Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21185
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 18 Ιούλ 2020, 17:10

Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:01
Juno έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 11:10
Για να δω, θα τολμήσει ο Γιάννης να απαντήσει και στον Εμπεδοκλή ή τελικά οτιδήποτε ποστάρεται δημοσίως δεν κρίνεται και δημοσίως, άρα γίνονται εξαιρέσεις και δεν αφήνει ασχολίαστα όσα γράφω εγώ αλλά αφήνει ασχολίαστα αυτά που γράφουν οι άλλοι;
Ο Εμπεδοκλής μας έχει φλομώσει στη μούφα, πίσω από το πληκτρολόγιο του γαμάει και δέρνει σαν τον Τσακ Νόρρις. Καθόλου δεν εκπλήσσει, γιατί φαίνεται να έχει IQ εφάμιλλο με το δικό σου.

Τι άλλο θέλεις να σχολιάσω;
Εντάξει. Ό,τι πεις. Τίποτε δεν έγινε. Είναι όλα ψέματα. Άλλωστε δεν Με ενδιαφέρει να πείσω κάποιους αγνώστους. Έπεισα τη γειτονιά μου και μου αρκεί. Με βολεύει σαν επιχείρημα έτσι και βρεθεί κανένας δικομανής του διαδικτύου...
:giggle:

Γιάννης

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 18 Ιούλ 2020, 17:30

Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:10
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:01
Juno έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 11:10
Για να δω, θα τολμήσει ο Γιάννης να απαντήσει και στον Εμπεδοκλή ή τελικά οτιδήποτε ποστάρεται δημοσίως δεν κρίνεται και δημοσίως, άρα γίνονται εξαιρέσεις και δεν αφήνει ασχολίαστα όσα γράφω εγώ αλλά αφήνει ασχολίαστα αυτά που γράφουν οι άλλοι;
Ο Εμπεδοκλής μας έχει φλομώσει στη μούφα, πίσω από το πληκτρολόγιο του γαμάει και δέρνει σαν τον Τσακ Νόρρις. Καθόλου δεν εκπλήσσει, γιατί φαίνεται να έχει IQ εφάμιλλο με το δικό σου.

Τι άλλο θέλεις να σχολιάσω;
Εντάξει. Ό,τι πεις. Τίποτε δεν έγινε. Είναι όλα ψέματα. Άλλωστε δεν Με ενδιαφέρει να πείσω κάποιους αγνώστους. Έπεισα τη γειτονιά μου και μου αρκεί. Με βολεύει σαν επιχείρημα έτσι και βρεθεί κανένας δικομανής του διαδικτύου...
:giggle:
Θα τον δείρεις και αυτόν, ε;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21185
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 18 Ιούλ 2020, 17:46

Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:30
Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:10
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:01


Ο Εμπεδοκλής μας έχει φλομώσει στη μούφα, πίσω από το πληκτρολόγιο του γαμάει και δέρνει σαν τον Τσακ Νόρρις. Καθόλου δεν εκπλήσσει, γιατί φαίνεται να έχει IQ εφάμιλλο με το δικό σου.

Τι άλλο θέλεις να σχολιάσω;
Εντάξει. Ό,τι πεις. Τίποτε δεν έγινε. Είναι όλα ψέματα. Άλλωστε δεν Με ενδιαφέρει να πείσω κάποιους αγνώστους. Έπεισα τη γειτονιά μου και μου αρκεί. Με βολεύει σαν επιχείρημα έτσι και βρεθεί κανένας δικομανής του διαδικτύου...
:giggle:
Θα τον δείρεις και αυτόν, ε;
Μπα. Οι δικομανείς του διαδικτύου έτσι και εμφανιστούν live τους παίρνει ο αέρας με το φύσημα. True story.

Γιάννης

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 18 Ιούλ 2020, 18:22

Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:46
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:30
Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:10

Εντάξει. Ό,τι πεις. Τίποτε δεν έγινε. Είναι όλα ψέματα. Άλλωστε δεν Με ενδιαφέρει να πείσω κάποιους αγνώστους. Έπεισα τη γειτονιά μου και μου αρκεί. Με βολεύει σαν επιχείρημα έτσι και βρεθεί κανένας δικομανής του διαδικτύου...
:giggle:
Θα τον δείρεις και αυτόν, ε;
Μπα. Οι δικομανείς του διαδικτύου έτσι και εμφανιστούν live τους παίρνει ο αέρας με το φύσημα. True story.
Σίγουρα. Για να το λες εσύ, οπωσδήποτε.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21185
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 18 Ιούλ 2020, 20:24

Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 18:22
Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:46
Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:30


Θα τον δείρεις και αυτόν, ε;
Μπα. Οι δικομανείς του διαδικτύου έτσι και εμφανιστούν live τους παίρνει ο αέρας με το φύσημα. True story.
Σίγουρα. Για να το λες εσύ, οπωσδήποτε.
Μπα. Το λένε όλοι. Δες και τη μούρη σου.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 18 Ιούλ 2020, 20:47

νύχτα έγραψε:
26 Απρ 2020, 22:40
γελάω με τον τίτλο "Έλληνας Ξενοδόχος"
Δε νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί σε αυτό το πχόρουμ που αντέχουν οικονομικά να λάβουν τις υπηρεσίες που μπορούν να παρέχουν οι Έλληνες Ξενοδόχοι. Τουλάχιστον αν αρχίσουμε να μιλάμε στα σοβαρά.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιούλ 2020, 20:50

Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 20:47
νύχτα έγραψε:
26 Απρ 2020, 22:40
γελάω με τον τίτλο "Έλληνας Ξενοδόχος"
Δε νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί σε αυτό το πχόρουμ που αντέχουν οικονομικά να λάβουν τις υπηρεσίες που μπορούν να παρέχουν οι Έλληνες Ξενοδόχοι. Τουλάχιστον αν αρχίσουμε να μιλάμε στα σοβαρά.
Ακριβώς γιαυτο: Επίταξη των μεγάλων ξενοδοχειακών μονάδων,για να κάνει ο λαός τα μπάνια του

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 18 Ιούλ 2020, 20:54

Μιλάς σε άνθρωπο που έχει ντάτσα, σοβιετικό διαμέρισμα χτισμένο από τον παππού και μαστορεύει το niva του στους -30.
Ας μη καταντήσουμε κομουνιστές.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιούλ 2020, 20:59

Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 20:54
Μιλάς σε άνθρωπο που έχει ντάτσα, σοβιετικό διαμέρισμα χτισμένο από τον παππού και μαστορεύει το niva του στους -30.
Ας μη καταντήσουμε κομουνιστές.
Δηλαδή εσυ είσαι από αυτούς που μπορείς να ¨δεχτεις¨ τις υψηλές υπηρεσίες τουρισμού;

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 18 Ιούλ 2020, 21:01

Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 20:59
Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 20:54
Μιλάς σε άνθρωπο που έχει ντάτσα, σοβιετικό διαμέρισμα χτισμένο από τον παππού και μαστορεύει το niva του στους -30.
Ας μη καταντήσουμε κομουνιστές.
Δηλαδή εσυ είσαι από αυτούς που μπορείς να ¨δεχτεις¨ τις υψηλές υπηρεσίες τουρισμού;
Οχι. Αλλά μπορώ να προσφέρω και να πάρω φράγκα από ντόπιους και κυρίως ξένους τουρίστες.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17168
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 18 Ιούλ 2020, 21:04

Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 16:57
Aλλωστε δεν μας καίει ιδιαίτερα από οικονομικής πλευράς, είναι άλλες οι πηγές βασικού εισοδήματος, τα έσοδα από AirBnB είναι απλά ένα επιπλέον χαρτζιλίκι.

Συγκλίνουμε μάλλον στο ότι το συγκεκριμένο το θέλουμε για μας. Από του χρόνου βλέπουμε, ανάλογα με τι άλλα ακίνητα θα έχουμε προσθέσει στη συλλογή μέχρι τότε.
Είπε αυτός που έμενε σε εργατική πολυκατοικία στο UK. Αλλα εδώ ό,τι δηλώσεις, είσαι. Ζήλεψες τον μπλάκι;


Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 16:57
Σε κάθε περίπτωση, δεν πρόκειται να σου δώσουμε λογαριασμό ποιος μπαίνει μέσα στο στο σπίτι μας.
Μα δεν σε ρώτησα ποιος μπαίνει στο σπίτι σου. Τελικά υπάρχει θέμα κατανόησης απλού κειμένου, ίσως γιαυτό ξεσπάς και βρίζεις.


Γιάννης έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 17:01
Ο Εμπεδοκλής μας έχει φλομώσει στη μούφα, πίσω από το πληκτρολόγιο του γαμάει και δέρνει σαν τον Τσακ Νόρρις. Καθόλου δεν εκπλήσσει, γιατί φαίνεται να έχει IQ εφάμιλλο με το δικό σου.
Θες να ακούσεις για μούφα;
Ξέρω κάποιον που έμενε σε εργατική πολυκατοικία κσι τώρα κάνει τον μεγαλομέτοχο real estate. Αυτό είναι μούφα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιούλ 2020, 21:07

Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:01
Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 20:59
Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 20:54


Μιλάς σε άνθρωπο που έχει ντάτσα, σοβιετικό διαμέρισμα χτισμένο από τον παππού και μαστορεύει το niva του στους -30.
Ας μη καταντήσουμε κομουνιστές.
Δηλαδή εσυ είσαι από αυτούς που μπορείς να ¨δεχτεις¨ τις υψηλές υπηρεσίες τουρισμού;
Οχι. Αλλά μπορώ να προσφέρω και να πάρω φράγκα από ντόπιους και κυρίως ξένους τουρίστες.
Και έτσι ναναι έκανες και σου την διαπίστωση πως οχι μόνο υψηλή ποιότητα υπηρεσιών τουρισμού αλλά καθόλου παραθέριση μπορεί να κάνει ο λαός. Συμφωνείς δηλαδή στην δίκη μας διαπίστωση απλά θες να μην αλλάξει η κατάσταση να μένει ο λαός σε αυτήν.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 18 Ιούλ 2020, 21:12

Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:07
Και έτσι ναναι έκανες και σου την διαπίστωση πως οχι μόνο υψηλή ποιότητα υπηρεσιών τουρισμού αλλά καθόλου παραθέριση μπορεί να κάνει ο λαός. Συμφωνείς δηλαδή στην δίκη μας διαπίστωση απλά θες να μην αλλάξει η κατάσταση να μένει ο λαός σε αυτήν.
Εγώ διαπιστώνω ότι οι Έλληνες ξενοδόχοι παρέχουν πολύ καλές υπηρεσίες για όλα τα βαλάντια και ότι αυτά που λένε οι Έλληνες κουκουέδες τα ακούνε στη Ρωσία τα παππούδια που έζησαν τα κακά και τα καλά του κομμουνισμού και γελάνε. Πιο εκτός πραγματικότητας από τα ελ-κουμμουνια δεν βρίσκεις εύκολα.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιούλ 2020, 21:17

Belisarius έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:12
Fluffy έγραψε:
18 Ιούλ 2020, 21:07
Και έτσι ναναι έκανες και σου την διαπίστωση πως οχι μόνο υψηλή ποιότητα υπηρεσιών τουρισμού αλλά καθόλου παραθέριση μπορεί να κάνει ο λαός. Συμφωνείς δηλαδή στην δίκη μας διαπίστωση απλά θες να μην αλλάξει η κατάσταση να μένει ο λαός σε αυτήν.
Εγώ διαπιστώνω ότι οι Έλληνες ξενοδόχοι παρέχουν πολύ καλές υπηρεσίες για όλα τα βαλάντια και ότι αυτά που λένε οι Έλληνες κουκουέδες τα ακούνε στη Ρωσία τα παππούδια που έζησαν τα κακά και τα καλά του κομμουνισμού και γελάνε. Πιο εκτός πραγματικότητας από τα ελ-κουμμουνια δεν βρίσκεις εύκολα.
2 ερωτήσεις

Είναι γεμάτα τα καταλύματα;
Μπορεί ο λαός να κάνει διακοπές;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21185
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ενδοαστικοί ανταγωνισμοί - τρώνε τα μουστάκια τους στον τουρισμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 18 Ιούλ 2020, 21:17

Το αφεντικό του φλαφυ έχει ξενοδοχείο και ο φλαφυ θέλει να κερδίσει από τους λαθρομετανάστες.

Όσο για τις υπηρεσίες των αγνώστων εθνικότητας ξενοδόχων, σιγά ρε μαλάκες τις υπηρεσίες. Σιγά την υπηρεσία να σου αλλάξει τα σκεπάσματα και να σου καθαρίσει την τουαλέτα ή να σου φέρει ένα ποτό στο δωμάτιο.
Γράφετε για τις υπηρεσίες των ξενοδοχείων λες και είναι κάτι τρομερό που θέλει τεράστια πείρα και τεχνογνωσία. Ο τουρίστας πάει κάπου όχι για το ξενοδοχείο αλλά για την περιοχή...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών