αγγελίες εργασίας/αγορά εργασίας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

αγγελίες εργασίας/αγορά εργασίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 08 Φεβ 2019, 21:15

Σκέφτομαι να επιστρέψω Ελλάδα, όχι αναγκαία για μόνιμα και ρίχνω μια ματιά που και που σε αγγελίες εργασίας στην πόλη μου. Το 70% είναι ζητείται κοπέλα για τάδε θέση κτλ και όχι μόνο σε θέσεις για γραμματείς και παρόμοια πόστα. Βλέπω τώρα τελευταία ότι άρχισαν να ζητάν αποκλειστικά γυναίκες και σε πόστα μηχανικών, συμβούλους πωλήσεων κτλ. Τι διάολο γίνεται τόσο μουνοδουλίαση έχει πέσει; Δεν το έχω ξαναδεί σε άλλη χώρα αυτό. Επιπλέον κοιτάω και σε συμβάσεις δημοσίου αλλά από ότι φαίνεται παίζει μεγαλύτερο ρόλο αν έχεις παιδιά, οικογένεια ή είσαι μακροχρόνια άνερεγος παρά αν έχεις τα προσόντα. Δηλαδή άμα δεν είσαι γυναίκα ή δεν έχεις παιδιά να πάρεις μόρια να μπείς στο δημοσίο η ζωή σου δεν έχει αξία; Τι σκατά κάνετε εκέι κάτω

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: αγγελίες εργασίας/αγορά εργασίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 08 Φεβ 2019, 21:45

και άντρες ζητάνε αλλά είναι συγκεκριμένες.
''ψήστης''

βέβαια παίζει ρόλο και η περιοχή σου.ανάλογα τις αναγκες τις κάθε περιοχής.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: αγγελίες εργασίας/αγορά εργασίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 09 Φεβ 2019, 00:33

nyxtovios έγραψε:
08 Φεβ 2019, 21:15
Σκέφτομαι να επιστρέψω Ελλάδα, όχι αναγκαία για μόνιμα και ρίχνω μια ματιά που και που σε αγγελίες εργασίας στην πόλη μου. Το 70% είναι ζητείται κοπέλα για τάδε θέση κτλ και όχι μόνο σε θέσεις για γραμματείς και παρόμοια πόστα. Βλέπω τώρα τελευταία ότι άρχισαν να ζητάν αποκλειστικά γυναίκες και σε πόστα μηχανικών, συμβούλους πωλήσεων κτλ. Τι διάολο γίνεται τόσο μουνοδουλίαση έχει πέσει; Δεν το έχω ξαναδεί σε άλλη χώρα αυτό. Επιπλέον κοιτάω και σε συμβάσεις δημοσίου αλλά από ότι φαίνεται παίζει μεγαλύτερο ρόλο αν έχεις παιδιά, οικογένεια ή είσαι μακροχρόνια άνερεγος παρά αν έχεις τα προσόντα. Δηλαδή άμα δεν είσαι γυναίκα ή δεν έχεις παιδιά να πάρεις μόρια να μπείς στο δημοσίο η ζωή σου δεν έχει αξία; Τι σκατά κάνετε εκέι κάτω
:lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24951
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: αγγελίες εργασίας/αγορά εργασίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 09 Φεβ 2019, 01:03

nyxtovios έγραψε:
08 Φεβ 2019, 21:15
Σκέφτομαι να επιστρέψω Ελλάδα, όχι αναγκαία για μόνιμα και ρίχνω μια ματιά που και που σε αγγελίες εργασίας στην πόλη μου. Το 70% είναι ζητείται κοπέλα για τάδε θέση κτλ και όχι μόνο σε θέσεις για γραμματείς και παρόμοια πόστα. Βλέπω τώρα τελευταία ότι άρχισαν να ζητάν αποκλειστικά γυναίκες και σε πόστα μηχανικών, συμβούλους πωλήσεων κτλ. Τι διάολο γίνεται τόσο μουνοδουλίαση έχει πέσει; Δεν το έχω ξαναδεί σε άλλη χώρα αυτό. Επιπλέον κοιτάω και σε συμβάσεις δημοσίου αλλά από ότι φαίνεται παίζει μεγαλύτερο ρόλο αν έχεις παιδιά, οικογένεια ή είσαι μακροχρόνια άνερεγος παρά αν έχεις τα προσόντα. Δηλαδή άμα δεν είσαι γυναίκα ή δεν έχεις παιδιά να πάρεις μόρια να μπείς στο δημοσίο η ζωή σου δεν έχει αξία; Τι σκατά κάνετε εκέι κάτω
ειναι παρανομο να λενε ζητειται κοπελα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών