Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7054
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 08 Δεκ 2022, 13:34

vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:23
Parrot έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:17
Awesomatic έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:12


Δεν το βρίσκω καθόλου κακό που επιτέλους υπάρχουν επιλογές και για εσωστρεφείς ανθρώπους. ΟΚ τυχαίνει να είναι οι δουλειές που συνήθως έχεις και πιο εξειδικευμένο κόσμο και ως εκ τούτου πληρώνονται και καλά αλλά αυτό είναι ένα ευχάριστο μπόνους. Βασικά το πρόβλημα το έχουν οι λίγοι βλάκες που αποφάσισαν να αναγκάσουν σε επιστροφή στο γραφείο και δεν βρίσκουν πια προσωπικό ούτε καν φοιτητές.
Και τους night owls θα τους αφήσουμε στην απέξω..; Να μην βάλουμε και μια επιλογή γι' αυτούς που θέλουν να δουλεύουν νύχτα και να κοιμούνται την ημέρα..;
Το έχω κανει κι αυτο, κατά διαστήματα, γαμάει.
Μακάρι να μπορείς να εργάζεσαι και βραδυνές ωρες και να κοιμάσαι τα πρωινά. Αρκεί να αποδίδεις το ίδιο (ή και καλύτερα). Μιλάμε για φάση τηλεργασίας φυσικά, όχι δια ζώσης. Γιατί τα δια ζώσης βραδυνά -πλην μαφιοζοκατάστασης και νυχτάδων- ειναι συνηθως τύπου σεκιούριτυ,που παλιά μπορει να πληρωνοσουν καλά αλλά πλέον ειναι ψίχουλα.
Για κάθε είδους εργασία.. Μιλάμε για ένα σημαντικό ποσοστό του πληθυσμού που τις νυχτερινές ώρες είναι πιο λειτουργικοί απ' ότι την ημέρα..
https://www.monster.com/career-advice/a ... ds-at-work

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23368
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Δεκ 2022, 13:42

Parrot έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:34
vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:23
Parrot έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:17

Και τους night owls θα τους αφήσουμε στην απέξω..; Να μην βάλουμε και μια επιλογή γι' αυτούς που θέλουν να δουλεύουν νύχτα και να κοιμούνται την ημέρα..;
Το έχω κανει κι αυτο, κατά διαστήματα, γαμάει.
Μακάρι να μπορείς να εργάζεσαι και βραδυνές ωρες και να κοιμάσαι τα πρωινά. Αρκεί να αποδίδεις το ίδιο (ή και καλύτερα). Μιλάμε για φάση τηλεργασίας φυσικά, όχι δια ζώσης. Γιατί τα δια ζώσης βραδυνά -πλην μαφιοζοκατάστασης και νυχτάδων- ειναι συνηθως τύπου σεκιούριτυ,που παλιά μπορει να πληρωνοσουν καλά αλλά πλέον ειναι ψίχουλα.
Για κάθε είδους εργασία.. Μιλάμε για ένα σημαντικό ποσοστό του πληθυσμού που τις νυχτερινές ώρες είναι πιο λειτουργικοί απ' ότι την ημέρα..
https://www.monster.com/career-advice/a ... ds-at-work
Τα ξέρω κι εγώ. Και συμφωνώ.
Αρκεί η νυχτα να πληρώνεται όπως πληρωνόταν και παλιότερα. Εννοώ η νυχτα για διά ζώσης επαγγελματα.
Για τηλεργασία, εγω προσωπικά επειδή είμαι Και νυχτερινός τύπος και μπορώ σχετικα ευχαριστα, δεν θα ειχα την απαίτηση για παραπανω λεφτά απ'οσα ήδη παίρνω. Αν γουσταραν να με τραβολογάνε για οτιδηποτε εκτος σπιτιού όμως, θα με πλήρωναν χρυσό.

Οταν λέω νυχτερινος τύπος, δεν εννοώ οτι εχω δοκιμαστεί τηλεργασιακώς σε επισημο 8ωρο, πχ 23-07.00. Αρκετές φορές έχω δουλέψει μεχρι και τις 4 το ξημέρωμα, παντως.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70070
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Δεκ 2022, 13:50

vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:42
Parrot έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:34
vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:23

Το έχω κανει κι αυτο, κατά διαστήματα, γαμάει.
Μακάρι να μπορείς να εργάζεσαι και βραδυνές ωρες και να κοιμάσαι τα πρωινά. Αρκεί να αποδίδεις το ίδιο (ή και καλύτερα). Μιλάμε για φάση τηλεργασίας φυσικά, όχι δια ζώσης. Γιατί τα δια ζώσης βραδυνά -πλην μαφιοζοκατάστασης και νυχτάδων- ειναι συνηθως τύπου σεκιούριτυ,που παλιά μπορει να πληρωνοσουν καλά αλλά πλέον ειναι ψίχουλα.
Για κάθε είδους εργασία.. Μιλάμε για ένα σημαντικό ποσοστό του πληθυσμού που τις νυχτερινές ώρες είναι πιο λειτουργικοί απ' ότι την ημέρα..
https://www.monster.com/career-advice/a ... ds-at-work
Τα ξέρω κι εγώ. Και συμφωνώ.
Αρκεί η νυχτα να πληρώνεται όπως πληρωνόταν και παλιότερα. Εννοώ η νυχτα για διά ζώσης επαγγελματα.
Για τηλεργασία, εγω προσωπικά επειδή είμαι Και νυχτερινός τύπος και μπορώ σχετικα ευχαριστα, δεν θα ειχα την απαίτηση για παραπανω λεφτά απ'οσα ήδη παίρνω. Αν γουσταραν να με τραβολογάνε για οτιδηποτε εκτος σπιτιού όμως, θα με πλήρωναν χρυσό.

Οταν λέω νυχτερινος τύπος, δεν εννοώ οτι εχω δοκιμαστεί τηλεργασιακώς σε επισημο 8ωρο, πχ 23-07.00. Αρκετές φορές έχω δουλέψει μεχρι και τις 4 το ξημέρωμα, παντως.
Είναι άλλο πράγμα οι υπερωρίες που γίνονται σε καθημερινό ωράριο, που ξεκινάει από το πρωί και άλλο το να πρέπει να τελειώσει μια εργασια ανεξαρτήτως ωραρίου. Γιατί υπάρχουν και περιπτώσεις, όπου ξέρεις ότι στη χ φάση δεν παίζει ώρα ή μέρα :lol: αλλά μπορείς να "αράξεις" περισσότερο χρόνο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 08 Δεκ 2022, 13:56

Sol έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:05
Η τηλεργασια πλέον είναι παρωχημένη. Τα νέα κόλπα για ύπνο στη δουλειά μας πάει μπροστά στον εργασιακό μεσαίωνα.
Κάτσε να το πω στο γιο μου που δουλεύει προγραμματιστής απ'το σπίτι του. 12ωρο. Κι επειδή άμα λάχει είναι γαμάτος στη δουλειά του, μαζεύει άπειρα φράγκα. Στον ιδιωτικό τομέα.
Εσύ πού δουλεύεις; Περισσό μεριά; Κι αν ναι, τί ακριβώς κάνεις με τους συντρόφους σου; Αλλαξοκωλιές εδώ μέσα με έναν λογαριασμό; Ξημερώματα;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23368
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Δεκ 2022, 14:10

Πασιφάη έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:56
Sol έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:05
Η τηλεργασια πλέον είναι παρωχημένη. Τα νέα κόλπα για ύπνο στη δουλειά μας πάει μπροστά στον εργασιακό μεσαίωνα.
Κάτσε να το πω στο γιο μου που δουλεύει προγραμματιστής απ'το σπίτι του. 12ωρο. Κι επειδή άμα λάχει είναι γαμάτος στη δουλειά του, μαζεύει άπειρα φράγκα. Στον ιδιωτικό τομέα.
:smt023 Και όταν με το καλό γίνει ακόμα πιο γαμάτος (γιατί σε αυτο το επαγγελμα συνεχώς εξελίσσεσαι όσο τέλειος κι αν εισαι, δεν υπάρχει το απόλυτο) και μπορεί να είναι σε θέση να διαπραγματευτεί λιγότερες ώρες εργασίας, θα ειναι ακόμα πιο τέλεια τα πράγματα.
Δεν χρειάζονται υπερβολές, κανενας άνθρωπος δεν οφείλει να δουλεύει μισή μέρα. Άντε πολύ περιστασιακά αν δεν του βγαινει η φάση αλλά να το θέλει ο ίδιος, όχι να ειναι προϊόν πίεσης (εστω και έμμεσης).

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 08 Δεκ 2022, 14:26

Όσοι είχαν μετακίνηση κάποιας ώρας που είναι κόστος για καύσιμα, σπατάλη χρόνου, εκνευρισμός με κίνηση κλπ. προφανώς είναι πιο ποιοτικό να είναι σε φάση τηλε-εργασίας, ακόμα και αν υποθέσουμε ότι εργάζονται παραπάνω.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 08 Δεκ 2022, 14:46

vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 14:10
Πασιφάη έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:56
Sol έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:05
Η τηλεργασια πλέον είναι παρωχημένη. Τα νέα κόλπα για ύπνο στη δουλειά μας πάει μπροστά στον εργασιακό μεσαίωνα.
Κάτσε να το πω στο γιο μου που δουλεύει προγραμματιστής απ'το σπίτι του. 12ωρο. Κι επειδή άμα λάχει είναι γαμάτος στη δουλειά του, μαζεύει άπειρα φράγκα. Στον ιδιωτικό τομέα.
:smt023 Και όταν με το καλό γίνει ακόμα πιο γαμάτος (γιατί σε αυτο το επαγγελμα συνεχώς εξελίσσεσαι όσο τέλειος κι αν εισαι, δεν υπάρχει το απόλυτο) και μπορεί να είναι σε θέση να διαπραγματευτεί λιγότερες ώρες εργασίας, θα ειναι ακόμα πιο τέλεια τα πράγματα.
Δεν χρειάζονται υπερβολές, κανενας άνθρωπος δεν οφείλει να δουλεύει μισή μέρα. Άντε πολύ περιστασιακά αν δεν του βγαινει η φάση αλλά να το θέλει ο ίδιος, όχι να ειναι προϊόν πίεσης (εστω και έμμεσης).
Ένα θα σου πω. Είναι σε πολύ καλό δρόμο. Κι αν το θελήσει μπορεί να κλείσει όποια συμφωνία γουστάρει. :D
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 08 Δεκ 2022, 15:26

Και μπορεί να γίνει αφεντικό μια μέρα.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 08 Δεκ 2022, 15:40

Δούλεψα ένα διάστημα μια εβδομάδα παρουσία, μια τηλεργασία και μου άρεσε. Δεν έχουμε όμως τον κατάλληλο εξοπλισμό στο σπίτι.
Είχα διαβάσει ένα άρθρο, μια εργαζόμενη εταιρείας ηλεκτρισμού στην Γερμανία, έκανε μόνη της τηλεργασία, αποφάσισε μια μέρα, να δουλέψει από το σπίτι εφόσον ήταν εφικτό, από μόνη της. Η εταιρεία την έστειλε στο δικαστήριο. Το δικαστήριο αποφάσισε την μείωση των ετήσιων αποδοχών από 70 χιλιάδες μικτά, σε 50 χιλιάδες μικτά.
Θα προτιμούσα μια βάρδια 14.00 έως 22.00, δεν είμαι πρωινός τύπος. Τότε γλυτώνεις και τα ψου ψου ψου και μου μου μου, δεν ξέρω πως αλλιώς να τα περιγράψω, του χώρου εργασίας.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48630
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Δεκ 2022, 15:48

vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 12:49

Πώς σας εχει κολλησει οτι ειμαι σπιτόγατος, δεν το εχω καταλαβει.
Από το χοντρομούρικο άβατάρ σου.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5191
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 08 Δεκ 2022, 16:02

vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:25
GoBzi έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:11
vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 13:02

Σας έχει πει κάποιος ότι όσοι δουλεύετε απο το σπίτι, απαγορεύεται να βγείτε έξω? Είτε τις ωρες τις δουλειας σας, ειτε του διαλείμματος, είτε ωρες μετά το σχόλασμά σας?
Υπάρχει καποια νομοθεσία μήπως που επιβάλλει στους εργαζόμενους εις τηλεργασίαν να κλειδαμπαρώνονται εφ' όρου ζωής?
Ρωτάω μήπως παρανομώ κι εγω, τις μέρες που ειμαι τηλεργασια (απειροελαχιστες πλεον) που καθε φορά και στο διάλειμμά μου και μετά το σχολασμα βγαινω όξω.
Όσο δούλευα σε γραφείο δεν είχα ποτέ θέμα με το πότε θα βγω και για πόσο αλλά φυσικά αυτό εξαρτάται από τον εργοδότη. Εάν μπορούσα θα το έκανα 3 σπίτι/2 γραφείο.
Όλα αυτα εξαρτώνται απο τους μπουμερς εργοδοτες, ξεκαθαρα. Θα ψοφολογήσουν καποια στιγμη βεβαια, και η κοινωνία θα πάει μπροστά.
Ναι το ίδιο λέμε. Απλά το πρόβλημα των περισσότερων δεν είναι η δουλειά από γραφείο αλλά οι μαλακές εργοδότες που δημιουργούν τοξικό περιβάλλον και δεν θες να είσαι στο γραφείο.

Η κοινωνία θα πάει μπροστά σίγουρα, εσύ θα πας; Από την στιγμή που θα δουλεύουν όλοι (οι του γραφείου) από απόσταση το πιο πιθανό είναι τα νέα αφεντικά να προσλάβουν τον Sanjiv από την Ινδία με το 1/5 του μισθού σου παρά εσένα.

Η Ελλάδα ως μια κωλοτρυπίδα στην μέση του πουθενά είναι λίγο τυχερή γιατί κανείς δεν μιλάει ελληνικά, αλλά εάν βρίσκεσαι σε εταιρεία που έχει να κάνει με πελάτες στο εξωτερικό ισως τα βρεις σκούρα.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Δεκ 2022, 16:23

Υπάρχουν και οι "παραδοσιακοί" που δεν απασχολούν με τηλεργασία και τέτοιες φλωριές.
Νέες αποκαλύψεις για τον εργοδότη που έριχνε για κάμψεις του εργαζόμενούς του

Ούτε ένας, ούτε δύο αλλά τουλάχιστον επτά και ίσως περισσότεροι είναι οι πρώην υπάλληλοι της εταιρίας παραγωγής χυμών που αρνήθηκαν να συμμορφωθούν με το στρατιωτικό πρωτόκολλο που εφαρμόζει ο ιδιοκτήτης της.

Οι υπάλληλοι σύμφωνα με το Live News έστειλαν εξώδικα για τα push ups, τα «καψόνια», τις αγγαρείες και τις βωμολοχίες που αναγκάστηκαν να υπομείνουν όσο εργάζονταν εκεί.

«Έκανε καψόνια και μόνο εκπαίδευση δεν γινόταν. Εγώ δεν δέχτηκα να πάω να κάνω τα push ups στην Αθήνα, δηλαδή ο άνθρωπος είναι τόσο ακραίος, που γδύθηκε μπροστά στις κοπέλες υπαλλήλους, τάχα μου ότι άλλαζε μετά από την γυμναστική, έμεινε με το μποξεράκι, με το σορτσάκι.

...............................

«Πριν δύο τρία χρόνια το είχε ξεκινήσει, μας παρουσίαζε «γραφείο 1» που είχαν στον στρατό, «γραφείο 2», «γραφείο 3», «γραφείο 4», το καθένα ξεχωριστά. Μετά είχαμε βαθμούς. Εγώ ήμουν λοχαγός. Είχε τις ομάδες στο viber κάθε πρωί έπαιρνε πρωινή αναφορά στις 7 το πρωί και όποιος έστελνε την αναφορά έγραφε: «λοχαγός» ότι ήταν παρούσα ή ότι έλειπε ή οτιδήποτε. Μετά συνέχιζε με όλο το προσωπικό ανάλογα με τους βαθμούς που είχανε» προσθέτει στην καταγγελία πρώην εργαζόμενος.

Αυτή είναι μία πρωινή αναφορά. Ο ορισμένος λοχαγός κάθε εργοστασίου στην επαρχία στέλνει ραπόρτο: Παρόντες, συνολική δύναμη λόχου, απόντες, τυχόν αποσπασμένοι. Και από κάτω, όνομα εργαζομένου, βαθμός και ώρα ανάληψης καθηκόντων, με τους υψηλά ιστάμενους να μην αποκλείονται από την διαδικασία, όπως ο ταγματάρχης και ο αντισυνταγματάρχης.

«Εδώ και χρόνια το κάνει αυτό, εγώ ήμουν επιλοχίας, ένας συνάδελφος μου στο λογιστήριο ήταν λοχαγός και μία συνάδελφος μου ήταν ανθυπολοχαγός. Έπρεπε να μιλάνε οι συνάδελφοι και να δηλώνουν το τι είναι ο κάθε ένας και αν δεν του άρεσε στην συζήτηση αυτό που ήθελε να πει έλεγε: «πέσε να κάνεις 10 κάμψεις» ας πούμε επειδή είπε βλακεία. Έστελνε μηνύματα στις 5-6 η ώρα το πρωί: «καλημέρα, ξυπνήστε ζώα» και έπρεπε να είναι παρόντες όλοι και να λένε καλημέρα» σημειώνει πρώην υπάλληλος της επιχείρησης.

https://www.aftodioikisi.gr/koinonia/ne ... enoys-toy/
Κλπ κλπ κλπ, μαντέψτε σε ποια χώρα έγινε.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 08 Δεκ 2022, 16:54

Αυτό που δεν αντιλαμβάνονται αρκετοί γιατί κοιτάζουν την επιφάνεια είναι πως οι εργαζόμενοι είναι εξαρτήματα. Όταν το κεφάλαιο θέλει να δουλέψεις υπερωρίες θα το κάνεις, όταν θέλει παρτ-ταιμ επίσης, τηλεργασια, ραντζο στη δουλειά κτλπ. Φυσικά φαινομενικά σου επιτρέπει να διαλέξεις και θεωρείς πως είσαι ελεύθερος και ωραίος.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 08 Δεκ 2022, 16:56

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:10
Sol έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:06
vantono προπαγανδισε λίγο τι καλό είναι το ράντσο στον χώρο εργασίας για να ξεκουράζεται
Έχει και γκομενα μέσα η προσφορά;
Αν δεν τοποθετηθείς χυδαία δεν μπορείς.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Κρεβάτι στη δουλειά ή επόμενη φάση μετά την τηλεργασια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 08 Δεκ 2022, 16:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:26
vantono έγραψε:
08 Δεκ 2022, 11:15
Το τοπικ χωρις πηγή-άρθρο-παραπομπή σε κάτι εντός θεματος, τί φάση εν τω μεταξύ? Υπαρχει κάτι που να μαρτυράει οτι κάπου σε μια εταιρεία εχουν στηθεί ραντζάκια στους εργασιακους χωρους και δυο συρματάκια για απλώστρες, ή απλώς ειναι μια ωραία Πέμπτη για το νηματοθέτη?
Mπορεί να είναι Πέμπτη, μπορεί να είναι κι αυτό.

Twitter: «Εργαζόμενοι κοιμούνται στο γραφείο» - «Πυρά» κατά του Έλον Μασκ για τις συνθήκες εργασίας

https://www.lifo.gr/now/world/twitter-e ... -synthikes
Στην πρωτοπορία ο ηλον
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών