Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 12:59

foscilis έγραψε:
22 Σεπ 2023, 12:39
Chilloutbuddy έγραψε:
22 Σεπ 2023, 10:44
foscilis έγραψε:
22 Σεπ 2023, 10:24
Στο μεταξύ μόλις συνειδητοποίησα ότι αυτή η μαμά που ψάχνεται να τη γαμήσω, η οποία δουλεύει κατάμαυρα κομμώτρια σε σπίτια βγάζοντας πάνω από 3.000 το μήνα (πρακτικά γύρω στα 2000 με βενζίνες και υλικά) και ταυτόχρονα είναι εικονικά μισθωτή σε μια κουμπάρα της στην οποία δίνει το μισθό μετρητά για να της καταθέτει τα καθαρά στην τράπεζα, πληρώνοντας τελικά από την τσέπη της η ίδια ΕΦΚΑ, ΦΜΥ και κρατήσεις, θα αναγκαστεί να κάνει αύξηση στον εαυτό της και άρα θα χάσει λεφτά. Εκτός αν απολυθεί οπότε πρέπει να πληρώσει αποζημίωση στον εαυτό της.
Γάμησέ την. Ο Θεός θα σου συγχωρήσει τα πάντα, εκτός απ'το να μη γαμήσεις κάποια που σου τρίβεται, είναι σαν να τον φτύνεις στη μούρη. Γιατί. Δεν κάνει.

Λέει τίποτα;
Ακολουθεί εκτενής ανάλυση μια και το έχω σκεφτεί αρκετά: αντικειμενικά είναι αρκετά καλή γιατί είναι εμφανίσιμη φθηνή λαϊκή γκόμενα, βέβαια ενώ μέχρι τα 38 ήταν ουσιαστικά ίδια με τα 30 ξαφνικά τα τελευταία 2 χρόνια έγινε απότομα σαν 50 αλλά και πάλι είναι ένα όμορφο 50, σε φωτογραφίες δηλαδή λες γουαου φοβερή γκόμενα.

Ωστόσο δεν υπάρχει καθόλου αυτή η χημεία που ενδεχομένως θα οδηγούσε σε κάτι από μεριάς μου, ή μάλλον πιο σωστό είναι να πούμε ότι υπάρχει αντιχημεία, κανονικά σκέφτεσαι μια γκόμενα στα 4 και γουστάρεις ε αυτήν όταν τη σκέφτομαι στα 4 ψιλοσιχαίνομαι. Και όλες οι μαλακίες που μου λέει με αηδιάζουν, συχνά ασκώ έντονη προσπάθεια να μη φαίνεται στη φάτσα μου όσο περιμένουμε μαζί τα παιδιά και ακούω τις μαλακίες αλλά περίπου 2 μέρες στις 3 με ξενερώνει τόσο πολύ αυτή η διαδικασία που πάω και περιμένω μόνος μου σε απόσταση ασφαλείας, κάνοντας ντου τελευταία στιγμή όταν βγαίνει η τάξη τους.

Το περιστατικό με έχει κάνει να συνειδητοποιήσω ότι έχω αρκετά υψηλά στάνταρ στις γυναίκες, τα οποία μάλιστα δεν έχουν να κάνουν μόνο με την εμφάνιση γιατί τουλάχιστον μία πρώην μου ήταν πολύ πιο άσχημη και φθηνή από αυτήν την τύπισσα κι όμως με κάποιον απροσδιόριστο τρόπο ήταν ανώτερη και ελκυστικότερη, πράγμα που δεν είναι ιδέα μου γιατί αυτή η πρώην ποτέ δεν είχε πρόβλημα στη συνέχεια να βρίσκει και να αλλάζει γκόμενους ενώ αυτή που λέω εγώ από 17 χρονών ως τώρα έχει τον ίδιο μαλάκα με φάτσα Murloc από το Warcraft III.
Ω, Θεοί!!!
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10532
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 22 Σεπ 2023, 13:43

Leporello έγραψε:
22 Σεπ 2023, 12:00
Νομίζω ότι αυτό το είπε ο Καζαντζάκης.
Δια στόματος Ζορμπά, ή θυμάμαι λάθος;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2023, 14:01

Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 07:07
hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 05:22
mao mao έγραψε:
22 Σεπ 2023, 00:00


Aπλά σε νορμάλ χώρες τα εισοδήματα των συνταξιούχων είναι αστεία σε σχέση με αυτά των ΕΕ.
Σε νορμάλ χώρες η μέση σύνταξη δεν είναι 30% μεγαλύτερη από τον κατώτατο μισθό, επίσης.
Γιατί η μέση με τον κατώτατο κι όχι η μέση με τον μέσο ή η κατώτατη με τον κατώτατο;

Επίσης, φαντάζομαι αναφέρεσαι αποκλειστικά σε συντάξεις γήρατος, για να λες για χιλιάρικο. Αν τις πιάσουμε όλες αλλάζει πολύ το πράγμα.
Γιατί με ρωτάς πράγματα για μια τελείως διάφανη πρόταση; Η μέση σύνταξη είναι η μέση σύνταξη. Τι γήρατος και όλες;

Και το άλλο σου ερώτημα δεν έχει νόημα. Συγκρίνω την μέση σύνταξη με τον κατώτατο μισθό ανάμεσα σε χώρες, δεν συγκρίνω διαφορετικά πράγματα μεταξύ χωρών. Αυτή η σύγκριση μέσης σύνταξης με κατώτατο μισθό δείχνει κάτι αυτονόητο: πόσο ξεφτίλα είναι ο μέσος συνταξιούχος να παίρνει περισσότερα από νέα άτομα που χρειάζονται περισσότερα χρήματα.

Αλλά αν θες σύγκριση με τον μέσο μισθό είναι ακόμη χειρότερα, γιατί σε νορμάλ χώρες αυτή η σύγκριση είναι συντριπτική για τους συνταξιούχους. Στην Ελλάδα η μέση σύνταξη είναι ελάχιστα κάτω από τον μέσο μισθό ενώ π.χ. στην Αγγλία η μέση σύνταξη είναι λιγότερο από 50% του μέσου μισθού.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 14:04

hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:01
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 07:07
hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 05:22


Σε νορμάλ χώρες η μέση σύνταξη δεν είναι 30% μεγαλύτερη από τον κατώτατο μισθό, επίσης.
Γιατί η μέση με τον κατώτατο κι όχι η μέση με τον μέσο ή η κατώτατη με τον κατώτατο;

Επίσης, φαντάζομαι αναφέρεσαι αποκλειστικά σε συντάξεις γήρατος, για να λες για χιλιάρικο. Αν τις πιάσουμε όλες αλλάζει πολύ το πράγμα.
Γιατί με ρωτάς πράγματα για μια τελείως διάφανη πρόταση; Η μέση σύνταξη είναι η μέση σύνταξη. Τι γήρατος και όλες;

Και το άλλο σου ερώτημα δεν έχει νόημα. Συγκρίνω την μέση σύνταξη με τον κατώτατο μισθό ανάμεσα σε χώρες, δεν συγκρίνω διαφορετικά πράγματα μεταξύ χωρών. Αυτή η σύγκριση μέσης σύνταξης με κατώτατο μισθό δείχνει κάτι αυτονόητο: πόσο ξεφτίλα είναι ο μέσος συνταξιούχος να παίρνει περισσότερα από νέα άτομα που χρειάζονται περισσότερα χρήματα.

Αλλά αν θες σύγκριση με τον μέσο μισθό είναι ακόμη χειρότερα, γιατί σε νορμάλ χώρες αυτή η σύγκριση είναι συντριπτική για τους συνταξιούχους. Στην Ελλάδα η μέση σύνταξη είναι ελάχιστα κάτω από τον μέσο μισθό ενώ π.χ. στην Αγγλία η μέση σύνταξη είναι λιγότερο από 50% του μέσου μισθού.
ΟΚ, λάθος μου. Σόρυ.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2023, 14:10

"Οκ, τώρα κατάλαβα" είναι η σωστή απάντηση, αλλά το δέχομαι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2023, 14:13

Chilloutbuddy έγραψε:
22 Σεπ 2023, 10:44
foscilis έγραψε:
22 Σεπ 2023, 10:24
Στο μεταξύ μόλις συνειδητοποίησα ότι αυτή η μαμά που ψάχνεται να τη γαμήσω, η οποία δουλεύει κατάμαυρα κομμώτρια σε σπίτια βγάζοντας πάνω από 3.000 το μήνα (πρακτικά γύρω στα 2000 με βενζίνες και υλικά) και ταυτόχρονα είναι εικονικά μισθωτή σε μια κουμπάρα της στην οποία δίνει το μισθό μετρητά για να της καταθέτει τα καθαρά στην τράπεζα, πληρώνοντας τελικά από την τσέπη της η ίδια ΕΦΚΑ, ΦΜΥ και κρατήσεις, θα αναγκαστεί να κάνει αύξηση στον εαυτό της και άρα θα χάσει λεφτά. Εκτός αν απολυθεί οπότε πρέπει να πληρώσει αποζημίωση στον εαυτό της.
Γάμησέ την. Ο Θεός θα σου συγχωρήσει τα πάντα, εκτός απ'το να μη γαμήσεις κάποια που σου τρίβεται, είναι σαν να τον φτύνεις στη μούρη. Γιατί. Δεν κάνει.

Λέει τίποτα;
Παντρεμένος με παιδιά είναι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 14:14

hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:10
"Οκ, τώρα κατάλαβα" είναι η σωστή απάντηση, αλλά το δέχομαι.
Θα ήταν ίσως, αν εννοούσα αυτό που λες. Αλλά φυσικά δεν είναι (και το ξέρεις ότι δεν είναι εξ ου και το χιούμορ).

Τέσπα, είπα σόρυ.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2023, 14:17

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
22 Σεπ 2023, 11:22
όχι
ο επαγγελματίας δε θα σου κόψει κάτι περισσότερο από το φπα
αν το φπα είναι 100 ευρώ σημαίνει ότι το συνολικό ποσό είναι 600 ευρώ. αν δηλαδή έχεις να διαλέξεις ανάμεσα στο να δηλώσεις έξοδα 600 ευρώ ή να πληρώσεις 500 και να μη δηλώσεις τίποτα, μάντεψε τι σε συμφέρει περισσότερο
Ναι, αλλά στην ουσία σού λέει ότι αν εκπίπτουν από τον φόρο σου το κράτος δεν κερδίζει τίποτα. Θα κερδίσει 100 ευρώ σε ΦΠΑ και θα χάσει 100 ευρώ από τον φόρο σου (ή παραπάνω, ανάλογα την κλίμακα).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2023, 14:19

Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:14
hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:10
"Οκ, τώρα κατάλαβα" είναι η σωστή απάντηση, αλλά το δέχομαι.
Θα ήταν ίσως, αν εννοούσα αυτό που λες. Αλλά φυσικά δεν είναι (και το ξέρεις ότι δεν είναι εξ ου και το χιούμορ).

Τέσπα, είπα σόρυ.
Είπα να μετατρέψω μια απορριπτική απάντηση σε χιουμοριστική. Βασικά δεν με νοιάζει καν να απαντήσεις, απλά να καταλάβεις τι έγραψες και γιατί ρώτησες κάτι ανούσιο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2023, 14:24

axilmar έγραψε:
22 Σεπ 2023, 11:46
hellegennes έγραψε:
21 Σεπ 2023, 14:16
axilmar έγραψε:
21 Σεπ 2023, 14:04
Νομιζα οτι μιλουσαμε για μεγαλες επιχειρησεις τυπου Apple.
Η Apple είναι τεράστια εταιρεία, έχει τζίρο διπλάσιο από το ΑΕΠ της Ελλάδας. Μην κολλάς σ' αυτήν, υπάρχουν μεγάλες επιχειρήσεις στην Ελλάδα. Οι 10 πρώτες σε τζίρο φτάνουν συνολικά τα 40+ δισεκατομμύρια.
Ποιες ειναι, για πες.

Για να βοηθησω:

https://www.capital.gr/forbes/greeklist100/2020

Για πες, ποιες απο αυτες κλεβουνε. Με στοιχεια ομως...
Βασικά όλες. Νομίζω πως είπα ήδη ότι έχουν δυσανάλογο κομμάτι του ΑΕΠ σε σχέση με το μερίδιο φόρων του προϋπολογισμού. Οι φόροι που πληρώνουν οι πολίτες και οι μικρότερες επιχειρήσεις είναι ποσοστιαία πολλαπλάσιοι. Αυτό γίνεται με διάφορους τρόπους. Μεταφορές κερδών σε άλλες εταιρείες είτε με άμεσο είτε με έμμεσο τρόπο, λογιστικές πουστιές για να παρουσιάζουν περισσότερα έξοδα, κ.α.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 14:26

hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:19
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:14
hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:10
"Οκ, τώρα κατάλαβα" είναι η σωστή απάντηση, αλλά το δέχομαι.
Θα ήταν ίσως, αν εννοούσα αυτό που λες. Αλλά φυσικά δεν είναι (και το ξέρεις ότι δεν είναι εξ ου και το χιούμορ).

Τέσπα, είπα σόρυ.
Είπα να μετατρέψω μια απορριπτική απάντηση σε χιουμοριστική. Βασικά δεν με νοιάζει καν να απαντήσεις, απλά να καταλάβεις τι έγραψες και γιατί ρώτησες κάτι ανούσιο.
Και σε νοιάζει και τρώγεσαι να απαντήσω. Αλλά ευχαριστώ, δεν θα πάρω. Βλέπεις, ούτε μια νύξη δεν κάνω για αυτά που έγραψες στην απάντηση, τίποτα. Έχω βάλει μυαλό πλέον (έστω και αργά). Το καταλαβαίνω από το ύφος της απάντησής σου αν πρέπει να συνεχίσω την κουβέντα ή όχι.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23976
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 22 Σεπ 2023, 14:34

μπήκα να διαβάσω λεπτομέρειες για την λαϊκιά γκόμενα που ορέγεται τον φισιλιμας και ανταυτου πάλι για φόρους και ΦΠΑ. :e040:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 14:39

Ερμής έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:34
μπήκα να διαβάσω λεπτομέρειες για την λαϊκιά γκόμενα που ορέγεται τον φισιλιμας και ανταυτου πάλι για φόρους και ΦΠΑ. :e040:
Το βράδυ στο Netflix αυτά.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Σεπ 2023, 14:45

Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:26
hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:19
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:14

Θα ήταν ίσως, αν εννοούσα αυτό που λες. Αλλά φυσικά δεν είναι (και το ξέρεις ότι δεν είναι εξ ου και το χιούμορ).

Τέσπα, είπα σόρυ.
Είπα να μετατρέψω μια απορριπτική απάντηση σε χιουμοριστική. Βασικά δεν με νοιάζει καν να απαντήσεις, απλά να καταλάβεις τι έγραψες και γιατί ρώτησες κάτι ανούσιο.
Και σε νοιάζει και τρώγεσαι να απαντήσω.
Όχι, ειλικρινά, στα παπάρια μου. Βασικά το αντίθετο, με ενοχλεί που απάντησες γιατί δείχνει ότι τζάμπα έγραψα την επεξήγηση για μια πρόταση που είναι τελείως διάφανη.

Το ύφος της απάντησής μου είναι μακράν καλύτερο από της ερώτησής σου. Αν νιώθεις ότι σε προσβάλλει κάτι (τα ερωτηματικά ήταν, δεν ξέρω), μάθε ότι είναι πολύ πιο προσβλητικό να ζητάς κάποιον να ξαναγράψει κάτι που είναι εκεί μπροστά σου, σαν να μην το έγραψε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Σεπ 2023, 14:49

hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:45
Isildur έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:26
hellegennes έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:19


Είπα να μετατρέψω μια απορριπτική απάντηση σε χιουμοριστική. Βασικά δεν με νοιάζει καν να απαντήσεις, απλά να καταλάβεις τι έγραψες και γιατί ρώτησες κάτι ανούσιο.
Και σε νοιάζει και τρώγεσαι να απαντήσω.
Όχι, ειλικρινά, στα παπάρια μου. Βασικά το αντίθετο, με ενοχλεί που απάντησες γιατί δείχνει ότι τζάμπα έγραψα την επεξήγηση για μια πρόταση που είναι τελείως διάφανη.

Το ύφος της απάντησής μου είναι μακράν καλύτερο από της ερώτησής σου. Αν νιώθεις ότι σε προσβάλλει κάτι (τα ερωτηματικά ήταν, δεν ξέρω), μάθε ότι είναι πολύ πιο προσβλητικό να ζητάς κάποιον να ξαναγράψει κάτι που είναι εκεί μπροστά σου, σαν να μην το έγραψε.
Isildur @ Πώς θέλουμε να φορολογήσουμε τον ελεύθερο επαγγελματία

Ισχύει το ίδιο ακριβώς. Μέχρι τελείας.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών