πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
challenger
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 19 Φεβ 2019, 00:29

πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από challenger » 20 Φεβ 2019, 18:04

μου εχει τυχει να μου πουν μερικα περιστατικα πολυ στενοι μου φιλοι
και μια γκομενα
για φαντασματα,εξωγιηνους και χρονοπυλες(οτι στον πουτσο ειναι αυτο,δε πολυκαταλαβα)
δεν εδωσα καν σημασια και το προσπερασα με μια ευκολια που θα μεινει παροιμιωδης

οσο σκεφτομαι ομως οτι ανθρωποι που συναναστεφομαι πιστευουν σε τετοια
σκιαζομαι

εσεις πως αντιδρατε;

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14558
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 20 Φεβ 2019, 18:05

Ερεθιζομαι σεξουαλικα. Μου ανεβαιβει η λιμπιντο.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 20 Φεβ 2019, 18:06

Μικρή προσπαθούσα να καταλάβω αν παίρνουν ναρκωτικά.Τώρα δεν παίζει τέτοια φάση. Και δεν μου λένε για υπερφυσικά.
Μία στη yoga που λέει διάφορα, την έχω ταράξει στο δούλεμα, αλλά δεν είναι φίλη μου.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!


Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
Δημοσιεύσεις: 1410
Εγγραφή: 28 Ιαν 2019, 21:58
Phorum.gr user: Κουρκούας

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κουρκούας » 20 Φεβ 2019, 18:15

εξωγήινοι και χρονοπύλες δεν είναι υπερφυσικό.

από μόνα τους το καθένα είναι οκ, να τα βλέπει και τα δύο μαζί, συν φαντάσματα, κάτι δεν πάει καλά.


Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 20 Φεβ 2019, 21:32

Αν δεν είναι λίγο βαρεμένος ο συνομιλητής μου, μου είναι αδιάφορος, άρα αντιδρώ με χαρά και ενδιαφέρον! Έπειτα ανταλλάσσουμε εμπειρίες, γιατί και εγώ έζησα παρόμοια πράγματα.

the comet the course the tail

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 20 Φεβ 2019, 21:36

παλιά μας λέγανε κάτι γιαγιάδες στο χωριό ιστορίες με διαβόλους και τριβόλους και χεζόμασταν.

εγώ δεν έχω δει τίποτα περίεργο.
έχω βιώσει μόνο κάποιες "θρησκευτικές εμπειρίες" αλλά δεν περιγράφονται τόσο ως γεγονότα, όσο ως αίσθηση, αισθήσεις, συναισθήματα.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 20 Φεβ 2019, 21:43

Έχω δει πάρα πολλά περίεργα. Δεν με απασχολεί σοβαρά,δεν επηρεάζει την ηθική μου, ούτε ανήκω σε κάποια θρησκεία, αλλά τα πιστεύω όλα: Μετα θάνατον ζωή, μετενσάρκωση, ζώδια,ξεμάτιασμα, χειρομαντία, προφητεία,κάρμα + την πλήρη ανυπαρξία του Θεού.
Πρέπει να είμαστε ανοιχτόμυαλοι.

Nito
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: 23 Ιαν 2019, 18:32
Επικοινωνία:

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nito » 20 Φεβ 2019, 22:29

Έχω παρακολουθήσει πεντηκοστιανική λειτουργία στην Καλιφόρνια. Στην αρχή παρατηρούσα έντρομος το παραληρόν πλήθος, γρήγορα όμως οι αναστολές εξανεμίσθηκαν και μια γλυκιά υπομανιακή λαχτάρα συνέτριψε το σοβαροφανές προσωπείο μου. Στην αρχή αντέγραφα τον διπλανό μου, αλλά, αρχάριος γαρ, ξέφυγα και κουτουλιόμουν στα πατώματα για κάνα δίωρο.
Σε μια φάση θώπευσα ασυνείδητα μια μιγάδα κοπελίτσα που είχε το χάρισμα να γλωσσολαλεί μπρούμυτα.

υγ: Είμαι ΧΟ.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Φεβ 2019, 09:39

αμα μου πουν για κανα ξεματιασμα η κανα ζωδιο, παιζει τεραστιο δουλεμα. για τετοιες χοντραδες δεν ξερω, δε μουχει τυχει, πιθανον να προτεινω ευθανασια, να μη βασανιζεται το ζωντανο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.


Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 21 Φεβ 2019, 09:47

εγώ πάλι τυλίγομαι ζεστά, ζεστά στην κουβερτούλα μου και παίρνω τηλέφωνο σπίτι
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.


Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4243
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: πως αντιδρατε οταν φιλοι σας εκμυστηρευονται εμπειριες του με το υπερφυσικο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 21 Φεβ 2019, 11:10

challenger έγραψε:
20 Φεβ 2019, 18:04
το προσπερασα με μια ευκολια που θα μεινει παροιμιωδης
:lol:
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
20 Φεβ 2019, 21:43
Έχω δει πάρα πολλά περίεργα. Δεν με απασχολεί σοβαρά,δεν επηρεάζει την ηθική μου, ούτε ανήκω σε κάποια θρησκεία, αλλά τα πιστεύω όλα: Μετα θάνατον ζωή, μετενσάρκωση, ζώδια,ξεμάτιασμα, χειρομαντία, προφητεία,κάρμα + την πλήρη ανυπαρξία του Θεού.
:003:
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών