Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Φεβ 2019, 14:36

enaon έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:34
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:29
Θα σου μάθαινε πέντε πράγματα για την λειτουργία και την αξία του σώματος και της άσκησης. Θα μάθαινες και πέντε πράγματα για την διατροφή. Αν και θα προτιμούσα να σ' τα μάθαινε διατροφολόγος.

Γενικά, δεν θα μένατε στούρνοι και θα κατανοούσατε ότι με 150 Ευρώ τον χρόνο θα γλιτώνατε 150 Ευρώ την επίσκεψη στον γιατρό! :003:
εγώ ήμουν τυχερός ούτις, είχα την γυμναστική που σου περιγράφω, αλλά αν ήταν να έχω αυτή που λες καλύτερα διάλειμμα μην δουλευόμαστε κιόλας, πόσα χρόνια θα μου λες για το σώμα δηλαδή, ήμαρτον :)
Νους υγιής εν σώματι υγιεί, ρεεεεε!!!! :lol:
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 14:37

ε ναι, αλλά αν είναι να μου γυμνάζεις και εσύ τον νου, άστα :)

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 14:38

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:24
έλα, μώρε, δεν βαριέσαι. Τι σημασία έχει η γυμναστική;" :lol:
αρκετα εξοργιστικο. απορω πως το δεχονται.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 14:41

πάντως άσχετο πάλι, από τότε που έπαθα κάτι που με έκανε να νιώσω τον πανικό και τον φόβο για την υγεία μου, έχω αναθεωρήσει λίγο την οπτική μου για το ρητό.

Είμαστε σίγουροι ότι μιλάει για γενική κατάσταση και όχι ειδική;
Ίσως απλά λέει οτι όταν το σώμα τα παίζει, τα παίζει και το μυαλό. :003:

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Φεβ 2019, 14:42

enaon έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:37
ε ναι, αλλά αν είναι να μου γυμνάζεις και εσύ τον νου, άστα :)
Θα σε έκοβα και μόνο που θα με κοίταζες στα μάτια! :lol:


Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:38
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:24
έλα, μώρε, δεν βαριέσαι. Τι σημασία έχει η γυμναστική;" :lol:
αρκετα εξοργιστικο. απορω πως το δεχονται.
Δεν ξέρω τι να σου πω.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 12 Φεβ 2019, 14:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:28
Προσωπικώς πάντως, δύο "δασκάλους" θυμάμαι με σεβασμό.

Ο πρώτος είναι ένας δάσκαλος στο δημοτικό (ένας από τους παιδικούς μου ήρωες) και η δεύτερη μια 25χρονη γυμνάστρια που έκανε καθημερινά πολλά χιλιόμετρα με το αυτοκινητάκι της για να "μαζεύει" από τα γύρω χωριά κορίτσια του γυμνασίου για τις προπονήσεις της τοπικής ομάδας και να προσπαθεί να πείσει τους γονείς για τη συμμετοχή τους. Τα κατάφερε. Και τα περισσότερα από τα κορίτσια "της" μπήκαν στη γυμναστική ακαδημία και έπαιξαν στις εθνικές ομάδες, αλλάζοντας τελείως την προδιαγεγραμμένη ζωή τους. Δεν είχε γνώσεις αλλά είχε πάθος και υπευθυνότητα. Και έφτιαξε την πρώτη ομάδα πρότυπο για τα ελληνικά δεδομένα εκείνης της εποχής. Ήταν 1.59...
πες τα !!
:cry:cry
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

νύχτα

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 12 Φεβ 2019, 14:56

Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:11
Κουρκούας έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:07

τί πυρηνικά; το νέο υπερόπλο σου κάνει;
patra2.jpg
οπλο που μετατρεπει την αγιου νικολαου σε μουνι;

καλο φαινεται. :102:
:smt005:

the comet the course the tail

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Φεβ 2019, 15:04

νύχτα έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:56

:smt005:
καλησπέρα. τι κάνεις;

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 12 Φεβ 2019, 15:25

Maspoli έγραψε:
12 Φεβ 2019, 11:18
Pirate7G έγραψε:
12 Φεβ 2019, 10:59
Με αντικοινωνική συμπεριφορά εννοεί.
Κι είναι εντελώς λάθος ως άποψη.
Όχι μόνο δεν θα τους κάνουν καλήτερους, αλλά η καταπίεση που θα τους ασκήσουν θα αποθηκευτεί μέσα τους με αποτέλεσμα να την εξωτερικεύουν όλη τους την ζωή σε άλλους. Θα τους κάνουν ανθρώπους σκληρούς, ανάλγητους, συντηριτικούς,.φοβικούς κι αντιδραστικούς προς οτιδήποτε διαφορετικό.
Οι στρατιωτικοί δεν κάνουν για εκπαιδευτικοί. Ιδιαίτερα σε παιδιά με αντικοικωνικοι συμπεριφορά.
Εγκληματίες θα παράξουν
Γι' αυτό και έβαλα το "υπό όρους".
Πάντως θεωρητικά μιλώντας ένας στρατιωτικός σαφώς και μέσα στο ρόλο του έχει και την παράμετρο του εκπαιδευτικού. Ο ρόλος του στρατιωτικού θεωρητικά δεν είναι κάποιος τύπος που απλά φωνάζει δυνατά και τιμωρεί.

Δεν το είπα σωστά. Οι στρατιωτικοί δεν κάνουν για παιδαγωφοί. Δεν είναι στην φύση της δουλειάς τους.
Για εκπαιδευτές κάνουν σίγουρα. Εκπαιδευτής μπορεί να είναι ο καθένας στον κλάδο του.

Τα παιδιά με αντικοινωνικες συμπεριφορές θέλουν παιδαγωγό. Και μάλιστα παιδαγωγό που δεν θα διεγείρει τα αντιδραστικά τους αντανακλαστικά.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 12 Φεβ 2019, 15:32

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:24
Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:16
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:05

Νομίζω ότι από κάποιο σημείο και μετά η βαθμολογία της γυμναστικής δεν έπαιζε ρόλο στον συνολικό βαθμό ή κάτι τέτοιο. Πάντως, έχουν ευθύνη και οι συνάδελφοι μου στα σχολεία, που δεν απαιτούν το μάθημα να είναι της ίδιας βαρύνουσας σημασίας και με τα υπόλοιπα. Κατά την άποψη μου το μάθημα θα έπρεπε να έχει και θεωρητικό σκέλος.
φυσικα θα επρεπε να εχει και θεωρητικο σκελος.

αληθεια ομως. τι θα συμβει αν ενας γυμναστης βαλει κατω απο τη βαση σε μαθητη. γιατι δεν το εχει κανει κανεις, ποτε;

απορια ειναι, δεν το προτεινω. γενικως ειμαι κατα της βαθμολογησης, εντελως.
Δεν ξέρω, αλήθεια, γιατί δεν βαθμολογούν αξιοκρατικά οι γυμναστές. Δεν δουλεύω στο δημόσιο και δεν γνωρίζω κάποιον συνάδελφο σε σχολείο για να ρωτήσω. Εικάζω, όμως, ότι είτε η βαθμολογία του μαθήματος δεν παίζει κανέναν ρόλο στην γενική βαθμολόγηση οπότε και κανείς δεν ενδιαφέρεται, μαθητές και γυμναστές, είτε υπάρχει μεταξύ των καθηγητών σιωπηρή συμφωνία οι γυμναστές να μην βαθμολογούν για να μην επηρεάζουν τον βαθμό, διότι "έλα, μώρε, δεν βαριέσαι. Τι σημασία έχει η γυμναστική;" :lol:
προφανώς παπαριές όπως μουσική, γυμναστική, καλλιτεχνικά, θεατρολογία, κοινωνιολογία, θρησκευτικά δεν μπορούν να έχουν την ίδια βαρύτητα με σοβαρά μαθήματα. Ό,τι είναι εκτός πανελληνίων προφανώς και μπαίνει για να μειωθεί η ανεργεία στους αντίστοιχους κλάδους.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Φεβ 2019, 15:34

Lord Brum έγραψε:
12 Φεβ 2019, 15:32
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:24
Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:16


φυσικα θα επρεπε να εχει και θεωρητικο σκελος.

αληθεια ομως. τι θα συμβει αν ενας γυμναστης βαλει κατω απο τη βαση σε μαθητη. γιατι δεν το εχει κανει κανεις, ποτε;

απορια ειναι, δεν το προτεινω. γενικως ειμαι κατα της βαθμολογησης, εντελως.
Δεν ξέρω, αλήθεια, γιατί δεν βαθμολογούν αξιοκρατικά οι γυμναστές. Δεν δουλεύω στο δημόσιο και δεν γνωρίζω κάποιον συνάδελφο σε σχολείο για να ρωτήσω. Εικάζω, όμως, ότι είτε η βαθμολογία του μαθήματος δεν παίζει κανέναν ρόλο στην γενική βαθμολόγηση οπότε και κανείς δεν ενδιαφέρεται, μαθητές και γυμναστές, είτε υπάρχει μεταξύ των καθηγητών σιωπηρή συμφωνία οι γυμναστές να μην βαθμολογούν για να μην επηρεάζουν τον βαθμό, διότι "έλα, μώρε, δεν βαριέσαι. Τι σημασία έχει η γυμναστική;" :lol:
προφανώς παπαριές όπως μουσική, γυμναστική, καλλιτεχνικά, θεατρολογία, κοινωνιολογία, θρησκευτικά δεν μπορούν να έχουν την ίδια βαρύτητα με σοβαρά μαθήματα. Ό,τι είναι εκτός πανελληνίων προφανώς και μπαίνει για να μειωθεί η ανεργεία στους αντίστοιχους κλάδους.
Προφανώς και γράφεις παπαριές!
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Φεβ 2019, 15:36

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 15:34
Lord Brum έγραψε:
12 Φεβ 2019, 15:32
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:24


Δεν ξέρω, αλήθεια, γιατί δεν βαθμολογούν αξιοκρατικά οι γυμναστές. Δεν δουλεύω στο δημόσιο και δεν γνωρίζω κάποιον συνάδελφο σε σχολείο για να ρωτήσω. Εικάζω, όμως, ότι είτε η βαθμολογία του μαθήματος δεν παίζει κανέναν ρόλο στην γενική βαθμολόγηση οπότε και κανείς δεν ενδιαφέρεται, μαθητές και γυμναστές, είτε υπάρχει μεταξύ των καθηγητών σιωπηρή συμφωνία οι γυμναστές να μην βαθμολογούν για να μην επηρεάζουν τον βαθμό, διότι "έλα, μώρε, δεν βαριέσαι. Τι σημασία έχει η γυμναστική;" :lol:
προφανώς παπαριές όπως μουσική, γυμναστική, καλλιτεχνικά, θεατρολογία, κοινωνιολογία, θρησκευτικά δεν μπορούν να έχουν την ίδια βαρύτητα με σοβαρά μαθήματα. Ό,τι είναι εκτός πανελληνίων προφανώς και μπαίνει για να μειωθεί η ανεργεία στους αντίστοιχους κλάδους.
Προφανώς και γράφεις παπαριές!
Προφανεστατα.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 12 Φεβ 2019, 15:36

Στο ιδανικό σχολείο, ο γυμναστής φτιάχνει προσωπικό πρόγραμμα για κάθε μαθητή.

Χμμμ, μήπως θα ήταν πιο φτηνό να πληρώνει το κράτος συνδρομή με έκπτωση σε ιδιωτικά γυμναστήρια; ακόμα και 100 ευρά το χρόνο ανά κεφάλι δε φαίνονται ιδιαίτερα πολλά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κουρκούας την 12 Φεβ 2019, 15:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Φεβ 2019, 15:37

H γυμναστική θα έπρεπε να είναι στα βασικά μαθήματα, βέβαια στο ελ κράτος μη τα περιμένεις αυτά.
Γιαυτό είμαστε ένας λαός μεσα στο ξύγκι
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Φεβ 2019, 15:39

Κουρκούας έγραψε:
12 Φεβ 2019, 15:36
Στο ιδανικό σχολείο, ο γυμναστής φτιάχνει προσωπικό πρόγραμμα για κάθε μαθητή.

Χμμμ, μήπως θα ήταν πιο φτηνό να πληρώνει το κράτος συνδρομή με έκπτωση σε ιδιωτικά γυμναστήρια; 100 ευρά το χρόνο ανά κεφάλι δε φαίνονται ιδιαίτερα πολλά.
Οτι είναι η αποστολη του σχολειου να προσφερει (απο τους φορους μας) - το παρέχουν εκτος φροντιστες κ οι αποκαλουμενες '' δραστηριότητες'' που τις χρυσοπληρωνουμε .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών