Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 16 Φεβ 2019, 16:48

Ναι σίγουρα, καμία επίπτωση στο παιδί τους δεν έχουν που δείχνει ότι έχει γονείς άσε το φύλο, του έδωσαν το όνομα σπουργίτης, σπίνος, τρυποκάρυδος, καναρίνι.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Φεβ 2019, 16:51

Athina__P έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:48
Ναι σίγουρα, καμία επίπτωση στο παιδί τους δεν έχουν που δείχνει ότι έχει γονείς άσε το φύλο, του έδωσαν το όνομα σπουργίτης, σπίνος, τρυποκάρυδος, καναρίνι.
Συγνώμη τώρα, ζεις στη χώρα με ονόματα όπως Παγώνα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Φεβ 2019, 17:13

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:51
Athina__P έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:48
Ναι σίγουρα, καμία επίπτωση στο παιδί τους δεν έχουν που δείχνει ότι έχει γονείς άσε το φύλο, του έδωσαν το όνομα σπουργίτης, σπίνος, τρυποκάρυδος, καναρίνι.
Συγνώμη τώρα, ζεις στη χώρα με ονόματα όπως Παγώνα.
Στην επαρχία πριν από δεκαετίες. Δεν είναι επιχείρημα αυτό για 2019

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Φεβ 2019, 17:18

ST48410 έγραψε:
16 Φεβ 2019, 17:13
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:51
Athina__P έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:48
Ναι σίγουρα, καμία επίπτωση στο παιδί τους δεν έχουν που δείχνει ότι έχει γονείς άσε το φύλο, του έδωσαν το όνομα σπουργίτης, σπίνος, τρυποκάρυδος, καναρίνι.
Συγνώμη τώρα, ζεις στη χώρα με ονόματα όπως Παγώνα.
Στην επαρχία πριν από δεκαετίες. Δεν είναι επιχείρημα αυτό για 2019
Έχω μια Παγώνα στη δουλειά άντε να είναι 30κάτι. Ήτανε και μία 20κάτι στο κυλικείο αλλά έφυγε.
Νομίζω σε Κόρινθο και Αργολίδα είναι συχνό.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Φεβ 2019, 17:24

omg kai 3 lol έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:18
λαθος attitude
οι γονεις εχουν μονο καποια survival skills σε σχεση με τα παιδια και απο αυτα εξαρτωνται σε μικρη ηλικια, τα παιδια δεν ειναι κτημα ουτε ιδιοκτησια των γονιων, καθε ανθρωπος ειναι το μεσο που δινει ζωη το πως θα διαμορφωθει αυτη ειναι δικος της λογαριασμος
Όλα τα επιχειρήματα και η λογική της μητέρας στηρίζονται στην βεβαιότητα ότι η σεξουαλική προτίμηση του παιδιού δεν επηρεάζεται καθόλου από το περιβάλλον και το παιδί σε κάθε περίπτωση θα γίνει αυτό που είναι να γίνει. Θυμάμαι και εδώ και στο παλιό που φέρει διάφορα σχετικά links ο blackpaint και το kalorifer νομίζω (αλήθεια που χάθηκε;).
Προσωπικά δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος. Βλέπω την επίδραση που έχουν διάφοροι άλλοι παράγοντες στην μη φυσιολογική ανάπτυξη των παιδιών (βία στην οικογένεια, προβληματικός γονέας) που μου φαίνεται σχεδόν αδύνατο να μην έχει επιπτώσεις το να μεγαλώσει ένα παιδί με την ευθύνη να αποφασίσει αν θέλει να είναι αγοράκι ή κοριτσάκι.
Πρακτικά βλέπω και πολλά προβλήματα. Άντε πάει 5-6 χρονών και το ρωτάει η μητέρα του τι θέλεις να είσαι; Με τι άρθρα να σε προσφωνούμε; Είναι σίγουρο ότι αυτό που θα απαντήσει θα σημαίνει πως κατάλαβε ή επέλεξε το φύλλο του και όχι ότι εντυπωσιάστηκε από κάποιο μικρό του φίλο ή καρτούν ή κούκλα ή οτιδήποτε άλλο και κάνει μία συγκεκριμένη επιλογή; Και άντε και το μεγαλώνουν για κάποια χρόνια ως αγοράκι και μετά αισθάνεται ότι δεν είναι ακριβώς αγοράκι και αρχίζουν να του φέρονται σαν demi αγοράκι και μετά κάτι άλλο κοκ. Εσείς έχετε την βεβαιότητα ότι αυτά δεν θα αποπροσανατολίσουν καθόλου το παιδί και ότι μόνο θα έχει να αντιμετωπίσει τον συντηρητισμό των γύρω. Εγώ όχι. Δυστυχώς θα γίνουν όπως φαίνεται κάποια παιδιά πειραματόζωα και σε μερικές δεκαετίες θα ξέρουμε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Φεβ 2019, 22:34

ST48410 έγραψε:
16 Φεβ 2019, 17:13
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:51
Athina__P έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:48
Ναι σίγουρα, καμία επίπτωση στο παιδί τους δεν έχουν που δείχνει ότι έχει γονείς άσε το φύλο, του έδωσαν το όνομα σπουργίτης, σπίνος, τρυποκάρυδος, καναρίνι.
Συγνώμη τώρα, ζεις στη χώρα με ονόματα όπως Παγώνα.
Στην επαρχία πριν από δεκαετίες. Δεν είναι επιχείρημα αυτό για 2019
Εδώ θα δώσω δίκιο στον Νάνο. Δηλαδή οι αρχαίοι που έδιναν ονόματα όπως Κορυδαλλός και Κόραξ, τι ήταν; Γιατί είναι αυτό εγγενώς κακό;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Φεβ 2019, 22:40

ST48410 έγραψε:
16 Φεβ 2019, 17:24
omg kai 3 lol έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:18
λαθος attitude
οι γονεις εχουν μονο καποια survival skills σε σχεση με τα παιδια και απο αυτα εξαρτωνται σε μικρη ηλικια, τα παιδια δεν ειναι κτημα ουτε ιδιοκτησια των γονιων, καθε ανθρωπος ειναι το μεσο που δινει ζωη το πως θα διαμορφωθει αυτη ειναι δικος της λογαριασμος
Όλα τα επιχειρήματα και η λογική της μητέρας στηρίζονται στην βεβαιότητα ότι η σεξουαλική προτίμηση του παιδιού δεν επηρεάζεται καθόλου από το περιβάλλον και το παιδί σε κάθε περίπτωση θα γίνει αυτό που είναι να γίνει. Θυμάμαι και εδώ και στο παλιό που φέρει διάφορα σχετικά links ο blackpaint και το kalorifer νομίζω (αλήθεια που χάθηκε;).
Προσωπικά δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος. Βλέπω την επίδραση που έχουν διάφοροι άλλοι παράγοντες στην μη φυσιολογική ανάπτυξη των παιδιών (βία στην οικογένεια, προβληματικός γονέας) που μου φαίνεται σχεδόν αδύνατο να μην έχει επιπτώσεις το να μεγαλώσει ένα παιδί με την ευθύνη να αποφασίσει αν θέλει να είναι αγοράκι ή κοριτσάκι.
Πρακτικά βλέπω και πολλά προβλήματα. Άντε πάει 5-6 χρονών και το ρωτάει η μητέρα του τι θέλεις να είσαι; Με τι άρθρα να σε προσφωνούμε; Είναι σίγουρο ότι αυτό που θα απαντήσει θα σημαίνει πως κατάλαβε ή επέλεξε το φύλλο του και όχι ότι εντυπωσιάστηκε από κάποιο μικρό του φίλο ή καρτούν ή κούκλα ή οτιδήποτε άλλο και κάνει μία συγκεκριμένη επιλογή; Και άντε και το μεγαλώνουν για κάποια χρόνια ως αγοράκι και μετά αισθάνεται ότι δεν είναι ακριβώς αγοράκι και αρχίζουν να του φέρονται σαν demi αγοράκι και μετά κάτι άλλο κοκ. Εσείς έχετε την βεβαιότητα ότι αυτά δεν θα αποπροσανατολίσουν καθόλου το παιδί και ότι μόνο θα έχει να αντιμετωπίσει τον συντηρητισμό των γύρω. Εγώ όχι. Δυστυχώς θα γίνουν όπως φαίνεται κάποια παιδιά πειραματόζωα και σε μερικές δεκαετίες θα ξέρουμε.
Η μόνη συνειδητή επιλογή που μπορεί να κάνει ένα τετράχρονο είναι αν θέλει σοκολάτα ή γαριδάκι κι αυτό πάλι παίζεται. Μπορεί να πάρει το γαριδάκι και μετά να το μετανιώσει.

Η ευκολία με την οποία επιλέγουν οι μαλακισμένοι να κάνουν πειραματόζωα τα παιδιά τους είναι εγκληματική. Και φυσικά αν το παιδί τους έχει θέματα μεγαλώνοντας, θα φταίει η κακούργα κοινωνία, όχι τα μαλακισμένα μούτρα τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sport billy
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 18 Ιαν 2019, 12:52
Phorum.gr user: sport billy
Τοποθεσία: planet Mars

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sport billy » 16 Φεβ 2019, 22:59

Ημίμετρα. Πρέπει κάποτε να φύγουν απο την μέση όλα αυτά τα ταμπού. Όχι μόνο άφυλο πρέπει να μεγαλώνει κάτι, αλλά και χωρίς καν ανθρώπινη ταυτότητα. Ας αφήσουμε την φύση να εκφραστεί. ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Όμως αν ανατραφεί πραγματικά ουδέτερα θα μπορέσεις να καμαρώσεις μια ωραία κότα, μια ακρίδα η έναν ρινόκερο. ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ.
grtex 7381 έγραψε:
30 Μαρ 2019, 20:41
Το Γκιωνης βγαίνει και από το πουλί Γκιώνη, ακόμα και οι Τσακωνες και οι Κρητικοί το έχουν
Θες ένα γλυφιτζούρι;

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4611
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 16 Φεβ 2019, 23:19

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:51
Athina__P έγραψε:
16 Φεβ 2019, 16:48
Ναι σίγουρα, καμία επίπτωση στο παιδί τους δεν έχουν που δείχνει ότι έχει γονείς άσε το φύλο, του έδωσαν το όνομα σπουργίτης, σπίνος, τρυποκάρυδος, καναρίνι.
Συγνώμη τώρα, ζεις στη χώρα με ονόματα όπως Παγώνα.
Στις αγγλόφωνες χώρες δεν νομίζω ότι υφίσταται αυτό το θέμα πχ Άλεξ μπορεί να είναι και ανδρικό και γυναικείο όνομα. Το ζήτημα είναι ότι επιλέγουν ένα καινοφανές όνομα, όχι απλώς ένα παλιομοδίτικο όνομα που είναι αστείο με τα σημερινά δεδομένα, μόνο και μόνο για να μην έχει ανεπιθύμητες "αναφορές" στα δύο βιολογικά φύλα. Αν δεν υπήρχε το θέμα με την "άφυλη" ανατροφή, κανείς δεν θα νοιαζόταν αν ονόμαζαν το παιδί τους Βελανίδι, Κοτσύφι, Πικραμύγδαλο ή κάτι τέτοιο ("είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι!"). Παρεμπιπτόντως, αυτή είναι μια μόδα που οι εν Ελλάδι άθεοι θα μπορούσαν να σκεφτούν μήπως θα μπορούσαν να ακολουθήσουν.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34808
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 17 Φεβ 2019, 09:23

Φεμινίστρια εναντίον τρανς.Η δεξιά εκμεταλλεύεται τη διάσπαση του προοδευτικού χώρου, :lol:





Τα σχόλια έχουν μεγάλη πλάκα.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 17 Φεβ 2019, 10:44

hellegennes έγραψε:
16 Φεβ 2019, 22:34
Εδώ θα δώσω δίκιο στον Νάνο. Δηλαδή οι αρχαίοι που έδιναν ονόματα όπως Κορυδαλλός και Κόραξ, τι ήταν; Γιατί είναι αυτό εγγενώς κακό;
Δεν είπα ότι είναι εγγενώς κακό. Απλά και τουλάχιστον για τα δικά μας δεδομένα ξέρεις πολύ καλά ότι ένα ασυνήθιστο όνομα θα οδηγήσει σε καζούρα στο σχολείο από τα άλλα παιδάκια. Αν έχεις ένα σπουδαίο παππού στην οικογένεια να καταλάβω γιατί θέλεις να το κρατήσεις. Διαφορετικά γιατί να ταλαιπωρήσεις το παιδάκι ονομάζοντάς το κερασιά, πλουμιστή, βελούδω κλπ;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 17 Φεβ 2019, 10:49

hellegennes έγραψε:
16 Φεβ 2019, 22:40
Η ευκολία με την οποία επιλέγουν οι μαλακισμένοι να κάνουν πειραματόζωα τα παιδιά τους είναι εγκληματική.
Μου φαίνεται περισσότερο ως προσπάθεια αυτοεπιβεβαίωσης. Έχουν τραβήξει έναν δρόμο που πολλοί τον βλέπουν ως διαφορετικό και λάθος και προσπαθούν να αποδείξουν ακόμα και στον ίδιο τους τον εαυτό ότι οι επιλογές τους είναι σωστές.

Νομίζω σε λίγα χρόνια θα είναι ξεκάθαρο πως λειτουργούν τέτοιες επιλογές και οι μόνοι που θα έχουν πληρώσει μεγάλο τίμημα θα είναι αυτά τα παιδιά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Φεβ 2019, 11:16

ST48410 έγραψε:
17 Φεβ 2019, 10:44
hellegennes έγραψε:
16 Φεβ 2019, 22:34
Εδώ θα δώσω δίκιο στον Νάνο. Δηλαδή οι αρχαίοι που έδιναν ονόματα όπως Κορυδαλλός και Κόραξ, τι ήταν; Γιατί είναι αυτό εγγενώς κακό;
Δεν είπα ότι είναι εγγενώς κακό. Απλά και τουλάχιστον για τα δικά μας δεδομένα ξέρεις πολύ καλά ότι ένα ασυνήθιστο όνομα θα οδηγήσει σε καζούρα στο σχολείο από τα άλλα παιδάκια. Αν έχεις ένα σπουδαίο παππού στην οικογένεια να καταλάβω γιατί θέλεις να το κρατήσεις. Διαφορετικά γιατί να ταλαιπωρήσεις το παιδάκι ονομάζοντάς το κερασιά, πλουμιστή, βελούδω κλπ;
Συμφωνώ ότι είναι αρνητικό από αυτήν την άποψη αλλά είναι πολύ μακριά από το να είναι σπάνια αυτά τα ονόματα. Είχα συμμαθήτρια Κερασιά (που ήθελε να την φωνάζουμε Σούλα και με τίποτα Κερασιά) και ανιψιά που την λένε Λουλούδω. Εννοείται πως δεν την φωνάζουνε έτσι, αλλά ο δάσκαλος στο σχολείο θα την φωνάξει έτσι. Αυτό είναι δεδομένο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Φεβ 2019, 11:22






Xωρίς σχόλια.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Μάνα μεγαλώνει το 11 μηνων μωρό της ως αφυλο για να το αφησει να διαλεξει μονο του τι θελει να ειναι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 17 Φεβ 2019, 11:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Φεβ 2019, 11:22





Xωρίς σχόλια.
Αυτή είναι η φωτογραφία-σήμα κατατεθέν της προσωπικής ιστοσελίδας της συγκεκριμένης youtuber και ρεπόρτερ του InfoWars :smt005:
Εικόνα
https://www.millennialmillie.com/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών