Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 24 Φεβ 2019, 22:06

Εντάξει το ήξερα και το άντεχα, αλλά όσο περνάνε τα χρόνια, φαίνεται ότι μειώνονται οι ψυχικές μου αντοχές και αρχίζω να τα παίρνω στο κρανίο.

Θα σας διηγηθώ το τελευταίο περιστατικό.

Όπως έχω πει, η σύντροφος ενδιαφέρεται να επεκτείνει τις δουλειές της, ενώ εγώ να αράξω και αυτό μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, γιατί δεν αισθάνομαι και τόσο άνετα. Σε μία προσπάθεια σύγκλισης, αναρωτιόμουνα πώς να ξεκινήσω κάτι που να δουλεύει στον αυτόματο (για να μην κουράζομαι) και να συνδιάζεται κάπως με τη δική της δουλειά (για να είμαστε πιο συχνά μαζί).

Μετά από μελέτη ιδεών κατέληξα σε ένα πλάνο, της το ανακοίνωσα κι ενθουσιάστηκε. Το πλάνο είναι ένα site γνωριμιών με υψηλή συνδρομή, ωστε να αποφύγω τους σαχλαμαράκηδες και την πολλή μοντερεισον και ταυτόχρονα να κοτσάρω και το ξενοδοχείο που από θρησκευτικό τουρισμό που έχει τώρα να πουλάει ακριβές διαμονές για μέλη του site.

Γράφομαι λοιπόν σε 3 sites να δω πώς δουλεύουν, τι features έχουν, πώς συμπεριφέρεται ο κόσμος, αν γενικά είναι εύκολη δουλειά κλπ και δηλώνω ως κατάσταση Παντρεμένος και ως είδος αναζήτησης Μόνο chat κι επίσης να μη μου κάνει προτάσεις γνωριμιών το σύστημα, ελπίζοντας ότι θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Εν τω μεταξύ είχε αναβαθμιστεί ο firefox και είδα ότι βάλανε μία προστασία από tracking cookies. Το έβαλα στο strict και νομίζοντας ότι είμαι προφυλαγμένος, σβήνω μία λίστα με διαφημιστικά sites που είχα προσθέσει στην καρδιά του λινουξ για να τα μπλοκάρει.

Η προστασία του firefox αποδείχτηκε αναποτελεσματική ή εγώ δεν την κατάλαβα καλά, γιατί λόγω των επισκέψεων μου στα site γνωριμιών δέχομαι συνέχεια διαφημίσεις δύο ειδών: «Συναινετικό διαζύγιο» και «Εξωσυζυγικές συναντήσεις»

Ρε, αλήτες, επειδή δήλωσα παντρεμένος, πρέπει σώνει και καλά να με χωρίσετε ή να με σπρώχνετε σε διάπραξη απιστίας, μόνο και μόνο για να πουλήσετε τα βρωμοπροιόντα σας; Δεν υπάρχουν κόκκινες γραμμές; Μήπως θα πρέπει να επεμβαίνει το κράτος σε τέτοιες διαφημίσεις ή θα σκούζετε ότι σας βάζει εμπόδια στην ελεύθερη επιχειρηματικότητά σας. Βρωμιάρηδες.

Σιχάθηκε η ψυχή μου πραγματικά.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Φεβ 2019, 22:09

Συγγνώμη , θες να βγάλεις λεφτά -Καλώς- φτιάχνοντας site γνωριμιών και εκνευρίζεσαι που αλλά sites γνωριμιών θέλουν να βγάλουν λεφτά από διαφημίσεις;

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25889
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 24 Φεβ 2019, 22:10

Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 24 Φεβ 2019, 22:17

talaipwros έγραψε:
24 Φεβ 2019, 22:09
Συγγνώμη , θες να βγάλεις λεφτά -Καλώς- φτιάχνοντας site γνωριμιών και εκνευρίζεσαι που αλλά sites γνωριμιών θέλουν να βγάλουν λεφτά από διαφημίσεις;
Ταλαίπωρε, είναι το είδος των διαφημίσεων, όχι οι διαφημίσεις γενικά. Επίσης αυτές οι διαφημίσεις με ακολουθούσαν κι εκτός site, πχ ακόμα και σε βίντεο του Youtube εδώ μέσα, που σημαίνει ότι γινόταν tracking στην IP .
Τώρα ξανάβαλα τη λιστα στο linux και ησύχασα.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Φεβ 2019, 22:18

mec έγραψε:
24 Φεβ 2019, 22:06

Ρε, αλήτες, επειδή δήλωσα παντρεμένος, πρέπει σώνει και καλά να με χωρίσετε ή να με σπρώχνετε σε διάπραξη απιστίας, μόνο και μόνο για να πουλήσετε τα βρωμοπροιόντα σας; Δεν υπάρχουν κόκκινες γραμμές; Μήπως θα πρέπει να επεμβαίνει το κράτος σε τέτοιες διαφημίσεις ή θα σκούζετε ότι σας βάζει εμπόδια στην ελεύθερη επιχειρηματικότητά σας. Βρωμιάρηδες.
Να λες πάλι καλα που δε δήλωσες προοδευτικός, να σου πετιούνται τίποτα ντίλντο.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 24 Φεβ 2019, 22:22

Αν δεν μπαίνεις στον πειρασμό, πως θα αντισταθείς σ' αυτόν;
Πως θα στρώσεις χαρακτήρα; Ο παραμικρός πραγματικός πειρασμός θα σε κάνει να λυγίσεις. Καλύτερα να προπονείσαι με τις διαφημίσεις.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21405
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 24 Φεβ 2019, 22:22

Αγις έγραψε:
24 Φεβ 2019, 22:10
Εικόνα
:smt005:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 24 Φεβ 2019, 22:24



απλα ο φασιστικος νεοφιλελε γυναικοκεντρισμος κοσμος φιλε μου :g030:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 24 Φεβ 2019, 22:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 24 Φεβ 2019, 22:25

Διαβασα μέχρι εδώ
mec έγραψε:
24 Φεβ 2019, 22:06
Εντάξει το ήξερα και το άντεχα, αλλά όσο περνάνε τα χρόνια, φαίνεται ότι μειώνονται οι ψυχικές μου αντοχές και αρχίζω να τα παίρνω στο κρανίο.

Θα σας διηγηθώ το τελευταίο περιστατικό.

Όπως έχω πει, η σύντροφος ενδιαφέρεται να επεκτείνει τις δουλειές της, ενώ εγώ να αράξω και αυτό μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, γιατί δεν αισθάνομαι και τόσο άνετα. Σε μία προσπάθεια σύγκλισης, αναρωτιόμουνα πώς να ξεκινήσω κάτι που να δουλεύει στον αυτόματο (για να μην κουράζομαι) και να συνδιάζεται κάπως με τη δική της δουλειά (για να είμαστε πιο συχνά μαζί).

Μετά από μελέτη ιδεών κατέληξα σε ένα πλάνο, της το ανακοίνωσα κι ενθουσιάστηκε. Το πλάνο είναι ένα site γνωριμιών με υψηλή συνδρομή, ωστε να αποφύγω τους σαχλαμαράκηδες και την πολλή μοντερεισον ...
για σάιτ οικονομοφοροτεχνικολογιστικο δε λέγαμε;

συνεχίζω το διαβασμα...
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27135
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 24 Φεβ 2019, 22:27

Οι διαφημίσεις για συναινετικό διαζύγιο συνεισφέρουν στην διατήρηση της ψυχικής υγείας και προστασίας των εισοδημάτων από ακριβές όσο και αχρειάστες δικαστικές αντιδικίες διαζυγίου. Των δε γνωριμιών στην ενδυνάμωση της κοινωνικής συνοχής και εν γένει σωματική και ψυχική ευεξία μέσω ρομαντικών επαφών. Δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το πρόβλημα. Προτιμάτε κλύσμα διαφημίσεις σερβιέτας και άζαξ στην τηλεόραση;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 24 Φεβ 2019, 22:28

το διάβασα, μια χαρα είναι
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 24 Φεβ 2019, 22:30

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
24 Φεβ 2019, 22:27
Οι διαφημίσεις για συναινετικό διαζύγιο συνεισφέρουν στην διατήρηση της ψυχικής υγείας και προστασίας των εισοδημάτων από ακριβές όσο και αχρειάστες δικαστικές αντιδικίες διαζυγίου. Των δε γνωριμιών στην ενδυνάμωση της κοινωνικής συνοχής και εν γένει σωματική και ψυχική ευεξία μέσω ρομαντικών επαφών. Δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το πρόβλημα. Προτιμάτε κλύσμα διαφημίσεις σερβιέτας και άζαξ στην τηλεόραση;
no fault divorce :alright:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 24 Φεβ 2019, 22:31

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 24 Φεβ 2019, 22:32

Από πότε η κοινωνία ταυτίζεται με το ίντερνετ;

Ή ακόμα με τις διαφημίσεις στα ΜΜΕ;
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Ορέστης 35

Re: Σε τι άρρωστη κοινωνία ζούμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Φεβ 2019, 22:32

Αγις έγραψε:
24 Φεβ 2019, 22:10
Εικόνα
Αυτο που πιανει δεν ειναι ποπ κορν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών