Cryptocurrency

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24433
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Ιούλ 2023, 16:04

Ερμής έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 15:53
Ποσιμπολ. Δική μου καφενειακη σκέψη ήταν το παραπάνω.
απλα τεχνολογικά ειναι σαν να λες οτι ο τζοβς εβγαλε το ιφονε κατα λαθος, ήθελε να βγαλει ενα με 2 ακίδες που θα έψηνε και καφέ στο standby, με το ζόρι για να κρυώνει κλπ.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 15 Ιούλ 2023, 16:11

Ακόμα ασχολείστε με cryptoπίπες ρε καύτηδες;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24433
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Ιούλ 2023, 16:16

γιατι ακόμα; Άλλο αν έχουν σχέση με τεχνολογία, άλλο αν υπάρχουν και με τί έχουν σχέση, ενδιαφέρον δεν είναι;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Ιούλ 2023, 16:22

enaon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:04
Ερμής έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 15:53
Ποσιμπολ. Δική μου καφενειακη σκέψη ήταν το παραπάνω.
απλα τεχνολογικά ειναι σαν να λες οτι ο τζοβς εβγαλε το ιφονε κατα λαθος, ήθελε να βγαλει ενα με 2 ακίδες που θα έψηνε και καφέ στο standby, με το ζόρι για να κρυώνει κλπ.
Τι συλλογισμός είναι αυτός; κάτι δε κατάλαβα μάλλον
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24433
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Ιούλ 2023, 16:25

Ερμής έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:22
Τι συλλογισμός είναι αυτός; κάτι δε κατάλαβα μάλλον
ναι εννοω οτι ο τζόβς έμεινε σαν εκεινον που βλεπει ενα πρακτκό πρόβλημα, μια ανάγκη, και δίνει λύση τεχνολογική, βέλτιστη, ραφιναρισμένη. Το μπιτκόιν ειναι καμία σχέση.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 15 Ιούλ 2023, 16:39

enaon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:25
Ερμής έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:22
Τι συλλογισμός είναι αυτός; κάτι δε κατάλαβα μάλλον
ναι εννοω οτι ο τζόβς έμεινε σαν εκεινον που βλεπει ενα πρακτκό πρόβλημα, μια ανάγκη, και δίνει λύση τεχνολογική, βέλτιστη, ραφιναρισμένη. Το μπιτκόιν ειναι καμία σχέση.
Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω για αυτό είναι λόγος να έχεις position σε οποιοδήποτε crypto. Να μου πεις ότι έχεις XMR για να πάρεις κάνα μανιτάρι από darknet το ακούω. Το σχιζοφρενικό speculative trading που γίνεται (βγάζω παντελώς τα obvious ponzi με staking στα πουτσοtoken του ethereum, φαντάσου κιόλας) είναι απλά κουραστικό χωρίς λόγο.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24433
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Ιούλ 2023, 16:53

klg έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:39
Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω για αυτό είναι λόγος να έχεις position σε οποιοδήποτε crypto.
τωρα δώσανε εναν παραπάνω στο βιτκοιν με το pos, αλλα τοσα περίεργα κανουμε, αλλοι συλλέγουν αρώματα, σιγά. Απλα ειναι σπαστικό που το συνδεουμε με την τεχνολογία, δεν ξερω κανέναν που τα καταλαβαίνει και να μην γκριντζαρει λιγο, τον απατεώνα μέσα μας θέλουν οχι τον τεχνολόγο.
klg έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:39
είναι απλά κουραστικό χωρίς λόγο.
ασε το τεχνολογικό, ελα να σκεφτούμε πώς θα γινει και θα κατακτήσουν τον κόσμο, τί θα σημαίνει αυτό; :lol:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Ιούλ 2023, 17:08

enaon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:25
Ερμής έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:22
Τι συλλογισμός είναι αυτός; κάτι δε κατάλαβα μάλλον
ναι εννοω οτι ο τζόβς έμεινε σαν εκεινον που βλεπει ενα πρακτκό πρόβλημα, μια ανάγκη, και δίνει λύση τεχνολογική, βέλτιστη, ραφιναρισμένη. Το μπιτκόιν ειναι καμία σχέση.
Δε τα ξέρω τα τόσο επιστημονικά, είπα παραπάνω ποιες σκέψεις μου το έβγαλαν αυτό το καφενειακο συμπέρασμα.
Όπως είπα παραπάνω πως βλέπω τα κρυπτο
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12611
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 15 Ιούλ 2023, 17:29

Αποταμίευση, συνταξιοδοτικό, επενδύσεις, etf , και ότι μένει crypto , είναι η φάση :D

με πρόσφατο παράδειγμα το xrp, αγόραζα όλο το χρόνο κατά μέσο όρο 0,35 ε. και με το που βγήκε η απόφαση έβαλα σελλ ορντερ 0,7 :003:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Ιούλ 2023, 18:48

enterprise-psi έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 17:29
Αποταμίευση, συνταξιοδοτικό, επενδύσεις, etf , και ότι μένει crypto , είναι η φάση :D

με πρόσφατο παράδειγμα το xrp, αγόραζα όλο το χρόνο κατά μέσο όρο 0,35 ε. και με το που βγήκε η απόφαση έβαλα σελλ ορντερ 0,7 :003:
Τπτ σε stocks;

Btw τώρα τι αγοράζεις από κρυπτό; :lol:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12611
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 15 Ιούλ 2023, 19:02

Το 2024 θα πάω Άλπεις, και το 2025 Nordkapp , με την μηχανή εννοείται , οπότε οτι έγινε έγινε από κρυπτο :D

Μετοχές τίποτα, σε ETF όπου σε ένα μήνα έβγαλε όσο οι τόκοι 5 χρόνια στην τράπεζα :lol:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 24063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Ιούλ 2023, 19:06

Άσε ρε πονηρέ που δεν παίζεις τπτ σε κρυπτό, έχεις γίνει μεγάλη αλεπουδιαρα εσύ :lol:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12611
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 15 Ιούλ 2023, 19:12

Δεν βάζω άλλο εννοώ, αφήνω τα λεφτά στα σε bitcoin, eth , cardano , etc , κλπ και οτι γίνει :lol:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5699
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 15 Ιούλ 2023, 19:39

klg έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:39
enaon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:25
Ερμής έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:22
Τι συλλογισμός είναι αυτός; κάτι δε κατάλαβα μάλλον
ναι εννοω οτι ο τζόβς έμεινε σαν εκεινον που βλεπει ενα πρακτκό πρόβλημα, μια ανάγκη, και δίνει λύση τεχνολογική, βέλτιστη, ραφιναρισμένη. Το μπιτκόιν ειναι καμία σχέση.
Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω για αυτό είναι λόγος να έχεις position σε οποιοδήποτε crypto. Να μου πεις ότι έχεις XMR για να πάρεις κάνα μανιτάρι από darknet το ακούω. Το σχιζοφρενικό speculative trading που γίνεται (βγάζω παντελώς τα obvious ponzi με staking στα πουτσοtoken του ethereum, φαντάσου κιόλας) είναι απλά κουραστικό χωρίς λόγο.
To staking δεν είναι ponzi, με μαγικά τοκενς που δημιουργούνται out of thin air πληρώνεσαι, όχι με τα λεφτά που έβαλαν οι προηγούμενοι στον ίδιο κουμπαρά. Το πρόβλημα του είναι περισσότερο ότι πρόκειται για καραμπινάτο unregistered security με ορατό κίνδυνο να ρυθμιστεί νομοθετικά out of existence στις ΗΠΑ, όταν καταλαγιάσει η σκόνη με τα exchanges που είτε βαράνε κανόνια είτε μπαίνουν φυλακή οι ceo τους, που είναι και αυτά που συνήθως προσφέρουν τις όποιες υπηρεσίες πόνζι.

Αλλά το staking είναι απλά οικολογικό mining.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 15 Ιούλ 2023, 21:46

Stalker έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 19:39
klg έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:39
enaon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:25


ναι εννοω οτι ο τζόβς έμεινε σαν εκεινον που βλεπει ενα πρακτκό πρόβλημα, μια ανάγκη, και δίνει λύση τεχνολογική, βέλτιστη, ραφιναρισμένη. Το μπιτκόιν ειναι καμία σχέση.
Εγώ ακόμα δεν καταλαβαίνω για αυτό είναι λόγος να έχεις position σε οποιοδήποτε crypto. Να μου πεις ότι έχεις XMR για να πάρεις κάνα μανιτάρι από darknet το ακούω. Το σχιζοφρενικό speculative trading που γίνεται (βγάζω παντελώς τα obvious ponzi με staking στα πουτσοtoken του ethereum, φαντάσου κιόλας) είναι απλά κουραστικό χωρίς λόγο.
To staking δεν είναι ponzi, με μαγικά τοκενς που δημιουργούνται out of thin air πληρώνεσαι, όχι με τα λεφτά που έβαλαν οι προηγούμενοι στον ίδιο κουμπαρά. Το πρόβλημα του είναι περισσότερο ότι πρόκειται για καραμπινάτο unregistered security με ορατό κίνδυνο να ρυθμιστεί νομοθετικά out of existence στις ΗΠΑ, όταν καταλαγιάσει η σκόνη με τα exchanges που είτε βαράνε κανόνια είτε μπαίνουν φυλακή οι ceo τους, που είναι και αυτά που συνήθως προσφέρουν τις όποιες υπηρεσίες πόνζι.

Αλλά το staking είναι απλά οικολογικό mining.
Ναι brainfart, ήθελα να γράψω affinity scams, αλλά δεν έχει σημασία, το point είναι στο scam. Όλα αυτά είναι "επενδύσεις" επιπέδου τατουατζή που θέλει να θησαυρίσει με NFTs. Και ναι προφανώς και είναι unregulated securities και ήδη αν θυμάμαι καλά πριν μερικούς μήνες το SEC είχε κλείσει το stake-as-a-service του Kraken.

Σιγά σιγά θα πάρουν τον πούλο οι larpers και θα μείνουν μόνο τα καλόπαιδα να αγοράζουν όπλα με monero.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών