑΥΔΜ κάνοντας ντα τα 20χρονα για να τσεπώνω 1 χιλιάρικο να τα τρώω στα ΚΑΑΥ, σαν το γύφτο.
Σύνελθε που νομίζεις ότι υπηρετούν (και υπηρετήσαμε) ; Στο Αφγανιστάν;

χαχαχα άκου, δεν είναι Δημόσιο. Κατα τα άλλα, ούτε ο Μητσοτάκης έτσι, με όλο το σόι στο Δημόσιο :smt005:
:lol::lol::lol:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 14 Ιαν 2019, 21:08

Greece declares war on Turkey...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2019, 21:09

Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:06
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:04
Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:00
Η κυβέρνηση του συριζα είναι δωσιλογική και όποιος την υποστηρίζει είναι δωσίλογος. Εγώ καθορίζω τι είναι προδοσία και τι όχι. Ζαίοι τελειώσατε.
Οταν γίνεις κυρίαρχο πολιτικο κατεστημένο , όντως θα οριζεις εσύ το τι είναι προδοσία και τι όχι ..
Προς το παρόν όμως δεν είσαι κυρίαρχο πολιτικο κατεστημένο και , οποιος αμφισβητεί την νόμιμη εξουσία θεωρείται προδότης
Το δικαίωμα της ελευθερίας της σκέψης μου επιτρέπει να ορίσω ποιος είναι ο δωσίλογος και ποιος όχι. Δεν αμφισβήτησα ότι ο συριζα είναι κυβέρνηση, απλώς υπογραμμίζω ότι είναι δωσιλογική κυβέρνηση. Τελειώσατε ζαίε.
Ελευθερία σκέψης είχε εκφράσει και ο Μπαρμπαρουσης ...αλλά μετά ζηταγε πολλές συγνωμες !!! :smt005:

Γραφικός

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 14 Ιαν 2019, 21:09

Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 20:57
Η δική μου απάντηση διεγράφη γιατί είχα πει κάτι παρόμοιο. Το σωστό θα ήταν είτε να διαγραφεί κι αυτή είτε να ξαναεμφανιστεί η δική μου. Αλλά δεν πειράζει, άστο να φαίνεται, εγώ δεν είμαι θρασύδειλος που προσπαθεί να σώσει τα άσωστα ποστάροντας χιλιάδες φορές τα ίδια δέκα πράματα. Να προσπαθώ να το παίξω φιλολαϊκός και να έχω χύσει τόνους δάκρυα που φορολογούνται οι καημένοι φτωχοί εφοπλιστές. Και πού' σαι την επόμενη φορά που οι δικοί σου θα προσπαθήσουν να υπερασπίσουν τα συμφέροντα των καθόλου λαϊκών αφεντικών τους, μη ξεχάσεις να μπεις και στα προσωπικά μηνύματα του ΚΚΕ. Ψάξε και στα σκουπίδια. Αυτός ο τρόπος επίθεσης αποδεικνύει το πόσο άδειοι είστε πολιτικά.
Υποκριτές, υπάλληλοι.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7855
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Ιαν 2019, 21:10

μίστερ μαξ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:07
Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:05
μίστερ μαξ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:03


ναι αλλα αν κάποιος, λεμε καποιος ρε παιδι μου, ο άγνωστος Χ, στείλει screenshot στον Εισαγγελέα, ο εισαγγελέας ειναι υποχρεωμένος να επέμβει;
ΜΠΑΤΣΟΙ TV ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ
ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ
Προσεχε τα λογια σου δοσίλογε, γιατι ποιος θα σου φέρνει τα ψυχοφάρμακα στην φυλακη; :smt023
Με τις μπούρδες που γράφεις δε μου κάνει εντύπωση που ψάχνεις έναν εισαγγελέα και έναν μπάτσο για να σε προστατέψει.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 14 Ιαν 2019, 21:12

Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:10
μίστερ μαξ έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:07
Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:05

ΜΠΑΤΣΟΙ TV ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ
ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΑΖΙ
Προσεχε τα λογια σου δοσίλογε, γιατι ποιος θα σου φέρνει τα ψυχοφάρμακα στην φυλακη; :smt023
Με τις μπούρδες που γράφεις δε μου κάνει εντύπωση που ψάχνεις έναν εισαγγελέα και έναν μπάτσο για να σε προστατέψει.
H Αντιληπτική σου ικανότητα είναι ξυράφι λεμε. :wink
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19147
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Ιαν 2019, 21:18

Γάταρος έγραψε:
14 Ιαν 2019, 21:02
Ρε γαβ γαβ αν μια εκλεγμένη κυβέρνηση παραχωρήσει ολόκληρα τα εδάφη της Ελλάδος π.χ. στην Τουρκία δε θα είναι δωσιλογική επειδή θα έχει εκλεγεί; Μαζέψου.
Δεν θα είναι προδοτική , εαν η παραχώρηση αυτή επιτρέπεται απο το Σύνταγμα (που δεν προβλέπεται )
Οπως δεν ηταν προδότης ο Ντε Γκωλ που έδωσε ανεξαρτησία στην Αλγερία η οποια ηταν μέχρι τοτε γαλλική επαρχία ,

Το κοινοβούλιο της χώρας έχει τις νομικές εξουσίες που είχε κάποτε ένας μονάρχης ο οποίος όταν παντρεύονταν η κόρη του τον βασιλια μιας άλλης χώρας του έδινε προίκα την μισή χώρα ..
Η μοίραζε το βασίλειο του στους δυο γιους του

Βέβαια όλα αύρα απαγορεύονται απο το Σύνταγμα ,

sharp
Δημοσιεύσεις: 21049
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Ο πρώτος ΟΥΚας Υπουργος Άμυνας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 14 Ιαν 2019, 21:22

Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 11:37
Nero έγραψε:
14 Ιαν 2019, 11:14
Ίφιδα έγραψε:
14 Ιαν 2019, 11:11


Μη το βλέπεις έτσι, δες το ότι μπορεί και να κρατήσει τα μπόσικα αν χρειαστεί. Τουλάχιστον δεν θα έχουμε έναν γιές μεν ως Υπουργό Άμυνας ή έτσι ελπίζω
Βλέπεις γαλόνια και στολή και κουνάς σημαιάκι. Πως είναι δυνατόν να είναι yes man ένας τύπος που δέχτηκε να συνδέσει το όνομα του με τους σανελ,ειδικα τώρα και ο άνθρωπος που παίζει το παιχνίδι των σανελ και έγινε το "πατριωτικό" τους προσωπείο για να καλύψουν το μακεδονικό :lol: Δεν μπορώ να πω πάντως,είσαι το target group τους
Ισχύει :003: Ένοχη, ομολογώ (για τα περί βλέπεις στολή).
Για τα υπόλοιπα, η γαμωελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία και όχι, δεν είμαι το τάργκετ γκρούπ τους, δε θα τους ψηφίσω επειδή βάλανε έναν γαλονά ως υπουργό αμύνης, ντοντ γουόρι.

Γενικά πάντως έτσι θα έπρεπε να είναι. Γαλονάς ως υπουργός άμυνας, γιατρός κλπ ως υπουργός υγείας, δικαστής-δικηγόρος ως υπουργός δικαιοσύνης και πάει λέγοντας
Ο πόλεμος είναι πολύ σοβαρή υπόθεση, για να την αφήσει κανείς στους στρατιωτικούς.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών