Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 23 Μαρ 2019, 12:40

Μια δημοκρατική κυβέρνηση έχει κάθε δικαίωμα να προφυλάξει τα συμφέροντα των νόμιμων εμπόρων. Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά δεν θα το κάνει.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21453
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Μαρ 2019, 12:43

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:37
Ενώ οι μετανάστες που ψωμολυσσάνε δεν έχουν ανάγκη να πουλήσουν καμιά χαζομαρίτσα σε περαστικούς, από χόμπι ξεροσταλιάζουν μέσα στον ήλιο...
αυτό δεν είδα να απασχόλησε τις αρχές στη περίπτωση της γιαγιάς πάντως
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 12:44

southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:40
Μια δημοκρατική κυβέρνηση έχει κάθε δικαίωμα να προφυλάξει τα συμφέροντα των νόμιμων εμπόρων. Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά δεν θα το κάνει.
Άρα είσαι υπέρ της σύλληψης της 90χρονης.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 12:46

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:43
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:37
Ενώ οι μετανάστες που ψωμολυσσάνε δεν έχουν ανάγκη να πουλήσουν καμιά χαζομαρίτσα σε περαστικούς, από χόμπι ξεροσταλιάζουν μέσα στον ήλιο...
αυτό δεν είδα να απασχόλησε τις αρχές στη περίπτωση της γιαγιάς πάντως
Δε νομίζω να είναι ένα σύνηθες φαινόμενο το να συλλαμβάνονται γιαγιάδες που πουλάνε παντόφλες. Αυτό άλλωστε φαίνεται από το γεγονός ότι μία φορά έγινε ( από φασιστοαστυνομικούς προφανώς )και εξελίχθηκε σε ολόκληρο θέμα, διενεργείται μάλιστα έρευνα σε σχέση με το περιστατικό της σύλληψης.
Οι μετανάστες που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα και κοιτάνε να πουλήσουν καμιά χαζομαρίτσα για να μπορέσουν να δώσουν καμιά φρατζόλα ψωμί στις οικογένειες τους, αντιθέτως, συλλαμβάνονται/καταδιώκονται (πολλές φορές με ρατσιστικά κίνητρα) πολύ πιο συχνά και δεν έχει υπάρξει κανένα άρθρο διαμαρτυρίας.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 12:48

Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:38
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:37
Ενώ οι μετανάστες που ψωμολυσσάνε δεν έχουν ανάγκη να πουλήσουν καμιά χαζομαρίτσα σε περαστικούς, από χόμπι ξεροσταλιάζουν μέσα στον ήλιο...
Έχουν δεν αντιλέγει κανείς, το θέμα όμως είναι ποιον συλλαμβάνεις και γατί.
Σωστά. Γιατί να μη συλλαμβάνονται οι Ελληνίδες γιαγιάδες που έχουν ανάγκη και να συλλαμβάνονται οι μετανάστες που ψωμολυσσάνε και κοιτάνε να βγάλουν κανά ευρώ για να ταισουν τις οικογένειες τους;

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 23 Μαρ 2019, 12:50

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:44
southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:40
Μια δημοκρατική κυβέρνηση έχει κάθε δικαίωμα να προφυλάξει τα συμφέροντα των νόμιμων εμπόρων. Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά δεν θα το κάνει.
Άρα είσαι υπέρ της σύλληψης της 90χρονης.
Είμαι υπέρ της προφύλαξης των συμφερόντων των νόμιμων εμπόρων από τον παράνομο ανταγωνισμό. Ο ΣΥΡΙΖΑ χαϊδεύει τους παράνομους αλλοδαπούς που κάνουν εμπόριο ενώ τσακίζει την Ελληνίδα ηλικιωμένη. Δύο μέτρα και δύο σταθμά.ξερεις υπάρχουν χώρες πολύ πιο σκληροπυρηνικες ακόμα και από τον Ορμπάν στο μεταναστευτικό και ο καπιταλισμός δουλεύει μια χαρά
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Μαρ 2019, 12:52

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:48
Πάνας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:38
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:37
Ενώ οι μετανάστες που ψωμολυσσάνε δεν έχουν ανάγκη να πουλήσουν καμιά χαζομαρίτσα σε περαστικούς, από χόμπι ξεροσταλιάζουν μέσα στον ήλιο...
Έχουν δεν αντιλέγει κανείς, το θέμα όμως είναι ποιον συλλαμβάνεις και γατί.
Σωστά. Γιατί να μη συλλαμβάνονται οι Ελληνίδες γιαγιάδες που έχουν ανάγκη και να συλλαμβάνονται οι μετανάστες που ψωμολυσσάνε και κοιτάνε να βγάλουν κανά ευρώ για να ταισουν τις οικογένειες τους;
Γιατί μιλάμε για σκατόψυχους φίλε. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Το μόνο που μπορώ είναι να σας μαυρίσω στις εκλογές.
the end

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 12:52

southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:50
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:44
southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:40
Μια δημοκρατική κυβέρνηση έχει κάθε δικαίωμα να προφυλάξει τα συμφέροντα των νόμιμων εμπόρων. Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά δεν θα το κάνει.
Άρα είσαι υπέρ της σύλληψης της 90χρονης.
Είμαι υπέρ της προφύλαξης των συμφερόντων των νόμιμων εμπόρων από τον παράνομο ανταγωνισμό. Ο ΣΥΡΙΖΑ χαϊδεύει τους παράνομους αλλοδαπούς που κάνουν εμπόριο ενώ τσακίζει την Ελληνίδα ηλικιωμένη. Δύο μέτρα και δύο σταθμά.ξερεις υπάρχουν χώρες πολύ πιο σκληροπυρηνικες ακόμα και από τον Ορμπάν στο μεταναστευτικό και ο καπιταλισμός δουλεύει μια χαρά
Αφού είσαι ενάντια στην παράνομη πώληση, τότε είσαι και ενάντια στην 90χρονη και υπέρ της σύλληψης της.
Η Αστυνομία και τα μηντια κι εγώ θεωρώ ότι δρουν επιλεκτικά. Μία φορά συνελήφθη μία Ελληνίδα γιαγιά κι έγινε ολόκληρο θέμα , ενώ θα διενεργηθεί και έρευνα.
Δε νομίζω ότι συμβαίνει το ίδιο για τους αλλοδαπούς που θέλουν να φάνε λίγο ψωμάκι να επιβιώσουν και όταν συλλαμβάνονται δεν φτιάχνει κανείς κανένα δακρύβρεχτο άρθρο.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 23 Μαρ 2019, 12:54

Δεν θα τολμήσουν γιατί στην Ελλάδα υπάρχουν δύο τάξεις:

-Αυτοί που είναι προστατευμένοι, μπορούν να παρανομούν και δεν τους αγγίζει τίποτα.
-Όλοι οι υπόλοιποι που τρέμουν μήπως τους λείπει κανένα χαρτί και το κράτος τους πάρει τα πάντα.

Το μόνο που μπορεί να αλλάξει αυτή την κατάσταση είναι η αγανάκτηση των δεύτερων, και σιγά σιγά αυτό βλέπουμε.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 12:55

Awesomatic έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:54
-Αυτοί που είναι προστατευμένοι, μπορούν να παρανομούν και δεν τους αγγίζει τίποτα.
Οι 90χρονες γιαγιάδες;

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 12:56

Τους δεξιούς νεοφιλελεύθερους τους πειράζει που μερικοί άνθρωποι που ψωμολυσσάνε προσπαθούν να επιβιώσουν πουλώντας κανένα καπέλο.

Η ευαισθησία τους ενεργοποιείται μόνο όταν αυτός που έχει ανάγκη και μπαίνει στη διαδικασία αυτή είναι Έλληνας.

Al Bundy

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 23 Μαρ 2019, 12:59

Χαϊλάντερ...η γιαγιά αλλοδαπή είναι!

(κοκομπλόκο τώρα) :lol:

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 23 Μαρ 2019, 13:05

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:55
Awesomatic έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:54
-Αυτοί που είναι προστατευμένοι, μπορούν να παρανομούν και δεν τους αγγίζει τίποτα.
Οι 90χρονες γιαγιάδες;
Ρομά, λαθρομετανάστες, αναρχικοί, κάποιοι έμποροι ναρκωτικών, λαμόγια των ΟΤΑ και φυσικά κομματόσκυλα και βουλευτές.

Η γιαγιά ήταν τυχερή και την γλίτωσε μόνο και μόνο επειδή κάποιοι στην κυβέρνηση φοβήθηκαν το πώς θα έδειχνε επικοινωνιακά η ανοησία που έκαναν.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 13:06

Ξυπόλητος Πρίγκιψ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:59
Χαϊλάντερ...η γιαγιά αλλοδαπή είναι!

(κοκομπλόκο τώρα) :lol:
Εσείς όμως και τα μπατριωτικα μηντια για Ελληνίδα νομίζατε ότι επρόκειτο επειδή ήταν λευκή και χριστιανή.
Εξού και λέτε ¨Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ καταδιώκει τις Ελληνίδες γιαγιάδες και αφήνει τους αφγανοπακιστανούς ελεύθερους".

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Τολμήστε ντε...εδώ σας θέλω!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Μαρ 2019, 13:08

Awesomatic έγραψε:
23 Μαρ 2019, 13:05
Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:55
Awesomatic έγραψε:
23 Μαρ 2019, 12:54
-Αυτοί που είναι προστατευμένοι, μπορούν να παρανομούν και δεν τους αγγίζει τίποτα.
Οι 90χρονες γιαγιάδες;
Ρομά, λαθρομετανάστες, αναρχικοί, κάποιοι έμποροι ναρκωτικών, λαμόγια των ΟΤΑ και φυσικά κομματόσκυλα και βουλευτές.

Η γιαγιά ήταν τυχερή και την γλίτωσε μόνο και μόνο επειδή κάποιοι στην κυβέρνηση φοβήθηκαν το πώς θα έδειχνε επικοινωνιακά η ανοησία που έκαναν.
Μα δεν έκανε τίποτα η κυβέρνηση. Πιστεύεις ότι ο Τσίπρας βρίσκεται πίσω από κάθε σύλληψη που πραγματοποιεί η αστυνομία; Απλώς κάποιοι αστυνομικοί βγήκαν παγανιά και συνέλαβαν μία 90χρονη, πρωτοφανές γεγονός, έγινε σάλος στα μηντια και έχει διαταχθεί έρευνα για το περιστατικό.
Συμβαίνει το ίδιο όταν συλλαμβάνονται Πακιστανοί που προσπαθούν να βγάλουν κανένα ευρώ πουλώντας χαρτομάντηλα ή καπέλα για να δώσουν λίγο ψωμί στις οικογένειες τους;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών