Τράπεζες

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Απρ 2020, 22:40

Είναι ιδέα μου ή όσο πάει οι τράπεζες μας αντιμετωπίζουν όλο και περισσότερο ως υπαλλήλους και λιγότερο ως πελάτες;
Αν το δημόσιο είχε τέτοια αντιμετώπιση προς τους φιλελέ πώς θα νιώθανε αυτοί;


Ήρεμα ρωτάω.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Ηράκλειτος
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:35
Τοποθεσία: Kavala City

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ηράκλειτος » 28 Απρ 2020, 22:49

Δηλαδή;
God.exe is missing. Universe will restart.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24947
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 28 Απρ 2020, 22:51

Τί; μοιραζουν μισθο;


Ήρεμα ρωτάω.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Απρ 2020, 22:54

Ηράκλειτος έγραψε:
28 Απρ 2020, 22:49
Δηλαδή;
Δηλαδή ανακοινώνουν διαφορετικούς τρόπους δράσης από την μία μέρα στην άλλη, σου λένε τι καινούργιο πρέπει να μάθεις κι αν δεν ψήνεσαι σε κοιτάνε με μισό μάτι. Κι όσο περνά ο καιρός με τόσο μεγαλύτερη συχνότητα σου ανακοινώνουν πώς θα πράξεις από εδώ και μπρος, χωρίς να έχεις επιλογή να τους αποφύγεις.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 28 Απρ 2020, 22:57

Σε οποιον δεν αρεσουν οι τραπεζες να ξερει οτι εχει το δικαιωμα να μην συναλλασεται μαζιτους
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7317
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 28 Απρ 2020, 23:00

Βλήμα έγραψε:
28 Απρ 2020, 22:54
Ηράκλειτος έγραψε:
28 Απρ 2020, 22:49
Δηλαδή;
Δηλαδή ανακοινώνουν διαφορετικούς τρόπους δράσης από την μία μέρα στην άλλη, σου λένε τι καινούργιο πρέπει να μάθεις κι αν δεν ψήνεσαι σε κοιτάνε με μισό μάτι. Κι όσο περνά ο καιρός με τόσο μεγαλύτερη συχνότητα σου ανακοινώνουν πώς θα πράξεις από εδώ και μπρος, χωρίς να έχεις επιλογή να τους αποφύγεις.
τις 5 τελευταίες φορές που πήγες στην τράπεζα, τι ακριβώς ήθελες να κάνεις;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Απρ 2020, 23:05

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
28 Απρ 2020, 22:57
Σε οποιον δεν αρεσουν οι τραπεζες να ξερει οτι εχει το δικαιωμα να μην συναλλασεται μαζιτους
Αυτό θα ήταν το σωστό. Αλλά δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Τελευταία φορά που πήγα στην εφορία με στείλανε να τους πληρώσω από την τράπεζα να πληρώσω και 3 ευρώ μίζα στον ιδιώτη που την έχει για να τους δώσω τα ωραία μου χρήματα.
Λοιπόν, εγώ είμαι μαζί σου. Να σταματήσουν να μας σπάνε τον πούτσο από παντού, να γίνουν οι υπηρεσίες των τραπεζών πραγματικά προαιρετικές κι ας έχουν όσο τουπέ θέλουν κι ας χρεώνουν τις υπηρεσίες τους μια περιουσία. Αλλά να έχω κι εγώ τις εναλλακτικές μου, όπως υπήρχαν και τόσο καιρό. Ο Κούλης τις έχει κάνει το μακρύ χέρι του κράτους. Νισάφι.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Απρ 2020, 23:47

Δεν υπάρχει κανείς να μου πει ότι αν δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα των τραπεζών είμαι πανίβλακας, να του πω να τις βάλει στον κώλο του να γίνει τζέρτζελο;
Όσο πάει και το πχόρουμ με απογοητεύει περισσότερο.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24351
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Απρ 2020, 23:50

κοίτα κι εμένα μου την έσπασε το καινούριο interface του Alpha Web Banking.

Ιδιαίτερα μου τη σπάει που κρύβει τους κωδικούς πληρωμής. για συναλλαγές με κωδικό πληρωμής που πραγματοποίησες. Δεν ξέρω αν τους έχει κάπου, αλλά στο παλιό φαινόντουσαν στο pdf με την απόδειξη της συναλλαγής που μπορούσες να κατεβάσεις ακόμα και 4 χρόνια μετά.

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 28 Απρ 2020, 23:52

Βλήμα έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:47
Δεν υπάρχει κανείς να μου πει ότι αν δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα των τραπεζών είμαι πανίβλακας, να του πω να τις βάλει στον κώλο του να γίνει τζέρτζελο;
Όσο πάει και το πχόρουμ με απογοητεύει περισσότερο.
:p2: οι τραπεζες ειναι το βασικο μεσο χρηματοδοτησης του ιδιωτικου τομεα.εκει μπορει να παει καποιος που εχει μια καλη ιδεα και αν τους πεισει να του δωσουν λεφτα για να τα επενδυσει οπως και στο χρηματιστηριο κανουν οι εταιρειες επενδυοντας τα λεφτα οσων αγορασαν τις μετοχες τους κτλ

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 28 Απρ 2020, 23:52

foscilis έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:50
κοίτα κι εμένα μου την έσπασε το καινούριο interface του Alpha Web Banking.
Ο Θεός να σε φυλαει να μην χρησιμοποιήσεις ποτέ αυτό της εθνικής.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24947
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 28 Απρ 2020, 23:56

Βλήμα έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:47
Δεν υπάρχει κανείς να μου πει ότι αν δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα των τραπεζών είμαι πανίβλακας, να του πω να τις βάλει στον κώλο του να γίνει τζέρτζελο;
Όσο πάει και το πχόρουμ με απογοητεύει περισσότερο.
χωρις τραπεζες δεν θα υπηρχε phorum, αφου ο server πληρωνεται με καρτα

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Απρ 2020, 23:58

bolek έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:52
Βλήμα έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:47
Δεν υπάρχει κανείς να μου πει ότι αν δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα των τραπεζών είμαι πανίβλακας, να του πω να τις βάλει στον κώλο του να γίνει τζέρτζελο;
Όσο πάει και το πχόρουμ με απογοητεύει περισσότερο.
:p2: οι τραπεζες ειναι το βασικο μεσο χρηματοδοτησης του ιδιωτικου τομεα.εκει μπορει να παει καποιος που εχει μια καλη ιδεα και αν τους πεισει να του δωσουν λεφτα για να τα επενδυσει οπως και στο χρηματιστηριο κανουν οι εταιρειες επενδυοντας τα λεφτα οσων αγορασαν τις μετοχες τους κτλ
Αλήθεια πιστεύεις ότι ισχύει ακόμα αυτό; Δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση τον καιρό του κορωνοϊού να έχεις κάνει κάποια ρύθμιση με το κράτος και να μην χρειαστείς τις τράπεζες.
Κι εκτός κορονωιού όμως, αν δουλεύεις και δεν έχεις λογαριασμό σε τράπεζα, δεν μπορούν να σε πληρώσουν.
Αν είσαι άνεργος και δεν έχεις λογαριασμό σε τράπεζα, δεν θα σου βάλουν το επίδομα.
Οι ιδιοκτήτες των τραπεζών πλέον, έχουν περισσότερη εξουσία από τους παλιούς βασιλιάδες.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 29 Απρ 2020, 00:01

talaipwros έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:56
Βλήμα έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:47
Δεν υπάρχει κανείς να μου πει ότι αν δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα των τραπεζών είμαι πανίβλακας, να του πω να τις βάλει στον κώλο του να γίνει τζέρτζελο;
Όσο πάει και το πχόρουμ με απογοητεύει περισσότερο.
χωρις τραπεζες δεν θα υπηρχε phorum, αφου ο server πληρωνεται με καρτα
Το πχόρουμ το γουστάρω, αλλά αν ήταν να το στερηθώ προκειμένου να μην είμαι υποχρεωμένος να τρώω στην μάπα τους πολιτισμένους Ευρωπαίους... so be it :102:
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Τράπεζες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 29 Απρ 2020, 00:05

Βλήμα έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:58
bolek έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:52
Βλήμα έγραψε:
28 Απρ 2020, 23:47
Δεν υπάρχει κανείς να μου πει ότι αν δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα των τραπεζών είμαι πανίβλακας, να του πω να τις βάλει στον κώλο του να γίνει τζέρτζελο;
Όσο πάει και το πχόρουμ με απογοητεύει περισσότερο.
:p2: οι τραπεζες ειναι το βασικο μεσο χρηματοδοτησης του ιδιωτικου τομεα.εκει μπορει να παει καποιος που εχει μια καλη ιδεα και αν τους πεισει να του δωσουν λεφτα για να τα επενδυσει οπως και στο χρηματιστηριο κανουν οι εταιρειες επενδυοντας τα λεφτα οσων αγορασαν τις μετοχες τους κτλ
Αλήθεια πιστεύεις ότι ισχύει ακόμα αυτό; Δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση τον καιρό του κορωνοϊού να έχεις κάνει κάποια ρύθμιση με το κράτος και να μην χρειαστείς τις τράπεζες.
Κι εκτός κορονωιού όμως, αν δουλεύεις και δεν έχεις λογαριασμό σε τράπεζα, δεν μπορούν να σε πληρώσουν.
Αν είσαι άνεργος και δεν έχεις λογαριασμό σε τράπεζα, δεν θα σου βάλουν το επίδομα.
Οι ιδιοκτήτες των τραπεζών πλέον, έχουν περισσότερη εξουσία από τους παλιούς βασιλιάδες.
:p2: αυτο δεν ειναι κακο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών