Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69754
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2019, 13:41

enaon έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:25
Αλλά μου πήρε λίγο να καταλάβω οτι πρέπει να έχω δίκιο πρώτα. :)
:smt023
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Φεβ 2019, 13:54

Το ότι τους γυμναστές τους απαξιώνατε οφείλεται στο ότι κανείς γυμναστής, είτε γιατί δεν ήθελε είτε γιατί δεν τον άφηνε το σύστημα, δεν σας έβαλε ποτέ βαθμό κάτω από την βάση για να μείνετε στην ίδια τάξη λόγω γυμναστικής κανά δυο χρονάκια να στρώσετε χαρακτήρα!



Υ.Γ.: Γι' αυτό είστε οι πιο χοντροκώληδες της Ευρώπης!!! :)
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 13:56

enaon έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:39
άσχετο, αλλά αυτά νομίζω ειναι τα δύο βήματα που χρειάζονται για να πάψεις να παίζεις μπουνιές με τον κόσμο.

Πρώτα να καταλάβεις ότι πρέπει να έχεις δίκιο αλήθεια και σίγουρα κλπ, και μετά να καταλάβεις ότι αυτά είναι σχετικά πράγματα, ποτέ δεν ξέρεις ακριβώς, πολύ υποκειμενικό, άστο καλύτερα. :003:
εγω σταματησα αποτομα οταν βρεθηκα να κοιταω ενα κουμπουρι. οτι λαχει στη ζωη του καθενος...
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 14:01

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:54
Το ότι τους γυμναστές τους απαξιώνατε οφείλεται στο ότι κανείς γυμναστής, είτε γιατί δεν ήθελε είτε γιατί δεν τον άφηνε το σύστημα, δεν σας έβαλε ποτέ βαθμό κάτω από την βάση για να μείνετε στην ίδια τάξη λόγω γυμναστικής κανά δυο χρονάκια να στρώσετε χαρακτήρα!



Υ.Γ.: Γι' αυτό είστε οι πιο χοντροκώληδες της Ευρώπης!!! :)
αληθεια τωρα, καλη ερωτηση αυτη. γιατι δεν το κανουν;

να κανουν στ αληθεια μαθημα, γυμναστικη δηλαδη, και να βαθμολογουν με κανονικους βαθμους, αναλογα την προσπαθεια και τη βελτιωση του καθενος. δεν νομιζω να υπαρχει κανενας νομος που να το απαγορευει.

μηπως απλα ειναι πιο ευκολο να λενε "παιχτε μπαλα" και να καθονται στην καρεκλα να διαβαζουν αθλητικη εφημεριδα; που να τρεχεις τωρα να κανεις τη δουλεια σου, σαμπως θα πληρωθεις περισσοτερα; η θα σε αξιολογησει κανεις;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 14:03

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:54
Το ότι τους γυμναστές τους απαξιώνατε οφείλεται στο ότι κανείς γυμναστής, είτε γιατί δεν ήθελε είτε γιατί δεν τον άφηνε το σύστημα, δεν σας έβαλε ποτέ βαθμό κάτω από την βάση για να μείνετε στην ίδια τάξη λόγω γυμναστικής κανά δυο χρονάκια να στρώσετε χαρακτήρα!



Υ.Γ.: Γι' αυτό είστε οι πιο χοντροκώληδες της Ευρώπης!!! :)
εγώ απο την άλλη έχω εντελώς άλλη εικόνα για τους γυμναστές, ήταν φοβεροί, ένας συγκεκριμένα ό,τι και να μας έλεγε το κάναμε τυφλά, ίσως του δείχναμε τον μεγαλύτερο σεβασμό απο όλους.

Που με κάνει και αναρωτιέμαι με την ευκαιρία πώς και ήταν ο αδελφός εκεί κοντά, μικτά γίνεται η γυμναστική; Μάλλον ναι για να μου απαντήσω, οπότε οκ, δεν κάνουν γυμναστική, οπότε ίσως έπρεπε να του έχει πει μην μας σκοτίζεις τον έρωτα αντί τα αρχίδια, και όλα να ήταν μιά χαρά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 12 Φεβ 2019, 14:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Φεβ 2019, 14:05

Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:01
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 13:54
Το ότι τους γυμναστές τους απαξιώνατε οφείλεται στο ότι κανείς γυμναστής, είτε γιατί δεν ήθελε είτε γιατί δεν τον άφηνε το σύστημα, δεν σας έβαλε ποτέ βαθμό κάτω από την βάση για να μείνετε στην ίδια τάξη λόγω γυμναστικής κανά δυο χρονάκια να στρώσετε χαρακτήρα!



Υ.Γ.: Γι' αυτό είστε οι πιο χοντροκώληδες της Ευρώπης!!! :)
αληθεια τωρα, καλη ερωτηση αυτη. γιατι δεν το κανουν;

να κανουν στ αληθεια μαθημα, γυμναστικη δηλαδη, και να βαθμολογουν με κανονικους βαθμους, αναλογα την προσπαθεια και τη βελτιωση του καθενος. δεν νομιζω να υπαρχει κανενας νομος που να το απαγορευει.

μηπως απλα ειναι πιο ευκολο να λενε "παιχτε μπαλα" και να καθονται στην καρεκλα να διαβαζουν αθλητικη εφημεριδα; που να τρεχεις τωρα να κανεις τη δουλεια σου, σαμπως θα πληρωθεις περισσοτερα; η θα σε αξιολογησει κανεις;
Νομίζω ότι από κάποιο σημείο και μετά η βαθμολογία της γυμναστικής δεν έπαιζε ρόλο στον συνολικό βαθμό ή κάτι τέτοιο. Πάντως, έχουν ευθύνη και οι συνάδελφοι μου στα σχολεία, που δεν απαιτούν το μάθημα να είναι της ίδιας βαρύνουσας σημασίας και με τα υπόλοιπα. Κατά την άποψη μου το μάθημα θα έπρεπε να έχει και θεωρητικό σκέλος.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 14:13

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:05
Πάντως, έχουν ευθύνη και οι συνάδελφοι μου στα σχολεία, που δεν απαιτούν το μάθημα να είναι της ίδιας βαρύνουσας σημασίας και με τα υπόλοιπα. Κατά την άποψη μου το μάθημα θα έπρεπε να έχει και θεωρητικό σκέλος.
Πρέπει να μην είναι μικτά και να έχει ομίλους ενδιαφέροντος, στίβο, μπάσκετ, βόλεϊ, μπάλα ενδυνάμωση κλπ για τα αγόρια, για το κορίτσια τα αντίστοιχα. Αλλιώς οκ, ας το πούνε ελεύθερη ώρα, μεγάλο διάλειμμα κλπ, και ας τους προσέχει ο επιστάτης.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Φεβ 2019, 14:16

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:05

Νομίζω ότι από κάποιο σημείο και μετά η βαθμολογία της γυμναστικής δεν έπαιζε ρόλο στον συνολικό βαθμό ή κάτι τέτοιο. Πάντως, έχουν ευθύνη και οι συνάδελφοι μου στα σχολεία, που δεν απαιτούν το μάθημα να είναι της ίδιας βαρύνουσας σημασίας και με τα υπόλοιπα. Κατά την άποψη μου το μάθημα θα έπρεπε να έχει και θεωρητικό σκέλος.
φυσικα θα επρεπε να εχει και θεωρητικο σκελος.

αληθεια ομως. τι θα συμβει αν ενας γυμναστης βαλει κατω απο τη βαση σε μαθητη. γιατι δεν το εχει κανει κανεις, ποτε;

απορια ειναι, δεν το προτεινω. γενικως ειμαι κατα της βαθμολογησης, εντελως.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Φεβ 2019, 14:18

μνημονια


1000 χρονια μνημονια λαιμαι
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Φεβ 2019, 14:18

enaon έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:13
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:05
Πάντως, έχουν ευθύνη και οι συνάδελφοι μου στα σχολεία, που δεν απαιτούν το μάθημα να είναι της ίδιας βαρύνουσας σημασίας και με τα υπόλοιπα. Κατά την άποψη μου το μάθημα θα έπρεπε να έχει και θεωρητικό σκέλος.
Πρέπει να μην είναι μικτά και να έχει ομίλους ενδιαφέροντος, στίβο, μπάσκετ, βόλεϊ, μπάλα ενδυνάμωση κλπ για τα αγόρια, για το κορίτσια τα αντίστοιχα. Αλλιώς οκ, ας το πούνε ελεύθερη ώρα, μεγάλο διάλειμμα κλπ, και ας τους προσέχει ο επιστάτης.
Αυτό βέβαια συνεπάγεται αρκετά εκατομμύρια στον προϋπολογισμό. Αύξηση των ωρών διδασκαλίας, αύξηση του προσωπικού και της υλικοτεχνικής, αλλά και της κτιριακής υποδομής!
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Φεβ 2019, 14:24

Ασέβαστος έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:16
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:05

Νομίζω ότι από κάποιο σημείο και μετά η βαθμολογία της γυμναστικής δεν έπαιζε ρόλο στον συνολικό βαθμό ή κάτι τέτοιο. Πάντως, έχουν ευθύνη και οι συνάδελφοι μου στα σχολεία, που δεν απαιτούν το μάθημα να είναι της ίδιας βαρύνουσας σημασίας και με τα υπόλοιπα. Κατά την άποψη μου το μάθημα θα έπρεπε να έχει και θεωρητικό σκέλος.
φυσικα θα επρεπε να εχει και θεωρητικο σκελος.

αληθεια ομως. τι θα συμβει αν ενας γυμναστης βαλει κατω απο τη βαση σε μαθητη. γιατι δεν το εχει κανει κανεις, ποτε;

απορια ειναι, δεν το προτεινω. γενικως ειμαι κατα της βαθμολογησης, εντελως.
Δεν ξέρω, αλήθεια, γιατί δεν βαθμολογούν αξιοκρατικά οι γυμναστές. Δεν δουλεύω στο δημόσιο και δεν γνωρίζω κάποιον συνάδελφο σε σχολείο για να ρωτήσω. Εικάζω, όμως, ότι είτε η βαθμολογία του μαθήματος δεν παίζει κανέναν ρόλο στην γενική βαθμολόγηση οπότε και κανείς δεν ενδιαφέρεται, μαθητές και γυμναστές, είτε υπάρχει μεταξύ των καθηγητών σιωπηρή συμφωνία οι γυμναστές να μην βαθμολογούν για να μην επηρεάζουν τον βαθμό, διότι "έλα, μώρε, δεν βαριέσαι. Τι σημασία έχει η γυμναστική;" :lol:
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 14:25

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:18
Αυτό βέβαια συνεπάγεται αρκετά εκατομμύρια στον προϋπολογισμό. Αύξηση των ωρών διδασκαλίας, αύξηση του προσωπικού και της υλικοτεχνικής, αλλά και της κτιριακής υποδομής!
οκ, οπότε αν είναι τώρα ανέφικτο, σταματάμε όλους τους γυμναστές και με τα χρήματα που γλιτώνουμε σιγά σιγά κάνουμε υποδομές, και όταν τις έχουμε τους φέρνουμε πίσω. Πάντως γυμναστής που να μου λέει τα θεωρητικά της γυμναστικής γιατί δεν έχει χώρο να με γυμνάσει, οκ, πολύ κλάμα θα έπεφτε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69754
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2019, 14:28

Προσωπικώς πάντως, δύο "δασκάλους" θυμάμαι με σεβασμό.

Ο πρώτος είναι ένας δάσκαλος στο δημοτικό (ένας από τους παιδικούς μου ήρωες) και η δεύτερη μια 25χρονη γυμνάστρια που έκανε καθημερινά πολλά χιλιόμετρα με το αυτοκινητάκι της για να "μαζεύει" από τα γύρω χωριά κορίτσια του γυμνασίου για τις προπονήσεις της τοπικής ομάδας και να προσπαθεί να πείσει τους γονείς για τη συμμετοχή τους. Τα κατάφερε. Και τα περισσότερα από τα κορίτσια "της" μπήκαν στη γυμναστική ακαδημία και έπαιξαν στις εθνικές ομάδες, αλλάζοντας τελείως την προδιαγεγραμμένη ζωή τους. Δεν είχε γνώσεις αλλά είχε πάθος και υπευθυνότητα. Και έφτιαξε την πρώτη ομάδα πρότυπο για τα ελληνικά δεδομένα εκείνης της εποχής. Ήταν 1.59...
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 12 Φεβ 2019, 14:29

enaon έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:25
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
12 Φεβ 2019, 14:18
Αυτό βέβαια συνεπάγεται αρκετά εκατομμύρια στον προϋπολογισμό. Αύξηση των ωρών διδασκαλίας, αύξηση του προσωπικού και της υλικοτεχνικής, αλλά και της κτιριακής υποδομής!
οκ, οπότε αν είναι τώρα ανέφικτο, σταματάμε όλους τους γυμναστές και με τα χρήματα που γλιτώνουμε σιγά σιγά κάνουμε υποδομές, και όταν τις έχουμε τους φέρνουμε πίσω. Πάντως γυμναστής που να μου λέει τα θεωρητικά της γυμναστικής γιατί δεν έχει χώρο να με γυμνάσει, οκ, πολύ κλάμα θα έπεφτε.
Θα σου μάθαινε πέντε πράγματα για την λειτουργία και την αξία του σώματος και της άσκησης. Θα μάθαινες και πέντε πράγματα για την διατροφή. Αν και θα προτιμούσα να σ' τα μάθαινε διατροφολόγος.

Γενικά, δεν θα μένατε στούρνοι και θα κατανοούσατε ότι με 150 Ευρώ τον χρόνο θα γλιτώνατε 150 Ευρώ την επίσκεψη στον γιατρό! :003:

Επίσης, θα μαθαίνατε τι είναι το offside, τα βήματα και το φάουλ και δεν θα σκοτωνόσαστε στα καφενεία!
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Mαθήτρια στην Πάτρα είπε σε καθηγητή «μην μας σκοτίζεις τα @ρχ!δ!@» και έπεσε ξύλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Φεβ 2019, 14:34

ήμουν τυχερός , είχα την γυμναστική που σου περιγράφω, αλλά αν ήταν να έχω αυτή που λες καλύτερα διάλειμμα μην δουλευόμαστε κιόλας, πόσα χρόνια θα μου λες για το σώμα δηλαδή, ήμαρτον :)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών