Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Φεβ 2019, 18:41

Golden Age έγραψε:
14 Φεβ 2019, 18:35
Σιγάάά...έχει μια σκασίλα η Κίνα! :lol:

Οι Κινέζοι κομμουνιστές υποστήριζαν τους αντικομμουνιστές μουτζαχεντίν στο Αφγανιστάν και θα θιχτούν εαν η ΕΕ καταδικάσει τον κομμουνισμό; Τα δικά τους για το Μάο τους ενδιαφέρουν μόνο.

Δεν υπάρχουν τέτοια ιδεολογικά θέματα συνεργασιών σήμερα. Το κομμουνιστικό Βιετνάμ (με την αντιμαερικανική ιστορία που έχει), είναι φίλος, σύμμαχος κι εταίρος των ΗΠΑ σήμερα.
Ακριβώς, επειδή οι κομουνιστές πια είναι κανονικοί καπιταλιστές (Βιετ Ναμ, Λ.Δ. Κίνας), και ιδιαίτερα η δεύτερη είναι το οικονομικό φόβητρο όλων, δεν πρόκειται η Ε.Ε. να διώξει κομουνιστές μόνο επειδή δηλώνουν έτσι. Το πολύ-πολύ στην Πολωνία να γίνει. Στην υπόλοιπη Ευρώπη κάλλιστα δηλώνεις κομουνιστής και το πολύ-πολύ να σε βλέπουν σαν αφελή , αναχρονιστικό, εκκεντρικό, ή βλάκα. Το να δηλώνεις ναζί όμως και χιτλερικός, είναι πολύ βαρύ, και για αυτό δηλώνετε οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό.
Ordem e Progresso.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 14 Φεβ 2019, 18:42

Και μη τα μπερδεύεις. Ο Κομμουνισμός είναι η ιδεολογία της βλακείας. Οχι του μίσους.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Φεβ 2019, 18:49

Aκριβώς, σε μια σύγχρονη δυτική καπιταλιστική κοινωνία, αν δηλώνεις κομουνιστής θα σε πουν βλάκα, αν δηλώνεις ναζί όμως, θα σε πουν κάθαρμα.
Ordem e Progresso.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 14 Φεβ 2019, 18:57

Cavaliere έγραψε:
14 Φεβ 2019, 18:49
Aκριβώς, σε μια σύγχρονη δυτική καπιταλιστική κοινωνία, αν δηλώνεις κομουνιστής θα σε πουν βλάκα, αν δηλώνεις ναζί όμως, θα σε πουν κάθαρμα.
Εγώ μπορώ αν θες να επιχειρηματολογήσω για το πόσο αισχρή είναι η συμπεριφορά των Η.Π.Α από το τέλος του Β' παγκόσμιου μέχρι σήμερα και για το πόσο ξεπερνάει σε θύματα αριθμητικά και σε βαναυσότητα κατά ΠΟΛΥ τον Χίτλερ. Αλλά τους λέει κανείς τίποτα; Οχι. Γιατί δεν είναι ηλίθιοι (χονδρικά) μιλώντας.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Φεβ 2019, 19:10

Cloud87 έγραψε:
14 Φεβ 2019, 18:57
Εγώ μπορώ αν θες να επιχειρηματολογήσω για το πόσο αισχρή είναι η συμπεριφορά των Η.Π.Α από το τέλος του Β' παγκόσμιου μέχρι σήμερα και για το πόσο ξεπερνάει σε θύματα αριθμητικά και σε βαναυσότητα κατά ΠΟΛΥ τον Χίτλερ. Αλλά τους λέει κανείς τίποτα; Οχι. Γιατί δεν είναι ηλίθιοι (χονδρικά) μιλώντας.
Κι εγώ μπορώ να πω για τους Ισπανούς, για τους Ιάπωνες, για τους Βέλγους, για όλους, επειδή κανείς δεν έχει καθαρά χέρια... και για τον Στάλιν να σου πω, και τον Τσαουσέσκου, χέστηκα, δεν τους έχω και θείους. Μονάχα ο ναζισμός ήταν το πιο άρρωστο έγκλημα στην Ιστορία, επειδή συστηματικοποίησε την εγκληματική ηλιθιότητα όσο κανείς άλλος. Γι΄αυτό και κατέρρευσε αμέσως, δεν πρόλαβε να χτίσει μια αυτοκρατορία ούτε καν μισού αιώνα. Και δεν έχεις δίκιο, οι Αμερικάνοι τα ακούνε από το 50 και δώθε, όλος ο κόσμος τους βρίζει. Φονιάδες των λαών Αμερικάνοι, λέγανε κάποτε στις διαδηλώσεις. Ολόκληρες δύο δεκαετίες Χόλιγουντ, ήτανε ένα ατελείωτο μαστίγωμα για το Βιέτ Ναμ. Μονάχα που η Αμερική είναι όπως κάποτε η Ρώμη. Η Γερμανία του Χίτλερ ήτανε τρελοκομείο. Και μην ακούσω μαλακίες για Ε.Σ.Σ.Δ., εγώ πρώτος λέω πως θα με είχαν κλείσει σε γκουλάγκ αν ζούσα εκεί.
Ordem e Progresso.

Cloud87
Δημοσιεύσεις: 3607
Εγγραφή: 26 Μάιος 2018, 11:58
Phorum.gr user: Cloud87

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cloud87 » 14 Φεβ 2019, 19:20

Cavaliere έγραψε:
14 Φεβ 2019, 19:10

Μονάχα ο ναζισμός ήταν το πιο άρρωστο έγκλημα στην Ιστορία, επειδή συστηματικοποίησε την εγκληματική ηλιθιότητα όσο κανείς άλλος. Γι΄αυτό και κατέρρευσε αμέσως, δεν πρόλαβε να χτίσει μια αυτοκρατορία ούτε καν μισού αιώνα.
Στην απόλυτη δαιμονοποίηση των Ναζί μάλλον θα έπαιξε ρόλο η δύναμη κάποιου Εβραικού λόμπι.
Ένα το Χελιδόνι κι η Ανοιξη ακριβή
Warn your gods about our wrath. None may stand against space marines.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29089
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Φεβ 2019, 19:23

Cavaliere έγραψε:
14 Φεβ 2019, 18:49
Aκριβώς, σε μια σύγχρονη δυτική καπιταλιστική κοινωνία, αν δηλώνεις κομουνιστής θα σε πουν βλάκα γίνεσαι διαμορφωτής της κοινής γνώμης, αν δηλώνεις ναζί όμως, θα σε πουν κάθαρμα.
fixed.

Θα 'λεγα ότι αυτό είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα. :wave:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29089
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Φεβ 2019, 19:24

Πινοκιο έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:23
Καλό είναι οι μαθητές να ασχολούνται με τα μαθήματα τους και ας αφήσουν την πολιτική μέχρις ότου αποκτήσουν δικαίωμα ψήφου.
Δεν είναι πολιτική, είναι εθνικός αγώνας.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29089
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Φεβ 2019, 19:27

Κια για να εοπιστρέψουμε δτα του ζητήματος της δασκάλας, δεν έχει ανένα δικαίωμα να προωθεί μια πολεμική εναντίον μιας ιδοελογίας που δενμ της αρέσει και πολύ περισσότερο να γαλουχεί τους μαθητές με τρομοκρατικά "ιδεώδη" προωθώντας της βία της ιδεολογίας της.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 14 Φεβ 2019, 19:30

Και τα γραφει αυτά ένας χρυσαυγίτης όπου το άλφα και το ωμέγα της ψευτοιδεολογιας του είναι η βία.
Απίστευτα πράγματα. Απίστευτη υποκρισία.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48494
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Φεβ 2019, 19:40

Pirate7G έγραψε:
14 Φεβ 2019, 19:30
Και τα γραφει αυτά ένας χρυσαυγίτης όπου το άλφα και το ωμέγα της ψευτοιδεολογιας του είναι η βία.
Απίστευτα πράγματα. Απίστευτη υποκρισία.
H μόνη πραγματική ιδεολογία είναι ο εθνικισμός.
Τα περί διεθνισμού είναι είτε για εκ φύσεως βλάκες, είτε για άτομα που έγιναν ηλίθιοι μέσω της χρήσης χασισιού και λοιπών ναρκωτικών.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 14 Φεβ 2019, 19:46

Kauldron έγραψε:
14 Φεβ 2019, 19:40
Pirate7G έγραψε:
14 Φεβ 2019, 19:30
Και τα γραφει αυτά ένας χρυσαυγίτης όπου το άλφα και το ωμέγα της ψευτοιδεολογιας του είναι η βία.
Απίστευτα πράγματα. Απίστευτη υποκρισία.
H μόνη πραγματική ιδεολογία είναι ο εθνικισμός.

Εδώ σταματάει η ανάγνωση. Αδιάφορο το τι γράφεις παρακάτω. Με φαντασιοπληξίες δεν ασχολούμαι. Συγνώμη και καλή συνεχεια
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 15 Φεβ 2019, 01:31

Cloud87 έγραψε:
14 Φεβ 2019, 19:20
Στην απόλυτη δαιμονοποίηση των Ναζί μάλλον θα έπαιξε ρόλο η δύναμη κάποιου Εβραικού λόμπι.
Αυτό είναι συνωμοσιολογία.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 15 Φεβ 2019, 02:53

Golden Age έγραψε:
14 Φεβ 2019, 19:23
Cavaliere έγραψε:
14 Φεβ 2019, 18:49
Aκριβώς, σε μια σύγχρονη δυτική καπιταλιστική κοινωνία, αν δηλώνεις κομουνιστής θα σε πουν βλάκα γίνεσαι διαμορφωτής της κοινής γνώμης, αν δηλώνεις ναζί όμως, θα σε πουν κάθαρμα.
fixed.

Θα 'λεγα ότι αυτό είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα. :wave:
Μαλακίες, σε όλον τον καπιταλιστικό κόσμο, ο κομουνισμός θεωρείται ουτοπία. Εγώ που είμαι ψευτοκομουνιστής, τρώω δούλεμα. Μου λένε, Ούτε λεπτό δεν θα έμενες στη Ρουμανία του Τσαουσέσκου.
Για πλάκα τους απαντώ, θα ήμουν εγώ Τσαουσέσκου, αλλά σκέπτομαι το τέλος του, και δεν θέλω, πάλι. :smt005:
Ordem e Progresso.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Απάντηση μαθητή στις απειλές για τους αγώνες του για τη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 15 Φεβ 2019, 09:33

κουμουνιστες και αριστεροι χρησιμοποιούνται για την παγκοσμιοποιηση

διεθνοποιηση το λεν τα ατιμουλια
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών