Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10307
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 08 Δεκ 2022, 17:19

Sol έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:56
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:10
Sol έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:06
vantono προπαγανδισε λίγο τι καλό είναι το ράντσο στον χώρο εργασίας για να ξεκουράζεται
Έχει και γκομενα μέσα η προσφορά;
Αν δεν τοποθετηθείς χυδαία δεν μπορείς.
Βρίσκεις χυδαία την γυναικεία φύση, ινσελάκο;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23120
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Δεκ 2022, 17:27

Η τηλεργασία πάντως είναι "δουλειά στο κρεβάτι" και δεν υπάρχει θεωρητικά κάποιος λόγος να δαιμονοποιηθεί κάτι τέτοιο (και να κάνουμε επίκληση στον συντηρητισμό του πληθυσμού).
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23285
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Δεκ 2022, 17:56

GoBzi έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:02
vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:25
GoBzi έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:11


Όσο δούλευα σε γραφείο δεν είχα ποτέ θέμα με το πότε θα βγω και για πόσο αλλά φυσικά αυτό εξαρτάται από τον εργοδότη. Εάν μπορούσα θα το έκανα 3 σπίτι/2 γραφείο.
Όλα αυτα εξαρτώνται απο τους μπουμερς εργοδοτες, ξεκαθαρα. Θα ψοφολογήσουν καποια στιγμη βεβαια, και η κοινωνία θα πάει μπροστά.
Ναι το ίδιο λέμε. Απλά το πρόβλημα των περισσότερων δεν είναι η δουλειά από γραφείο αλλά οι μαλακές εργοδότες που δημιουργούν τοξικό περιβάλλον και δεν θες να είσαι στο γραφείο.
Αυτό το δημιουργούν κυρίως οι συνάδελφοι-συνεργάτες ή/και οι προϊστάμενοι. Οι εργοδότες απλώς το συντηρούν με την απάθειά τους, τύπου "στημπούτσα μου, εγώ ειμαι αφεντικό, είμαι ο γέρος απο το μαντ μαξ που πετάει το νερό από πάνω, η δουλειά να βγαίνει και στο πεάκι μου για τις τοξικότητες εδω μεσα, αυτά τα προβλήματα των νέων εγώ δεν τα θεωρώ προβλήματα, προβλήματα έζησα εγώ που πήγαινα ξυπόλητος 759 χιλιομετρα σχολείο απο το σπίτι μου και μετά καπάκι δούλευα χωράφι όσο ο πατέρας μου μεθοκόπαγε σπίτι και κοπάναγε και βίαζε τη μάνα μου".

Υπάρχουν και πιο ευσυνείδητοι εργοδότες βεβαια, που κατι τέτοια τα απαγορεύουν ρητά και μου 'χει τύχει και σε δουλεια παλιότερη, εργοδοτης να φτάσει στο σημειο να απολύσει άτομο ικανότατο απο αποψη ηγετικών προδιαγραφών αλλά και συνάμα τοξικότατο για τους γύρω του, που δημιουργουσε πολύ κακό κλίμα και ο συγκεκριμενος εργοδότης δεν τα γουσταρε αυτα.
Αλλά τέτοιες περιπτωσεις εργοδοτών ειναι ελάχιστες.

Προσωπικά δεν με ενοχλει κανενα "τοξικό περιβάλλον" του γραφειου πάντως, όσο με ενοχλεί το τοξικό περιβάλλον literally, αυτο δηλαδή που δημιουργείται κάθε πρωί με τις κινουμενες κουβαδολαμαρίνες με ρόδες στους δρομους που γινεται της μουρλης, και φτάνω να σπαταλώ 1-2 ωρες ή και περισσοτερο, απο τη ζωή μου στο πηγαινε-ελα.

Η κοινωνία θα πάει μπροστά σίγουρα, εσύ θα πας; Από την στιγμή που θα δουλεύουν όλοι (οι του γραφείου) από απόσταση το πιο πιθανό είναι τα νέα αφεντικά να προσλάβουν τον Sanjiv από την Ινδία με το 1/5 του μισθού σου παρά εσένα.
Στο πεάκι μου, ας προσλάβει όποιον θέλει και εγώ θα κοιτάξω για δουλειά στο εξωτερικό, με περισσότερες απολαβές.
Κάπου στα ξεκινήματά μου αρκετά παλιότερα, περίπου σαν τον τυπάκο της Πασιφάης κι εγώ, δούλευα ως φριλάνσερ για λογαριασμό μιας Γαλλικής εταιρείας. Δεν ξερω αν αυτά που έπαιρνα τότε ηταν το 1/5 αυτών που έπαιρναν οι Γάλλοι εκεί, αλλά σίγουρα θα ήταν το 1/2.
Ο Γάλλος μου έσκαγε αυτά, συν καποια μπονους, και για την εποχή τότε ημουν πολυ ευχαριστημένος εγώ. Δεν βγαινει κανένας χαμενος ουσιαστικα, ακομα κι αν συμβεί αυτο που λες εσύ. Αρκεί να είναι αναλόγως καταρτισμένος, εξαίρετος στον κλάδο του, απαραίτητο γρανάζι της μηχανής αυτής και συνεχώς up to date φυσικά.

Αν ο Ινδός ειναι ικανός να "κλέψει" τη δική μου δουλεια, κι εγώ ικανός να "κλέψω" ενός Γάλλου και ο Γάλλος ικανός να "κλέψει" ενός Ελβετού και ούτω καθεξής, και όλα αυτά χωρις να χρειάζεται να ξενιτευτεί ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ, αλλά να ειμαστε ολοι απο το ΖΕΣΤΟ ΜΑΣ ΣΠΙΤΑΚΙ, ειναι μια υπεργαμάτη αλυσίδα που δεν χάνει κανείς μας. ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ!
Οι πραγματικοί κομμουνιστές είμαστε ΟΙ ΔΙΕΘΝΙΣΤΕΣ! ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΜΕΝ ΤΟΝ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΛΛΟΜΕΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ ΜΕ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ (Ή ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ, όπως θέλετε δείτε το). :003:

Τα περισσομποτάκια τα έχομεν για βιτρίνα. Εμείς είμεθα οι ορίτζιναλ, αγαπητοί.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5145
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 08 Δεκ 2022, 18:09

vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 17:56
GoBzi έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:02
vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:25

Όλα αυτα εξαρτώνται απο τους μπουμερς εργοδοτες, ξεκαθαρα. Θα ψοφολογήσουν καποια στιγμη βεβαια, και η κοινωνία θα πάει μπροστά.
Ναι το ίδιο λέμε. Απλά το πρόβλημα των περισσότερων δεν είναι η δουλειά από γραφείο αλλά οι μαλακές εργοδότες που δημιουργούν τοξικό περιβάλλον και δεν θες να είσαι στο γραφείο.
Αυτό το δημιουργούν κυρίως οι συνάδελφοι-συνεργάτες ή/και οι προϊστάμενοι. Οι εργοδότες απλώς το συντηρούν με την απάθειά τους, τύπου "στημπούτσα μου, εγώ ειμαι αφεντικό, είμαι ο γέρος απο το μαντ μαξ που πετάει το νερό από πάνω, η δουλειά να βγαίνει και στο πεάκι μου για τις τοξικότητες εδω μεσα, αυτά τα προβλήματα των νέων εγώ δεν τα θεωρώ προβλήματα, προβλήματα έζησα εγώ που πήγαινα ξυπόλητος 759 χιλιομετρα σχολείο απο το σπίτι μου και μετά καπάκι δούλευα χωράφι όσο ο πατέρας μου μεθοκόπαγε σπίτι και κοπάναγε και βίαζε τη μάνα μου".

Υπάρχουν και πιο ευσυνείδητοι εργοδότες βεβαια, που κατι τέτοια τα απαγορεύουν ρητά και μου 'χει τύχει και σε δουλεια παλιότερη, εργοδοτης να φτάσει στο σημειο να απολύσει άτομο ικανότατο απο αποψη ηγετικών προδιαγραφών αλλά και συνάμα τοξικότατο για τους γύρω του, που δημιουργουσε πολύ κακό κλίμα και ο συγκεκριμενος εργοδότης δεν τα γουσταρε αυτα.
Αλλά τέτοιες περιπτωσεις εργοδοτών ειναι ελάχιστες.

Προσωπικά δεν με ενοχλει κανενα "τοξικό περιβάλλον" του γραφειου πάντως, όσο με ενοχλεί το τοξικό περιβάλλον literally, αυτο δηλαδή που δημιουργείται κάθε πρωί με τις κινουμενες κουβαδολαμαρίνες με ρόδες στους δρομους που γινεται της μουρλης, και φτάνω να σπαταλώ 1-2 ωρες ή και περισσοτερο, απο τη ζωή μου στο πηγαινε-ελα.

Η κοινωνία θα πάει μπροστά σίγουρα, εσύ θα πας; Από την στιγμή που θα δουλεύουν όλοι (οι του γραφείου) από απόσταση το πιο πιθανό είναι τα νέα αφεντικά να προσλάβουν τον Sanjiv από την Ινδία με το 1/5 του μισθού σου παρά εσένα.
Στο πεάκι μου, ας προσλάβει όποιον θέλει και εγώ θα κοιτάξω για δουλειά στο εξωτερικό, με περισσότερες απολαβές.
Κάπου στα ξεκινήματά μου αρκετά παλιότερα, περίπου σαν τον τυπάκο της Πασιφάης κι εγώ, δούλευα ως φριλάνσερ για λογαριασμό μιας Γαλλικής εταιρείας. Δεν ξερω αν αυτά που έπαιρνα τότε ηταν το 1/5 αυτών που έπαιρναν οι Γάλλοι εκεί, αλλά σίγουρα θα ήταν το 1/2.
Ο Γάλλος μου έσκαγε αυτά, συν καποια μπονους, και για την εποχή τότε ημουν πολυ ευχαριστημένος εγώ. Δεν βγαινει κανένας χαμενος ουσιαστικα, ακομα κι αν συμβεί αυτο που λες εσύ. Αρκεί να είναι αναλόγως καταρτισμένος, εξαίρετος στον κλάδο του, απαραίτητο γρανάζι της μηχανής αυτής και συνεχώς up to date φυσικά.

Αν ο Ινδός ειναι ικανός να "κλέψει" τη δική μου δουλεια, κι εγώ ικανός να "κλέψω" ενός Γάλλου και ο Γάλλος ικανός να "κλέψει" ενός Ελβετού, ειναι μια υπεργαμάτη αλυσίδα που δεν χάνει κανείς μας. ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ!
Οι πραγματικοί κομμουνιστές είμαστε ΟΙ ΔΙΕΘΝΙΣΤΕΣ! ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ ΜΕ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ (Ή ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΟΣΙΣΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ, όπως θέλετε δείτε το).

Τα περισσομποτάκια τα έχομεν για βιτρίνα. Εμείς είμεθα οι ορίτζιναλ, αγαπητοί.
Εσύ και εγώ σε προσωπικό επίπεδο ίσως να μην την πατήσουμε (και εγώ δουλειά Αμερικανού 'κλεβω') λόγο εμπειρίας/προϋπηρεσίας. Ένας που βγαίνει στην αγορά εργασίας τώρα, χωρίς εμπειρία, θα βρεθεί να συναγωνίζεται εκατομμύρια σαν αυτόν. Ο Γάλλος, Ελβετός, Αμερικανός εργοδότης θα προτιμήσει τον Χ Ασιάτη από τον Χ νεαρό Δυτικό. Από την στιγμή που βγαίνει το γραφείο (γεωγραφικός περιορισμός) από την μέση, θα γίνει ακριβώς ότι έγινε με την παραγωγή και στις εξ αποστασεως υπηρεσίες.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 09 Δεκ 2022, 13:33

vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:09
Εργοδότες μπούμερς και εργαζόμενοι λουδίτες.
Τα καρκινώματα του ντουνιά!
εργοδοτες xers :smt018
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23285
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 09 Δεκ 2022, 14:21

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
09 Δεκ 2022, 13:33
vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:09
Εργοδότες μπούμερς και εργαζόμενοι λουδίτες.
Τα καρκινώματα του ντουνιά!
εργοδοτες xers :smt018
Και έξερς, αλλά από έξερς όλο και κανεναν up to date θα βρεις. Οι μπούμερς ειναι όλοι μονίμως ξεροκέφαλοι και απομεινάρια μιας εποχής που εχει ηδη ψοφήσει. "Αν δεν δουλεύεις απο το γραφείο στη δουλεια, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΝ, πάει και τελείωσε, μόνο λουφάρεις", "τα τιμολογια τα ηλεκτρονικά δεν ειναι αληθινα τιμολογια, ειναι ηθοποιοί, εγώ τα θελω γραμμένα, φέρτε μου τους ντοσιέδες όλους" κτλ κτλ.
Ήγγικεν η ώρα ομως.

Χώρια που πίσω απο τον έξερ εργοδότη, κόβει και ράβει πάντοτε ο μπούμερ πατέρας του, για όσο ζει ακόμα. Αυτος παιρνει τις πραγματικες αποφασεις.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 09 Δεκ 2022, 14:31

vantono έγραψε:
09 Δεκ 2022, 14:21
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
09 Δεκ 2022, 13:33
vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:09
Εργοδότες μπούμερς και εργαζόμενοι λουδίτες.
Τα καρκινώματα του ντουνιά!
εργοδοτες xers :smt018
Και έξερς, αλλά από έξερς όλο και κανεναν up to date θα βρεις. Οι μπούμερς ειναι όλοι μονίμως ξεροκέφαλοι και απομεινάρια μιας εποχής που εχει ηδη ψοφήσει. "Αν δεν δουλεύεις απο το γραφείο στη δουλεια, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΝ, πάει και τελείωσε, μόνο λουφάρεις", "τα τιμολογια τα ηλεκτρονικά δεν ειναι αληθινα τιμολογια, ειναι ηθοποιοί, εγώ τα θελω γραμμένα, φέρτε μου τους ντοσιέδες όλους" κτλ κτλ.
Ήγγικεν η ώρα ομως.

Χώρια που πίσω απο τον έξερ εργοδότη, κόβει και ράβει πάντοτε ο μπούμερ πατέρας του, για όσο ζει ακόμα. Αυτος παιρνει τις πραγματικες αποφασεις.



ο ανηψιος του τρολαιπωρου ειναι? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 09 Δεκ 2022, 14:33

Sol έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:05
Η τηλεργασια πλέον είναι παρωχημένη.
Η τηλανεργία είναι της μοδός.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 09 Δεκ 2022, 16:50

Το γεγονός ότι πολλοί Έλληνες δουλεύουν ακόμα στο γραφείο και όχι από το σπίτι οφείλεται στο ότι πολλές Ελληνικές
επιχειρήσεις στεγάζονται σε κτίριο που συμπτωματικά ανήκει στον ιδιοκτήτη τους.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 09 Δεκ 2022, 16:53

Γενικά η τηλεεργασία είναι καλή αλλά μέσα στο παρόν πλαίσιο θα χρησιμοποιηθεί προφανώς κατά τον τρόπο που βολεύει
τις εταιρείες. Αν μπορεί μία εταιρεία να εκμεταλλευτεί το πλαίσιο της τηλεεργασίας για να αντικαταστήσει τους παρόντες
υπαλλήλους, έμπειρους και άπειρους με πιο φτηνούς θα το κάνει χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά σε αυτήν την περίπτωση δε
θα φταίνε για τη μείωση των μισθών το Webex και το Microsoft Teams.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8347
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 09 Δεκ 2022, 18:19

Sol έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:05
Η τηλεργασια πλέον είναι παρωχημένη. Τα νέα κόλπα για ύπνο στη δουλειά μας πάει μπροστά στον εργασιακό μεσαίωνα.
...εννοεις διπλο; ή μονο;

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 09 Δεκ 2022, 18:20

Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 09 Δεκ 2022, 18:21

είναι τόσο υπεροχη η τηλεργασία που πρέπει να βρούμε και προστάτη άγιο να ανάβουμε κερί, για να την έχει καλά.
ειλικρινά, έχω στρώσει δέρμα. εντάξει μου αρέσει να πηγαίνω που και που, αλλά με το κόστος της βενζίνης και την δυσκολία στο παρκάρισμα, λόγω της περιοχής που εργάζομαι, μαρτυράω καθημερινά. το πρωί, φέρνω βόλτες επί μισή ώρα σαν την καταραμένη για να βρω Καλλιθέα μια τόση δα θεσούλα. το μεσημέρι, το ποτάμι κολλημένο. εντάξει αυτά είναι τα μαρτύρια του Ταντάλου.
ζήτω ο άγιος τηλεργάσιος ο θαυματουργός.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 09 Δεκ 2022, 18:22

Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 09 Δεκ 2022, 18:26

Naranjita έγραψε:
09 Δεκ 2022, 18:21
είναι τόσο υπεροχη η τηλεργασία που πρέπει να βρούμε και προστάτη άγιο να ανάβουμε κερί, για να την έχει καλά.
ειλικρινά, έχω στρώσει δέρμα. εντάξει μου αρέσει να πηγαίνω που και που, αλλά με το κόστος της βενζίνης και την δυσκολία στο παρκάρισμα, λόγω της περιοχής που εργάζομαι, μαρτυράω καθημερινά. το πρωί, φέρνω βόλτες επί μισή ώρα σαν την καταραμένη για να βρω Καλλιθέα μια τόση δα θεσούλα. το μεσημέρι, το ποτάμι κολλημένο. εντάξει αυτά είναι τα μαρτύρια του Ταντάλου.
ζήτω ο άγιος τηλεργάσιος ο θαυματουργός.
Το μέλλον είναι ραντζο στη δουλειά, ζωαρα!
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών