Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 26 Ιουν 2019, 12:18

Ο καφες δηλαδη τι προσφερε?

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 29 Ιουν 2019, 07:42

"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 24 Ιούλ 2019, 17:24

-71 έγραψε:
15 Απρ 2019, 15:27
Ναρκωτικά=Επίθεση στο γενικό επιτελείο της ύπαρξης που είναι το Κεντρικό Νευρικό Σύστημα
ή επίθεση κατά του "Ηγεμόνα Νου"

Εγώ καταλαβαίνω οτι η επόμενη μαζική κουλτούρα θα είναι όντως το "...και χασίσι, επιστροφή στην φύση", βλέπε παρδαλοσυνάξεις, οικο-λογίες και χασισοαναλύσεις.

Η ναρκο-κουλτούρα φαντάζομαι θα νοηματοδοτήσει με κρατική σφραγίδα πλεον τον ανθρώπινο πολιτισμό του μέλλοντος
Beria έγραψε:
21 Μαρ 2019, 19:02
Οι ανθρωπολόγοι πιστεύουν ότι στο ανθρώπινο είδος, από την αρχή της παρουσίας του, ο πειραματισμός με ψυχοδηλωτικά, με ενθεογόνα, είναι ανθρώπινο ένστικτο. Είναι μέρος της μυστικιστικής εμπειρίας. Της αναζήτησης δηλαδή του Θεού

Η απαγορευτική πολιτική είναι στην κατεύθυνση της απομάγευσης της ζωής
Δηλαδή, αυτό εδώ, είναι ολ δε μάνjι! :lol:
το υπογραμμισμένο δίνει έμφαση στην βαρειά επιστημονικότητα της δήλωσης, λολ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σουβλίτσα την 24 Ιούλ 2019, 17:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 24 Ιούλ 2019, 17:25

Πάντως, όπως γράφτηκε και παραπάνω από συνομιλητή, δεν θυμάμαι ποιόν, ούτε εγώ έχω συναντήσει άνθρωπο να χασισώνεται και να είναι οκ
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 24 Ιούλ 2019, 17:26

Σουβλίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 17:24
-71 έγραψε:
15 Απρ 2019, 15:27
Ναρκωτικά=Επίθεση στο γενικό επιτελείο της ύπαρξης που είναι το Κεντρικό Νευρικό Σύστημα
ή επίθεση κατά του "Ηγεμόνα Νου"

Εγώ καταλαβαίνω οτι η επόμενη μαζική κουλτούρα θα είναι όντως το "...και χασίσι, επιστροφή στην φύση", βλέπε παρδαλοσυνάξεις, οικο-λογίες και χασισοαναλύσεις.

Η ναρκο-κουλτούρα φαντάζομαι θα νοηματοδοτήσει με κρατική σφραγίδα πλεον τον ανθρώπινο πολιτισμό του μέλλοντος
Beria έγραψε:
21 Μαρ 2019, 19:02
Οι ανθρωπολόγοι πιστεύουν ότι στο ανθρώπινο είδος, από την αρχή της παρουσίας του, ο πειραματισμός με ψυχοδηλωτικά, με ενθεογόνα, είναι ανθρώπινο ένστικτο. Είναι μέρος της μυστικιστικής εμπειρίας. Της αναζήτησης δηλαδή του Θεού

Η απαγορευτική πολιτική είναι στην κατεύθυνση της απομάγευσης της ζωής
Δηλαδή, αυτό εδώ, είναι ολ δε μάνjι! :lol:
το υπογραμμισμένο δίνει έμφαση στην βαρειά επιστημονικότητα της δήλωσης, λολ
αν πιστεψουμε τον Τερενς ΜακΚενα, η ανθρωπινη κουλτουρα και ο πολιτισμος οφειλονται στην χρηση των ψυχεδελικων μανιταριων.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 24 Ιούλ 2019, 17:30

Είχα συναντήσει ένα μ@λ@κα κάποτε, υποτίθεται για κάτι εργασιακό, κάποια φάση κατι έλεγε για μανιτάρια και άρχισε να γελά ανατριχιαστικά με ένα δαιμονιώδες γέλιο και να λέει ασυναρτησίες-από ένα σημείο και μετά δεν ξέρω αν έφταιγα εγώ που δεν καταλάβαινα ή όντως η παρέα είχε περάσει σε άλλες καταστάσεις, ψυχωσικές.

Δεν ξέρω ποιός πολιτισμός είναι αυτός, εγώ είμαι από αλλού :wink
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22410
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 24 Ιούλ 2019, 17:32

Eννοειται, και ολα τα ψυχεδελικά. απλά όπως ολα, θέλουν μετρο και προσοχή. αν και προσωπικά είμαι αντιμπαφακιας, προτιμώ τα ανεβαστικα, με πρωτο το αλκοολ που βρισκεται πιο ευκολα, που σε εμενα συνηθως λειτουργεί σαν upper.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιούλ 2019, 17:36

blackpaint έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 17:26
Σουβλίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 17:24
-71 έγραψε:
15 Απρ 2019, 15:27
Ναρκωτικά=Επίθεση στο γενικό επιτελείο της ύπαρξης που είναι το Κεντρικό Νευρικό Σύστημα
ή επίθεση κατά του "Ηγεμόνα Νου"

Εγώ καταλαβαίνω οτι η επόμενη μαζική κουλτούρα θα είναι όντως το "...και χασίσι, επιστροφή στην φύση", βλέπε παρδαλοσυνάξεις, οικο-λογίες και χασισοαναλύσεις.

Η ναρκο-κουλτούρα φαντάζομαι θα νοηματοδοτήσει με κρατική σφραγίδα πλεον τον ανθρώπινο πολιτισμό του μέλλοντος
Beria έγραψε:
21 Μαρ 2019, 19:02
Οι ανθρωπολόγοι πιστεύουν ότι στο ανθρώπινο είδος, από την αρχή της παρουσίας του, ο πειραματισμός με ψυχοδηλωτικά, με ενθεογόνα, είναι ανθρώπινο ένστικτο. Είναι μέρος της μυστικιστικής εμπειρίας. Της αναζήτησης δηλαδή του Θεού

Η απαγορευτική πολιτική είναι στην κατεύθυνση της απομάγευσης της ζωής
Δηλαδή, αυτό εδώ, είναι ολ δε μάνjι! :lol:
το υπογραμμισμένο δίνει έμφαση στην βαρειά επιστημονικότητα της δήλωσης, λολ
αν πιστεψουμε τον Τερενς ΜακΚενα, η ανθρωπινη κουλτουρα και ο πολιτισμος οφειλονται στην χρηση των ψυχεδελικων μανιταριων.
Αρκετά πιθανό.
Στους μύκητες μπορεί να οφείλεται και ο τρόπος εξέλιξης της βιολογίας γενικότερα πάνω στην γη.

υγ: σουβ, να τον διαβάζεις πιο προσεχτικά τον μπέρι, μόνο να κερδίσεις έχεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιούλ 2019, 17:39

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 17:32
Eννοειται, και ολα τα ψυχεδελικά. απλά όπως ολα, θέλουν μετρο και προσοχή. αν και προσωπικά είμαι αντιμπαφακιας, προτιμώ τα ανεβαστικα, με πρωτο το αλκοολ που βρισκεται πιο ευκολα, που σε εμενα συνηθως λειτουργεί σαν upper.
https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%9A% ... F%83%CE%B7
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 24 Ιούλ 2019, 17:40

Έχω διαβάσει αρκετά νομίζω ποσταρίσματα του Μπέρια, δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο, ίσα ίσα είναι πολύ ευγενικός -σχεδόν πάντα νομίζω-χρήστης, κάποιες φορές αν θυμάμαι καλά μου έχουν αρέσει και πράγματα που έχει γράψει.
Εδώ, όπως και σε άλλα θέματα, διαφωνώ μαζί του.
Έτερον εκάτερον.

Από παντού παίρνω θετικά και αρνητικά, σίγουρα από κάποιους χρήστες (του φόρουμ εννοώ, λολ) θα πάρεις περισσότερα από τα μεν και τα δε.

Εσένα σε βλέπω πολύ ερωτευμένο όμως με τον φίλο μας και φοβάμαι πως κι εκείνος θα φοβηθεί στο τέλος και ξαναφοβάμαι, ένεκεν τούτου, οτι θα πρέπει να φοβάσαι κι εσύ γιατί θα τον χάσει το φόρουμ από συντονιστή :P
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22410
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 24 Ιούλ 2019, 17:49

sys3x έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 17:39
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 17:32
Eννοειται, και ολα τα ψυχεδελικά. απλά όπως ολα, θέλουν μετρο και προσοχή. αν και προσωπικά είμαι αντιμπαφακιας, προτιμώ τα ανεβαστικα, με πρωτο το αλκοολ που βρισκεται πιο ευκολα, που σε εμενα συνηθως λειτουργεί σαν upper.
https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%9A% ... F%83%CE%B7
Ειπαμε, ολα θελουν προσοχή. μεχρι 3 φορες την εβδομαδα. οχι πως φοβαμαι καμια αρρωστια, απλα μετα χάνεις τη δυναμικη του αλκοολ αν γινει συνηθεια.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 24 Ιούλ 2019, 17:55

Σουβλίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 17:40
Έχω διαβάσει αρκετά νομίζω ποσταρίσματα του Μπέρια, δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο, ίσα ίσα είναι πολύ ευγενικός -σχεδόν πάντα νομίζω-χρήστης, κάποιες φορές αν θυμάμαι καλά μου έχουν αρέσει και πράγματα που έχει γράψει.
Εδώ, όπως και σε άλλα θέματα, διαφωνώ μαζί του.
Έτερον εκάτερον.

Από παντού παίρνω θετικά και αρνητικά, σίγουρα από κάποιους χρήστες (του φόρουμ εννοώ, λολ) θα πάρεις περισσότερα από τα μεν και τα δε.

Εσένα σε βλέπω πολύ ερωτευμένο όμως με τον φίλο μας και φοβάμαι πως κι εκείνος θα φοβηθεί στο τέλος και ξαναφοβάμαι, ένεκεν τούτου, οτι θα πρέπει να φοβάσαι κι εσύ γιατί θα τον χάσει το φόρουμ από συντονιστή :P
Σιγά ρε, γιατί να φοβηθεί, επειδή του πήρα μερικά δωράκια, του έγραψα μερικά γράμματα με αρωματικό στυλό και απλά περιμένω να μάθω που μένει να του τα στείλω μήπως και δεχτεί να βγούμε παρέα κάνα βράδυ;
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 24 Ιούλ 2019, 17:59

πωπω, εσύ θα ήταν ωραίο να ήσουν συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο, μιλάμε θα κάναμε επικές σκηνές στους Αγαπημένους μας! :hebit:


:P
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 26 Ιούλ 2019, 20:48

Σουβλίτσα έγραψε:
24 Ιούλ 2019, 17:25
Πάντως, όπως γράφτηκε και παραπάνω από συνομιλητή, δεν θυμάμαι ποιόν, ούτε εγώ έχω συναντήσει άνθρωπο να χασισώνεται και να είναι οκ
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Κάνναβη. Μήπως πρέπει επιτέλους να απαγορευτεί η χρήση της;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 26 Ιούλ 2019, 21:06

Ήμαρτον :fp: Το μεγαλύτερο πρόβλημα με την απαγορευτική πολιτική είναι ότι έχει κάνει τα ντραγκς υπόθεση του λουμπεναριού. Δεν είναι η κάνναβη που δημιουργεί λέσια και λιωμήδηδες αλλά τα λέσια και οι λιωμήδηδες είναι οι μόνοι που δεν πτοούνται από το καθεστώς απαγόρευσης, γιατί ποιός σοβαρός θέλει να έχει τρεχάματα;

Ιδού παράδειγμα σοβαρής επιστημονικής δουλειάς

Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών