"Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
User_601

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 26 Φεβ 2019, 21:22

Τις λαμογιες παντως ,ο κλεψας του κλεψαντος,το γλυψιμο και τα πεσκεσια σε βουλευταδες για εναν διορισμουλι,τα δανεια για κοτερα,και ολα τα συναφη δεν την εκαναν τα τωρινα παιδια,αλλα εκεινα τα παιδια,ως ενηλικες. :lol:

Άβαταρ μέλους
ΓΕΣΑΡ
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 09 Φεβ 2019, 11:30

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΕΣΑΡ » 26 Φεβ 2019, 21:26

Εσθήρ έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:22
Τις λαμογιες παντως ,ο κλεψας του κλεψαντος,το γλυψιμο και τα πεσκεσια σε βουλευταδες για εναν διορισμουλι,τα δανεια για κοτερα,και ολα τα συναφη δεν την εκαναν τα τωρινα παιδια,αλλα εκεινα τα παιδια,ως ενηλικες. :lol:
Τα σημερινά, λοιπόν, στην μεγάλη τους πλειονότητα κάνουν ακριβώς τα ίδια και επιπλέον είναι και "ευνουχισμένα", θηλυπρέπη φλωράκια

User_601

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 26 Φεβ 2019, 21:33

Μα και βεβαια ειναι στο δικο σου ''μυαλο'' θηλυπρεπη φλωρακια,οσοι δεν παιρνουν τα μπαζουκας να εξολοθρευουν κοσμο.Ειναι δεδομενο οτι για το δικο σου ''μυαλο'' οσοι δεν χρησιμοποιουν το μυαλο τους αλλα τα οπλα και τις μολοτοφ και τον τραμπουκισμο,ειναι οι αντρακλες,ενω οι αλλοι ειναι φλωρακια.Ειναι δεδομενο για το δικο σου ''μυαλο'' οτι αντρας ειναι ο ανθρωπος των σπηλαιων.
Εχεις πολυ δρομο ακομα για τον χομο σαπιενς. :wave:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Φεβ 2019, 21:38

Ενδιαφέρον έχει οτι στην επίθεση των μουσλιμιών στη Γερμανία στη Κολωνία, κάτι Εσθήρ ψάχνανε απεγνωσμένα τέτοιους "ανθρώπους των σπηλαίων" για να τις προστατεύσουν.
Ο μόνος τρόπος να προστατευθεί κανείς από επικίνδυνους κακούς ανθρώπους, είναι να έχει στη διάθεσή του ΑΚΟΜΑ πιο επικίνδυνους καλούς.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

User_601

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 26 Φεβ 2019, 21:40

Kauldron έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:38
Ενδιαφέρον έχει οτι στην επίθεση των μουσλιμιών στη Γερμανία στη Κολωνία, κάτι Εσθήρ ψάχνανε απεγνωσμένα τέτοιους "ανθρώπους των σπηλαίων" για να τις προστατεύσουν.
Ο μόνος τρόπος να προστατευθεί κανείς από επικίνδυνους κακούς ανθρώπους, είναι να έχει στη διάθεσή του ΑΚΟΜΑ πιο επικίνδυνους καλούς.
Οριστε;Καταλανβαινεις τι γραφεις;Τι εψαχνα,σε ποιο θεμα και ποιον; :smt005: Για βαλε κανενα λινκ,Καν δεν καταλαβα τι λες.Ουτε καν εσυ.Ποτε δν εχω υποστηριξει την βια.ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.Για δειξε μου λινκ.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48620
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Φεβ 2019, 21:48

Εσθήρ έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:40
Kauldron έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:38
Ενδιαφέρον έχει οτι στην επίθεση των μουσλιμιών στη Γερμανία στη Κολωνία, κάτι Εσθήρ ψάχνανε απεγνωσμένα τέτοιους "ανθρώπους των σπηλαίων" για να τις προστατεύσουν.
Ο μόνος τρόπος να προστατευθεί κανείς από επικίνδυνους κακούς ανθρώπους, είναι να έχει στη διάθεσή του ΑΚΟΜΑ πιο επικίνδυνους καλούς.
Οριστε;Καταλανβαινεις τι γραφεις;Τι εψαχνα,σε ποιο θεμα και ποιον; :smt005: Για βαλε κανενα λινκ,Καν δεν καταλαβα τι λες.Ουτε καν εσυ.Ποτε δν εχω υποστηριξει την βια.ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.Για δειξε μου λινκ.
Και οι Γερμανιδούλες της Κολωνίας ομοϊδεάτισσές σου ήτανε, και υποδέχονταν τους προσφυγούλjηδες με καρδούλες και λουλουδάκια, και κάτι "αγριάνθρωπους" που λέγανε να μην έρθουν, τους αποκαλούσαν "ναζί". Και όταν οι μεταναστούληδες έκαναν αυτά που έκαναν, παρακαλούσαν για βοήθεια από κάτι τέτοιους "ναζί". Φυσικά, αντίστοιχα περιστατικά μαζικής σεξουαλικής παρενόχλησης, έγιναν και στην Αθήνα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 26 Φεβ 2019, 21:57

Πράγματι παρατηρώ κι εγώ μία μαλθάκωση των αγοριών που φτάνει μέχρι τον ψυχικό ευνουχισμό. Ο άνδρσς για μένα πρέπει να ανατρέφεται από μικρός με τα σύμβολα δύναμης της εποχής του. Τα όπλα είναι παρωχημένο σύμβολο. Καλά ήταν για τότε που θα έπρεπε να αντιμετωπίσεις κόσμο εκεί έξω στο πεζοδρόμιο.

Στην πορεία είδαμε δύο φλωράκια στην εμφάνιση να καταχτούν τον κόσμο. Τον Μπιλ Γκειτς (θυμηθείτε πώς έδειχνε έφηβος) και τον Ζουκερμπεργκ, και το πρότυπο του Σταλόνε φαντάζει αστείο. Δεν παίζεις μπουνιές πια. Δείχνεις τη δύναμή σου ευγενικά.

Τα δύο στοιχεία για το πρότυπο του καιρού μας είναι για μένα η επιχειρηματικότητα και η προσωπική ανάπτυξη. Ούτε το ένα ούτε το άλλο διδάσκονται στα σχολεία. Διότι με το χρήμα και τη δύναμη του χαρακτήρα γίνεσαι ελεύθερος και αργά ή γρήγορα θα ζητήσεις μερίδιο από την πίτα,

Από τα 7 μου έβγαζα λεφτά, μαζεύοντας κάπαρη στα χωράφια και την πούλαγα 20 δρχ/κιλό. Και μετά έπιασα την προσωπική ανάπτυξη από τα 15 με κάτι βιβλία του Paul Jagot.

Δεν έκανα παιδιά γιατί δεν είναι στον χαρακτήρα μου. Αλλά εάν είχα θα τους παρότρυνα σε ένα κερδοφόρο χόμπι από τα 7 και σε life coaching από έναν καλό επαγγελματία. Τα όπλα και τα πολεμικά παιχνίδια δεν νομίζω ότι βοηθάνε σε τίποτα. Ένας τυπάκος που δεν τον πιάνει το μάτι, αλλά εκπαιδευμένος σε τεχνικές κοινωνικής επιβίωσης (μέσω life coaching) μπορεί να σε τυλίξει σε μια κόλα χαρτί και να ψάχνεσαι.

User_601

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 26 Φεβ 2019, 21:59

Kauldron έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:48
Εσθήρ έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:40
Kauldron έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:38
Ενδιαφέρον έχει οτι στην επίθεση των μουσλιμιών στη Γερμανία στη Κολωνία, κάτι Εσθήρ ψάχνανε απεγνωσμένα τέτοιους "ανθρώπους των σπηλαίων" για να τις προστατεύσουν.
Ο μόνος τρόπος να προστατευθεί κανείς από επικίνδυνους κακούς ανθρώπους, είναι να έχει στη διάθεσή του ΑΚΟΜΑ πιο επικίνδυνους καλούς.
Οριστε;Καταλανβαινεις τι γραφεις;Τι εψαχνα,σε ποιο θεμα και ποιον; :smt005: Για βαλε κανενα λινκ,Καν δεν καταλαβα τι λες.Ουτε καν εσυ.Ποτε δν εχω υποστηριξει την βια.ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.Για δειξε μου λινκ.
Και οι Γερμανιδούλες της Κολωνίας ομοϊδεάτισσές σου ήτανε, και υποδέχονταν τους προσφυγούλjηδες με καρδούλες και λουλουδάκια, και κάτι "αγριάνθρωπους" που λέγανε να μην έρθουν, τους αποκαλούσαν "ναζί". Και όταν οι μεταναστούληδες έκαναν αυτά που έκαναν, παρακαλούσαν για βοήθεια από κάτι τέτοιους "ναζί". Φυσικά, αντίστοιχα περιστατικά μαζικής σεξουαλικής παρενόχλησης, έγιναν και στην Αθήνα.
Δεν εχω εκφραστει καθολου για τα ζητηματα που λες,απο το κεφαλι σου τα βγαζεις,οποτε οχι σε εμενα αυτα.Σε αλλες παραλιες.
Μαλιστα εχω πει οτι ειμαι κατα των παρανομων μεταναστων,οποτε εισαι απολυτα ακυρος.Απλα για σενα πας μη ρατσιστης ισουτε με μπατε σκυλοι αλλεστε,ε...δεν ειναι ετσι.
Δυστυχως δεν μπορεις να το αντιληφθεις.Το μισος σου δεν σε αφηνει. :wave:

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11905
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Φεβ 2019, 22:04

ΓΕΣΑΡ έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:26
Εσθήρ έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:22
Τις λαμογιες παντως ,ο κλεψας του κλεψαντος,το γλυψιμο και τα πεσκεσια σε βουλευταδες για εναν διορισμουλι,τα δανεια για κοτερα,και ολα τα συναφη δεν την εκαναν τα τωρινα παιδια,αλλα εκεινα τα παιδια,ως ενηλικες. :lol:
Τα σημερινά, λοιπόν, στην μεγάλη τους πλειονότητα κάνουν ακριβώς τα ίδια
Περισσότερο δείχνουν αδιαφορία.
Πλην περιπτώσεων όπου τα κόμματα διατηρούν τον κομματικό στρατό στην εκπαίδευση.
Οι περισσότεροι δεν ασχολούνται.

Άβαταρ μέλους
ΓΕΣΑΡ
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 09 Φεβ 2019, 11:30

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΕΣΑΡ » 26 Φεβ 2019, 22:13

taliban έγραψε:
26 Φεβ 2019, 22:04
ΓΕΣΑΡ έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:26
Εσθήρ έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:22
Τις λαμογιες παντως ,ο κλεψας του κλεψαντος,το γλυψιμο και τα πεσκεσια σε βουλευταδες για εναν διορισμουλι,τα δανεια για κοτερα,και ολα τα συναφη δεν την εκαναν τα τωρινα παιδια,αλλα εκεινα τα παιδια,ως ενηλικες. :lol:
Τα σημερινά, λοιπόν, στην μεγάλη τους πλειονότητα κάνουν ακριβώς τα ίδια
Περισσότερο δείχνουν αδιαφορία.
Πλην περιπτώσεων όπου τα κόμματα διατηρούν τον κομματικό στρατό στην εκπαίδευση.
Οι περισσότεροι δεν ασχολούνται.
Κάνουν τα ανάλογα. Πχ δεν παίρνουν διακοποδάνεια (γιατί δεν μπορούν) αλλά αράζουν στον καφενέ και τα τρώνε από τις συντάξεις του πατέρα και της μάνας. Δεν κολλάνε αφίσες πασοκ για να διοριστούν αλλά μπαίνουν με κονέ σε κάποια υπηρεσία

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11905
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Φεβ 2019, 22:23

Δεν βλέπω αυτό το πράγμα γεραρ.
Ζω επαρχία.
Βλέπω νέο κόσμο να επιστρέψει πίσω στα πατρικά τους και να αγωνίζονται με ότι προσφέρει η φύση κόντρα όχι μόνο στο ανύπαρκτο κράτος που τους τιμωρεί για τα λάθη των προηγούμενων γενιών με τις επιδοτήσεις και τα τζιπακια στον πρωτογενή τομέα αλλα και από τα ίδια τα ραμολιμεντα τα οποία βλέποντας νέο αίμα να κάνει προκοπή κάτι τους πιάνει και κοιτάνε πως να τους κάνουν ζημιά.Σκατοψυχια της παλαιάς γενιάς που τα σκατωσε πλήρως σε κάποιες περιπτώσεις και δεν αντέχει να βλέπει την αλήθεια μέσα στην μάπα της.
Σίγουρα θα υπάρχουν περιπτώσεις που αναφέρεις.
Το μικρόβιο δεν εξαφανίστηκε αλλα δεν είναι σε καμία περίπτωση μια γενικευμένη κατάσταση.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25906
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 26 Φεβ 2019, 22:28

taliban έγραψε:
26 Φεβ 2019, 22:23
Δεν βλέπω αυτό το πράγμα γεραρ.
Ζω επαρχία.
Βλέπω νέο κόσμο να επιστρέψει πίσω στα πατρικά τους και να αγωνίζονται με ότι προσφέρει η φύση κόντρα όχι μόνο στο ανύπαρκτο κράτος που τους τιμωρεί για τα λάθη των προηγούμενων γενιών με τις επιδοτήσεις και τα τζιπακια στον πρωτογενή τομέα αλλα και από τα ίδια τα ραμολιμεντα τα οποία βλέποντας νέο αίμα να κάνει προκοπή κάτι τους πιάνει και κοιτάνε πως να τους κάνουν ζημιά.Σκατοψυχια της παλαιάς γενιάς που τα σκατωσε πλήρως σε κάποιες περιπτώσεις και δεν αντέχει να βλέπει την αλήθεια μέσα στην μάπα της.
Σίγουρα θα υπάρχουν περιπτώσεις που αναφέρεις.
Το μικρόβιο δεν εξαφανίστηκε αλλα δεν είναι σε καμία περίπτωση μια γενικευμένη κατάσταση.
:smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΕΣΑΡ
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 09 Φεβ 2019, 11:30

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΕΣΑΡ » 26 Φεβ 2019, 22:33

taliban έγραψε:
26 Φεβ 2019, 22:23
Δεν βλέπω αυτό το πράγμα γεραρ.
Ζω επαρχία.
Βλέπω νέο κόσμο να επιστρέψει πίσω στα πατρικά τους και να αγωνίζονται με ότι προσφέρει η φύση κόντρα όχι μόνο στο ανύπαρκτο κράτος που τους τιμωρεί για τα λάθη των προηγούμενων γενιών με τις επιδοτήσεις και τα τζιπακια στον πρωτογενή τομέα αλλα και από τα ίδια τα ραμολιμεντα τα οποία βλέποντας νέο αίμα να κάνει προκοπή κάτι τους πιάνει και κοιτάνε πως να τους κάνουν ζημιά.Σκατοψυχια της παλαιάς γενιάς που τα σκατωσε πλήρως σε κάποιες περιπτώσεις και δεν αντέχει να βλέπει την αλήθεια μέσα στην μάπα της.
Σίγουρα θα υπάρχουν περιπτώσεις που αναφέρεις.
Το μικρόβιο δεν εξαφανίστηκε αλλα δεν είναι σε καμία περίπτωση μια γενικευμένη κατάσταση.
Τι να σου πω και εγώ επαρχία ζω αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω αυτό. Πόσο μάλλον όταν τα πάντα έχουν καταρεύσει και η επιλογή είναι καφενές και σαπίλα με τα λεφτά του μπαμπά ή σκληρή δουλειά. Μακάρι να ισχύει περισσότερο στα μέρη σου. Εγώ προσωπικά βλέπω ακριβώς το αντίθετο

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11219
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 26 Φεβ 2019, 22:37

The Rebel έγραψε:
26 Φεβ 2019, 21:07
Πάνας έγραψε:
25 Φεβ 2019, 19:57
under έγραψε:
25 Φεβ 2019, 19:50
Εγω θυμαμαι στη γειτονια μου τη δεκαετια του 80 να παιζουμε 2 αντιπαλες ομαδες "πολεμο" με αυτοσχεδια οπλα που πεταγαν καπακια απο κοκα κολες,με ξυλινα σπαθια κλπ.Δεν υπηρχε ουτε ενας να σου πρηξει τα ΠΑΠΑΡΙΑ.
Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι αναλογο σημερα χωρις να ξεσηκωθουν ανωμαλες υστερικες και διαφοροι γυναικωτοι.
Φλώροι, εμείς παίζαμε με πέτρες και σφεντόνες, τα ράμματα ήταν τιμή! Παίρναμε παράσημα.
[img]https://i.postimg.cc/VkL8rQjb/1611 ... .jpg[/img]
+φωνω. Τα σημερινα γαιδουρια ειναι μαλθακα
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: "Η μαλθακοποίηση των αγοριών"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 27 Φεβ 2019, 02:03

ζήτω η μαλθακότητα!
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών