«Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69689
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μαρ 2019, 15:36

talaipwros έγραψε:
24 Μαρ 2019, 15:28
Οπως δεν θα μπορουσε να ξερει αν ο χειρουργος του θα ηταν 80ρης στα επειγοντα. Αφου δεχεσαι οτι καλως δεν εχουμε 80ρηδες χειρουργους στα επειγοντα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις οτι καλως υπαρχουν ορια ηλικιας και σε αλλες δραστηριοτητες που απαιτουν Αδεια εργασιας επειδη απαιτουν συγκεκριμενες δεξιοτητες.
Συνεχίζεις να κάνεις τον κινέζο. Με το να μου βάζεις κεφαλαίο στην Άδεια εργασίας, δεν αναιρείς τον υπαρκτό δημόσιο κίνδυνο, που απαιτούν οι υπόλοιποι. Είναι σα να μου λες, ότι μόνον οι επαγγελματίες είναι επικίνδυνοι για τον περίγυρο (βάσει μίας στατιστικής γενικής υπόθεσης και όχι της απολύτως εξατομικευμένης ιατρικής επιβεβαίωσης) ενώ καθιστάς ως τυφλό σημείο, τον κίνδυνο που υπάρχει από τους ερασιτέχνες.
Δεν αντιλαμβάνεσαι ότι η απάθεια/αδιαφορία για το δεύτερο αναιρεί αυτομάτως την ουσιαστική επικινδυνότητα του πρώτου; Μάλλον όχι, έτσι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25185
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Μαρ 2019, 15:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μαρ 2019, 15:36
talaipwros έγραψε:
24 Μαρ 2019, 15:28
Οπως δεν θα μπορουσε να ξερει αν ο χειρουργος του θα ηταν 80ρης στα επειγοντα. Αφου δεχεσαι οτι καλως δεν εχουμε 80ρηδες χειρουργους στα επειγοντα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις οτι καλως υπαρχουν ορια ηλικιας και σε αλλες δραστηριοτητες που απαιτουν Αδεια εργασιας επειδη απαιτουν συγκεκριμενες δεξιοτητες.
Συνεχίζεις να κάνεις τον κινέζο. Με το να μου βάζεις κεφαλαίο στην Άδεια εργασίας, δεν αναιρείς τον υπαρκτό δημόσιο κίνδυνο, που απαιτούν οι υπόλοιποι. Είναι σα να μου λες, ότι μόνον οι επαγγελματίες είναι επικίνδυνοι για τον περίγυρο (βάσει μίας στατιστικής γενικής υπόθεσης και όχι της απολύτως εξατομικευμένης ιατρικής επιβεβαίωσης) ενώ καθιστάς ως τυφλό σημείο, τον κίνδυνο που υπάρχει από τους ερασιτέχνες.
Δεν αντιλαμβάνεσαι ότι η απάθεια/αδιαφορία για το δεύτερο αναιρεί αυτομάτως την ουσιαστική επικινδυνότητα του πρώτου; Μάλλον όχι, έτσι;
δεν ξερω τι λες για κινεζους, σου εβαλα σχετικη δικαστικη αποφαση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69689
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μαρ 2019, 15:50

talaipwros έγραψε:
24 Μαρ 2019, 15:30
https://www.lawspot.gr/nomika-nea/dikas ... s-pilotoys

και μια σχετικη δικαστικη αποφαση
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μαρ 2019, 14:58

Ας μην ξεχνάμε, ότι οι οδηγοί ταξί δεν είναι πιλότοι ή έστω οδηγοί νταλίκας αλλά κινούνται σε ένα αστικό περιβάλλον, που συνήθως η ταχύτητα είναι μικρή. Πράγμα που σημαίνει ότι ακόμη και αν συνυπολογισθεί ο μεγαλύτερος χρόνος οδήγησης του επαγγελματία οδηγού σε σύγκριση με τον αριθμό "υπερηλίκων" που κυκλοφορούν στους αστικούς και εθνικούς δρόμους για λιγότερες ώρες, η πιθανότητα ατυχήματος από τους δεύτερους είναι μεγαλύτερη.
Άντε, να πω ότι δεν έβαλα την ταμπέλα με το STOP και φταίω γιατί έπρεπε να το προβλέψω.

Αλλά την έβαλα...
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25185
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Μαρ 2019, 15:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μαρ 2019, 15:50
talaipwros έγραψε:
24 Μαρ 2019, 15:30
https://www.lawspot.gr/nomika-nea/dikas ... s-pilotoys

και μια σχετικη δικαστικη αποφαση
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μαρ 2019, 14:58

Ας μην ξεχνάμε, ότι οι οδηγοί ταξί δεν είναι πιλότοι ή έστω οδηγοί νταλίκας αλλά κινούνται σε ένα αστικό περιβάλλον, που συνήθως η ταχύτητα είναι μικρή. Πράγμα που σημαίνει ότι ακόμη και αν συνυπολογισθεί ο μεγαλύτερος χρόνος οδήγησης του επαγγελματία οδηγού σε σύγκριση με τον αριθμό "υπερηλίκων" που κυκλοφορούν στους αστικούς και εθνικούς δρόμους για λιγότερες ώρες, η πιθανότητα ατυχήματος από τους δεύτερους είναι μεγαλύτερη.
Άντε, να πω ότι δεν έβαλα την ταμπέλα με το STOP και φταίω γιατί έπρεπε να το προβλέψω.

Αλλά την έβαλα...
το οτι εβαλες κατι δεν σημαινει οτι νομικα ειναι και αποδεκτο. Αλλιως να μην υπηρχε καθολου διαφορα στο επαγγελματικο διπλωμα απο το ιδιωτικο

Άβαταρ μέλους
Ελβετός Τραπεζίτης
Δημοσιεύσεις: 4557
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:31
Τοποθεσία: Geneva, Los Angeles, St Lucia

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελβετός Τραπεζίτης » 24 Μαρ 2019, 15:57

Yochanan έγραψε:
24 Μαρ 2019, 13:01
σορρυ, συζητάμε για κυπραίο ΚΑΙ ταρίφα. πιο χαμηλά στην εξελικτική αλυσίδα είσαι μονοκύταρος οργανισμός σε κάποια λιμνούλα στην Αφρική
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Success is not an end-of-the-road game, it's a never-ending-road game.

Γιάννης

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 21 Αύγ 2019, 17:40

talaipwros έγραψε:
24 Μαρ 2019, 13:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:58
talaipwros έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:55


πολ ντανσερ δυσκολο, αλλα παντως νομικα δεν του απαγορευεται να εργαζεται


σωστο, οποτε πρεπει να διαλεξεις αναμεσα στο να βαλεις μηχανισμους που να εισαι σιγουρος οτι οι γιατροι δεν δινουν μαιμου πιστοποιητικα ή να εχεις τυφλους/κουφους και αναπηρους να οδηγουν ταξι.
Οκ, λάθος.

Είχα την εσφαλμένη εντύπωση ότι μπορεί να είσαι κουφός/τυφλός/ανάπηρος γενικώς ακόμη και πριν τα 70.
α, οποτε δεν επηρεαζεται η υγεια απο την ηλικια.
να εχουμε 80δες χειρουργους στα επειγοντα;
Tώρα μου θύμησες ένα επικό χάντζομπ στα νιάτα μου από αλκοολικιά μιλφάρα που έτρεμε το χέρι της...

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 03 Οκτ 2019, 22:31

.
Ο Ιρβινγκ Γιάλομ λέει ότι ήταν απορία στούς Ψυχιάτρους τής Εποχής τών πρώτων Δισεκατομμυριούχων.....

στό Αμέρικα...

Γιατί ένας Δις/ούχος 70 χρονών εργοστασιάρχης συνεχίζει νά πηγαίνει στό εργοστάσιο του ;;;

Ευτυχώς είχαν τά αρχίδια νά δώσουν πρός τά έξω τήν σκληροτίμια απάντηση (πού ήταν η ουσία τών

εξομολογήσεων τών ίδιων τών Δίς/ουχων).....

Γιατί δέν έχει αγαπήσει πράγματα στή ζωή του...... :8) . :oops: . :e040:

Γιατί όταν έχεις αγαπήσει δίνεις το χρόνο εκεί πού αγαπάς.....

Ετσι φυσικά λειτουργεί καί στόν σχιστομάτη Ταρίφα.....καί σέ όλους όσους βρίσκουν τό Νόημα στήν εργασία.....

Δηλαδή.....Γάματα.....


Ο Ψυχίατρος Ιρβινγκ Γιάλομ έκανε μιά από τίς συγκινητικότερα τραγικές ανθρώπινες εργασίες.....

Παρακολουθούσε ανθρώπους πού είχαν ακούσει τό τελευταίο καμπανάκι στό ριγκ.....τού Αγώνα τής Ζωής..... :102:

Ανθρώπους πού άκουγαν από τό γιατρό..... Φιλαράκο έχεις 3 ή 6 μήνες ζωής...... :c020:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 03 Οκτ 2019, 22:56

οι γιατροι χειρουργοι κτλ εργαζονται οσο θελουν. το ιδιο πρεπει να ισχυει και για τους οδηγους ταξι κτλ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69689
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Οκτ 2019, 22:59

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
03 Οκτ 2019, 22:31
.
Ο Ιρβινγκ Γιάλομ λέει ότι ήταν απορία στούς Ψυχιάτρους τής Εποχής τών πρώτων Δισεκατομμυριούχων.....

στό Αμέρικα...

Γιατί ένας Δις/ούχος 70 χρονών εργοστασιάρχης συνεχίζει νά πηγαίνει στό εργοστάσιο του ;;;

Ευτυχώς είχαν τά αρχίδια νά δώσουν πρός τά έξω τήν σκληροτίμια απάντηση (πού ήταν η ουσία τών

εξομολογήσεων τών ίδιων τών Δίς/ουχων).....

Γιατί δέν έχει αγαπήσει πράγματα στή ζωή του...... :8) . :oops: . :e040:

Γιατί όταν έχεις αγαπήσει δίνεις το χρόνο εκεί πού αγαπάς.....

Ετσι φυσικά λειτουργεί καί στόν σχιστομάτη Ταρίφα.....καί σέ όλους όσους βρίσκουν τό Νόημα στήν εργασία.....

Δηλαδή.....Γάματα.....


Ο Ψυχίατρος Ιρβινγκ Γιάλομ έκανε μιά από τίς συγκινητικότερα τραγικές ανθρώπινες εργασίες.....

Παρακολουθούσε ανθρώπους πού είχαν ακούσει τό τελευταίο καμπανάκι στό ριγκ.....τού Αγώνα τής Ζωής..... :102:

Ανθρώπους πού άκουγαν από τό γιατρό..... Φιλαράκο έχεις 3 ή 6 μήνες ζωής...... :c020:


.

Ατυχέστατο παράδειγμα. Γιατί ο Γιάλομ διάλεξε έναν 70άρη εργοστασιάρχη για παράδειγμα και όχι έναν ταρίφα.

Ή έστω έναν πολιτικό.

Ή έναν ψυχίατρο. :lol:

Όλως τυχαίως ο ίδιος είναι 88 ετών. Και δεν είναι φτωχούλης.

Σύμφωνα με τα δικά του γραφόμενα προφανώς κι ο ίδιος δεν έχει βρεί κάποιο άλλο Νόημα πιο σημαντικό στη ζωή Του.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 04 Οκτ 2019, 00:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Οκτ 2019, 22:59
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
03 Οκτ 2019, 22:31
.
Ο Ιρβινγκ Γιάλομ λέει ότι ήταν απορία στούς Ψυχιάτρους τής Εποχής τών πρώτων Δισεκατομμυριούχων.....

στό Αμέρικα...

Γιατί ένας Δις/ούχος 70 χρονών εργοστασιάρχης συνεχίζει νά πηγαίνει στό εργοστάσιο του ;;;

Ευτυχώς είχαν τά αρχίδια νά δώσουν πρός τά έξω τήν σκληροτίμια απάντηση (πού ήταν η ουσία τών

εξομολογήσεων τών ίδιων τών Δίς/ουχων).....

Γιατί δέν έχει αγαπήσει πράγματα στή ζωή του...... :8) . :oops: . :e040:

Γιατί όταν έχεις αγαπήσει δίνεις το χρόνο εκεί πού αγαπάς.....

Ετσι φυσικά λειτουργεί καί στόν σχιστομάτη Ταρίφα.....καί σέ όλους όσους βρίσκουν τό Νόημα στήν εργασία.....

Δηλαδή.....Γάματα.....


Ο Ψυχίατρος Ιρβινγκ Γιάλομ έκανε μιά από τίς συγκινητικότερα τραγικές ανθρώπινες εργασίες.....

Παρακολουθούσε ανθρώπους πού είχαν ακούσει τό τελευταίο καμπανάκι στό ριγκ.....τού Αγώνα τής Ζωής..... :102:

Ανθρώπους πού άκουγαν από τό γιατρό..... Φιλαράκο έχεις 3 ή 6 μήνες ζωής...... :c020:


.

Ατυχέστατο παράδειγμα. Γιατί ο Γιάλομ διάλεξε έναν 70άρη εργοστασιάρχη για παράδειγμα και όχι έναν ταρίφα.

Ή έστω έναν πολιτικό.

Ή έναν ψυχίατρο. :lol:

Όλως τυχαίως ο ίδιος είναι 88 ετών. Και δεν είναι φτωχούλης.

Σύμφωνα με τα δικά του γραφόμενα προφανώς κι ο ίδιος δεν έχει βρεί κάποιο άλλο Νόημα πιο σημαντικό στη ζωή Του.

.
Γιατί αυτός δέν έχει δικαιολογίες τάχα μου ότι είναι ένας φτωχός καί μόνος σύνταξ-μπόι..... :fp::c020:

Εχει και τό Χρήμσ.....καί τό Χρόνο..... καί τά πάντα όλα.....Ξεκόλλα..... :102:

Περνάει κανένας ανάδρομος Πλούτωνας καί σού θολώνει τά μυαλοκούβαρα πάλι..... :fp:

Ακου Ατι χέστα το .....

Πήγαινε γιά νάνι καλύτερα....μέγας γιατρός ο Υπνος.....καί Ξύπνα Εξυπνα..... :a108:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69689
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Οκτ 2019, 01:03

Άσε μας ρε σκεπτικέ, που θα μας δώσει οδηγίες νοήματος της ζωής ο Γιάλομ.
Πέντε παιδιά και τέσσερα εγγόνια έχει ή το αντίθετο.

Θεωρείς ότι τους έχει διαθέσει περισσότερο χρόνο απ' ότι ο οποιοσδήποτε εργοστασιάρχης;
Γιατί δέν έχει αγαπήσει πράγματα στή ζωή του...... :8) . :oops: . :e040:

Γιατί όταν έχεις αγαπήσει δίνεις το χρόνο εκεί πού αγαπάς.....
Δηλαδή δάκρυσα από τη συγκίνηση, τι να λέμε τώρα.

Ειδικώς οι ψυχίατροι και οι διανοούμενοι γενικώς είναι οι χειρότεροι οικογενειάρχες και κοινωνικώς απροσάρμοστα άτομα.

Και έχουν την ίδια ακριβώς εξάρτηση από την εξουσία που έχει ο κάθε εργοστασιάρχης και φυσικά περισσότερο ναρκισσισμό.

Η διαφορά είναι ότι οι εργοστασιάρχες δεν μας τα πρήζουν με ανθρωπιστικές οδηγίες.


Όσο για τις καμπάνες, αν ξεπεράσεις τον μέσο όρο ζωής και είσαι πολύ έξυπνος, προφανώς κουφαίνεσαι. :003:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 31 Οκτ 2019, 20:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Οκτ 2019, 01:03
Άσε μας ρε σκεπτικέ, που θα μας δώσει οδηγίες νοήματος της ζωής ο Γιάλομ.
Πέντε παιδιά και τέσσερα εγγόνια έχει ή το αντίθετο.

Θεωρείς ότι τους έχει διαθέσει περισσότερο χρόνο απ' ότι ο οποιοσδήποτε εργοστασιάρχης;
Γιατί δέν έχει αγαπήσει πράγματα στή ζωή του...... :8) . :oops: . :e040:

Γιατί όταν έχεις αγαπήσει δίνεις το χρόνο εκεί πού αγαπάς.....
Δηλαδή δάκρυσα από τη συγκίνηση, τι να λέμε τώρα.

Ειδικώς οι ψυχίατροι και οι διανοούμενοι γενικώς είναι οι χειρότεροι οικογενειάρχες και κοινωνικώς απροσάρμοστα άτομα.

Και έχουν την ίδια ακριβώς εξάρτηση από την εξουσία που έχει ο κάθε εργοστασιάρχης και φυσικά περισσότερο ναρκισσισμό.

Η διαφορά είναι ότι οι εργοστασιάρχες δεν μας τα πρήζουν με ανθρωπιστικές οδηγίες.


Όσο για τις καμπάνες, αν ξεπεράσεις τον μέσο όρο ζωής και είσαι πολύ έξυπνος, προφανώς κουφαίνεσαι. :003:
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Οκτ 2019, 01:03
Άσε μας ρε σκεπτικέ, που θα μας δώσει οδηγίες νοήματος της ζωής ο Γιάλομ.
Πέντε παιδιά και τέσσερα εγγόνια έχει ή το αντίθετο.

Θεωρείς ότι τους έχει διαθέσει περισσότερο χρόνο απ' ότι ο οποιοσδήποτε εργοστασιάρχης;
Γιατί δέν έχει αγαπήσει πράγματα στή ζωή του...... :8) . :oops: . :e040:

Γιατί όταν έχεις αγαπήσει δίνεις το χρόνο εκεί πού αγαπάς.....
Δηλαδή δάκρυσα από τη συγκίνηση, τι να λέμε τώρα.

Ειδικώς οι ψυχίατροι και οι διανοούμενοι γενικώς είναι οι χειρότεροι οικογενειάρχες και κοινωνικώς απροσάρμοστα άτομα.

Και έχουν την ίδια ακριβώς εξάρτηση από την εξουσία που έχει ο κάθε εργοστασιάρχης και φυσικά περισσότερο ναρκισσισμό.

Η διαφορά είναι ότι οι εργοστασιάρχες δεν μας τα πρήζουν με ανθρωπιστικές οδηγίες.


Όσο για τις καμπάνες, αν ξεπεράσεις τον μέσο όρο ζωής και είσαι πολύ έξυπνος, προφανώς κουφαίνεσαι. :003:

.
Λαίμαι γιά τίς εξομολογήσει τών ΊΔΙΩΝ τών εργοστασιαρχών......

Τί τσαμπουνάς ;;;

Καί τί σχέση μέ τήν εξουσία νά έχει ο μισός πληθυσμός μιάς χώρας ;;;

Καί πού κολλάει η εξουσία στό νά χάνεις τζάμπα τη ζωή σου ....δέ καταλαβαίνω καλά....

Καί τή δική σου απόντηση στό ερώτημα δέ μάς τή λές.....θά σέ θολώνει ο ανάδρομος....

Είναι κι αυτός ο οίστρογότθος μέ τά ύστερα πάλι..... γεράματα.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14542
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: «Το κράτος μου απαγορεύει να εργάζομαι γιατί έγινα 70!»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 31 Οκτ 2019, 20:17

Daje έγραψε:
24 Μαρ 2019, 12:49
Σε λιγο δεν θα μας αφηνουν να τον χωσουμε κι'ολας!
Ο σκοπος τους ειναι να μας κανουν ολους να εχουμε INBOX...
OUTGOING SERVER εχουμε ρε λαμογια.
Με OUTGOING SERVER ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΚΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ!
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών