Πέθανε ο Σεχίδης.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 15 Φεβ 2019, 00:07

lolek1 έγραψε:
14 Φεβ 2019, 23:08
parafrwn έγραψε:
14 Φεβ 2019, 22:54
lolek1 έγραψε:
14 Φεβ 2019, 22:47
γενικα οι ψυχωτικοι δεν περνουν ποτε τα φαρμακα τους.
μονο οι καταθλιπτικοι τα περνουν παντα
Τι μαλακισμένη διαπίστωση είναι αυτή;
:) δεν ειναι δικια μου, αλλα δεν εχω ουτε και λιγκ
Ευχαριστώ για την ψύχραιμη απάντηση :D
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 15 Φεβ 2019, 00:43

Πάνας έγραψε:
14 Φεβ 2019, 22:31
Που θες να καταλήξεις; Τι πρόταση έχεις;
Δεν έχω κάτι να προτείνω. Απλά λέω πως τέτοιες καταστάσεις είναι πολύ δύσκολες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Ορέστης 35

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 15 Φεβ 2019, 08:53

the comet the course the tail έγραψε:
14 Φεβ 2019, 23:37
είναι περίπλοκο το ζήτημα με τις ψυχώσεις και πως μπορεί να σκαλώσει το μυαλό. εδώ λίγο αλκοόλ πίνει κάποιος και γίνεται επιθετικός, ενώ κάποιος άλλος γίνεται αγαπούλας.

να πω, ότι όταν εγώ έπαθα το πρώτο γερό ψυχωσικό επεισόδιο, μου έδινε η μάνα μου να πιω το risperdal που είχε συστήσει ο γιατρός και εγώ νόμιζα ότι ήταν χάπι ευθανασίας. δεν μου βγήκε επιθετικότητα. απλά κλονίστηκαν όλα μέσα μου, τεράστια προδοσία, έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου. ήμουν εντελώς μόνος σε ένα άγνωστο εχθρικό σύμπαν.

τα αντιψυχωσικά έχουν όλα παρενέργειες όσες ρυθμίσεις και να κάνεις.

αυτά.
το σημαντικο ειναι να υπαρχει επικοινωνια του ασθενη με το γιατρο.

Ορέστης 35

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 15 Φεβ 2019, 09:03

Εμενα μού ελεγαν απο 8 χρονων οτι ειμαι ψυχοπαθης και οτι θα με πυροβολησουν με την καραμπινα για να απαλλαχθουν. Καθε Παρασκευη που τελειωνε η βδομαδα οταν γυρνουσα απ το σχολειο ο πατερας μου μού ελεγε: 'Παραγγειλα την καραμπινα, τη Δευτερα που θα ερθει θα σε σκοτωσω". Ετσι περνουσα το σαββατοκυριακο με καρδιοχτυπι για την επικειμενη εκτελεση μου τη Δευτερα. Η κοινωνια δεν χαρακτηρισε ποτε τον πατερα μου "τρελο", του εδινε δικιο, και τον ενθαρρυνε στο εργο του. Αυτη την αξια εχει η κοινωνια, η γνωμη της και η ηθικη της.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12525
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 15 Φεβ 2019, 09:19

Εικόνα
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Ορέστης 35

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 15 Φεβ 2019, 09:25

enterprise-psi έγραψε:
15 Φεβ 2019, 09:19
SpoilerShow
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Φεβ 2019, 09:34

Ορέστης 35 έγραψε:
15 Φεβ 2019, 09:03
Εμενα μού ελεγαν απο 8 χρονων οτι ειμαι ψυχοπαθης και οτι θα με πυροβολησουν με την καραμπινα για να απαλλαχθουν. Καθε Παρασκευη που τελειωνε η βδομαδα οταν γυρνουσα απ το σχολειο ο πατερας μου μού ελεγε: 'Παραγγειλα την καραμπινα, τη Δευτερα που θα ερθει θα σε σκοτωσω". Ετσι περνουσα το σαββατοκυριακο με καρδιοχτυπι για την επικειμενη εκτελεση μου τη Δευτερα. Η κοινωνια δεν χαρακτηρισε ποτε τον πατερα μου "τρελο", του εδινε δικιο, και τον ενθαρρυνε στο εργο του. Αυτη την αξια εχει η κοινωνια, η γνωμη της και η ηθικη της.
Η μητέρα σου τι έλεγε;

Ορέστης 35

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 15 Φεβ 2019, 14:18

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 09:34
Ορέστης 35 έγραψε:
15 Φεβ 2019, 09:03
Εμενα μού ελεγαν απο 8 χρονων οτι ειμαι ψυχοπαθης και οτι θα με πυροβολησουν με την καραμπινα για να απαλλαχθουν. Καθε Παρασκευη που τελειωνε η βδομαδα οταν γυρνουσα απ το σχολειο ο πατερας μου μού ελεγε: 'Παραγγειλα την καραμπινα, τη Δευτερα που θα ερθει θα σε σκοτωσω". Ετσι περνουσα το σαββατοκυριακο με καρδιοχτυπι για την επικειμενη εκτελεση μου τη Δευτερα. Η κοινωνια δεν χαρακτηρισε ποτε τον πατερα μου "τρελο", του εδινε δικιο, και τον ενθαρρυνε στο εργο του. Αυτη την αξια εχει η κοινωνια, η γνωμη της και η ηθικη της.
Η μητέρα σου τι έλεγε;
Τη μανα μου την ενοιαζε να μην πει γι αυτην το χωριο οτι δεν ειναι καλη κι αφοσιωμενη συζυγος.

lolek1
Δημοσιεύσεις: 2059
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 15:27

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lolek1 » 15 Φεβ 2019, 15:47

parafrwn έγραψε:
15 Φεβ 2019, 00:07
lolek1 έγραψε:
14 Φεβ 2019, 23:08
parafrwn έγραψε:
14 Φεβ 2019, 22:54


Τι μαλακισμένη διαπίστωση είναι αυτή;
:) δεν ειναι δικια μου, αλλα δεν εχω ουτε και λιγκ
Ευχαριστώ για την ψύχραιμη απάντηση :D
αν διαβαζα, ισως γινομουν δικηγορος :smt005:

Augustin Meaulnes
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 04 Φεβ 2019, 00:15

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Augustin Meaulnes » 16 Φεβ 2019, 03:12

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
14 Φεβ 2019, 23:30
o σεχιδης προφανως ηταν ιδιοφυια ασχετα οτι χρησιμοποιησε αυτη την ιδιοφυια με τον λαθος τροπο
Γιατί; :-?
cras amet qui numquam amavit quique amavit cras amet

(δοντ σορυ για την απουσία πικαντικου σεξαστειου-δεν θα επαναληφθεί)

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8420
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 16 Φεβ 2019, 08:59

Εσθήρ έγραψε:
14 Φεβ 2019, 21:10

Και εγω θα σε ξαναρωτησω.αν εκανες η κανεις παιδι με σοβαροτατη ψυχικη ασθενεια και επιθετικη ταση,θα ζητησεις ενεσουλα ναι η οχι;
Εάν δείξει ότι μπορεί να σκοτώσει ή να τραυματίσει άνθρωπο εάν τον αφήσουν ελεύθερο στην κονωνία, και πολύ χειρότερα εάν το κάνει, φυσικά και θα ζητήσω!!!
Δεν θα πεθάνει άνθρωπος επειδή "είναι το παιδί μου"!!!
Πρέπει να έχεις IQ 500 για να το καταλάβεις!;!;!;!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8420
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 16 Φεβ 2019, 09:08

Πάνας έγραψε:
14 Φεβ 2019, 21:11
OANNHSEA έγραψε:
14 Φεβ 2019, 21:01
Πάνας έγραψε:
14 Φεβ 2019, 20:11
Η προστασία της ζωής είναι αξία, δεν έχει τιμή. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.
ΟΚ...
Εάν όμως είναι όπως τα λες, τότε γιατί έχουμε π.χ. κάθε χρόνο περίπου 1000 νεκρούς στους δρόμους;
Εάν είναι όπως τα λες, τότε γιατί έχουμε π.χ. κάθε χρόνο περίπου 100 νεκρούς από ναρκωτικά;

Και στο τέλος ποιός αξίζει να προστατεύεται πραγματικά σε μία κοινωνία;
Αυτός που είναι δυνητικά επικίνδυνος για τους άλλους και ουσιαστικά δεν προσφέρει τίποτα,
Ή αυτός που προσφέρει ή θα προσφέρει γιατί είναι ακόμα παιδί;

Θεωρώντας ως χρήζων προστασία ανθρώπους οι οποίοι είναι από άχρηστοι, έως λίαν επικίνδυνοι για την ζωή των άλλων, ουσιαστικά σταματάς τη ζωή ατόμων που είναι χρήσιμα στην κοινωνία!!! Αυτό σου φαντάζει λογικό;

.
Μα γιαυτό υπάρχουν τα ιδρύματα, για αυτό τον λόγο δημιουργήθηκαν.

Οι παρομοιώσεις που κάνεις δεν μπορεί να συγκριθούν, όμως είναι πάρα πολύ σοβαρά θέματα και χρήζουν αντιμετώπισης. Και όλα ξεκινάνε από την παιδεία φυσικά, καμία σχέση με ψυχασθένειες.
Δεν για περιπτώσεις και παρομοιώσεις άλλων θανάτων.
Γράφω για την προβληματική "ηθική" που έχετε!!!
Από τη μία προσπαθείτε να προστατεύσετε ανθρώπους που είναι επικίνδυνοι για την κοινωνία και από την άλλη υπερασπίζεστε το κάθε καθίκι που είναι σκοτώνει ελεύθερα ανθρώπους, είτε για οικονομικούς λόγους, είτε γιατί "έτσι είναι η κοινωνία"...

Πέρα από αυτό, μου γράφεις ότι "για αυτό υπάρχουν τα ιδρύματα" - σου το ξαναγράφω:
α) Ποιός θα πληρώνει το ιδρύματα; Ο θεός;;;
β) Τα χρήματα είναι λίγα και θα έπρεπε να πάνε σε άλλες παροχές - π.χ. στα νοσοκομεία για τους ανθρώπους που παράγουν και όχι σε ιδρύματα που θα έχουμε έγκλειστα ψυχοπροβληματικούς για να μας τρώνε τα χρήματα!!!
γ) Και εάν κάποιος το σκάσει από κάποιο ίδρυμα και αρχίσει να σκοτώνει;

Σας έχουν πουλήσει μία παράξενη ιδεολογία στην οποία δεν λύνεται τα προβλήματα σας, αλλά να τα χώνετε κάτω από το χαλί.
Και όταν έρθει η ώρα της κρίσης και πέφτουν νεκρού παραγωγικοί άνθρωποι, τότε αρχίζετε να προσπαθείτε να το ξαναχώσετε κάτω από το χαλί το πρόβλημα!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 16 Φεβ 2019, 09:22

Φίλε από πάνω, έχεις μεγάλα θέματα. Πρόσεχε τον εαυτό σου, ανθρώπινα στο λέω.

User_601

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 16 Φεβ 2019, 10:28

OANNHSEA έγραψε:
16 Φεβ 2019, 08:59
Εσθήρ έγραψε:
14 Φεβ 2019, 21:10

Και εγω θα σε ξαναρωτησω.αν εκανες η κανεις παιδι με σοβαροτατη ψυχικη ασθενεια και επιθετικη ταση,θα ζητησεις ενεσουλα ναι η οχι;
Εάν δείξει ότι μπορεί να σκοτώσει ή να τραυματίσει άνθρωπο εάν τον αφήσουν ελεύθερο στην κονωνία, και πολύ χειρότερα εάν το κάνει, φυσικά και θα ζητήσω!!!
Δεν θα πεθάνει άνθρωπος επειδή "είναι το παιδί μου"!!!
Πρέπει να έχεις IQ 500 για να το καταλάβεις!;!;!;!

.
Μα δεν ειπαμε,τουλαχιστν εγω,να τους αφηνουν ελευθερους.Εσυ τα γυρνας και το λες τωρα,Εγω μαλιστα μιλαω για ιδρυματα ανθρωπινα βεβαια.Προηγουμενως ελεγες οτι τους πληρωνουμε στις φυλακες και στα ιδρυματα,σιγα μην τους πληρωνουμε,ενεσουλα και τελειωσε.Οποτε οχι,δεν απαντησες.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8420
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πέθανε ο Σεχίδης.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 16 Φεβ 2019, 11:45

Εσθήρ έγραψε:
16 Φεβ 2019, 10:28
OANNHSEA έγραψε:
16 Φεβ 2019, 08:59
Εσθήρ έγραψε:
14 Φεβ 2019, 21:10

Και εγω θα σε ξαναρωτησω.αν εκανες η κανεις παιδι με σοβαροτατη ψυχικη ασθενεια και επιθετικη ταση,θα ζητησεις ενεσουλα ναι η οχι;
Εάν δείξει ότι μπορεί να σκοτώσει ή να τραυματίσει άνθρωπο εάν τον αφήσουν ελεύθερο στην κονωνία, και πολύ χειρότερα εάν το κάνει, φυσικά και θα ζητήσω!!!
Δεν θα πεθάνει άνθρωπος επειδή "είναι το παιδί μου"!!!
Πρέπει να έχεις IQ 500 για να το καταλάβεις!;!;!;!

.
Μα δεν ειπαμε,τουλαχιστν εγω,να τους αφηνουν ελευθερους.Εσυ τα γυρνας και το λες τωρα,Εγω μαλιστα μιλαω για ιδρυματα ανθρωπινα βεβαια.Προηγουμενως ελεγες οτι τους πληρωνουμε στις φυλακες και στα ιδρυματα,σιγα μην τους πληρωνουμε,ενεσουλα και τελειωσε.Οποτε οχι,δεν απαντησες.
:smt017
Τι στα κομμάτια; Ληγμένα πίνεις;
Το υπογραμμισμένο κόκκινο δεν το είδες;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών