Ο ΑΓΩΝ ΜΟΥ τωρα και στα PUBLIC

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Ο ΑΓΩΝ ΜΟΥ τωρα και στα PUBLIC

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 13 Μαρ 2019, 17:53

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μαρ 2019, 16:54
Οι ανώτερες κοινωνικά και οικονομικά γερμανικές τάξεις ακολούθησαν τον Αδόλφο γιατί αυτό τους συνέφερε καο όχι γιατί πίστεψαν στην ιδεολογία του
Και οι ίδιες εταιρείες που τοτες χρηματοδοτούσαν τον Αδόλφο καο χρησιμοποιούσαν ως εργατικό δυναμικό σπληρωτο κρατούμενους των στρατοπέδων συγκέντρωσης , σήμερα στην ΕΕ χρηματοδοτούν αντιφασιστικα και αντιρατσιστικα κινήματα !!
Το κεφάλαιο δεν έχει ιδεολογία , παει εκεί οου έχει κέρδος
Δε διαφωνούμε σε αυτό. Εννοείται ότι το πρώτο πράγμα που κοίταζε τότε, όπως και τώρα, η γερμανική μεγαλοαστική τάξη είναι το κέρδος. Εγώ στέκομαι στην ιδεολογική ηγεμονία των αντιδραστικών ρευμάτων, του μιλιταρισμού κλπ. στη γερμανική κοινωνία εκείνης της εποχής, που έκαναν πιο εύκολη την ανέλιξη του Αδόλφου.

Γιατί προφανώς είναι πιο εύκολο ο νεανίας που στο πανεπιστήμιο γαλουχείται με Σπένγκλερ, και που σε όλες τις εφημερίδες διαβάζει ότι ο μεγαλύτερος ήρωας της Γερμανίας είναι ο Λούντεντορφ, να πιστέψει ότι το "συμφέρον" του είναι να ακολουθήσει έναν τύπο που θέλει πόλεμο με τους πάντες.

όπως και για τον Ελ που έβλεπε μόνο Λαζόπουλο και ΕΡΤ ήταν πιο εύκολο να πιστέψει ότι το "συμφέρον" του ήταν να ψηφίσει ΟΧΙ στο δημοψήφισμα του '15.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών