Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Γραφικός

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 23 Μαρ 2019, 13:09

Το παραεμπόριο θα έπρεπε να είναι νόμιμη προσωρινή λύση ανάγκης. Όταν υπάρχει τόσο εργατικό δυναμικό (οι αθρώποι δουλεύουνε σκληρά, το παραεμπόριο δεν είναι διακοπές) είναι ξεφτίλα να μην το εκμεταλλεύεσαι και να το αφήνεις στην παρανομία.
Στην γιαγιά από την άλλη, αντί να τη συλλάβουν, θα έπρεπε να της ζητήσουν συγνώμη που την αναγκάζουν να δουλέψει στα ενενήντα της για να επιβιώσει. Της δίνουν ανεπαρκή σύνταξη και της απαγορεύουν να δουλέψει. Βρέθηκε τρόπος να καταπολεμηθεί η υπεργήρανση του πληθυσμού.


Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 23 Μαρ 2019, 13:10

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:52
southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:50
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:44


Άρα είσαι υπέρ της σύλληψης της 90χρονης.
Είμαι υπέρ της προφύλαξης των συμφερόντων των νόμιμων εμπόρων από τον παράνομο ανταγωνισμό. Ο ΣΥΡΙΖΑ χαϊδεύει τους παράνομους αλλοδαπούς που κάνουν εμπόριο ενώ τσακίζει την Ελληνίδα ηλικιωμένη. Δύο μέτρα και δύο σταθμά.ξερεις υπάρχουν χώρες πολύ πιο σκληροπυρηνικες ακόμα και από τον Ορμπάν στο μεταναστευτικό και ο καπιταλισμός δουλεύει μια χαρά
Αφού είσαι ενάντια στην παράνομη πώληση, τότε είσαι και ενάντια στην 90χρονη και υπέρ της σύλληψης της.
Η Αστυνομία και τα μηντια κι εγώ θεωρώ ότι δρουν επιλεκτικά. Μία φορά συνελήφθη μία Ελληνίδα γιαγιά κι έγινε ολόκληρο θέμα , ενώ θα διενεργηθεί και έρευνα.
Δε νομίζω ότι συμβαίνει το ίδιο για τους αλλοδαπούς που θέλουν να φάνε λίγο ψωμάκι να επιβιώσουν και όταν συλλαμβάνονται δεν φτιάχνει κανείς κανένα δακρύβρεχτο άρθρο.
Το παραεμποριο των παράνομων αλλοδαπών είναι έντονο. Το κράτος δεν πρέπει να αφήνει κανένα περιθώριο.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Μαρ 2019, 13:11

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:06
Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:59
Χαϊλάντερ...η γιαγιά αλλοδαπή είναι!

(κοκομπλόκο τώρα) :lol:
Εσείς όμως και τα μπατριωτικα μηντια για Ελληνίδα νομίζατε ότι επρόκειτο επειδή ήταν λευκή και χριστιανή.
Εξού και λέτε ¨Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες και αφήνει τους αφγανοπακιστανούς ελεύθερους".
Εγώ από την αρχή ήξερα τι παίζει. Εσύ μου φαίνεται ότι μόλις το έμαθες ...
the end

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 13:12

Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:11
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:06
Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:59
Χαϊλάντερ...η γιαγιά αλλοδαπή είναι!

(κοκομπλόκο τώρα) :lol:
Εσείς όμως και τα μπατριωτικα μηντια για Ελληνίδα νομίζατε ότι επρόκειτο επειδή ήταν λευκή και χριστιανή.
Εξού και λέτε ¨Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες και αφήνει τους αφγανοπακιστανούς ελεύθερους".
Εγώ από την αρχή ήξερα τι παίζει. Εσύ μου φαίνεται ότι μόλις το έμαθες ...
Εγώ μόλις το έμαθα γιατί όλοι οι μπατριωτες και τα αντίστοιχα μηντια έλεγαν για τον ΣΥΡΙΖΑ που καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες.

Δεν αλλάζει κάτι λοιπόν στον ρατσιστικό τρόπο αντίληψης των δεξιών μπατριωτων νεοφιλελεύθερων όπως τον περιέγραψα προηγουμένως λοιπόν.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37778
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Μαρ 2019, 13:13

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:48
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:38
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:37
Ενώ οι μετανάστες που ψωμολυσσάνε δεν έχουν ανάγκη να πουλήσουν καμιά χαζομαρίτσα σε περαστικούς, από χόμπι ξεροσταλιάζουν μέσα στον ήλιο...
Έχουν δεν αντιλέγει κανείς, το θέμα όμως είναι ποιον συλλαμβάνεις και γατί.
Σωστά. Γιατί να μη συλλαμβάνονται οι Ελληνίδες γιαγιάδες που έχουν ανάγκη και να συλλαμβάνονται οι μετανάστες που ψωμολυσσάνε και κοιτάνε να βγάλουν κανά ευρώ για να ταισουν τις οικογένειες τους;
Χαοτικός να του απαντήσω εγώ ή θα ρίξεις κανένα καντήλι εσύ;
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Μαρ 2019, 13:13

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:12
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:11
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:06


Εσείς όμως και τα μπατριωτικα μηντια για Ελληνίδα νομίζατε ότι επρόκειτο επειδή ήταν λευκή και χριστιανή.
Εξού και λέτε ¨Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες και αφήνει τους αφγανοπακιστανούς ελεύθερους".
Εγώ από την αρχή ήξερα τι παίζει. Εσύ μου φαίνεται ότι μόλις το έμαθες ...
Εγώ μόλις το έμαθα γιατί όλοι οι μπατριωτες και τα αντίστοιχα μηντια έλεγαν για τον ΣΥΡΙΖΑ που καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες.
Οκ. Τώρα που το έμαθες ποια είναι η γνώμη σου;
the end

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 13:14

southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:10
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:52
southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:50

Είμαι υπέρ της προφύλαξης των συμφερόντων των νόμιμων εμπόρων από τον παράνομο ανταγωνισμό. Ο ΣΥΡΙΖΑ χαϊδεύει τους παράνομους αλλοδαπούς που κάνουν εμπόριο ενώ τσακίζει την Ελληνίδα ηλικιωμένη. Δύο μέτρα και δύο σταθμά.ξερεις υπάρχουν χώρες πολύ πιο σκληροπυρηνικες ακόμα και από τον Ορμπάν στο μεταναστευτικό και ο καπιταλισμός δουλεύει μια χαρά
Αφού είσαι ενάντια στην παράνομη πώληση, τότε είσαι και ενάντια στην 90χρονη και υπέρ της σύλληψης της.
Η Αστυνομία και τα μηντια κι εγώ θεωρώ ότι δρουν επιλεκτικά. Μία φορά συνελήφθη μία Ελληνίδα γιαγιά κι έγινε ολόκληρο θέμα , ενώ θα διενεργηθεί και έρευνα.
Δε νομίζω ότι συμβαίνει το ίδιο για τους αλλοδαπούς που θέλουν να φάνε λίγο ψωμάκι να επιβιώσουν και όταν συλλαμβάνονται δεν φτιάχνει κανείς κανένα δακρύβρεχτο άρθρο.
Το παραεμποριο των παράνομων αλλοδαπών είναι έντονο. Το κράτος δεν πρέπει να αφήνει κανένα περιθώριο.
Τότε γιατί διαμαρτύρεστε για τη σύλληψη της 90χρονης για την οποία έχει διενεργηθεί έρευνα επί κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ που δεν ανέχεται τέτοια περιστατικά;

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 13:14

Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:13
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:12
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:11


Εγώ από την αρχή ήξερα τι παίζει. Εσύ μου φαίνεται ότι μόλις το έμαθες ...
Εγώ μόλις το έμαθα γιατί όλοι οι μπατριωτες και τα αντίστοιχα μηντια έλεγαν για τον ΣΥΡΙΖΑ που καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες.
Οκ. Τώρα που το έμαθες ποια είναι η γνώμη σου;
Η ίδια με πριν.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Μαρ 2019, 13:16

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:14
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:13
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:12


Εγώ μόλις το έμαθα γιατί όλοι οι μπατριωτες και τα αντίστοιχα μηντια έλεγαν για τον ΣΥΡΙΖΑ που καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες.
Οκ. Τώρα που το έμαθες ποια είναι η γνώμη σου;
Η ίδια με πριν.
Δεν μπορείς όμως να κατηγορείς τον ξυπόλυτο που το ήξερε και άνοιξε το νήμα... φαντάζομαι αν το ήξερε και ίσχυε αυτό που λες εν θα το άνοιγε καθόλου. Έτσι δεν είναι;
the end

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 13:17

Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:16
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:14
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:13

Οκ. Τώρα που το έμαθες ποια είναι η γνώμη σου;
Η ίδια με πριν.
Δεν μπορείς όμως να κατηγορείς τον ξυπόλυτο που το ήξερε και άνοιξε το νήμα... φαντάζομαι αν το ήξερε και ίσχυε αυτό που λες εν θα το άνοιγε καθόλου. Έτσι δεν είναι;
Στην φωτογραφία έχει πακιστανούς μικροπωλητές.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37778
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Μαρ 2019, 13:19

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:14
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:13
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:12


Εγώ μόλις το έμαθα γιατί όλοι οι μπατριωτες και τα αντίστοιχα μηντια έλεγαν για τον ΣΥΡΙΖΑ που καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες.
Οκ. Τώρα που το έμαθες ποια είναι η γνώμη σου;
Η ίδια με πριν.
90 χρονών γριά από τους Αμπελόκηπους την συγκρίνουμε με 90 χρόνων γριά από το Μπαγκλαντές ξέρωγω άμα θες, όχι με όλους τους παράνομους μετανάστες που εισβάλλουν στην Ελλάδα ρε στοκχάζουεν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 23 Μαρ 2019, 13:20

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:08
Μα δεν έκανε τίποτα η κυβέρνηση. Πιστεύεις ότι ο Τσίπρας βρίσκεται πίσω από κάθε σύλληψη που πραγματοποιεί η αστυνομία; Απλώς κάποιοι αστυνομικοί βγήκαν παγανιά και συνέλαβαν μία 90χρονη, πρωτοφανές γεγονός, έγινε σάλος στα μηντια και έχει διαταχθεί έρευνα για το περιστατικό.
Συμβαίνει το ίδιο όταν συλλαμβάνονται Πακιστανοί που προσπαθούν να βγάλουν κανένα ευρώ πουλώντας χαρτομάντηλα ή καπέλα για να δώσουν λίγο ψωμί στις οικογένειες τους;
Θα σου πω ακριβώς τι έγινε, όταν το περιστατικό πήρε δημοσιότητα κάποιοι φοβήθηκαν το πολιτικό κόστος που θα είχε η προβολή αυτής της ηλίθιας κίνησης και αμέσως έπεσαν τηλέφωνα.

Οι πακιστανοί που "προσπαθούν να βγάλουν κανένα ευρώ" έχουν ασυλία, δεν τους αγγίζουν. Πόσες φορές έχεις δει μικροπωλητές να έχουν απλωμένο το σεντόνι με την πραμάτεια τους και η αστυνομία στα είκοσι μέτρα πιο πέρα να μην δίνει σημασία; Τώρα, αυτή τη στιγμή,αν κατέβω στη νέα παραλία μπορώ να σου βγάλω άνετα 10+ φωτογραφίες από Πακιστανούς και Ρομά μικροπωλητές σε δέκα λεπτά.

Και φυσικά δεν μπορούν να μπουν στην ίδια εξίσωση μια υπέργηρη γριούλα που το έκανε περιστασιακά για ευτελή πόσα με έναν αρτιμελή νέο που έχει την επιλογή να εργαστεί κανονικά (παραβλέπω ότι οι περισσότεροι είναι λαθρομετανάστες και χρήζουν απέλασης) και επιλέγει να παρανομεί.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Μαρ 2019, 13:21

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:17
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:16
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:14


Η ίδια με πριν.
Δεν μπορείς όμως να κατηγορείς τον ξυπόλυτο που το ήξερε και άνοιξε το νήμα... φαντάζομαι αν το ήξερε και ίσχυε αυτό που λες εν θα το άνοιγε καθόλου. Έτσι δεν είναι;
Στην φωτογραφία έχει πακιστανούς μικροπωλητές.
Ναι , υπονοεί ότι κυνηγάνε γιαγιάδες και αφήνουν τους υπόλοιπους. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις μερικά βασικά πράγματα δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.
the end

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 13:26

sys3x έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:19
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:14
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:13

Οκ. Τώρα που το έμαθες ποια είναι η γνώμη σου;
Η ίδια με πριν.
90 χρονών γριά από τους Αμπελόκηπους την συγκρίνουμε με 90 χρόνων γριά από το Μπαγκλαντές ξέρωγω άμα θες, όχι με όλους τους παράνομους μετανάστες που εισβάλλουν στην Ελλάδα ρε στοκχάζουεν.
Οι "παράνομοι μετανάστες" πεινάνε, λογικά περισσότερο από τη γιαγιά και την οικογένεια της.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37778
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Μαρ 2019, 13:28

Γαμώτ φτάνει μην βαράτε άλλο ρε, εκτός αν συνεχίσει.

Αυτό πήγα να γράψω σκέτο και είδα ότι συνεχίζεις.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών