Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 29 Μαρ 2019, 16:29

Ειναι με τον Γερουλανο αυτη, κριμαααα!

Η Μαρία Καλογεροπούλου, γνωστή και από την κίνηση «Προχωράμε», σε βίντεο που ανάρτησε στο Facebook υποστήριξε ότι πήγε «στον πάγκο και ζήτησα δυο μελιτζάνες. Ο τύπος μου έβαλε και τρίτη μέσα στη σακούλα και μου ζήτησε ένα ευρώ».

Στη συνέχεια, όπως λέει, «μου βάζει και μια έξτρα (σ.σ. μελιτζάνα) μες την τσάντα και μου λέει “κι άλλη μία επειδή είσαι όμορφη”. Φεύγοντας βλέπει ότι έχω δίπλα μου αγόρι και μου λέει “α, συνοδεύσαι; Φέρ’τη μελιτζάνα πίσω”. Και του κάνω “όχι, δεν πάει έτσι”».

Σύμφωνα με τη Μαρία Καλογεροπούλου, ο πωλητής συνέχισε να της λέει «”φέρε καλέ τη μελιτζάνα πίσω”» και η ίδια προσθέτει:

«Αυτό σας το λέω για να δείτε πως λειτουργεί η ανδρική εξουσία πάνω στη γυναίκα. Στο ότι θέλω να την κεράσω, να της πάρω ένα δώρο, προκειμένου να έχω δικαιώματα πάνω στο σώμα της. Και το κοπλιμέντο ότι είναι ωραία δεν είναι επειδή πραγματικά πιστεύει ότι είναι ωραία, αλλά για να έχει ακριβώς αυτή τη δικαιοδοσία» καταλήγει η υποψήφια δημοτική σύμβουλος.

Πρόσφατα η Μαρία Καλογεροπούλου ανέβασε ένα ακόμη βίντεο για την αντιπαράθεση ανάμεσα στα δυο φύλα και στα στερεότυπα.

Στο συγκεκριμένο βίντεο καυτηριάζει συνήθεις ατάκες όπως «τι σκας αν σε πειράζουν τα αγόρια βρε κουτό, αυτό σημαίνει ότι τους αρέσεις».



Πηγή: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου [βίντεο] | iefimerida.gr
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.


Fanfaron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 14:09
Phorum.gr user: Fanfaron

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fanfaron » 29 Μαρ 2019, 17:28

Παλιό είναι αυτό με τις μελιτζάνες. Όλοι οι μανάβηδερς το κάνουν. :102:
ένα καφέ στο τρία ρειιιιι

Fanfaron: Τελικά, ποιους πρέπει να πετάξουμε έξω; Τους αριστερούς, τους δεξούς ή τους μετανάστες; :102:

Null: Berseker: Μενόμαχος (μένος + μάχη).




Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14031
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Μαρ 2019, 17:41

μέσα στην ομορφιά όλες οι τύπισσες στη φώτο.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία


Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10313
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 29 Μαρ 2019, 21:32

paul25 έγραψε:
29 Μαρ 2019, 16:29
Ειναι με τον Γερουλανο αυτη, κριμαααα!

Η Μαρία Καλογεροπούλου, γνωστή και από την κίνηση «Προχωράμε», σε βίντεο που ανάρτησε στο Facebook υποστήριξε ότι πήγε «στον πάγκο και ζήτησα δυο μελιτζάνες. Ο τύπος μου έβαλε και τρίτη μέσα στη σακούλα και μου ζήτησε ένα ευρώ».

Στη συνέχεια, όπως λέει, «μου βάζει και μια έξτρα (σ.σ. μελιτζάνα) μες την τσάντα και μου λέει “κι άλλη μία επειδή είσαι όμορφη”. Φεύγοντας βλέπει ότι έχω δίπλα μου αγόρι και μου λέει “α, συνοδεύσαι; Φέρ’τη μελιτζάνα πίσω”. Και του κάνω “όχι, δεν πάει έτσι”».

Σύμφωνα με τη Μαρία Καλογεροπούλου, ο πωλητής συνέχισε να της λέει «”φέρε καλέ τη μελιτζάνα πίσω”» και η ίδια προσθέτει:

«Αυτό σας το λέω για να δείτε πως λειτουργεί η ανδρική εξουσία πάνω στη γυναίκα. Στο ότι θέλω να την κεράσω, να της πάρω ένα δώρο, προκειμένου να έχω δικαιώματα πάνω στο σώμα της. Και το κοπλιμέντο ότι είναι ωραία δεν είναι επειδή πραγματικά πιστεύει ότι είναι ωραία, αλλά για να έχει ακριβώς αυτή τη δικαιοδοσία» καταλήγει η υποψήφια δημοτική σύμβουλος.

Πρόσφατα η Μαρία Καλογεροπούλου ανέβασε ένα ακόμη βίντεο για την αντιπαράθεση ανάμεσα στα δυο φύλα και στα στερεότυπα.

Στο συγκεκριμένο βίντεο καυτηριάζει συνήθεις ατάκες όπως «τι σκας αν σε πειράζουν τα αγόρια βρε κουτό, αυτό σημαίνει ότι τους αρέσεις».



Πηγή: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου [βίντεο] | iefimerida.gr
Προχειράντζες...θα μπορούσε να το δουλέψει λίγο περισσότερο το σενάριο πριν την παράσταση.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Μαρ 2019, 21:37

αυτος ειναι ο μεταχειριζομενος ναζιστικες πρακτικες φεμινισμικος κοσμος :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 29 Μαρ 2019, 21:43

την άκουσα σημερα στην εκπομπή της Αθηναίδας Νέγκα στο ραδιόφωνο να λέει την ίδια ιστορία με την μελιτζάνα. Της έχει στοιχίσει πολύ.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 29 Μαρ 2019, 21:49

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
29 Μαρ 2019, 21:32


Προχειράντζες...θα μπορούσε να το δουλέψει λίγο περισσότερο το σενάριο πριν την παράσταση.
:bravo:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Μαρ 2019, 21:49

gassim έγραψε:
29 Μαρ 2019, 21:43
την άκουσα σημερα στην εκπομπή της Αθηναίδας Νέγκα στο ραδιόφωνο να λέει την ίδια ιστορία με την μελιτζάνα. Της έχει στοιχίσει πολύ.
ειναι προφανες οτι οι γνωστοι κυκλοι προωθουν αυτες τις υποψηφιοτητες

την ειχαν καλεσμενη και στην συριζοερτ οπως και η συμβια(?) του κουλογλου
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Μαρ 2019, 21:52

Σχολιάζετε όλοι τις γκιόσσες αλλά εμένα με συγκλονίζει η εικόνα του τύπου με τα γυαλιά. Τί ανθρώπινα δράματα εκτυλίσσονται κάθε μέρα δίπλα μας;!
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Σεξιστική «επίθεση» με... μελιτζάνες καταγγέλλει υποψήφια του Παύλου Γερουλάνου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Μαρ 2019, 21:54

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Μαρ 2019, 21:52
Σχολιάζετε όλοι τις γκιόσσες αλλά εμένα με συγκλονίζει η εικόνα του τύπου με τα γυαλιά. Τί ανθρώπινα δράματα εκτυλίσσονται κάθε μέρα δίπλα μας;!
Ο τύπος βγάζει κραυγές για βοήθεια με το βλέμμα του.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών