Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23106
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 07 Αύγ 2022, 13:08

Αγις έγραψε:
07 Αύγ 2022, 13:05
ΠΑΜΕ να οργανωσουμε μερικες πορειες κ συναυλιες διαμαρτυριας - ευαισθητοποιησης του λαου
Να φωνάξουμε τη κοκκίνου να τραγουδήσει "σόρρυ, έχω βρει καλύτερο αγόρι". :003:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22740
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 07 Αύγ 2022, 13:08

nyxtovios έγραψε:
07 Αύγ 2022, 13:00
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Αύγ 2022, 12:54
Το έχω προσέξει. Ενώ γενικά μου αρεσει να μιλάω φιλικά, χωρίς να την πέφτω, και στο μέλλον ότι προκύψει, τώρα τελευταία, ενώ μιλούσαμε στο χαλαρό με κάποιες στο φβ, μόλις τους είπα πως παραιτήθηκα από το δημόσιο για να μοιράζω φυλλάδια, σταμάτησαν να μου μιλάμε αμέσως! Τι να πεις. Έχει ο καπιταλισμός αλλοιώσει τα μυαλά των ανθρωπων.
Όντως; :smt005:
Καραμπινάτη υπόθεση leafletshaming. Όλες πλέον ψάχνουν κανένα με σταθερή δουλειά, να τον έχουν μαντρωμενο, και να χαζεύουν ολη μέρα μαζί νετφλιξ κάνοντας γούτσου γούτσου. Όταν δεν μπαίνει σε αυτά τα πλαίσια, είναι χάσιμο χρόνου!

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 07 Αύγ 2022, 13:09

Δεν πάτε καλά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 07 Αύγ 2022, 13:11

Εδώ σου λέει η άλλη "μόλις πούλησα το Κουήν Μαίρη, πιφ μπασκλασαρία - γέμισαν και τα τασάκια" και ψάχνετε εσείς για γκόμενες ;;;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9078
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 07 Αύγ 2022, 14:24

Αγις έγραψε:
07 Αύγ 2022, 02:25
Κατι πρεπει να γινει - μας εχει φαει το χειρογλυκανο ενω οι εχοντες αστικοτσιφλικαδες γαμανε αβερτα τα λαικα κοριτσια της εργατικης ταξης
Κάτσε βρε δάσκαλε, εσύ δεν μας λες για καταστάσεις με αιθεριες υπάρξεις κλπ;
Μουφα ήταν; :o
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 07 Αύγ 2022, 14:29

Ελλεεινιδες. :102:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 07 Αύγ 2022, 16:15

Airman68 έγραψε:
07 Αύγ 2022, 14:24
Αγις έγραψε:
07 Αύγ 2022, 02:25
Κατι πρεπει να γινει - μας εχει φαει το χειρογλυκανο ενω οι εχοντες αστικοτσιφλικαδες γαμανε αβερτα τα λαικα κοριτσια της εργατικης ταξης
Κάτσε βρε δάσκαλε, εσύ δεν μας λες για καταστάσεις με αιθεριες υπάρξεις κλπ;
Μουφα ήταν; :o
ε ναι
φαντασιωσεις - τι αλλο ; :003:



ακομα να παρεμβει ο φλαφης κ η κομπανια του
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 07 Αύγ 2022, 16:35

τα κομθουνια ολο για την υπεραξια τσιριζουν αλλα ποτε για την υπεργαμια των λαικων γυναικωνε που καρπωνεται η αστικη ταξη
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 07 Αύγ 2022, 16:36

Οι γυναικες οταν ειναι να καυλωσουν μεσα στο μυαλο τους για εναν αντρα, δεν θα ασχοληθουν με το αν εχει λεφτα ή τη τελεια εμφανιση.

Αυτο που παιζει καθοριστικο ρολο, ειναι αν η συμπεριφορα του εν λογω αντρα, αν εχει κανει το κλικ μεσα στο μυαλο της!

Αρκετα συχνα, δεν μπορει ουτε η ιδια να εξηγησει τι ειναι αυτο το κλικ που εγινε, εγινε ομως!

Και ηταν αποτελεσμα συμπεριφορας, και μονο!

Μετα το κλικ, θα παιξουν δυνατη μπαλα, οπουδηποτε, θα ζησει ολα οσα θελει να ζησει μαζι του, και ας μην εχει να τη κερασει ουτε καφε!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 07 Αύγ 2022, 16:37

Τι να βγει να σου πει ο φλαφυ ρε φίλε, γιατί να θέλουν οι γκόμενες να γαμάνε loser working class Μπάμπηδες; Επειδή είναι σέξυ ο ριζοσπάστης στην κωλότσεπη;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 07 Αύγ 2022, 16:39

Volk έγραψε:
07 Αύγ 2022, 16:36
Οι γυναικες οταν ειναι να καυλωσουν μεσα στο μυαλο τους για εναν αντρα, δεν θα ασχοληθουν με το αν εχει λεφτα ή τη τελεια εμφανιση.

Αυτο που παιζει καθοριστικο ρολο, ειναι αν η συμπεριφορα του εν λογω αντρα εχει κανει το κλικ μεσα στο μυαλο της!

Αρκετα συχνα, δεν μπορει ουτε η ιδια να εξηγησει τι ειναι αυτο το κλικ που εγινε, εγινε ομως!

Και ηταν αποτελεσμα συμπεριφορας, και μονο!

Μετα το κλικ, θα παιξουν δυνατη μπαλα, οπουδηποτε, θα ζησει ολα οσα θελει να ζησει μαζι του, και ας μην εχει να τη κερασει ουτε καφε!
σωστα
δεν προκειται να το καταλαβουν ομως οι προγραμματισμενοι - να το ζησουν ουτε για αστειο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 07 Αύγ 2022, 16:42

klg έγραψε:
07 Αύγ 2022, 16:37
Τι να βγει να σου πει ο φλαφυ ρε φίλε, γιατί να θέλουν οι γκόμενες να γαμάνε loser working class Μπάμπηδες; Επειδή είναι σέξυ ο ριζοσπάστης στην κωλότσεπη;
γιατι οχι :003: ικανους τους εχω

το θεμα ειναι πως ασχολουνται μονο με το λαικο εισοδημα που τραγανιζει με τους κυνοδοντες του το κεφαλαιο κ καθολου με αλλες πτυχες της εκμεταλλευσης - οποτε ανοιξα νημα - στην οικονομια παντα - να καλυψω το κενο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42873
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Αύγ 2022, 16:46

Οι λαϊκές γκόμενες με τις οποίες συναναστρέφεται ο Άγις, δεν είναι της εργατικής τάξης, αλλά φεουδαρχικά κατάλοιπα όπως και ο ίδιος.
Επομένως όλη η ανάλυση ακυρώνεται.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 07 Αύγ 2022, 16:53

Αγις έγραψε:
07 Αύγ 2022, 16:39
Volk έγραψε:
07 Αύγ 2022, 16:36
Οι γυναικες οταν ειναι να καυλωσουν μεσα στο μυαλο τους για εναν αντρα, δεν θα ασχοληθουν με το αν εχει λεφτα ή τη τελεια εμφανιση.

Αυτο που παιζει καθοριστικο ρολο, ειναι αν η συμπεριφορα του εν λογω αντρα εχει κανει το κλικ μεσα στο μυαλο της!

Αρκετα συχνα, δεν μπορει ουτε η ιδια να εξηγησει τι ειναι αυτο το κλικ που εγινε, εγινε ομως!

Και ηταν αποτελεσμα συμπεριφορας, και μονο!

Μετα το κλικ, θα παιξουν δυνατη μπαλα, οπουδηποτε, θα ζησει ολα οσα θελει να ζησει μαζι του, και ας μην εχει να τη κερασει ουτε καφε!
σωστα
δεν προκειται να το καταλαβουν ομως οι προγραμματισμενοι - να το ζησουν ουτε για αστειο
Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει τις επιλογες που θελει στη ζωη του.

Ειμαστε οι επιλογες μας!

Επιλεγω να ζω με την αληθεια, παντα αυτη αναζητω στη καθε περισταση. Απεχθανομαι τις ψευδεπιγραφες καταστασεις οπου θα πρεπει να υποκρινομαστε διαφορους ρολους.

Για αυτο και δεν επελεξα ποτε μου τη φαση σχεση-γαμο, γνωριζω πολυ καλα οτι δεν κανω για κατι τετοιο, δεν θα μου δωσει χαρα. Θελω εντασεις, εξαψη, παθος. Αυτα, μοιραια χανονται απο ενα σημειο και μετα, δεν φταιει καποιος, απλα ετσι ειμαστε ως ανθρωποι. Η οικειοτητα, διαλυει τα παντα μετα απο ενα χ χρονικο διαστημα και ξεκινα με γοργα βηματα η σταδιακη "συγγενοποιηση". Οπου ναι, ισως υπαρχει αγαπη αλλα δεν υπαρχει πλεον η εξαψη, το παθος, οι αρχικες εντασεις, αυτα που ολα μαζι δημιουργουν τη μαγεια που δινει τη χαρα και την ενεργεια να εισαι παντα ψηλα, να πετας! Να αισθανεσαι και να διαπιστωνεις οτι πετα και αυτη! Και οσο κρατησει!

Ειμαι ξεκαθαρος απεναντι στη καθε γυναικα για το τι θελω και το τι ειμαι διαθεσιμος να δωσω. Θελει; Καλως. Δεν θελει; Παλι καλως.

Αλλωστε, για καθε οχι που θα ακουσεις στη ζωη σου, υπαρχουν γυρω σου δεκαδες ναι!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Οι Λαικες Γκομενες στα δοντια των Κεφαλαιοκρατων .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 07 Αύγ 2022, 17:00

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Αύγ 2022, 12:54
Το έχω προσέξει. Ενώ γενικά μου αρεσει να μιλάω φιλικά, χωρίς να την πέφτω, και στο μέλλον ότι προκύψει, τώρα τελευταία, ενώ μιλούσαμε στο χαλαρό με κάποιες στο φβ, μόλις τους είπα πως παραιτήθηκα από το δημόσιο για να μοιράζω φυλλάδια, σταμάτησαν να μου μιλάμε αμέσως! Τι να πεις. Έχει ο καπιταλισμός αλλοιώσει τα μυαλά των ανθρωπων.
:giggle::giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών