Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Μαρ 2019, 18:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:19
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:08


Φυσικά όχι. Όλοι οι άνθρωποι έχουν το δικαίωμα να εκφράζονται και να εκτίθενται όπως γουστάρουν.

Αλλά επίσης έχουν το δικαίωμα την αδυναμία να επηρεάζονται θετικά ή αρνητικά από το φαίνεσθαι των άλλων.
... θα έλεγα.

Δικαιωματικά δεν το συζητάμε. Απλά το πάμε πιο πέρα να δούμε και τι αξίζει από αυτά που κάνουμε.
Αν θες να το πάμε παραπέρα, θα έπρεπε να αναρωτηθείς σε ποια καμπή ηλικίας αρχίζουν οι προβληματισμοί για την κενότητα του φαίνεσθαι.

Προσωπικώς, δεν προτίθεμαι να πέσω σ' αυτήν την παγίδα. :P
Για πες. Νομίζω ότι όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά.

Αν και θα έπρεπε να το κάνεις νήμα γιατί είναι σοβαρό θέμα. Τι παγίδα;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Μαρ 2019, 19:01

Naida έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:21
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:02
Naida έγραψε:
05 Μαρ 2019, 17:43


Τι εκφράζω εγώ που είναι υποκρισία. Για πες.
Είχα μια κουβέντα για το θέμα του βιασμού μιας κοπέλας στην.... στην... πες ρε. Είχαν αθωωθεί οι δυο άντρες και κάποιες διαδικτυακά ξεσηκώθηκαν. Τους την έδινε που στο δικαστήριο ακούστηκε το επιχείρημα περί γνωστών και επιφανών παιδιών στην περιοχή τους. Επίσης ακούστηκε το επιχείρημα περί προκλητικού ντυσίματος.
Λέγανε λοιπόν, τι μαλακία αυτο το επιχείρημα περί πρόκλησης και όπως θέλει θα ντύνονται η γυναίκα κλπ. Είπα εγώ "και να φαίνεται ο μισός κώλος; Μου απάντησαν ότι είναι μέρος του σώματος και ... "Δεν κατάλαβα! Δεν ντυθούμε όπως θέλουμε για να μη σε καυλώσουμε; !!!"
Τέλος πάντων κατέληξε σε μπινελίκια λόγω ύφους και η μία κουβέντα έφερνε την άλλη και ξέρεις.

Όλο αυτό λοιπόν θα μπορούσε να έχει γίνει μαζί σου. Αυτό λέω για υποκρισία.

Δηλαδή είναι κακό να το βάλουν τα κορίτσια γιατί πουτανίζουν άμα το κάνουν αλλά είναι καλό να το βάλουν οι δεκαεξάρες, γιατί πουτανίζουν άμα το κάνουν. Είναι καλό να φοράς πουτανίστικα λοιπόν γιατί προκαλούνται οι άντρες, αλλά είναι κακό να σε παρενοχλήσουν οι άντρες αφού έχουν προκληθεί πιο πριν.
Πως τα βλέπεις όλα αυτά;
Βλέπω ότι έχεις μπερδέψει τα πάντα όλα. Φυσικά μια γυναίκα μπορεί να ντυθεί με ότι της γουσταρει,όσο πουτανίστικα κι αν ειναι.
Και φυσικά δεν μπορεί ο κάθενας επειδή φόρεσε ότι φόρεσε να αποκτήσει δικαιώματα πάνω της.
Το ανήλικο κορίτσι από την άλλη δεν είναι η ηλικία του για ρούχα πουτανίστικα. Απλά και λιτά.
Υπάρχουν τα πουτανίστικα που θα τα βάλει κάποια και θα τα λειτουργεί και θα τα βάλει κάποια άλλη κατά τύχη- επειδή τα βρήκε πρόχειρα και δεν το πολυσκέφτηκε, δηλαδή όχι επιτηδευμένα.
Αν αναγνωρίζεις ότι πράγματι αυτά τα ρούχα θα επηρεάσουν ένα αρσενικό, τότε το να απαιτείς να φερθεί σαν να μην επηρεάστηκε
είναι κάπως δεν είναι; Αν το βρίσκεις φυσιολογικό να καυλώσει ο άλλος αλλά πιστεύεις ότι ωστόσο μπορεί να μην σε ενοχλήσει γιατί
υφίσταται αυτοέλεγχος για όλους τους συνανθρώπους μας, τότε τι πειράζει να ντύνονται και τα παιδιά έτσι και να καυλώσει ο παιδεραστής; Αφού δεν θα τα πειράξει.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Μαρ 2019, 19:03

Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:51
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:19
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:11


... θα έλεγα.

Δικαιωματικά δεν το συζητάμε. Απλά το πάμε πιο πέρα να δούμε και τι αξίζει από αυτά που κάνουμε.
Αν θες να το πάμε παραπέρα, θα έπρεπε να αναρωτηθείς σε ποια καμπή ηλικίας αρχίζουν οι προβληματισμοί για την κενότητα του φαίνεσθαι.

Προσωπικώς, δεν προτίθεμαι να πέσω σ' αυτήν την παγίδα. :P
Για πες. Νομίζω ότι όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά.

Αν και θα έπρεπε να το κάνεις νήμα γιατί είναι σοβαρό θέμα. Τι παγίδα;
Την παγίδα της εγωκεντρικότητας, που προσπαθεί να ερμηνεύσει και να προβάλλει ως κάτι φυσικό την αφύσικη ροή των πραγμάτων μετά το πέρασμα του προσωπικού Ρουβίκωνα.

Προσπάθησε να το κάνεις εικόνα και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Αν δεν μπορείς, σφύρα. :D
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Μαρ 2019, 19:03

Alchemist501 έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:37
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 16:57
Naida έγραψε:
05 Μαρ 2019, 16:48


Μα δεν είναι το θέμα τα παιδιά που θα το φορέσουν τι σκεφτονται.
Δωσ' μου ένα καλό λόγο που πρέπει το παιδί να ντυθεί με στολή που παραπέμπει σε σεξουαλικές φαντασιώσεις.
Ποιο μωρέ παραπέμπει σε σεξουαλικές φαντασιώσεις; Τα ρούχα από μόνα τους; Πόση αλλοτρίωση πια;
Ο λόγος που φοράνε τα πιτσιρίκια στολή είναι οι ίδιες οι απόκριες και θέλουν να παραστήσουν κάτι. Δεν φοράει στολή για σεξουαλικές φαντασιώσεις. Φοράει στολή μπάτσου. Πολύ απλά

Δε μου λες; Δίνεις δίκιο σε αυτήν που την έπεσε στην μάνα που θήλαζε το μωρό της έξω λέγοντας της "μπορείς να πας πιο πέρα γιατί φαίνεται το βυζί σου και βλέπει ο άντρας μου;" Ή μάλλον θα κάνω αλλιώς την ερώτηση. Τι έκανε αυτή η μάνα; Έδειχνε το βυζί της ή θήλαζε το μωρό της;

Εικόνα

Εικόνα
Τι; Ποια μου αρέσει πιο πολύ από τις έξι;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Μαρ 2019, 19:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:03
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:51
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:19


Αν θες να το πάμε παραπέρα, θα έπρεπε να αναρωτηθείς σε ποια καμπή ηλικίας αρχίζουν οι προβληματισμοί για την κενότητα του φαίνεσθαι.

Προσωπικώς, δεν προτίθεμαι να πέσω σ' αυτήν την παγίδα. :P
Για πες. Νομίζω ότι όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά.

Αν και θα έπρεπε να το κάνεις νήμα γιατί είναι σοβαρό θέμα. Τι παγίδα;
Την παγίδα της εγωκεντρικότητας, που προσπαθεί να ερμηνεύσει και να προβάλλει ως κάτι φυσικό την αφύσικη ροή των πραγμάτων μετά το πέρασμα του προσωπικού Ρουβίκωνα.

Προσπάθησε να το κάνεις εικόνα και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Αν δεν μπορείς, σφύρα. :D
Μια χαρά μπορώ. Αλλά πρόσεχε μην την πατάς σε αυτό που ονομάζουμε"Τελικά..", "καταστάλαξα στο...".
Καλή η αυταπάρνηση και η ταπεινότητα και η εξωστρέφεια εν τέλει όσον αφορά την αλληλεπίδραση μας με τον κόσμο. Αλλά είναι πράγματι ο κόσμος, ή χαϊδεύεις εγωκεντρικότητες; Δες κι αυτό;

Το φυσικό και το αφύσικο πάλι... ως τι ορίζουμε; Επιστήμονες; Αγνοί φυσικοί άνθρωποι; Ξέρουμε όλοι το ίδιο τι είναι φυσικό και τι δεν είναι;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Alchemist501
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 02 Μαρ 2019, 23:57

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alchemist501 » 05 Μαρ 2019, 19:10

Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:03
Alchemist501 έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:37
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 16:57


Ποιο μωρέ παραπέμπει σε σεξουαλικές φαντασιώσεις; Τα ρούχα από μόνα τους; Πόση αλλοτρίωση πια;
Ο λόγος που φοράνε τα πιτσιρίκια στολή είναι οι ίδιες οι απόκριες και θέλουν να παραστήσουν κάτι. Δεν φοράει στολή για σεξουαλικές φαντασιώσεις. Φοράει στολή μπάτσου. Πολύ απλά

Δε μου λες; Δίνεις δίκιο σε αυτήν που την έπεσε στην μάνα που θήλαζε το μωρό της έξω λέγοντας της "μπορείς να πας πιο πέρα γιατί φαίνεται το βυζί σου και βλέπει ο άντρας μου;" Ή μάλλον θα κάνω αλλιώς την ερώτηση. Τι έκανε αυτή η μάνα; Έδειχνε το βυζί της ή θήλαζε το μωρό της;

Εικόνα

Εικόνα
Τι; Ποια μου αρέσει πιο πολύ από τις έξι;


Μπορείς ελεύθερα να μου πεις τι σχέση έχει η μία στολή με την άλλη.
“A half-truth is even more dangerous than a lie. A lie, you can detect at some stage, but half a truth is sure to mislead you for long.”

― Anurag Shourie

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32748
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 05 Μαρ 2019, 19:11

Naida έγραψε:
05 Μαρ 2019, 17:13
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 17:06
Naida έγραψε:
05 Μαρ 2019, 17:01
Από πότε η στολή μπατσίνας είναι με διχτυωτό, κοντό σορτς κτλ;
Α είναι καύλα δηλαδή τα σορτσάκια που φοράνε τα κοριτσάκια. Να μη φοράνε. :wall:
Να φοράνε αυτά που είναι της ηλικίας τους. Δεν είμαι της άποψης όλα ελεύθερα στα παιδιά χωρίς όρια και φραγμούς. Τα πάντα για να υπάρχει περισσότερη διαθεσιμότητα για σεξ σε ανώμαλους, πορνογερους κτλ; Τον πούλο.
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος ένα 12χρονο να φορέσει ψηλοτάκουνα ή ντεκολτέ ή διχτυωτά καλσόν. Να τα φορέσει στα 16+
θα τα φορεσει οποτε γουσταρει. θα βγει απο το σπιτι σαν καλογρια, και στην πρωτη στροφη θα εχει ξεκουμπωσει κουμπια, σηκωσει φουστα.

ελα τωρα, ολες το εχετε κανει.

και 16+ πολλα λες. καπου στα 15 ειναι πιο λογικο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Μαρ 2019, 19:17

Alchemist501 έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:10
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:03
Alchemist501 έγραψε:
05 Μαρ 2019, 18:37



Εικόνα

Εικόνα
Τι; Ποια μου αρέσει πιο πολύ από τις έξι;


Μπορείς ελεύθερα να μου πεις τι σχέση έχει η μία στολή με την άλλη.
Κι εγώ όταν ντυνόμουν καμπόης μου έβαζε η μάνα μου ένα πουκάμισο καρό ξενέρωτο και όχι ένα δερμάτινο σακάκι με κρόσσια.
Κι από κάτω ελβιέλα αντί μυτερές μπότες με σπηρούνια.

θα μου πεις "άλλο εννοώ και το καταλαβαίνεις πολύ καλά". Ε αυτό σου λέω. Ότι δεν το καταλαβαίνω που έγκειται η σεξουαλικότητα στο κοριτσάκι. Το διχτυωτό καλτσόν; έ να πάρουμε όλοι από ένα να τη βρίσκουμε με αυτό ρε συ. Τι την θέλουμε τη γυναίκα;


ΓΑΛΗ και Νάιδα γα πείτε ρε. Τον βρίσκετε ΟΚ έναν άντρα που ενθουσιάζεται με το φτιαγμένο μαλλί και το προσεγμένο λουκ;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Μαρ 2019, 19:19

Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:01


Υπάρχουν τα πουτανίστικα που θα τα βάλει κάποια και θα τα λειτουργεί και θα τα βάλει κάποια άλλη κατά τύχη- επειδή τα βρήκε πρόχειρα και δεν το πολυσκέφτηκε, δηλαδή όχι επιτηδευμένα.
Αν αναγνωρίζεις ότι πράγματι αυτά τα ρούχα θα επηρεάσουν ένα αρσενικό, τότε το να απαιτείς να φερθεί σαν να μην επηρεάστηκε
είναι κάπως δεν είναι; Αν το βρίσκεις φυσιολογικό να καυλώσει ο άλλος αλλά πιστεύεις ότι ωστόσο μπορεί να μην σε ενοχλήσει γιατί
υφίσταται αυτοέλεγχος για όλους τους συνανθρώπους μας, τότε τι πειράζει να ντύνονται και τα παιδιά έτσι και να καυλώσει ο παιδεραστής; Αφού δεν θα τα πειράξει.

Δεν είπα να ορίσω τι θα σκεφτεί ή θα αισθανθεί ένας άντρας στη θέα μια γυναίκας που θα του αρέσει. Ας σκεφτεί ότι θέλει, ας την παίξει όσο θέλει εννοείται δεν έχει κάποιο δικαίωμα να ακουμπήσει αν δε του δώσει το οκ.
Τώρα το γιατί δεν είναι για τα παιδιά τα "πουτανίστικα "ρούχα η απαντησή μου είναι γιατί είναι παιδιά.
Αν δεν καταλαβαίνεις τον διαχωρισμό ενήλικας και παιδί τι να σου πω. Κάνε μια επανεκτίμηση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Naida την 05 Μαρ 2019, 19:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Μαρ 2019, 19:23

Alchemist501 έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:09
Γιατί τόση μανία μερικών υπέρ της σεξουαλικοποίησης ανηλίκων ?
Αυτό κατάλαβες; Μανία υπέρ της σεξουαλικοποίησης των ανηλίκων; :D
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Μαρ 2019, 19:25

Ασέβαστος έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:11
Naida έγραψε:
05 Μαρ 2019, 17:13
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 17:06


Α είναι καύλα δηλαδή τα σορτσάκια που φοράνε τα κοριτσάκια. Να μη φοράνε. :wall:
Να φοράνε αυτά που είναι της ηλικίας τους. Δεν είμαι της άποψης όλα ελεύθερα στα παιδιά χωρίς όρια και φραγμούς. Τα πάντα για να υπάρχει περισσότερη διαθεσιμότητα για σεξ σε ανώμαλους, πορνογερους κτλ; Τον πούλο.
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος ένα 12χρονο να φορέσει ψηλοτάκουνα ή ντεκολτέ ή διχτυωτά καλσόν. Να τα φορέσει στα 16+
θα τα φορεσει οποτε γουσταρει. θα βγει απο το σπιτι σαν καλογρια, και στην πρωτη στροφη θα εχει ξεκουμπωσει κουμπια, σηκωσει φουστα.

ελα τωρα, ολες το εχετε κανει.

και 16+ πολλα λες. καπου στα 15 ειναι πιο λογικο.
Γι' αυτό βάζω τα 16 που θα είναι φανερά. Στα 15 θα αρχίσουν τα κλεφτά κτλ :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Μαρ 2019, 19:49

Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:17

ΓΑΛΗ και Νάιδα γα πείτε ρε. Τον βρίσκετε ΟΚ έναν άντρα που ενθουσιάζεται με το φτιαγμένο μαλλί και το προσεγμένο λουκ;
Ο τρόπος που γίνεται κατανοητός το "φτιαγμένο μαλλί" και το "προσεγμένο λουκ" έχει πολλές βαθμίδες και καθίσταται κάτι απολύτως αόριστο. Ούτως ή άλλως αυτά παίζουν και στους άντρες.

Σε κάθε περίπτωση, ο Ουάιλντ το έθεσε ευκρινέστατα.
Η ομορφιά είναι ανώτερη από τη διάνοια, γιατί είναι αυταπόδεικτη.
Οπότε, σαφώς και είναι οκ, τόσο οι άντρες όσο και οι γυναίκες που ενθουσιάζονται από τη συγκεκριμένη ανωτερότητα.
Από εκεί και πέρα, η χρονική διάρκεια του ενθουσιασμού για το φυσικό κάλλος σε συνδυασμό με νοητικό κάλο, είναι άλλο θέμα.

Κάποιες φορές, διατηρείται για κάποια λεπτά και κάποιες για χρόνια.


Το σίγουρο είναι ότι υπάρχει αντίστροφος ρατσισμός και στο συγκεκριμένο θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Μαρ 2019, 19:50

Naida έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:19
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:01


Υπάρχουν τα πουτανίστικα που θα τα βάλει κάποια και θα τα λειτουργεί και θα τα βάλει κάποια άλλη κατά τύχη- επειδή τα βρήκε πρόχειρα και δεν το πολυσκέφτηκε, δηλαδή όχι επιτηδευμένα.
Αν αναγνωρίζεις ότι πράγματι αυτά τα ρούχα θα επηρεάσουν ένα αρσενικό, τότε το να απαιτείς να φερθεί σαν να μην επηρεάστηκε
είναι κάπως δεν είναι; Αν το βρίσκεις φυσιολογικό να καυλώσει ο άλλος αλλά πιστεύεις ότι ωστόσο μπορεί να μην σε ενοχλήσει γιατί
υφίσταται αυτοέλεγχος για όλους τους συνανθρώπους μας, τότε τι πειράζει να ντύνονται και τα παιδιά έτσι και να καυλώσει ο παιδεραστής; Αφού δεν θα τα πειράξει.

Δεν είπα να ορίσω τι θα σκεφτεί ή θα αισθανθεί ένας άντρας στη θέα μια γυναίκας που θα του αρέσει. Ας σκεφτεί ότι θέλει, ας την παίξει όσο θέλει εννοείται δεν έχει κάποιο δικαίωμα να ακουμπήσει αν δε του δώσει το οκ.
Τώρα το γιατί δεν είναι για τα παιδιά τα "πουτανίστικα "ρούχα η απαντησή μου είναι γιατί είναι παιδιά.
Αν δεν καταλαβαίνεις τον διαχωρισμό ενήλικας και παιδί τι να σου πω. Κάνε μια επανεκτίμηση.
Αφού κάνεις εσύ μια επανεκτίμηση τι είναι ηθικό και τι όχι.
Το γιατί είναι παιδιά επιστημονικά δε λέει τίποτα. Πρέπει να παραθέσεις το διαφορετικό στοιχείο σε σχέση με τον ενήλικα που είναι υπεύθυνο για να αντεδεικνύεται το πουτανίστικο στα παιδιά.

Θα δώσω και μια ιδέα για το συγκεκριμένο. Η Αθηνά ήταν κι αυτή Παρθένα και πιο παλιά παρθένα από την Παναγία. Μόνο που οι Αρχαίοι δεν εννοούσαν το πετσάκι. Ξέρουμε τι εννοούσαν;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Μαρ 2019, 19:54

Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:50

Θα δώσω και μια ιδέα για το συγκεκριμένο. Η Αθηνά ήταν κι αυτή Παρθένα και πιο παλιά παρθένα από την Παναγία. Μόνο που οι Αρχαίοι δεν εννοούσαν το πετσάκι. Ξέρουμε τι εννοούσαν;
Ξέρουμε. Την ανεξάρτητη γυναίκα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η χαρά του παιδεραστή πάλι οι στολές του Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Μαρ 2019, 20:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:49
Χαοτικός έγραψε:
05 Μαρ 2019, 19:17

ΓΑΛΗ και Νάιδα γα πείτε ρε. Τον βρίσκετε ΟΚ έναν άντρα που ενθουσιάζεται με το φτιαγμένο μαλλί και το προσεγμένο λουκ;
Ο τρόπος που γίνεται κατανοητός το "φτιαγμένο μαλλί" και το "προσεγμένο λουκ" έχει πολλές βαθμίδες και καθίσταται κάτι απολύτως αόριστο. Ούτως ή άλλως αυτά παίζουν και στους άντρες.

Σε κάθε περίπτωση, ο Ουάιλντ το έθεσε ευκρινέστατα.
Η ομορφιά είναι ανώτερη από τη διάνοια, γιατί είναι αυταπόδεικτη.
Οπότε, σαφώς και είναι οκ, τόσο οι άντρες όσο και οι γυναίκες που ενθουσιάζονται από τη συγκεκριμένη ανωτερότητα.
Από εκεί και πέρα, η χρονική διάρκεια του ενθουσιασμού για το φυσικό κάλλος σε συνδυασμό με νοητικό κάλο, είναι άλλο θέμα.

Κάποιες φορές, διατηρείται για κάποια λεπτά και κάποιες για χρόνια.


Το σίγουρο είναι ότι υπάρχει αντίστροφος ρατσισμός και στο συγκεκριμένο θέμα.
Έλα μωρέ με την Ντεπροφούντα! (Σεξιστικό :003: ).
Αλήθεια τι είναι αυτή η γαμημένη ομορφιά; Υπάρχει τόσο όμορφη γυναίκα που θα με έκανε να θέλω να αφήσω τη γυναίκα μου για πάρτη της; κι αν την άφηνα τη γυναίκα μου θα ήταν μοναδική αιτία η ομορφιά της άλλης;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών