Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 27 Φεβ 2019, 09:40

mec έγραψε:
24 Φεβ 2019, 22:06
Όπως έχω πει, η σύντροφος ενδιαφέρεται να επεκτείνει τις δουλειές της, ενώ εγώ να αράξω και αυτό μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, γιατί δεν αισθάνομαι και τόσο άνετα. Σε μία προσπάθεια σύγκλισης, αναρωτιόμουνα πώς να ξεκινήσω κάτι που να δουλεύει στον αυτόματο (για να μην κουράζομαι) και να συνδιάζεται κάπως με τη δική της δουλειά (για να είμαστε πιο συχνά μαζί).

Αν σου εκανα life coaching θα σε συμβουλευα να χωρισεις αντι να κανεις μια ζωη που δεν θελεις
Αφου δεν θελεις να δουλευεις .Μιλαμε για πληρη διασταση αποψεων για το πως βλεπετε πλεον την ζωη
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 27 Φεβ 2019, 10:49

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2019, 09:16
mec έγραψε:
26 Φεβ 2019, 20:45

Και είναι και η χαμηλότερη συνδρομή για σοβαρά πρόσωπα, δηλαδή αυτά που θα εγγραφούν με στόχο να κάνουν καλές γνωριμίες. Δίνουν και περισσότερα μάλιστα, από 20 έως 40 είναι η μηνιαία συνδρομή εδώ, γιατί ως σοβαρά πρόσωπα που είναι ξέρουν ότι η υπηρεσία πληρώνεται. Τα φαιδρά είναι όσα ζητάνε υπηρεσίες τζάμπα. Γράφονται σε αυτά τα sites, σε όσα έχουν δηλ δωρεάν εγγραφή με περιορισμένες υπηρεσίες, και αράζουν στο forum του site, σαχλαμαρίζοντας όλη μέρα, γιατί ο στόχος τους είναι να ξεσκάσουν και τίποτα παραπάνω. Πολλές φορές ενοχλούνε και κόσμο, διότι αργία μήτηρ κακίας κλπ Αυτοί ξεσκάνε, ελπίζοντας ότι μπορεί να χωθούν σε κανένα δωρεάν event και να κάνουν γνωριμίες από κεί κι ο άντμιν βολεύεται γιατί εμφανίζει περισσότερες εγγραφές κι ελπίζει ότι κάποιοι από αυτούς μπορεί κάποια στιγμή να βάλουν το χέρι στην τσέπη και να πάρουν καμμιά συνδρομή ή κάποιο άλλο προιόν δικό του ή συνεργάτη.

Δεδομένου ότι δεν έχω καμμιά όρεξη να φορτωθώ με περιττό moderation ή να αυξήσω τις πιθανότητες σε νομικά προβλήματα και ούτε με ενδιαφέρει να δείχνω μεγάλα στατιστικά νούμερα τους θεωρώ περιττούς.
τα σοβαρα προσωπα, κανουν σοβαρες γνωριμιες στον κανονικο κοσμο. το πολυ να μαζευτει κανας απελπισμενος, που δε βρηκε να γαμησει στο τιντερ, και μες στην αγαμια του δινει και ενα κοσαρι.
Δεν ισχύει αυτό. Όλος ο κόσμος είναι πλέον στο ιντερνέτ. Και υπάρχουν sites γνωριμιών για όλα τα γούστα και όλες τις κοινωνικοεπαγγελματικές κατηγορίες. Για έξω μιλάω. Εμένα η αγορά μου είναι οι γαλλόφωνες χώρες.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2019, 11:00

mec έγραψε:
27 Φεβ 2019, 10:49

Δεν ισχύει αυτό. Όλος ο κόσμος είναι πλέον στο ιντερνέτ. Και υπάρχουν sites γνωριμιών για όλα τα γούστα και όλες τις κοινωνικοεπαγγελματικές κατηγορίες. Για έξω μιλάω. Εμένα η αγορά μου είναι οι γαλλόφωνες χώρες.
πολυ μπλαμπλα, λιγο δουλεια. ξεκινατο, και πες μας πως θα παει.

οι επιτυχημενοι ανδρες δρουν, εφαρμοζουν τις ιδεες τους. οι αποτυχημενοι ολο το κουβεντιαζουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 27 Φεβ 2019, 11:00

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2019, 09:31
Το πλάνο είναι ένα site γνωριμιών με υψηλή συνδρομή, ωστε να αποφύγω τους σαχλαμαράκηδες και την πολλή μοντερεισον και ταυτόχρονα να κοτσάρω και το ξενοδοχείο που από θρησκευτικό τουρισμό που έχει τώρα να πουλάει ακριβές διαμονές για μέλη του site.
Προκειται περι φοβερης ιδεας( αν ζουσαμε στο 1990)
Πραγματικα πρωτοποριακη(αν δεν ειχαν πεθανει τα sites γνωριμιων)
Πως δεν το σκεφτηκε κανενας αλλος;(Σκιαχτηκε το tinder)
Google trends από 2004 μέχρι σήμερα με λέξη κλειδί site de rencontre (site γνωριμιών). Καλή πορεία έχει.
https://trends.google.fr/trends/explore ... 0rencontre
Συνημμένα
site-de-rencontre.png

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 27 Φεβ 2019, 11:50

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2019, 09:40
Αν σου εκανα life coaching θα σε συμβουλευα να χωρισεις αντι να κανεις μια ζωη που δεν θελεις
Αφου δεν θελεις να δουλευεις .Μιλαμε για πληρη διασταση αποψεων για το πως βλεπετε πλεον την ζωη
Λες και τώρα θα δουλεύω. :smt005: Απλά δεν ήθελα να φαίνομαι και πολύ αραχτός.

Ασέβαστος έγραψε:
27 Φεβ 2019, 11:00
πολυ μπλαμπλα, λιγο δουλεια. ξεκινατο, και πες μας πως θα παει.

οι επιτυχημενοι ανδρες δρουν, εφαρμοζουν τις ιδεες τους. οι αποτυχημενοι ολο το κουβεντιαζουν.
Όπως θέλει ας πάει, Ασέβαστε, δεν έχω να αποδείξω τίποτα πια. Το προηγούμενο πρότζεκτ, το οικονομικό φόρουμ, απέτυχε τον αρχικό του στόχο, εντάχθηκε στο site μιας εταιρείας και κατέληξα ένας αποτυχημένος μοντερειτορ του με 1800 το μήνα για 1 με 2 ώρες δουλειά ημερησίως. :003:

Κοίτα δεν σου κάνω το μάγκα, ούτε θεωρώ την τεμπελιά αρετή, απλά στο θέμα δουλειάς «έχω δώσει». Τώρα έχω τη δυνατότητα να χαζεύω όλη μέρα στο φόρουμ, γιατί καλύπτομαι από τις επενδύσεις μου πλέον.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 19 Μαρ 2019, 20:26

Την πάτησε ο θείος με το site, έπεσε στα λαγωνικά της ασφάλειας:

https://www.protothema.gr/greece/articl ... TnZhNlR4nQ
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Ορέστης 35

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Μαρ 2019, 23:45

Στη Γαλλι πιστευω θα επιανε ξενοδοχειο για swingers.

Επισης εξοχικο resort για freelancers.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών