Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις

απαντήστε με το χέρι στο εξηντάλεπτο

πάω πιο αραιά
18
31%
κάνω δίαιτα
8
14%
δεν με νοιάζει τίποτα, είμαι ερωτευμένος, τρώω αέρα
5
8%
μετακόμισα στο χουριό
7
12%
κάνω υπομονή, 1-2 χρόνια θα κρατήσεις αυτό, είναι παγκόσμιο το πρόβλημα, δεν φταίνε οι αιρετοί μας άρχοντες
17
29%
δεν αγοράζω πράγματα μέχρι να έρθει ο έτσι να μου ανοίγει με τα ηδονικά χέρια του τις συσκευασίες
4
7%
 
Σύνολο ψήφων: 59

αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 23:16
Τοποθεσία: Στην γελοιοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα » 26 Αύγ 2022, 23:02

giorgos mpekos έγραψε:
26 Αύγ 2022, 22:59
σε πανυγυρι αν πας θα.εχει πλαστικά λογικά.σχρδον σε όλα έχουν

πώς χικ είπατε?
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Αύγ 2022, 17:36
Να τρως έξω μόνος είναι τολμηρό όντως. Θέλει πολύ θράσος.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8466
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 26 Αύγ 2022, 23:04

αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:02
και μόνο για συναισθηματικούς λόγους, θα έπρεπε να συνέχιζες την παράδοση ρρεεεεεεϊ
Άστο... Εφόσον έβγαλα κοστολόγιο, δεν μπορώ να κάνω πίσω!!!

Το έχω ρίξει όμως στα γλυκά.
Εκεί το κοστολόγιο με συμφέρει τα μάλα!!!
Και έχω και τις βασικές αρχές από τον πατέρα μου που ήταν τεχνίτης ζαχαροπλάστης... :003:

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 23:16
Τοποθεσία: Στην γελοιοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα » 26 Αύγ 2022, 23:08

OANNHSEA έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:04
αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:02
και μόνο για συναισθηματικούς λόγους, θα έπρεπε να συνέχιζες την παράδοση ρρεεεεεεϊ
Άστο... Εφόσον έβγαλα κοστολόγιο, δεν μπορώ να κάνω πίσω!!!

Το έχω ρίξει όμως στα γλυκά.
Εκεί το κοστολόγιο με συμφέρει τα μάλα!!!
Και έχω και τις βασικές αρχές από τον πατέρα μου που ήταν τεχνίτης ζαχαροπλάστης... :003:

.


:003::wave:
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Αύγ 2022, 17:36
Να τρως έξω μόνος είναι τολμηρό όντως. Θέλει πολύ θράσος.

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 26 Αύγ 2022, 23:08

αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:02
giorgos mpekos έγραψε:
26 Αύγ 2022, 22:59
σε πανυγυρι αν πας θα.εχει πλαστικά λογικά.σχρδον σε όλα έχουν

πώς χικ είπατε?
τα πλαστικά που καταργήθηκαν τα πουλάνε σε πανυγυρια.στο Ίλιον και στη Δραπετσώνα γιορτάζει τώρα ο άγιος φανουριος

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 26 Αύγ 2022, 23:12

εάν κάπιος βρίσκεται σε μια άσχημη οικονομική κατάσταση και με τα μέτρα του κουλη ακριβείας φτοχοποισης. Να ξέρει πως πουλάνε κυρίως.μετανάστες φθηνα διάφορες συσκευασίες τροφίμων.στα παζάρια στο σχιστό και στο.βοτανικο(εννοω έξω από το παζάρι των ρακοσυλεκτων της οδού Αγίας αννησ).καποια χαλανε κάποια όμως είναι οκ

αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 23:16
Τοποθεσία: Στην γελοιοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα » 26 Αύγ 2022, 23:15

giorgos mpekos έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:08
τα πλαστικά που καταργήθηκαν τα πουλάνε σε πανυγυρια.στο Ίλιον και στη Δραπετσώνα γιορτάζει τώρα ο άγιος φανουριος

ευχαριστώ αλλά ο κινηματογραφικός συνειρμός ήτο αναπόφευκτος




Beria
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Αύγ 2022, 17:36
Να τρως έξω μόνος είναι τολμηρό όντως. Θέλει πολύ θράσος.

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 26 Αύγ 2022, 23:15

επίσης παρακαλώ στηριζετε τις απλές λαικες.στηριζουμε και στηριζόμαστε μπορείτε να πάτε πχ επτά το πρωί πριν δουλέψετε η μπορείτε το μεσημέρι για πιο φθηνα

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 26 Αύγ 2022, 23:16

talaipwros έγραψε:
26 Αύγ 2022, 22:16
στην μπρεξιτολανδη γινεται ο κακος χαμος, ο μπρεξιτοσταθμος LBC ειχε ολη μερα σημερα κοσμο να βριζει.
Έφυγες η συνεχίζει να σε πληρώνει η μπρεξιτολανδη;
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
shelby
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: 15 Αύγ 2022, 19:44
Phorum.gr user: shelby

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shelby » 26 Αύγ 2022, 23:17

εχει να πεσει κλαμα στην Αθηνα...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13379
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Αύγ 2022, 23:18

giorgos mpekos έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:12
εάν κάπιος βρίσκεται σε μια άσχημη οικονομική κατάσταση και με τα μέτρα του κουλη ακριβείας φτοχοποισης. Να ξέρει πως πουλάνε κυρίως.μετανάστες φθηνα διάφορες συσκευασίες τροφίμων.στα παζάρια στο σχιστό και στο.βοτανικο.καποια χαλανε κάποια όμως είναι οκ
Η κατάντια έχει ξεκινήσει απ'τον καιρό που ο Ανδρέας μοίραζε αφειδώς μάνευ και τώρα πλερώνουμε τον λογαριασμό. Ο Αλέξης έλεγε ''γκόου Μέρκελ '' αλλά φάγαμε μνημόνιο στον πάτο μας. Δεν λέω πως αυτός δα, ο τωρινός, είναι καλλίτερος. Σκατάδες αποδεικνύονται όλοι. Καφενειακά, σκοτωθείτε. Ξαναλέω άλλη μια γαμημένη φορά, πως ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ.
Συνεχίστε. :8)
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5226
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 26 Αύγ 2022, 23:19

Εάν δεν βγαίνεις αναγκαστικά θα πρέπει να ρίξεις τα στάνταρ σου. Προσωπικά, 4+ ευρώ για τον κώλο μου δεν δίνω.

Καταλαβαίνω πως ως πολίτες του Δυτικού κόσμου, μην χέσω (pun not intended), είμαστε συνηθισμένοι σε κάποια στάνταρ, ειδικά τις τελευταίες 6-7 δεκαετίες, αλλά εάν σου μπει το αγγούρι στον κώλο θα κόψεις όσο χρειαστεί.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 26 Αύγ 2022, 23:23

Πασιφάη έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:18
giorgos mpekos έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:12
εάν κάπιος βρίσκεται σε μια άσχημη οικονομική κατάσταση και με τα μέτρα του κουλη ακριβείας φτοχοποισης. Να ξέρει πως πουλάνε κυρίως.μετανάστες φθηνα διάφορες συσκευασίες τροφίμων.στα παζάρια στο σχιστό και στο.βοτανικο.καποια χαλανε κάποια όμως είναι οκ
Η κατάντια έχει ξεκινήσει απ'τον καιρό που ο Ανδρέας μοίραζε αφειδώς μάνευ και τώρα πλερώνουμε τον λογαριασμό. Ο Αλέξης έλεγε ''γκόου Μέρκελ '' αλλά φάγαμε μνημόνιο στον πάτο μας. Δεν λέω πως αυτός δα, ο τωρινός, είναι καλλίτερος. Σκατάδες αποδεικνύονται όλοι. Καφενειακά, σκοτωθείτε. Ξαναλέω άλλη μια γαμημένη φορά, πως ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ.
Συνεχίστε. :8)
κανείς λάθος δεν είναι όλοι ίδιοι ο Τσίπρας τι οικονομικά σκάνδαλα έκανε?δεν τον ένοιαζε να μαζεύει εκατομμύρια από τους μεγάλο καρχαρίες με μιζες νοιάστηκε και λίγο για τους φτωχούς και δεν τους έβλεπε με σηκωμένη μύτη .επίσης τη χώρα αυτή δεν τη χρεωκοπησε το συριζα αλλά η νδ.οπωσ τώρα πάλι τη χρεωκοπει και έφερε όλη την ακρίβεια και φτώχια πάλι που δεν υπήρχε με τον τσιπρα.Και ούτε έπαιρνε απολυταρχικά μέτρα με πρόφαση τον κορονοιο ενώ δε.βοηθούν στην αντιμετώπιση του.ενας νέος βέβαια όπως και να έχει μόνο στο εξωτερικό πια μπορεί να βρει μια τυχη

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24552
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 26 Αύγ 2022, 23:26

Δεν έχω κανένα οικονομικό πρόβλημα αλλά όντως έχει ανέβει πάρα πολύ το σούπερ μάρκετ. Συνήθως έδινα <20 στα ενδιάμεσα σούπερ μάρκετ και καμιά 50αριά στα βαρβάτα/εβδομαδιαία, τώρα είναι ~30 και ~100. Αφού σκέφτομαι ότι τις συναλλαγές χωρίς ΠΙΝ πρέπει να τις πάνε τουλάχιστον 60. Για τα ίδια πράγματα πάνω-κάτω. Επίσης έχω την εντύπωση ότι έχουν ανέβει πολύ περισσότερο τα είδη πρώτης ανάγκης από τα είδη διασκέδασης, π.χ. ρούμι κάνει ψιλοταϊδια, 17 με 20 το μπουκάλι αναλόγως η προσφορά και το μαγαζί, ενώ γάλα κρέας λαχανικά χαρτιά αλλαντικά έχουν ξεφύγει τελείως.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7230
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Αύγ 2022, 23:28

Πασιφάη έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:18
giorgos mpekos έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:12
εάν κάπιος βρίσκεται σε μια άσχημη οικονομική κατάσταση και με τα μέτρα του κουλη ακριβείας φτοχοποισης. Να ξέρει πως πουλάνε κυρίως.μετανάστες φθηνα διάφορες συσκευασίες τροφίμων.στα παζάρια στο σχιστό και στο.βοτανικο.καποια χαλανε κάποια όμως είναι οκ
Η κατάντια έχει ξεκινήσει απ'τον καιρό που ο Ανδρέας μοίραζε αφειδώς μάνευ και τώρα πλερώνουμε τον λογαριασμό. Ο Αλέξης έλεγε ''γκόου Μέρκελ '' αλλά φάγαμε μνημόνιο στον πάτο μας. Δεν λέω πως αυτός δα, ο τωρινός, είναι καλλίτερος. Σκατάδες αποδεικνύονται όλοι. Καφενειακά, σκοτωθείτε. Ξαναλέω άλλη μια γαμημένη φορά, πως ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ.
Συνεχίστε. :8)
οχι ολοι !!! μονο εθνικισμος θα μας δωσει να φαμε -να τα λεμε και αυτα :smt005:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7230
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Πώς την παλεύετε στο σούπερ μάρκετ μάγκες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Αύγ 2022, 23:31

foscilis έγραψε:
26 Αύγ 2022, 23:26
Δεν έχω κανένα οικονομικό πρόβλημα αλλά όντως έχει ανέβει πάρα πολύ το σούπερ μάρκετ. Συνήθως έδινα <20 στα ενδιάμεσα σούπερ μάρκετ και καμιά 50αριά στα βαρβάτα/εβδομαδιαία, τώρα είναι ~30 και ~100. Αφού σκέφτομαι ότι τις συναλλαγές χωρίς ΠΙΝ πρέπει να τις πάνε τουλάχιστον 60. Για τα ίδια πράγματα πάνω-κάτω. Επίσης έχω την εντύπωση ότι έχουν ανέβει πολύ περισσότερο τα είδη πρώτης ανάγκης από τα είδη διασκέδασης, π.χ. ρούμι κάνει ψιλοταϊδια, 17 με 20 το μπουκάλι αναλόγως η προσφορά και το μαγαζί, ενώ γάλα κρέας λαχανικά χαρτιά αλλαντικά έχουν ξεφύγει τελείως.
εσυ καποτε ελεγες να αγοραζουμε φακες αιγυπτου λογω οτι κανανε δεκα λεπτα φθηνότερα και τουρκικα προιοντα
θυμασαι τουλαχιστον καποιες απο τις μκλ που ελεγες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών