Κούριερ ΕΛΤΑ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Κούριερ ΕΛΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 22 Ιαν 2019, 11:15

Spiros252 έγραψε:
22 Ιαν 2019, 11:10
:roll:
Τα Elta Courier έχουν δικά τους καταστήματα. Ωστόσο μπορεί ο παραλήπτης να παραλάβει και σε καταστήματα των ΕΛΤΑ αν δεν έχει πρακτορείο στην περιοχή του ή το ζητήσει ο αποστολέας. Δεν συστήνεται επειδή τα ΕΛΤΑ δεν λειτουργούν ως κούριερ και γίνονται μπερδέματα.
Εγώ ζω Αθήνα και όποτε παρήγγειλα κάτι από Β.Ελλάδα έφτασε την επομένη στη σωστή ώρα στο σπίτι μου.Απλά θα αρχίσουν σιγά σιγά να γίνονται έντονες ψευδοδημοσιεύσεις που υβρίζουν κάθε τι κρατικό επειδή έχουμε προεκλογικό αγώνα με μητσοτακικό πρόσημο.Θα το δεις.

-71
Δημοσιεύσεις: 1251
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 21:53

Re: Κούριερ ΕΛΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από -71 » 22 Ιαν 2019, 11:18

Lord Brum έγραψε:
22 Ιαν 2019, 11:12
-71 έγραψε:
22 Ιαν 2019, 11:04
Spiros252 έγραψε:
22 Ιαν 2019, 11:01


Κι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα Elta Courier που τα χρησιμοποιώ αρκετά συχνά και το κόστος είναι χαμηλό ειδικά αν ζητήσεις να τα παραλάβεις στο πρακτορείο τους (ή ο παραλήπτης). Η χειρότερη μακράν η ACS που έρχεται εντελώς απροειδοποίητα, χτυπάει για 1 δευτερόλεπτο κουδούνι και στα 5 - 10 δευτερόλεπτα έχει εξαφανιστεί.
Το ζήτημα είναι άλλο και μάλλον πονηρό.Τα ελτα ανακοίνωσαν κλείσιμο 50% των καταστημάτων στα πλαίσια εξορθολογισμού.Επίσης όσους μα όσους γνωρίζω να είναι διορισμένοι είναι συνήθως γυναίκες και μάλιστα κομματικά ρουσφέτια της νέας δημοκρατίας.Χαρακτηριστικά θυμάμαι πρόσωπα και καταστάσεις.Ο γούντεδ γκλέηντ όμως,μάλλον πήρε γραμμή να βρίσει τα ΕΛΤΑ μιας και είναι αρκετά κρατικού τύπου σε ορισμένα πράγματα υπηρεσία και μάλλον στοχεύουν σε περίπτωση νίκης στις εκλογές να τα δώσει ο μητσοτάκης σε ιδιώτες φίλους του.Γνώμη μου είναι ότι δε θα γίνει πρωθυπουργός όμως,και καλύτερα να έπαιζε ένα στοίχημα ο ξεκούτης παρά να χαραμίζεται εδώ πέρα.
πώς και δεν διόρισε ο συριζα τον κύριο καρανίκα στα ελτα? Μάλλον δεν έχει τα προσόντα να μοιράζει γράμματα και κάνει μόνο για να κωλοβαράει στο μαξιμου
Δεν έχει λόγο να διορίσει ο συριζα.Έχει μικρό αριθμό οργανωμένων μελών και αυτό είναι το μεγάλο του πλεονέκτημα έναντι των γαλάζιων τρωκτικών.Και γω δεν είμαι οργανωμένο μέλος,απλός ψηφοφόρος είμαι και αν χρειαστεί μάχη ενάντια στο νεοφιλελευθερισμό θα με βρουν μπροστά τους και μάλιστα με τρόπο που δε φαντάζονται.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Κούριερ ΕΛΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Ιαν 2019, 11:34

Θα σας πω τι έγινε.
Αυτό που υποψιαζόμαστε είναι ότι ο υπάλληλος έγραψε τη διεύθυνση με ιερογλυφικά και ο διανομέας σαν αποτέλεσμα χάθηκε.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών