Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21053
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 18 Ιούλ 2020, 21:18

Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:17
Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:12
Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:07
Και έτσι ναναι έκανες και σου την διαπίστωση πως οχι μόνο υψηλή ποιότητα υπηρεσιών τουρισμού αλλά καθόλου παραθέριση μπορεί να κάνει ο λαός. Συμφωνείς δηλαδή στην δίκη μας διαπίστωση απλά θες να μην αλλάξει η κατάσταση να μένει ο λαός σε αυτήν.
Εγώ διαπιστώνω ότι οι Έλληνες ξενοδόχοι παρέχουν πολύ καλές υπηρεσίες για όλα τα βαλάντια και ότι αυτά που λένε οι Έλληνες κουκουέδες τα ακούνε στη Ρωσία τα παππούδια που έζησαν τα κακά και τα καλά του κομμουνισμού και γελάνε. Πιο εκτός πραγματικότητας από τα ελ-κουμμουνια δεν βρίσκεις εύκολα.
2 ερωτήσεις

Είναι γεμάτα τα καταλύματα;
Μπορεί ο λαός να κάνει διακοπές;
Ναι μπορεί. Δεν υπάρχει Έλληνας που να μην κάνει τουλάχιστον 15 ημέρες διακοπές. Μιλάμε για Έλληνες, όχι για λαθρομετανάστες. Αυτοί κάνουν διακοπές όλο το χρόνο...

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 18 Ιούλ 2020, 21:26

Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:17
Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:12
Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:07
Και έτσι ναναι έκανες και σου την διαπίστωση πως οχι μόνο υψηλή ποιότητα υπηρεσιών τουρισμού αλλά καθόλου παραθέριση μπορεί να κάνει ο λαός. Συμφωνείς δηλαδή στην δίκη μας διαπίστωση απλά θες να μην αλλάξει η κατάσταση να μένει ο λαός σε αυτήν.
Εγώ διαπιστώνω ότι οι Έλληνες ξενοδόχοι παρέχουν πολύ καλές υπηρεσίες για όλα τα βαλάντια και ότι αυτά που λένε οι Έλληνες κουκουέδες τα ακούνε στη Ρωσία τα παππούδια που έζησαν τα κακά και τα καλά του κομμουνισμού και γελάνε. Πιο εκτός πραγματικότητας από τα ελ-κουμμουνια δεν βρίσκεις εύκολα.
2 ερωτήσεις

Είναι γεμάτα τα καταλύματα;
Μπορεί ο λαός να κάνει διακοπές;
Όταν πάρεις το τραίνο να ταξιδέψεις 1000 χιλιόμετρα για να περιμένεις μερικές ώρες στην ουρά για να πάρεις μανταρίνια έλα και κάνε ερωτήσεις για το που θα κάνει τις διακοπάρες του ο Έλληνας σε καιρό καπιταλισμού.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιούλ 2020, 21:34

Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:26
Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:17
Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:12


Εγώ διαπιστώνω ότι οι Έλληνες ξενοδόχοι παρέχουν πολύ καλές υπηρεσίες για όλα τα βαλάντια και ότι αυτά που λένε οι Έλληνες κουκουέδες τα ακούνε στη Ρωσία τα παππούδια που έζησαν τα κακά και τα καλά του κομμουνισμού και γελάνε. Πιο εκτός πραγματικότητας από τα ελ-κουμμουνια δεν βρίσκεις εύκολα.
2 ερωτήσεις

Είναι γεμάτα τα καταλύματα;
Μπορεί ο λαός να κάνει διακοπές;
Όταν πάρεις το τραίνο να ταξιδέψεις 1000 χιλιόμετρα για να περιμένεις μερικές ώρες στην ουρά για να πάρεις μανταρίνια έλα και κάνε ερωτήσεις για το που θα κάνει τις διακοπάρες του ο Έλληνας σε καιρό καπιταλισμού.
Δυσκολεύεσαι να απαντήσεις;

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 18 Ιούλ 2020, 21:35

Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:34
Δυσκολεύεσαι να απαντήσεις;
Σου απάντησα μια χαρά. Παριστάνεις ή όντως δεν αντιλαμβάνεσαι την απάντηση;

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιούλ 2020, 21:39

Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:35
Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:34
Δυσκολεύεσαι να απαντήσεις;
Σου απάντησα μια χαρά. Παριστάνεις ή όντως δεν αντιλαμβάνεσαι την απάντηση;
Δε θες να απαντήσεις γιατί σε φέρνουν σε αμηχανία (δίκη μου εκτίμηση) και θέτεις κάποιες προϋποθέσεις (αυτό είναι πρόδηλο) όποτε το λήγουμε εδώ, όμορφα και ωραία.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 18 Ιούλ 2020, 21:43

Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:39
Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:35
Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:34
Δυσκολεύεσαι να απαντήσεις;
Σου απάντησα μια χαρά. Παριστάνεις ή όντως δεν αντιλαμβάνεσαι την απάντηση;
Δε θες να απαντήσεις γιατί σε φέρνουν σε αμηχανία (δίκη μου εκτίμηση) και θέτεις κάποιες προϋποθέσεις (αυτό είναι πρόδηλο) όποτε το λήγουμε εδώ, όμορφα και ωραία.
Οχι. Δε το λήγουμε.
Ο μέσος Έλληνας σήμερα απολαμβάνει μακράν καλύτερες διακοπές όχι μόνο απ,ό τον μέσο σοβιετικό, αλλά από το προνομιούχο μέλος του κόμματος που ζούσε εις βάρος των υπολοίπων στην ΕΣΣΔ.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιούλ 2020, 22:58

Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:43
Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:39
Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:35

Σου απάντησα μια χαρά. Παριστάνεις ή όντως δεν αντιλαμβάνεσαι την απάντηση;
Δε θες να απαντήσεις γιατί σε φέρνουν σε αμηχανία (δίκη μου εκτίμηση) και θέτεις κάποιες προϋποθέσεις (αυτό είναι πρόδηλο) όποτε το λήγουμε εδώ, όμορφα και ωραία.
Οχι. Δε το λήγουμε.
Ο μέσος Έλληνας σήμερα απολαμβάνει μακράν καλύτερες διακοπές όχι μόνο απ,ό τον μέσο σοβιετικό, αλλά από το προνομιούχο μέλος του κόμματος που ζούσε εις βάρος των υπολοίπων στην ΕΣΣΔ.
Πήγαινε πέστο στη μάνα το υ κοριτσιού που λιποθύμησε στη Ρόδο. Το δικαίωμα στις διακοπές ήταν διασφαλισμένο για τους Σοβιετικούς πολίτες, όλον τον χρόνο. Αντίθετο στον καπιταλισμό του 2020 έχουμε αδειανά καταλύματα και τον λαό να μη μπορεί να τα απολαύσει. Πολλοί Έλληνες δεν ξέρουν αν θα έχουν θέρμανση τον χειμώνα, λέτε να κάνουν διακοπαρες; Γιαυτο μαζέψτε λίγο τη γλώσσα σας.

Γιάννης

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 19 Ιούλ 2020, 00:05

Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 20:24
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 18:22
Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:46


Μπα. Οι δικομανείς του διαδικτύου έτσι και εμφανιστούν live τους παίρνει ο αέρας με το φύσημα. True story.
Σίγουρα. Για να το λες εσύ, οπωσδήποτε.
Μπα. Το λένε όλοι. Δες και τη μούρη σου.
Τι θα κάνεις;

Γιάννης

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 19 Ιούλ 2020, 00:16

Juno έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:04
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 16:57
Aλλωστε δεν μας καίει ιδιαίτερα από οικονομικής πλευράς, είναι άλλες οι πηγές βασικού εισοδήματος, τα έσοδα από AirBnB είναι απλά ένα επιπλέον χαρτζιλίκι.

Συγκλίνουμε μάλλον στο ότι το συγκεκριμένο το θέλουμε για μας. Από του χρόνου βλέπουμε, ανάλογα με τι άλλα ακίνητα θα έχουμε προσθέσει στη συλλογή μέχρι τότε.
Είπε αυτός που έμενε σε εργατική πολυκατοικία στο UK. Αλλα εδώ ό,τι δηλώσεις, είσαι. Ζήλεψες τον μπλάκι;
Εργατική πολυκατοικία. Ναι, θα'θελες. :c020:
Juno έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:04
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 16:57
Σε κάθε περίπτωση, δεν πρόκειται να σου δώσουμε λογαριασμό ποιος μπαίνει μέσα στο στο σπίτι μας.
Μα δεν σε ρώτησα ποιος μπαίνει στο σπίτι σου. Τελικά υπάρχει θέμα κατανόησης απλού κειμένου, ίσως γιαυτό ξεσπάς και βρίζεις.
Το πρόβλημα κατανόησης το έχεις εσύ. Δεν είπα πουθενά ότι "ρώτησες" . Απλά είναι προφανές ότι θα ήθελες να αποφασίζεις εσύ ποιον θα βάζω στο σπίτι ΜΟΥ και τι θα επιτρέπεται να κάνει.
Juno έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:04
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:01
Ο Εμπεδοκλής μας έχει φλομώσει στη μούφα, πίσω από το πληκτρολόγιο του γαμάει και δέρνει σαν τον Τσακ Νόρρις. Καθόλου δεν εκπλήσσει, γιατί φαίνεται να έχει IQ εφάμιλλο με το δικό σου.
Θες να ακούσεις για μούφα;
Ξέρω κάποιον που έμενε σε εργατική πολυκατοικία κσι τώρα κάνει τον μεγαλομέτοχο real estate. Αυτό είναι μούφα.
Εντάξει τζουνάκι. Ό,τι πεις εσύ. :e045:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21053
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 19 Ιούλ 2020, 00:19

Γιάννης έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 00:05
Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 20:24
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 18:22


Σίγουρα. Για να το λες εσύ, οπωσδήποτε.
Μπα. Το λένε όλοι. Δες και τη μούρη σου.
Τι θα κάνεις;
Θα σε αγνοήσω. Είσαι αδιαφορος. Κοπρόσκυλο που δεν δαγκώνει...

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 19 Ιούλ 2020, 10:50

Γιάννης έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 00:16
Juno έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:04
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 16:57
Aλλωστε δεν μας καίει ιδιαίτερα από οικονομικής πλευράς, είναι άλλες οι πηγές βασικού εισοδήματος, τα έσοδα από AirBnB είναι απλά ένα επιπλέον χαρτζιλίκι.

Συγκλίνουμε μάλλον στο ότι το συγκεκριμένο το θέλουμε για μας. Από του χρόνου βλέπουμε, ανάλογα με τι άλλα ακίνητα θα έχουμε προσθέσει στη συλλογή μέχρι τότε.
Είπε αυτός που έμενε σε εργατική πολυκατοικία στο UK. Αλλα εδώ ό,τι δηλώσεις, είσαι. Ζήλεψες τον μπλάκι;
Εργατική πολυκατοικία. Ναι, θα'θελες. :c020:
Εσύ το είπες. Αν είναι και αυτό ψέμα, γράψε λάθος.


Γιάννης έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 00:16
Juno έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:04
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 16:57
Σε κάθε περίπτωση, δεν πρόκειται να σου δώσουμε λογαριασμό ποιος μπαίνει μέσα στο στο σπίτι μας.
Μα δεν σε ρώτησα ποιος μπαίνει στο σπίτι σου. Τελικά υπάρχει θέμα κατανόησης απλού κειμένου, ίσως γιαυτό ξεσπάς και βρίζεις.
Το πρόβλημα κατανόησης το έχεις εσύ. Δεν είπα πουθενά ότι "ρώτησες" . Απλά είναι προφανές ότι θα ήθελες να αποφασίζεις εσύ ποιον θα βάζω στο σπίτι ΜΟΥ και τι θα επιτρέπεται να κάνει.
Είδες που έχεις θέμα με την κατανόηση κειμένου;
Ποσώς με ενδιαφέρει ποιον θα βάλεις σπίτι σου από τη στιγμή που είναι μακριά από το δικό μου.
Απλώς με έχεις στοχοποιήσει από το παλιό phorum επειδή διαφωνήσαμε για τον νόμο περί μεταμοσχεύσεων. Και σαν Άγιος και σαν Εσκατόγετος και σαν Γιάννης, μου έχεις κάνει αναίτιες προσωπικές επιθέσεις. Όταν διαφωνείς με τον συνομιλητή σου, δεν του αποδίδεις προσβλητικούς χαρακτηρισμούς εκτός αν επιτίθεσαι στον ίδιο και όχι σε αυτά που λέει.

Το προφανές λοιπόν είναι πως όποιος γείτονας κάνει το διαμέρισμά του airbnb, την έχει άσχημα μια που είμαστε όλοι ενωμένοι σε αυτό. Θα του αλλάξουμε τα φώτα εξαντλώντας το γραμμα του νόμου και όχι μαφιόζικα, αυτοπροσώπως, όπως προτιμάς εσύ.

Και δεν έχει σημασία αν είστε πολλοί ή πάρα πολλοί.
Ούτε έχει σημασία τι λες εσύ ή τι λέω εγώ. Άσε τις προσωπικές απόψεις και δες τι περιορισμούς βάζουν στα airbnb μία-μία όλες οι χώρες και τι δικαστήρια (λίγα αλλά είναι η αρχή) έχουν γίνει εδώ μέχρι στιγμής και ποιος κέρδισε.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Γιάννης

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 19 Ιούλ 2020, 11:08

Juno έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 10:50
Ποσώς με ενδιαφέρει ποιον θα βάλεις σπίτι σου από τη στιγμή που είναι μακριά από το δικό μου.
Στο δικό μου σπίτι θα μπαίνει οποίος θέλω εγώ, όποτε θέλω εγώ. Είτε είναι μακριά από το δικό σου, είτε κοντά, είτε ακριβώς δίπλα. Deal with it.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21053
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 19 Ιούλ 2020, 11:10

Γιάννης έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 11:08
Juno έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 10:50
Ποσώς με ενδιαφέρει ποιον θα βάλεις σπίτι σου από τη στιγμή που είναι μακριά από το δικό μου.
Στο δικό μου σπίτι θα μπαίνει οποίος θέλω εγώ, όποτε θέλω εγώ. Είτε είναι μακριά από το δικό σου, είτε κοντά, είτε ακριβώς δίπλα. Deal with it.
:smt018
Βασικά, όχι. Το λέει και ο νόμος. Για παράδειγμα, δεν μπορείς να βαλεις 30 Πακιστανούς σε ένα διαμέρισμα. Με μια απλή καταγγελία θα σε μαζέψει μαζί τους και μετά στο κρατητήριο ό,τι προκύψει.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 19 Ιούλ 2020, 11:14

Γιάννης έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 11:08
Juno έγραψε:
19 Ιούλ 2020, 10:50
Ποσώς με ενδιαφέρει ποιον θα βάλεις σπίτι σου από τη στιγμή που είναι μακριά από το δικό μου.
Στο δικό μου σπίτι θα μπαίνει οποίος θέλω εγώ, όποτε θέλω εγώ. Είτε είναι μακριά από το δικό σου, είτε κοντά, είτε ακριβώς δίπλα. Deal with it.
:zz:
Ναι, απλώς θέλεις να έχεις την τελευταία κουβέντα, δήθεν επίθεση κυρίαρχου αρσενικού και έτσι.Αυτό δείχνει καταπίεση και απωθημένα.
Από τη στιγμή που δεν είναι δίπλα στο σπίτι μου δεν έχει νόημα να το συζητάμε.
Και αν ήταν δίπλα μου θα το συζητούσες εκτός phorum με όλη τη γειτονιά οπότε πάλι δεν θα είχε νοημα να τα λέμε εδώ.
Συνεχίζεις μόνος σου.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 19 Ιούλ 2020, 11:31

Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 22:58
Πήγαινε πέστο στη μάνα το υ κοριτσιού που λιποθύμησε στη Ρόδο. Το δικαίωμα στις διακοπές ήταν διασφαλισμένο για τους Σοβιετικούς πολίτες, όλον τον χρόνο. Αντίθετο στον καπιταλισμό του 2020 έχουμε αδειανά καταλύματα και τον λαό να μη μπορεί να τα απολαύσει. Πολλοί Έλληνες δεν ξέρουν αν θα έχουν θέρμανση τον χειμώνα, λέτε να κάνουν διακοπαρες; Γιαυτο μαζέψτε λίγο τη γλώσσα σας.
Δεν ξέρω τι λες για το κορίτσι στη Ρόδο.
Θες στα σοβαρά να μου πεις ότι σε περίοδο πανδημίας το σοβιετικό κράτος θα συζητούσε για διακοπές; Μιλάς σοβαρά τώρα;
Τα καταλύματα (που ανήκουν σε ιδιώτες) είναι άδεια γιατί δεν υπάρχει ζήτηση λόγω πανδημίας όχι λόγω χρημάτων.
Το δικαίωμα στις διακοπές είναι διασφαλισμένο για όλο τον πλανήτη. Ο Έλληνας έχει και τη άδεια και τα λεφτά να πάει διακοπές σε οποιαδήποτε κομμουνιστική χώρα και να πηδήξει εξαθλιωμένες συντρόφισσες που πουλάνε το κορμί τους για ένα πακέτο τσιγάρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών