Το 30,6% των ελληνικών εξαγωγών πραγματοποιούν μόλις 5 επιχειρήσεις

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
nemo
Δημοσιεύσεις: 6898
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Το 30,6% των ελληνικών εξαγωγών πραγματοποιούν μόλις 5 επιχειρήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 03 Αύγ 2021, 14:01

OANNHSEA έγραψε:
01 Αύγ 2021, 23:00
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
01 Αύγ 2021, 22:14
Parrot έγραψε:
01 Αύγ 2021, 13:18
Απ' την Καθημερινή :giggle:
Για να μην πληρώνουν τους μισθούς και να κλέβουν την εφορία είναι εφευρετικοί οι Έλληνες εργοδότες. Αν πρέπει να κατεβάσουν καμιά ιδέα για καινοτομία, βάζουν σταυροπόδι, μασάνε τσίκλα και σου λένε, ξέρεις ποιος είμαι εγώ, ρε;
Πάρα πολλοί από αυτούς, ναι...
Υπάρχουν όμως και κάποιοι που έχουν βάλει το κεφάλι κάτω και προχωρούν - και μάλιστα είναι δεκάδες φορές περισσότεροι από το 2009!!!
Το κακό όμως είναι ότι:
α) δεν έχουν τη σχετική εμπειρία γιατί είναι ακόμα νέοι
β) δεν υπάρχει χρηματοδότηση
γ) τους κλείνουν το δρόμο οι καραγκιόζηδες που λέγαμε πριν, με διαφόρους τρόπους...
δ) είναι ακόμα μικρές εταιρείες...

ΥΓ1
Τα σκατά που αναφέρεις δεν περνάνε καλά όμως... Εάν συνεχιστεί με αυτό το ρυθμό θα βάλει λουκέτο μεγάλο ποσοστό από αυτά...

ΥΓ2
Υπάρχουν ένα σωρό από αυτά τα σκατά που έχουν πάνω από 10 μύρια ευρώ στην τράπεζα, αλλά δεν κάνουν τίποτα με αυτά τα χρήματα!!!
Κάθονται πάνω τους και κάνουν τους σπουδαίους, με χρήματα που απέκτησαν το 80 και το 90 επί πασόκ, αλλά ταυτόχρονα προσπαθούν να αποτρέψουν και να καταστρέψουν κάθε νέο που επιχειρεί κυρίως εξαγωγές...
Μπορώ να σου πω περιπτώσεις και στο τέλος να μου πεις εάν θα πρέπει να εξοντωθούν με μία σφαίρα στο κεφάλι αυτά τα σκατά ή όχι...

.
:bravo::goodpost:

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14402
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Το 30,6% των ελληνικών εξαγωγών πραγματοποιούν μόλις 5 επιχειρήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Αύγ 2021, 15:07

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
02 Αύγ 2021, 23:42
Οργισμένος έγραψε:
02 Αύγ 2021, 23:29
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
02 Αύγ 2021, 23:25


Και ποιος φταίει για την ανύπαρκτη εξαγωγική δραστηριότητα των ελληνικών εταιρειών;
Οι κακοι ελ επιχηρηματιες, αυτοι οι κοινωνικοι δαιμονες , αυτα τα κακα πλασματα.
Ενω στην πολυαγαπητη σας τουρκια, οι εξαγωγες ξυνουν στρατοσφαιρα αφου εκει οι επιχειρηματιες ειναι αγγελοι, που αγαπανε το λαο, τον Μαρξ κτλ κτλ. ενω συναμα ειναι και παρα πολυ εξυπνοι.
Α, μάλιστα. Το όνειρο σου είναι η Ελλάδα να αποκτήσει εργασιακές συνθήκες Τουρκίας.

Γιατί δεν εκπλήσσομαι;
Διότι είσαι ολίγον αργος
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών