Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Φεβ 2024, 15:28

κάνεις δλδ τον εφοριακό εθελοντικά;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 07 Φεβ 2024, 15:32

Ερμής έγραψε:
07 Φεβ 2024, 15:28
κάνεις δλδ τον εφοριακό εθελοντικά;
Απλως χρησιμοποιω το εργαλειο appodixi για ελεγχο των αποδειξεων,οποιος δεν αποδιδει στην ΑΑΔΕ το ΦΠΑ,καταγγελεται οπως προβλεπει η διαδικασια,τα υπολοιπα ειναι ζητημα των φοροελεγκτων να τους ψαξει.Μηπως εισαι Ελ.Επ. και δεν σου αρεσει αυτο? :smt018:xena:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Φεβ 2024, 15:40

Απλά δε κάνω τίποτα χωρίς να έχω να κερδίσω. Υπάρχουν ελεγκτές για αυτή τη δουλειά.
Εννοείται πως απο μεροκαματιάρηδες ,που τους έχουν πιει το αίμα κράτος και οι συνέταιροι του οι ραντιέρηδες, τους ζητάω εγώ να μην κόψουν απόδειξη.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 07 Φεβ 2024, 16:56

Ερμής έγραψε:
07 Φεβ 2024, 15:40
Εννοείται πως απο μεροκαματιάρηδες ,που τους έχουν πιει το αίμα κράτος και οι συνέταιροι του οι ραντιέρηδες, τους ζητάω εγώ να μην κόψουν απόδειξη.
Δεν ειναι μεροκαματιαρης οποιος δηλωνει 9.500 ευρω/ετος εξ'επιτηδες και εκ του πονηρου,ζημιες και τσεπωνει μαυρο χρημα,αν τους ζητας εσυ να μην κοβουν αποδειξη για τις υπηρεσιες που παρεχουν η τις αγορες που κανεις,τοτε εισαι συμμετοχος στην κλεψια που κανουν.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25467
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 07 Φεβ 2024, 17:09

Αντε να κοπεί καμια απόδειξη γιατι εχει γονατισει ο κοσμακης με τους φορους ακινητων

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5533
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 07 Φεβ 2024, 17:45

Ερμής έγραψε:
07 Φεβ 2024, 15:40
Απλά δε κάνω τίποτα χωρίς να έχω να κερδίσω. Υπάρχουν ελεγκτές για αυτή τη δουλειά.
Εννοείται πως απο μεροκαματιάρηδες ,που τους έχουν πιει το αίμα κράτος και οι συνέταιροι του οι ραντιέρηδες, τους ζητάω εγώ να μην κόψουν απόδειξη.
Καλά κάνει ο μαν, δεν λείπαμε κανέναν πούστη. Δεκαετίες την ίδια καραμέλα ακούμε, κλέβω γιατί δεν βγαίνω. Εάν δεν βγαίνει ο μεροκαματιάρης να κλείσει την επιχείρηση και να πάει να γίνει υπάλληλος.

Όλοι οι αλεπουδιάρηδες στην Ελλάδα μαζεμένοι.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Φεβ 2024, 18:14

Εντάξει. Αντε παραγγείλετε από τα σειν και τα τιμου τώρα.
Καλα σας τα λέει ο γιατρός πάνω. Κόψτε καμία απόδειξη να γλενταει ο ραντιερης στην υγεία των ξεβρακωτων που νιώθουν λίγο πιο in αν καρφώνουν άλλους ξεβρακωτους
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 07 Φεβ 2024, 18:32

Εντάξει,εσύ παιξτο ηθικολόγος των μεροκαματιαρηδων και μην ζητάς να κόψουν αποδείξεις,αν χάνει έσοδα το κράτος από την φοροδιαφυγή τους,από την τσέπη σου θα τα ζητήσουν πάλι πίσω.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Φεβ 2024, 18:37

Garcia έγραψε:
07 Φεβ 2024, 18:32
Εντάξει,εσύ παιξτο ηθικολόγος των μεροκαματιαρηδων και μην ζητάς να κόψουν αποδείξεις,αν χάνει έσοδα το κράτος από την φοροδιαφυγή τους,από την τσέπη σου θα τα ζητήσουν πάλι πίσω.
Εσύ το ρουφιανοκουμπο το πάτησες πριν ή μετά το κουμπί για παραγγελία από το τάδε κινεζοσάιτ;

Οι μαυραγοριτες για να νοικιάζουν τα διαμερίσματα τους σε μακροχρόνια(αφού δεν πέτυχαν στην βραχυχρόνια) ζήτησαν 3 χρόνια αφορολόγητο. Αυτό το αφορολόγητο εσύ θα το πληρώσεις για να πάρει ένα ακόμη σπίτι ο ραντιερης.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 07 Φεβ 2024, 21:41

Ερμής έγραψε:
07 Φεβ 2024, 18:37

Εσύ το ρουφιανοκουμπο το πάτησες πριν ή μετά το κουμπί για παραγγελία από το τάδε κινεζοσάιτ;

Οι μαυραγοριτες για να νοικιάζουν τα διαμερίσματα τους σε μακροχρόνια(αφού δεν πέτυχαν στην βραχυχρόνια) ζήτησαν 3 χρόνια αφορολόγητο. Αυτό το αφορολόγητο εσύ θα το πληρώσεις για να πάρει ένα ακόμη σπίτι ο ραντιερης.
Οποιος μιλαει για ρουφιανοκουμπα και ρουφιανους,η οτι δεν ζηταει αποδειξεις απο μεροκαματιαρηδες γιατι τους πηδηξε το κρατος στους φορους(οταν αυτοι πηδουσαν το κρατος ομως μη αποδιδοντας ΦΠΑ και τσεπωναν το μαυρο ηταν ολα καλα και ανθηρα),ειναι αξιος της μοιρας του. :xena:

Τι σχεση εχουν τα κινεζοσαιτ,εδω πηγαινεις στον αρτοποιο η στη λαικη αγορα και δεν σου κοβει κανενας,αν ζητησεις δε,σε κοιτανε με στραβο ματι,οπως ειπε πιο πανω συμφορουμιτης,δεν θα λυπηθω κανεναν πουστη που κλεβει ΦΠΑ και θα παταω ρουφιανοκουμπ μεχρι να βαλει μυαλο,στα @@ μου αν με πουν ρουφιανο,στην Γερμανια υποθετω οταν πετας κατω το τσιγαρο και σε δινει ο γειτονας,ειναι ρουφιανος ε?.
:hammer::smt018

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Φεβ 2024, 21:59

Καμία σχέση τα κινεζοσάιτ. Για πες τώρα τι έχεις παραγγείλει που ζήτησες να στο κόψουν ως γκιφτ για να μη πληρώσεις δασμούς;
Οι μεγάλο εισοδηματιες ζητάνε αφορολόγητο, γρήγορα να τους τα πληρώσεις για να πάρουν και άλλο σπίτι ούτως ώστε να στο νοικιάζουν με τιμές Βρυξελλών στο τζάμπα, μη χάνεις χρόνο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 09 Φεβ 2024, 15:06

Τους μεγάλο εισοδηματιες δεν μπορείς να τους κάνεις τίποτε,γιατί υπάρχει αλισβερίσι με το κράτος για να φοροδοαφευγουν,νομίμως κιόλας,τους υπόλοιπους,που δεν είναι όμως και όλοι του μεροκάματου,μπορεις τους βάλεις σε μια τάξη.

Ο υδραυλικός που έρχεται να σου φτιάξει τη χεστρα στο σπίτι,αν του πεις θέλω να πληρώσω με κάρτα,έχει πάνω του POS,η θα πάει στην ταμειακή στο μαγαζί του να σου την κόψει? Δεν έχει και επειδή εσύ θέλεις να γλιτώσεις το ΦΠΑ,κανένα 10αρικακι,του λες από μόνος σου χωρίς απόδειξη και είμαστε εντάξει.

Όποιος μιλάει για ρουφιάνους και ρουφιανοκουμπα,πρώτα ο ίδιος πρέπει να φοροδιαφευγει μάλλον,γι'αυτό τον πονάει.Ελεγχος των αποδείξεων μέσω iappodixi μέχρι να σβήσει ο ήλιος,ας σκουζουν οι Ελ.Πε. που δηλώνουν μονίμως 9.000€ εισοδήματα.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43527
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 09 Φεβ 2024, 15:36

Μια ερώτηση έχω εγώ, πως καταλαβαίνετε αν ένας ΕΕ είναι μεροκαματιάρης ή μεγαλοπιασμένος που έχει τη γκρίνια για σπορ;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23540
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 09 Φεβ 2024, 15:51

Κανείς μεγαλοπιασμένος δε κάθετε 12-14 ωρες μέσα στο μαγαζί του.
Αυτοι που ψωλαρμενίζουν όλη μέρα είναι τα νοπανα της πομιδα που ζητάνε και 3χρονια αφορολόγητο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24634
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μόνο έτσι πατάσσεται η φοροδιαφυγή...με σιδηρά πυγμή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 15 Φεβ 2024, 09:16

Dwarven Blacksmith έγραψε:
09 Φεβ 2024, 15:36
Μια ερώτηση έχω εγώ, πως καταλαβαίνετε αν ένας ΕΕ είναι μεροκαματιάρης ή μεγαλοπιασμένος που έχει τη γκρίνια για σπορ;
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν επεκτείνεται και σε άλλα αδικήματα εκτός από τη φοροκλοπή, π.χ. σου κλέβουν το αυτοκίνητο το χρησιμοποιούν για ληστεία μετά φόνου και μετά το καίνε, αλλά επειδή είχαν κάτω από Χ € στην μπάντα τότε είναι απλά μεροκαματιάρηδες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών