Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40791
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 19:33

Την λέω συνέπεια. Όχι δικαιολογημένη συνέπεια, αλλά συνέπεια. Της είπε κάτι στον δρόμο κι αυτή επέλεξε να τον βρίσει, υποθέτω χυδαία. Not smart. Ποτέ δεν θα προκαλούσα κάποιον ηλίθιο στον δρόμο. Αυτό λέμε τόση ώρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11594
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 17 Ιαν 2019, 19:37

wooded glade έγραψε:
17 Ιαν 2019, 19:29
Να πω κάτι.
Είμαι στο Everest δίπλα Mc Donalds και κάθομαι.
Στο πεζοδρόμιο δίπλα γίνεται ένα καμάκι που φέρει αποτέλεσμα, στραβομάρα δεν έχω.
Δεν πέφτει ούτε τσαντιά, ούτε τίποτα, φεύγουν χέρι-χέρι με τον Καρατζαφέρη τα δύο συμβαλλόμενα μέρη.
Αυτό είναι νόμιμο ;
Αν είναι τότε κάνουμε μία οπή εις το ύδωρ.
ζευγάρι είναι που καμακώνετε.
δεν είναι άγνωστοι Γούντεντ!!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 17 Ιαν 2019, 19:45

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 19:37
wooded glade έγραψε:
17 Ιαν 2019, 19:29
Να πω κάτι.
Είμαι στο Everest δίπλα Mc Donalds και κάθομαι.
Στο πεζοδρόμιο δίπλα γίνεται ένα καμάκι που φέρει αποτέλεσμα, στραβομάρα δεν έχω.
Δεν πέφτει ούτε τσαντιά, ούτε τίποτα, φεύγουν χέρι-χέρι με τον Καρατζαφέρη τα δύο συμβαλλόμενα μέρη.
Αυτό είναι νόμιμο ;
Αν είναι τότε κάνουμε μία οπή εις το ύδωρ.
ζευγάρι είναι που καμακώνετε.
δεν είναι άγνωστοι Γούντεντ!!
Καλά τώρα, οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ λέμε γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα.
Δεν μιλάμε για ζευγάρι φυσικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9712
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 19:55

hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 19:33
Την λέω συνέπεια. Όχι δικαιολογημένη συνέπεια, αλλά συνέπεια. Της είπε κάτι στον δρόμο κι αυτή επέλεξε να τον βρίσει, υποθέτω χυδαία. Not smart. Ποτέ δεν θα προκαλούσα κάποιον ηλίθιο στον δρόμο. Αυτό λέμε τόση ώρα.
Πριν είπες ότι στο βίντεο δεν της επιτίθεται κι ότι πουθενά δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Τώρα λες ότι η βία που ασκείται στην κοπέλα δεν είναι βία αλλά συνέπεια επειδή μάλλον τον έβρισε άρα έφταιγε κι αυτή λίγο. Μήπως να μη ντυνόταν και τόσο προκλητικά;

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 17 Ιαν 2019, 20:01

Τιμωρείται λοιπόν -κατά την "κουλούρι Θεσσαλονίκης"- η αναπολεσματικότητα ενός καμακίου και όχι το καμάκι αυτό καθ' εαυτό !
Πρόκειται δι' ανακολουθίαν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7933
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Ιαν 2019, 20:05

vantono έγραψε:
17 Ιαν 2019, 18:56
Καθημερινα σχεδον αντιμετωπίζω περιστατικά ανθρωπων που ειναι έτοιμοι να πιαστούν στα χέρια στο δρομο για τους πιο ηλίθιους και ασημαντους λόγους μπορει να φανταστεί ο ανθρώπινος νους. Τα τελευταια χρόνια εχουν λασκάρει πολλες βίδες στον κοσμο.
Δεν νομίζω ότι έχουν λασκάρει βίδες. Ούτε ότι είναι η ελληνική αγένεια. Θυμάμαι και παλαιότερες εποχές που ήταν πιο ευγενικός ο κόσμος και ας μη είμαστε στην ΕΕ, υπήρχε η τσίπα. Σήμερα δεν υπάρχει τσίπα, το κάθε βλήμα κοιτάει την τσέπη του. Επίσης υποπτεύομαι ότι πολλά περιστατικά είναι στημένα, δηλαδή πληρώνονται διάφοροι αργόσχολοι για να παρενοχλούν άλλους από το κράτος. Όποιος αισθάνεται καθημερινά (δεν λέω για μεμονωμένες περιπτώσεις) ότι πιέζεται στον δρόμο ή γενικά όπου πηγαίνει, με άτομα να τον κυκλώνουν, να στέκονται πολύ κοντά χωρίς λόγο, να τον καβαλάνε στο ταμείο, να του βάζουν χέρια μπροστά, να έρχονται σε ομάδες εκεί που το κατάστημα είναι άδειο, να περπατάνε κατά πάνω του ενώ ο δρόμος είναι ελεύθερος κλπ. ανάλογα πράγματα μπορούν να συμβούν με το αυτοκίνητο, να είναι σίγουρος ότι αυτό γίνεται σκόπιμα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40791
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 20:11

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 19:55
hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 19:33
Την λέω συνέπεια. Όχι δικαιολογημένη συνέπεια, αλλά συνέπεια. Της είπε κάτι στον δρόμο κι αυτή επέλεξε να τον βρίσει, υποθέτω χυδαία. Not smart. Ποτέ δεν θα προκαλούσα κάποιον ηλίθιο στον δρόμο. Αυτό λέμε τόση ώρα.
Πριν είπες ότι στο βίντεο δεν της επιτίθεται κι ότι πουθενά δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Τώρα λες ότι η βία που ασκείται στην κοπέλα δεν είναι βία αλλά συνέπεια επειδή μάλλον τον έβρισε άρα έφταιγε κι αυτή λίγο. Μήπως να μη ντυνόταν και τόσο προκλητικά;
Σταμάτα να λες μαλακίες. Είπες ότι της επιτέθηκε και καλά έκανε και αντέδρασε. Δεν της επιτέθηκε. Σφύριξε ή της είπε κάτι κι αυτή ήταν αρκετά ηλίθια για να τον σκυλοβρίσει. Αν τον αγνοούσε, δεν θα είχε συμβεί τίποτα. Το επεισόδιο ήταν συνέπεια της βλακείας της. Εσύ είπες ότι το θεωρείς φυσιολογικό, όλοι οι υπόλοιποι λέμε ότι το φυσιολογικό είναι να αποφεύγεις να εμπλακείς σε καβγάδες με αγνώστους, όχι να τους προκαλείς.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9712
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 20:24

Φυσικά δεν είπα ότι της επιτέθηκε και καλά έκανε και τον έβρισε. Αυτό το φαντάστηκες. Όπως φαντάστηκες ότι το να τρως χαστούκι στο δρόμο δεν είναι βία και αν εμπλακεις σε καυγά δεν θα πέσει ξύλο γιατί όλα θα πάνε όπως τα έχεις φανταστεί. Γενικά φαίνεται ότι έχεις πλούσια φαντασία.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9712
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Ιαν 2019, 20:26

Για να το πούμε πιο απλά. Εγώ αν ήμουν παρών στη φάση ο τύπος θα έφευγε από το καφέ σε φορείο. Εσύ θα καθόσουν και θα κοιτούσες τι θα γίνει γιατί μόνο ανεγκέφαλοι πλακώνονται στο δρόμο. Σωστά;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40791
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιαν 2019, 20:49

Αν στ' αλήθεια σκέφτεσαι έτσι και δεν το παίζεις απλώς ήρωας του πληκτρολογίου, σού συνιστώ να αλλάξεις μυαλά γιατί κάποια στιγμή εσύ θα φύγεις με φορείο και μπορεί να μην σε προλάβουν. Το απεύχομαι, αλλά τέτοιες νοοτροπίες σπάνια έχουν καλή κατάληξη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 18 Ιαν 2019, 03:07

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 18:36

Μπορείς δηλαδή να μιλήσεις μόνο για πράγματα που σου έχουν συμβεί; Και πως κρίνεις τον άλλον αφού δεν σου έτυχε ανάλογη περίπτωση;
Για να μη συμβεί, κάτι έκανα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9712
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Ιαν 2019, 10:00

hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 20:49
Αν στ' αλήθεια σκέφτεσαι έτσι και δεν το παίζεις απλώς ήρωας του πληκτρολογίου, σού συνιστώ να αλλάξεις μυαλά γιατί κάποια στιγμή εσύ θα φύγεις με φορείο και μπορεί να μην σε προλάβουν. Το απεύχομαι, αλλά τέτοιες νοοτροπίες σπάνια έχουν καλή κατάληξη.
Δεν έχω υιοθετήσει ακόμα τη γεροντική ματιά επάνω στα πράγματα, ίσως όταν γεράσω. Από την άλλη εσύ μπορείς να λιμνάζεις μέσα στην κανονικότητά σου ενώ δίπλα σου χτυπάνε κοριτσάκια και να θεωρείς ότι αυτό είναι το φυσιολογικό.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9712
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Ιαν 2019, 10:01

Cavaliere έγραψε:
18 Ιαν 2019, 03:07
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Ιαν 2019, 18:36

Μπορείς δηλαδή να μιλήσεις μόνο για πράγματα που σου έχουν συμβεί; Και πως κρίνεις τον άλλον αφού δεν σου έτυχε ανάλογη περίπτωση;
Για να μη συμβεί, κάτι έκανα.
Πιστεύεις ότι ό,τι σου συμβαίνει είναι αποτέλεσμα των πραγμάτων που κάνεις;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40791
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Όσοι κάνουν «καμάκι» στους δρόμους θα πληρώνουν πρόστιμο €750 στη Γαλλία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Ιαν 2019, 13:33

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Ιαν 2019, 10:00
hellegennes έγραψε:
17 Ιαν 2019, 20:49
Αν στ' αλήθεια σκέφτεσαι έτσι και δεν το παίζεις απλώς ήρωας του πληκτρολογίου, σού συνιστώ να αλλάξεις μυαλά γιατί κάποια στιγμή εσύ θα φύγεις με φορείο και μπορεί να μην σε προλάβουν. Το απεύχομαι, αλλά τέτοιες νοοτροπίες σπάνια έχουν καλή κατάληξη.
Δεν έχω υιοθετήσει ακόμα τη γεροντική ματιά επάνω στα πράγματα, ίσως όταν γεράσω. Από την άλλη εσύ μπορείς να λιμνάζεις μέσα στην κανονικότητά σου ενώ δίπλα σου χτυπάνε κοριτσάκια και να θεωρείς ότι αυτό είναι το φυσιολογικό.
Από το ενοχλητικό σχόλιο πήγαμε στο «χτυπάνε κοριτσάκια». Λίγη ακόμη προσπάθεια και θα φτάσεις και στον φόνο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών