Ζητω η 25η Μαρτιου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Μαρ 2019, 14:30

southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:23
Οι φασίστες ήταν Ιταλοί εθνικιστές με αντικαπιταλιστική ιδεολογία.
Πως γίνεται να έχουν αντικαπιταλιστική ιδεολογία όταν δρουν για τον καπιταλισμό;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 25 Μαρ 2019, 14:30

Pirate7G έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:28
Ίφιδα έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:23
Pirate7G έγραψε:
25 Μαρ 2019, 13:36

Αδιάφορη η ημερομηνία του συμβάντος.
Άκυρος ο χαρακτηρισμούς.
Τρολαρος θεούλης τύπος, που γλέντησε ατελείωτα τους νοικοκυραιομπάχαλους
Είναι ακριβώς το ίδιο με το να γιορτάζαμε το ΌΧΙ και να ανεβαζε κάποιος τη σημαία της φασιστικής Ιταλίας ή της Ναζιστικής Γερμανίας.
Υποθέτω κι εκείνους θα τους έγλυφες ως "θεούλιδες". Τί όχι;

Όχι. Εκείνους θα τους εγλειφες εσύ ως θεούληδες. Είναι ολοφάνερο.
Εγώ θα έκραξα τους νοικοκυραιομπάχαλους για τα double standards τους.
'Οχι, δεν έχω στηρίξει πουθενά ούτε φασιστική Ιταλία, ούτε Ναζιστική Γερμανία, ούτε Ιμπεριαλιστική Οθωμανική Αυτοκρατορία. Το να πετάς λάσπη για να βγείς απ τη δύσκολη θέση δε σε κάνει άξιο συνομιλητή, ούτε τον παπάρα τον κάνει Θεούλη, απλή αττενσιοχορίτσα είναι, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Μαρ 2019, 14:31

Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Μαρ 2019, 13:40
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 13:20
o Κασιδιάρης πάλι φωνάζει και πουλάει σανό για κυβέρνηση ΧΑ. Και υπάρχουν άτομα που πιστεύουν ότι αυτό είναι εφικτό...
Έπρεπε να βγουν οι εκπρόσωποι των Ελλήνων συντηρητικών να πούνε ότι θέλουν να γίνουν ουρά της νδ.
Εάν θες ένα εθνικιστικό κόμμα στα μέτρα του Μεταξά, τότε το δίκτυο Ελλήνων συντηρητικών με ότι γεννήσει δεν είναι για σένα. Εγώ θέλω σύγχρονα πρότυπα από το δυτικό κόσμο, είμαι δεξιός όχι παραδοσιακός εθνικιστής. Νοσταλγώ μέχρι και τον Καρατζαφέρη. Η ΧΑ δαιμονοποιεί τον πατριωτισμό.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 25 Μαρ 2019, 14:32

MiGiSukhoI έγραψε:
25 Μαρ 2019, 13:27
Καμιά χώρα δεν μισώ, απλά δεν είναι όπως την θέλω. Δεν θέλω οικονομική και κοινωνική αδικία όπως εσύ συντηρείς και θεωρείς ότι είναι φυσική εξέλιξη να υπάρχουν φτωχοί και πλούσιοι.

Οι ιδεολογικοί σου πρόγονοι πήγαν με τους Γερμανούς ναζί, μην το ξεχνάς.

Άλλο σοσιαλοδημοκράτης, άλλο αριστερός, μην μπερδεύεσαι.
Μεγαλοτσιφλικά εσύ. Πόσα στρέμματα έχεις; Άμα έχεις πάνω από 150 είσαι επικίνδυνος για το κοινωνικό σύνολο.
Για γέλια και για κλάματα είσαι.

Είσαι κομουνιστής και θαυμαστής του σταλινισμού, το έχεις δηλώσει επανειλημμένα.
Άρα γουστάρεις δικτατορία και εξαφάνιση των ιδεολογικών σου αντιπάλων, δηλαδή είσαι καραμπινάτος φασίστας.
Επίσης σαν κομουνιστής σαμποτάρεις κάθε προσπάθεια ανάπτυξης του καπιταλιστικού κράτους θέλεις να το μικρύνεις, άμα μπλεχτεί σε πόλεμο θα σαμποτάρεις την προσπάθεια.
Είσαι φύρα για την χώρα και επί της ουσίας προδότης.

Οι ιδεολογικοί μου πρόγονοι είναι οι φιλελεύθεροι, δεν έχουν σχέση ούτε με μαύρους ούτε με κόκκινους φασίστες, το ξέρεις και το βλέπεις στα γραπτά μου, αλλά η συκοφαντία είναι στο αίμα κάθε κομουνιστή.

Και μιας και νοιάζεσαι τόσο για τα προσωπικά μου, συνταξιούχος του ΙΚΑ είμαι και τώρα που δεν δουλεύω φροντίζω τις ελιές που άφησε ο πατέρας μου και σε εμένα και τα αδέλφια μου στο χωριό.
Οι τσιφλικάδες είναι στο μυαλό αυτών που έχουν μείνει στο 1917.

Για λύπηση περισσότερο παρά για γέλια.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5044
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 25 Μαρ 2019, 14:33

Καμια σχεση η Οθωμανικη Αυτοκρατορια με τους Ναζι.Πρωτα απ'ολα δεν ηταν δυναμη κατοχης αλλα κανονικο υφισταμενο κρατος.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Μαρ 2019, 14:35

Χαοτικός έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:30
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:23
Οι φασίστες ήταν Ιταλοί εθνικιστές με αντικαπιταλιστική ιδεολογία.
Πως γίνεται να έχουν αντικαπιταλιστική ιδεολογία όταν δρουν για τον καπιταλισμό;
Ο Μουσολίνι ξεκίνησε ως αναρχοσυνδικαλιστης. Για ρίξε μια ματιά στη Wikipedia. Εγώ είμαι υπέρ του καπιταλισμού και της ελεύθερης αγοράς, δεν μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα σου.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 25 Μαρ 2019, 14:39

NewModelArmy έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:33
Καμια σχεση η Οθωμανικη Αυτοκρατορια με τους Ναζι.Πρωτα απ'ολα δεν ηταν δυναμη κατοχης αλλα κανονικο υφισταμενο κρατος.
:lol: Καλά εντάξει. Αν κέρδιζαν οι Ναζί και μας καθότανε στο σβέρκο για μερικές δεκαετίες, φαντάζομαι θα έλεγες πώς δεν ήταν δύναμη κατοχής αλλά κανονικό υφισταμενο κράτος!
Ναι "καμιά σχέση", ούτε η Τουρκία αργότερα, οι κολλητοί, δεν σφάξανε, δεν ρημάξανε, δεν είχαν στρατόπεδα συγκέντρωσης, δεν έκαναν εθνοκάθαρση, δεν πίστευαν στην ανωτερότητά τους, η μέρα με τη νύχτα λέμε .

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Μαρ 2019, 14:41

southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:35
Χαοτικός έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:30
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:23
Οι φασίστες ήταν Ιταλοί εθνικιστές με αντικαπιταλιστική ιδεολογία.
Πως γίνεται να έχουν αντικαπιταλιστική ιδεολογία όταν δρουν για τον καπιταλισμό;
Ο Μουσολίνι ξεκίνησε ως αναρχοσυνδικαλιστης. Για ρίξε μια ματιά στη Wikipedia. Εγώ είμαι υπέρ του καπιταλισμού και της ελεύθερης αγοράς, δεν μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα σου.
Έχω υπόψιν μου τι λέγεται. Δεν λέει κάτι το τι δηλώνει ή τι δήλωνε πρωτύτερα κάποιος. Όταν κυνηγάς κομμουνιστές πχ δεν τους κυνηγάς για άλλο λόγο παρά για τα συμφέροντα του καπιταλισμού.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 25 Μαρ 2019, 14:42

Ίφιδα έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:30
Pirate7G έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:28
Ίφιδα έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:23


Είναι ακριβώς το ίδιο με το να γιορτάζαμε το ΌΧΙ και να ανεβαζε κάποιος τη σημαία της φασιστικής Ιταλίας ή της Ναζιστικής Γερμανίας.
Υποθέτω κι εκείνους θα τους έγλυφες ως "θεούλιδες". Τί όχι;

Όχι. Εκείνους θα τους εγλειφες εσύ ως θεούληδες. Είναι ολοφάνερο.
Εγώ θα έκραξα τους νοικοκυραιομπάχαλους για τα double standards τους.
'Οχι, δεν έχω στηρίξει πουθενά ούτε φασιστική Ιταλία, ούτε Ναζιστική Γερμανία, ούτε Ιμπεριαλιστική Οθωμανική Αυτοκρατορία. Το να πετάς λάσπη για να βγείς απ τη δύσκολη θέση δε σε κάνει άξιο συνομιλητή, ούτε τον παπάρα τον κάνει Θεούλη, απλή αττενσιοχορίτσα είναι, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.
Μην μυγιαζεσαι. Δεν είπα ότι θα τους έγλειφες για τις απόψεις τους. Κακώς βέβαια, γιατί από το μυγιασμα φαίνεται, πως αν το είχα πει θα είχα δίκιο.
Εσύ έβαλες στην κουβέντα λέξεις τύπου "γλείφει" και τώρα δν είμαι άξιος συνομιλητής σου; Ε και γιατί μου μιλάς τότε; Είσαι τόσο large πια, ή τόσο αττενσιονοχωριτσα;

Τέλος πάντων. Αττενσιοχοριτσα ή όχι, το τρολαρισμα μια χαρα το εκανε ο θεούλης.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Al Bundy

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 25 Μαρ 2019, 14:42

NewModelArmy έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:33
Καμια σχεση η Οθωμανικη Αυτοκρατορια με τους Ναζι.Πρωτα απ'ολα δεν ηταν δυναμη κατοχης αλλα κανονικο υφισταμενο κρατος.
:smt005::smt005::smt005:

Δεν υπάρχετε ρε!
Ποιος Σεφερλής και μαλακίες; :lol:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13941
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Μαρ 2019, 14:44

Ίφιδα έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:39
NewModelArmy έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:33
Καμια σχεση η Οθωμανικη Αυτοκρατορια με τους Ναζι.Πρωτα απ'ολα δεν ηταν δυναμη κατοχης αλλα κανονικο υφισταμενο κρατος.
:lol: Καλά εντάξει. Αν κέρδιζαν οι Ναζί και μας καθότανε στο σβέρκο για μερικές δεκαετίες, φαντάζομαι θα έλεγες πώς δεν ήταν δύναμη κατοχής αλλά κανονικό υφισταμενο κράτος!
Ναι "καμιά σχέση", ούτε η Τουρκία αργότερα, οι κολλητοί, δεν σφάξανε, δεν ρημάξανε, δεν είχαν στρατόπεδα συγκέντρωσης, δεν έκαναν εθνοκάθαρση, δεν πίστευαν στην ανωτερότητά τους, η μέρα με τη νύχτα λέμε .
Οι αναγκαστικοί εξισλαμισμοί και η αλλαγή εθνικών συνειδήσεων γίνονται σε κανονικά υφιστάμενα κράτη ή σε ολοκληρωτικά;;
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Μαρ 2019, 14:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μαρ 2019, 17:54
Pirate7G έγραψε:
24 Μαρ 2019, 16:24

Θεουλης.
Ακόμα πρέπει γελάει με το τρολαρισμα που τους έκανε.
Respect
Να υποθέσω ότι στις 28 Οκτωβρίου θα βγάλει σημαία με τη σβάστικα ο θεούλης; :smt005:
Το αντίθετο πάντως συμβαίνει συχνά στη χώρα μας. :smt047

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Μαρ 2019, 14:47

Χαοτικός έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:30
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:23
Οι φασίστες ήταν Ιταλοί εθνικιστές με αντικαπιταλιστική ιδεολογία.
Πως γίνεται να έχουν αντικαπιταλιστική ιδεολογία όταν δρουν για τον καπιταλισμό;
Πολεμούσαν το σύστημα από μέσα. :flip:

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 25 Μαρ 2019, 14:47

stavmanr έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μαρ 2019, 17:54
Pirate7G έγραψε:
24 Μαρ 2019, 16:24

Θεουλης.
Ακόμα πρέπει γελάει με το τρολαρισμα που τους έκανε.
Respect
Να υποθέσω ότι στις 28 Οκτωβρίου θα βγάλει σημαία με τη σβάστικα ο θεούλης; :smt005:
Το αντίθετο πάντως συμβαίνει συχνά στη χώρα μας. :smt047
:bravo::+1:
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5044
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Ζητω η 25η Μαρτιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 25 Μαρ 2019, 14:48

southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:44
Ίφιδα έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:39
NewModelArmy έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:33
Καμια σχεση η Οθωμανικη Αυτοκρατορια με τους Ναζι.Πρωτα απ'ολα δεν ηταν δυναμη κατοχης αλλα κανονικο υφισταμενο κρατος.
:lol: Καλά εντάξει. Αν κέρδιζαν οι Ναζί και μας καθότανε στο σβέρκο για μερικές δεκαετίες, φαντάζομαι θα έλεγες πώς δεν ήταν δύναμη κατοχής αλλά κανονικό υφισταμενο κράτος!
Ναι "καμιά σχέση", ούτε η Τουρκία αργότερα, οι κολλητοί, δεν σφάξανε, δεν ρημάξανε, δεν είχαν στρατόπεδα συγκέντρωσης, δεν έκαναν εθνοκάθαρση, δεν πίστευαν στην ανωτερότητά τους, η μέρα με τη νύχτα λέμε .
Οι αναγκαστικοί εξισλαμισμοί και η αλλαγή εθνικών συνειδήσεων γίνονται σε κανονικά υφιστάμενα κράτη ή σε ολοκληρωτικά;;
ελαχιστους αναγκαστικους εξισλαμισμους εκαναν οι Οθωμανοι,Αλλιως δεν θα υπηρχαν τωρα οι Ελ,οι Σερβοι,οι Βουλγαροι..βασικα ολα τα εθνη που ηταν υπο την προστασια του μεγαλου Σουλτανου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών