Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ορέστης 35

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Μαρ 2019, 16:57

Cavaliere έγραψε:
27 Μαρ 2019, 12:51
Το ότι όλοι χειροκροτάνε που ένας Αλβανός έδειρε έναν Έλληνα, αποδεικνύει πως ο πατριωτισμός είναι μόνο πρόφαση. Στον αντικομουνισμό ενώνονται όλοι, όπως ενώθηκαν κάποτε οι πρόγονοι των εδώ πατριωτών με τους Γερμανούς ναζί, και πάλι μπορούν να ενωθούν με οποιονδήποτε θα χτυπήσει την Ελλάδα. Γιατί το θέμα δεν είναι εθνικό αλλά πολιτικό. Χαίρομαι που απεδείχθη πως δεν υπάρχει στην ουσία πατριωτισμός, αλλά πολιτικές θέσεις.
Η πολιτικη ειναι η προφαση.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24856
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 27 Μαρ 2019, 17:32

Το πιο ενδιαφέρον στην αφήγηση του Αλβανού είναι που λέει 'εγώ έχω φίλους αστυνομικούς' και αυτό του φαίνεται ως μέγιστη κοινωνική καταξίωση :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23061
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 27 Μαρ 2019, 17:42

σοβαρευτειται ... επιστροφη γραηγορα στο Γραμμο το Βιτσι και το Μελιγαλα ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 27 Μαρ 2019, 17:47

Cavaliere έγραψε:
27 Μαρ 2019, 14:28
Γάταρος έγραψε:
27 Μαρ 2019, 14:22
Απ' τη φωτογραφία φαίνεται πως άλλος έφαγε το κωλοδάχτυλο. Κομμούνια στις τρύπες σας. Εδώ δεν είναι Βερολίνο. Εδώ είναι το Βίτσι και ο Γράμμος.
Κι εδώ, είναι Μελιγαλάς, Πεκίνο, Βερολίνο, και Καμπότζη, και Ελ Αλαμέιν, όπου ο Ζάχος σας κατατρόπωσε. Θα δείτε τι θα πάθετε. Έρχεται η μαλαπέρδα. :P
Ποσο βαρεμενος παιζει να εισαι ρε τυπε...
Στον 21ο αιωνα βρσκεσαι ρε μαν, κοψε τους κομμουνισμους και τις μαλακιες...

:roll:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 27 Μαρ 2019, 17:53

μίστερ μαξ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 10:02
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
27 Μαρ 2019, 09:31
μίστερ μαξ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 09:12


Επιβραβεύεις την φασιστική βια. Μπράβο ζαίε. Ολα τα λήμματα μαζεύτηκαν εκει στην Κουμουνδουρου τελικά.
Στηρίζω ενσωμάτωση και χαίρομαι πολύ όταν ένας ξένος από το να γίνει καρκίνωμα σε αυτό τον τόπο, κάνει την Ελλάδα πατρίδα του και την πονάει. Στο Survivor και το Nomads ας πούμε, όταν παρακολουθούσα τον Ορέστη Τσάνγκ να απαγγέλει με ΠΑΟΚτσίδικη περηφάνια τα αποφθέγματα του Πάμπλο Γκαρσία τον καμάρωνα. Τώρα στηρίζω Ογκουνσότο.
Αυτό το χάλι του να γράφετε ότι σας καυλώσει στους τοίχους λες και είναι του παππού σας, πρέπει να τελειώσει. Mπράβο στον φιλΈλληνα λάθρο μπράβο, γιατί δείχνει πως έχει καλαισθησία, κοινωνική ευαισθησία και δεν βλέπει την χώρα σαν κάτι περιστασιακό,αλλά σαν το σπίτι του.
Αν έχει και άλλους συγγενείς που θέλουν να έρθουν και να προσφέρουν, ασφαλώς refugees welcome.
Μάλιστα, να κλωτσάει κάποιον ηλικιωμένο ο οποίος είναι πεσμένος κάτω, το στηρίζεις, επειδή θα έγραφε σε τοίχο. Τι διαφορά εχετε απο τα ουγκάνα της ΧΑ είπαμε;
Ποιον ηλικιωμένο ρε συ; Δυο 50αριδες ήταν, ο ένας παρανομούσε βλακωδώς και ο άλλος πήρε μια πρωτοβουλία που όφειλε να πράττει η αστυνομία που τον παίζει. Είσαι φασιστάκος; Έχεις πρόβλημα να δέρνουν Αλβανοί τους Έλληνες ακόμα και αν ο δικός μας είναι τόσο καραγκιόζης; Εγώ δεν έχω τέτοια ρατσιστικά κολλήματα, στα αρχίδια μου. Ενοχλείς; Θα πληρώσεις, δε πα να είσαι απόγονος και του Κίμωνα Κουλούρη.
Μια που είπες για γέρους πάντως θυμάμαι κάτι άπλυτους που πετούσαν μπουκάλια από την Libertaria σε 80χρονους αντιεξουσιαστές (ναι ρε φίλε το είδα αυτό) που απλά πήγαιναν στο συλλαλητήριο για το Μακεδονικό για να διαμαρτυρηθούν κόσμια και ελευθεριακά ,κατα μιας απόφασης του κράτους που δεν τους βρίσκει σύμφωνους. Μια στοιχειωδώς δημοκρατική πολιτεία θα τους είχε ανοίξει τα κεφάλια, όμως για πολλοστή φορά έκανε την πάπια.
Πάλι στην ιδιωτική πρωτοβουλία έλαχε ο κλήρος, πράγμα που με προσβάλει σαν αριστερό γιατί έχω αλλεργία σε αυτά, είμαι σοσιαλιστής. Εκεί δεν υπήρχε αλβανός, αλλά μάχιμοι κομιτατζίδες. Το γνωστό "βάλτε φωτιά κάψτε καλά " ακούστηκε και φρουπ, ήταν δίκαιο έγινε πράξη.
Εγώ καταδικάζω την βία και τους εξτρεμισμούς, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση το Μαγκιά μου που είμαι ΠΑΟΚτσής του Απόστολου Νικολαίδη θα ήταν η κατάλληλη μουσική υπόκρουση.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 27 Μαρ 2019, 18:15

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
27 Μαρ 2019, 17:53
μίστερ μαξ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 10:02
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
27 Μαρ 2019, 09:31

Στηρίζω ενσωμάτωση και χαίρομαι πολύ όταν ένας ξένος από το να γίνει καρκίνωμα σε αυτό τον τόπο, κάνει την Ελλάδα πατρίδα του και την πονάει. Στο Survivor και το Nomads ας πούμε, όταν παρακολουθούσα τον Ορέστη Τσάνγκ να απαγγέλει με ΠΑΟΚτσίδικη περηφάνια τα αποφθέγματα του Πάμπλο Γκαρσία τον καμάρωνα. Τώρα στηρίζω Ογκουνσότο.
Αυτό το χάλι του να γράφετε ότι σας καυλώσει στους τοίχους λες και είναι του παππού σας, πρέπει να τελειώσει. Mπράβο στον φιλΈλληνα λάθρο μπράβο, γιατί δείχνει πως έχει καλαισθησία, κοινωνική ευαισθησία και δεν βλέπει την χώρα σαν κάτι περιστασιακό,αλλά σαν το σπίτι του.
Αν έχει και άλλους συγγενείς που θέλουν να έρθουν και να προσφέρουν, ασφαλώς refugees welcome.
Μάλιστα, να κλωτσάει κάποιον ηλικιωμένο ο οποίος είναι πεσμένος κάτω, το στηρίζεις, επειδή θα έγραφε σε τοίχο. Τι διαφορά εχετε απο τα ουγκάνα της ΧΑ είπαμε;
Ποιον ηλικιωμένο ρε συ; Δυο 50αριδες ήταν, ο ένας παρανομούσε βλακωδώς και ο άλλος πήρε μια πρωτοβουλία που όφειλε να πράττει η αστυνομία που τον παίζει. Είσαι φασιστάκος; Έχεις πρόβλημα να δέρνουν Αλβανοί τους Έλληνες ακόμα και αν ο δικός μας είναι τόσο καραγκιόζης; Εγώ δεν έχω τέτοια ρατσιστικά κολλήματα, στα αρχίδια μου. Ενοχλείς; Θα πληρώσεις, δε πα να είσαι απόγονος και του Κίμωνα Κουλούρη.
Μια που είπες για γέρους πάντως θυμάμαι κάτι άπλυτους που πετούσαν μπουκάλια από την Libertaria σε 80χρονους αντιεξουσιαστές (ναι ρε φίλε το είδα αυτό) που απλά πήγαιναν στο συλλαλητήριο για το Μακεδονικό για να διαμαρτυρηθούν κόσμια και ελευθεριακά ,κατα μιας απόφασης του κράτους που δεν τους βρίσκει σύμφωνους. Μια στοιχειωδώς δημοκρατική πολιτεία θα τους είχε ανοίξει τα κεφάλια, όμως για πολλοστή φορά έκανε την πάπια.
Πάλι στην ιδιωτική πρωτοβουλία έλαχε ο κλήρος, πράγμα που με προσβάλει σαν αριστερό γιατί έχω αλλεργία σε αυτά, είμαι σοσιαλιστής. Εκεί δεν υπήρχε αλβανός, αλλά μάχιμοι κομιτατζίδες. Το γνωστό "βάλτε φωτιά κάψτε καλά " ακούστηκε και φρουπ, ήταν δίκαιο έγινε πράξη.
Εγώ καταδικάζω την βία και τους εξτρεμισμούς, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση το Μαγκιά μου που είμαι ΠΑΟΚτσής του Απόστολου Νικολαίδη θα ήταν η κατάλληλη μουσική υπόκρουση.
Ελα, ψεμματάκια τωρα. Το ζητημα ειναι πως ο ανθρωπος ηταν κάτω και ακομα τον κτύπαγε. Ηρθανε οι αστυνομικοι και ακομη τον κτύπαγε. Στα ππρια μας αν ειναι ελ ή αλβ. Και εσεις, ο όχλος χειροκροτάτε ηδονιζόμενοι από την βια. Ακομη και αν έφταιγε ο αναρχικός (που δεν νομίζω αλλά ειναι άλλο θέμα) εμάς, των αναρχικών, η κουλτουρα μας αηδιάζει απο τέτοιες σκηνες. Εσας των σοσιαλιστών είναι έτοιμη να απαυτώσει. Για αυτο ειστε μια αηδία σκετη.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Ορέστης 35

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Μαρ 2019, 18:35

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
27 Μαρ 2019, 17:53
Είσαι φασιστάκος; Έχεις πρόβλημα να δέρνουν Αλβανοί τους Έλληνες ακόμα και αν ο δικός μας είναι τόσο καραγκιόζης; Εγώ δεν έχω τέτοια ρατσιστικά κολλήματα, στα αρχίδια μου. Ενοχλείς; Θα πληρώσεις, δε πα να είσαι απόγονος και του Κίμωνα Κουλούρη.
Και σε εμενα εχουν επιτεθει Αλβανοι επειδη τους ενοχλουσα. Δεν ανεχομαι να εχει εξουσια ο αλλοδαπος στη χωρα μου.

Στην Ιαπωνια ενας γιαπωνεζος ειχε βαρεσει κλωτσια στα μουτρα εναν λευκο μεταναστη και ο λευκος το δεχτηκε. Μετα ειδα αντιδρασεις μεταναστων γιουτουμπερς και ολοι ελεγαν ζεις στη χωρα του, κατσε να τις φας. Μιλαμε για ατομα που ζουν δεκαετιες εκει και προερχονται απο Αμερικη και Ευρωπη. Τους λενε οι γιαπωνες, αν θελετε το προνομιο να ζειτε στη χωρα μας, δεν θα ειστε ισοι μαζι μας.

Στην Ελλαδα ισχυει το αντιθετο, εχουμε αποδεχτει τους ξενους ως αρχη. Θελουμε καβαλαρη. Μας αρεσει. Τις προαλλες μελος του φορουμ ελεγε οτι η λυση για τα airbnb ειναι να εχεις Αλβανους γειτονες, γιατι οι Αλβανοι γειτονες του εξεδιωξαν Ελληνα ιδιοκτητη που ηθελε να κανει το διαμερισμα του airbnb.

Ο καθε νταβατζης το συμφερον του επιβαλλει, οχι το δικαιο, και οχι τον νομο. Αλλα ο Ελληνας πιστευει οτι αν τον προσεταιριστει θα λαβει της ευμενειας του. Αντι να περιφρονουμε και να κλωτσαμε οσους προσπαθουν να επιβαλλουν δικους τους κανονες στον τοπο μας, προτιμαμε να ειμαστε πουτανακια.

Αλλωστε αυτο δεν κανουμε και με τους πολιτικους απο τοτε που οι δυτικοι μας εκαναν ανεξαρτητο κρατος;

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18482
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 27 Μαρ 2019, 18:40

Beria έγραψε:
27 Μαρ 2019, 17:32
Το πιο ενδιαφέρον στην αφήγηση του Αλβανού είναι που λέει 'εγώ έχω φίλους αστυνομικούς' και αυτό του φαίνεται ως μέγιστη κοινωνική καταξίωση :003:
Ετσι γ...νε οι νοικοκυραιοι
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 27 Μαρ 2019, 18:42

Καφροι σαδιστες ειναι Ορεστη, δεν θελει πολυ αναλυση.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 27 Μαρ 2019, 18:45

Δεν συμφωνώ πως ο μετανάστης πρέπει να έχει λιγότερα δικαιώματα, εφόσον τον καλέσαμε ή ήρθε νόμιμα. Δηλαδή η Γαλλίδα ερωμένη σου, θες να είναι πολίτης β κατηγορίας;
Εφόσον ήρθε απρόσκλητος δεν έχει κανένα δικαίωμα, επιστρέφει από εκεί που ήρθε και τέλος.
Αν ο συμπαθής Αρτούρ είναι λάθρο, να τιμηθεί για τις υπηρεσίες του και μετά να απελαθεί. Ο άπλυτος στην μπουζού για βανδαλισμό και όλα καλά.
μίστερ μαξ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 18:42
Καφροι σαδιστες ειναι Ορεστη, δεν θελει πολυ αναλυση.
Καταδικάζεις την τυφλή βία, κατά των διαδηλωτών του Μακεδονικού; Αν ναι, σε ακούμε.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 27 Μαρ 2019, 18:46

μίστερ μαξ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 18:42
Καφροι σαδιστες ειναι Ορεστη, δεν θελει πολυ αναλυση.
Σάπια μουνόπανα είναι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Μαρ 2019, 18:53

Δεν ανεχομαι να εχει εξουσια ο αλλοδαπος στη χωρα μου.
Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Ορέστης 35

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 27 Μαρ 2019, 18:59

μίστερ μαξ έγραψε:
27 Μαρ 2019, 18:42
Καφροι σαδιστες ειναι Ορεστη, δεν θελει πολυ αναλυση.
Επειδη ταυτιστηκες με τους αναρχικους, τα ιδια πιστευω και για αυτους που πουλανε φουντα και πετανε μολοτωφ στα λεωφορεια.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 27 Μαρ 2019, 19:00

60 χρόνων και να γράφει στους τοίχους με σπρευ; φαντάζομαι θα χτυπάει και τα κουδούνια και θα τρέχει να κρυφτεί.
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Αλβανός φασίστας vs 60χρονος αναρχοπατέρας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 27 Μαρ 2019, 19:02

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
27 Μαρ 2019, 18:45
Καταδικάζεις την τυφλή βία, κατά των διαδηλωτών του Μακεδονικού; Αν ναι, σε ακούμε.
Εννοειται πως απεχθανομαι την τυφλη βια αλλα δεν βλεπω τι ρολο παιζει. Δλδ αν ημουν υπερ της, θα σημαινε πως εισαι λιγοτερο μλκας σαδιστης;
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών