Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 22 Δεκ 2022, 15:44

Chilloutbuddy έγραψε:
22 Δεκ 2022, 15:22
Μαλακίες λέει το λινκ με το πενηντάρικο γιατί ξεχνάει τους φόρους, στις πρώτες 5-6 συναλλαγές το κράτος το έχει φάει όλο το πενηντάρικο με ΦΠΑ, φόρο εισοδήματος και φόρο μισθωτών υπηρεσιών.

Αυτό δεν έχουν καταλάβει οι μαλάκες που σου λένε ότι τα οικονομικά της χώρας είναι σαν τα οικονομικά του νοικοκυριού που ό,τι χαλάς δεν το ξαναβλέπεις. Είναι το αντίθετο, οι περισσότερες δαπάνες του κράτους είναι τζάμπα εντελώς, ό,τι δίνει το κράτος το παίρνει πίσω και μάλιστα πολύ γρήγορα. Αυτές οι δαπάνες που χάνονται είναι οι πληρωμές προς το εξωτερικό και οι πληρωμές σε αυτούς που δεν έχουν ανάγκη τα λεφτά και δεν τα δαπανάνε, και λεφτά που δεν κινούνται δε φορολογούνται.
:goodpost:

Αρχέλαος @ Με τον Μπογδανο και τον Εμφι για την ελληνικη μεγαλη τραμπικη παραταξη
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11447
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 22 Δεκ 2022, 15:54

dna replication έγραψε:
21 Δεκ 2022, 17:19
https://t.me/frieden_rockt_offiziell/15100

💰Why we should pay with cash instead of card everywhere

💶 Cash:
I have a 50 euro note in my pocket, I go to a restaurant with it and use it to pay for my meal.
With these 50 € the restaurant owner pays his bill in the laundromat.
The laundromat owner uses it to pay for the haircut at his hairdresser.
With these 50 € the hairdresser pays his bill in the supermarket.
After an unlimited number of payments, the value of my 50 euro note still remains the same, i.e. it has fulfilled its purpose for everyone who used it as a means of payment, and the bank has no work and no influence on any cash payment operation performed.

💳 Show:
IF I go to a restaurant now and pay digitally with my debit card,
💸the cost of my digital payment, which will be charged to the restaurant owner, including the percentage transaction fees, is on average 2.5%, which then amounts to € 1.25 for each additional payment transaction.
(This means that each additional payment transaction costs € 1.25)
💸 the same fees will be charged if the restaurant owner pays his bill digitally at the laundromat,
💸 the payments of the laundromat owner to the hairdresser,
💸 so do the subsequent payments, etc.....
So, after the first 36 transactions of this 50 €, only 5 € will remain, and the remaining 45 € will pass into the ownership of the bank ... thanks to all the digital transactions and fees!
In addition, the debit card fees are on average € 2.25 per month, so that your € 50 is only worth € 47.75 after a month of saving.

👉What is gone is gone, you can spend it only once.

🤴Cash is king!
Παπαριές. Μόνο με πλαστικό χρήμα παντού και απαγόρευση μετρητών μπορεί να στρώσει η Ελλάδα, όπου οδοντίατροι που δηλώνουν 3.5 χιλιάρικα ετήσιο εισόδημα τα τελευταία 20 χρόνια, χτίζουν χωρίς δάνειο βίλες με πισίνες στους Θρακομάκ και κυκλοφορούν τις Μερσέ των 60k.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9964
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 22 Δεκ 2022, 16:41

Λεγεών έγραψε:
22 Δεκ 2022, 15:54
Παπαριές. Μόνο με πλαστικό χρήμα παντού και απαγόρευση μετρητών μπορεί να στρώσει η Ελλάδα, όπου οδοντίατροι που δηλώνουν 3.5 χιλιάρικα ετήσιο εισόδημα τα τελευταία 20 χρόνια, χτίζουν χωρίς δάνειο βίλες με πισίνες στους Θρακομάκ και κυκλοφορούν τις Μερσέ των 60k.
Γιατί τέτοια ζόρια οι γιατροί; Εμένα εδώ ο οδοντίατρος τα δηλώνει όλα κι έχει παρκαρισμένη απέξω την 911 GTS :lol:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Δεκ 2022, 16:46

George_V έγραψε:
15 Δεκ 2022, 16:23
Προ ενος ετους κοιτάζοντας κατι χαρτια ειδα οτι ο μακαρίτης ο πατέρας μου ειχε λογαριασμο στην τραπεζα που τον ειχα ξεχάσει.

Ο συγκεκριμένος λογαριασμος ειχε μεσα 780 ευρω οποτε λεω γιατι να τα αφησω εκει να καθονται?

Παω λοιπον στην τράπεζα που ειχε ανοιχτει ο λογαριασμος και μιλαω με εναν υπαλληλο.

Μου δινει μια λιστα με χαρτια νομιμοποιησης και εξουσιοδοτησεις που χρειαζονταν και φευγω για να τα μαζεψω.

15 μερες μετα παω με τα χαρτια στην τράπεζα τα εξετάζει ο υπάλληλος ολα κομπλε μου λεει.

Μου μεταφέρει 700 ευρω στο λογαριασμο (τα υπολοιπα 80 κρατηθηκαν για προμηθειες και λοιπες πιπες της τράπεζας) χαιρετιομαστε φευγω.

Fast Forward στο σημερα.

Με παιρνουν τηλέφωνο απο τα κεντρικα της Τραπεζας προ ημερων και με ρωτάνε γιατι 5+ χρονια μετα το θανατο του μακαριτη δεν εχω κανει νομιμοποιηση κληρονομων και δεν εχω κλεισει τον λογαριασμο του στην τραπεζα.

Αιφνιδιαζομαι αλλα τους λεω πως ειχα μιλησει 11 μηνες πριν με τον τάδε υπαλληλο στο τάδε κατάστημα και πως αυτος παρελαβε ολα τα δικαιολογητικα και εκλεισε το λογαριασμο δινοντας μου 700 ευρω.

Αλλα αυτη μου λεει πως η τραπεζα και η Νομικη Υπηρεσια δεν εχουν κανενα χαρτι στα χέρια τους. Και μαλιστα εδειξε να αιφνιδιαζεται οταν της ειπα οτι πηρα 700 ευρω απο το λογαριασμο και πως μου κρατησαν 80 ευρω για προμηθειες (οι κρατησεις ηταν σωστες αιφνιδιαστηκε απο το γεγονος οτι τα πηρα χωρις να εχει ενημερωθει η τραπεζα).

Και μου λεει να ξαναστειλω τα δικαιολογητικα.

Της απαντω "τα εχει το ταδε κατάστημα που τα κατέθεσα. Παρτε τα απο εκει".

Μου λεει "Δεν μπορουμε να το κάνουμε αυτο πρεπει να τα στειλετε εσεις".

Απαντω "Δεν μπορειτε να μιλησετε με τον υπαλληλο σας να δειτε τι εγινε? Εγω τα χαρτια τα εχω καταθεσει εκει. Και στο φιναλε εγω θα σας λυσω το εσωτερικο σας προβλημα μεταξυ υποκαταστηματος-Κεντρικων-Νομικης Υπηρεσιας"

Μου λεει "Παρτε τηλεφωνο τον υπαλληλο να τον ρωτησετε τι εγινε και μετα να μας πειτε και εμας."

Και λεω "Εγω θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω τι γιναν τα χαρτια που κατέθεσα? Τι με νοιαζει εμενα τι τα εκανε ο υπαλληλος σας? Θα θεωρηθω υπευθυνος και για το εσωτερικο σας προβλημα τωρα?"

Και λεει "Μα εσεις πρεπει να το κανετε βασει οδηγιας της τραπεζας"

Και ξαναλεω "Επειδη τα χασατε η δε ξερω γω τι αλλο πρεπει να ενδιαφερθω εγω? Μιληστε με το καταστημα σας να δειτε τι συμβαινει. Δε θα κανω εγω το σπασμενο τηλεφωνο μεταξυ Κεντρικων και Υποκαταστηματος. Συγνωμη δε μιλατε τα καταστηματα μεταξυ σας και πρεπει να μπω σφηνα εγω?"

Και επιμενει "Θελετε να βοηθησετε κυριε? Παρτε τηλεφωνο το κατάστημα και μετα ενημερωστε μας".

Και καπου εκει εκλεισα το τηλέφωνο και φυσικα τους εγραψα στα @@ μου.



Ειναι εντελως ηλιθιοι οι τραπεζουπαλληλοι? Εγω θα παιρνω τηλεφωνο να μαθω τι εκανε ο υπαλληλος με τα χαρτια 1 χρονο πριν και μετα θα παιρνω στα κεντρικα να τους λεω τι μου ειπε ο υπαλληλος? Αν τα εχασε ο υπαλληλος ας με παρει αυτος ο ιδιος να μου πει "ξερεις τα εχασα φερε μου αλλα" οχι να παιρνω εγω τηλεφωνο να ρωταω και μετα να ενημερωνω εγω τα Κεντρικα της τραπεζας.

Δεν απορω που οι τραπεζες ειναι ενα μπουρδέλο και μισο στην Ελλάδα.
Ούτε νομικά ούτε με κανέναν άλλον τρόπο έχεις υποχρέωση. Είναι αισχρή, προσβλητική και ενοχλητική εταιρική τακτική να σου ζητάνε να επικοινωνήσεις εσύ με υπάλληλό τους. Εγώ θα τους έλεγα ότι αν με ξαναενοχλήσουν θα πάρω την αστυνομία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11447
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 22 Δεκ 2022, 18:12

Chilloutbuddy έγραψε:
22 Δεκ 2022, 16:41
Λεγεών έγραψε:
22 Δεκ 2022, 15:54
Παπαριές. Μόνο με πλαστικό χρήμα παντού και απαγόρευση μετρητών μπορεί να στρώσει η Ελλάδα, όπου οδοντίατροι που δηλώνουν 3.5 χιλιάρικα ετήσιο εισόδημα τα τελευταία 20 χρόνια, χτίζουν χωρίς δάνειο βίλες με πισίνες στους Θρακομάκ και κυκλοφορούν τις Μερσέ των 60k.
Γιατί τέτοια ζόρια οι γιατροί; Εμένα εδώ ο οδοντίατρος τα δηλώνει όλα κι έχει παρκαρισμένη απέξω την 911 GTS :lol:
Τους ρωτάς αν θέλουν να πληρώσουν φόρο;

Αληθινή ιστορία αυτό που περιέγραψα, btw.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 22 Δεκ 2022, 18:25

George_V έγραψε:
15 Δεκ 2022, 16:23
Προ ενος ετους κοιτάζοντας κατι χαρτια ειδα οτι ο μακαρίτης ο πατέρας μου ειχε λογαριασμο στην τραπεζα που τον ειχα ξεχάσει.

Ο συγκεκριμένος λογαριασμος ειχε μεσα 780 ευρω οποτε λεω γιατι να τα αφησω εκει να καθονται?

Παω λοιπον στην τράπεζα που ειχε ανοιχτει ο λογαριασμος και μιλαω με εναν υπαλληλο.

Μου δινει μια λιστα με χαρτια νομιμοποιησης και εξουσιοδοτησεις που χρειαζονταν και φευγω για να τα μαζεψω.

15 μερες μετα παω με τα χαρτια στην τράπεζα τα εξετάζει ο υπάλληλος ολα κομπλε μου λεει.

Μου μεταφέρει 700 ευρω στο λογαριασμο (τα υπολοιπα 80 κρατηθηκαν για προμηθειες και λοιπες πιπες της τράπεζας) χαιρετιομαστε φευγω.

Fast Forward στο σημερα.

Με παιρνουν τηλέφωνο απο τα κεντρικα της Τραπεζας προ ημερων και με ρωτάνε γιατι 5+ χρονια μετα το θανατο του μακαριτη δεν εχω κανει νομιμοποιηση κληρονομων και δεν εχω κλεισει τον λογαριασμο του στην τραπεζα.

Αιφνιδιαζομαι αλλα τους λεω πως ειχα μιλησει 11 μηνες πριν με τον τάδε υπαλληλο στο τάδε κατάστημα και πως αυτος παρελαβε ολα τα δικαιολογητικα και εκλεισε το λογαριασμο δινοντας μου 700 ευρω.

Αλλα αυτη μου λεει πως η τραπεζα και η Νομικη Υπηρεσια δεν εχουν κανενα χαρτι στα χέρια τους. Και μαλιστα εδειξε να αιφνιδιαζεται οταν της ειπα οτι πηρα 700 ευρω απο το λογαριασμο και πως μου κρατησαν 80 ευρω για προμηθειες (οι κρατησεις ηταν σωστες αιφνιδιαστηκε απο το γεγονος οτι τα πηρα χωρις να εχει ενημερωθει η τραπεζα).

Και μου λεει να ξαναστειλω τα δικαιολογητικα.

Της απαντω "τα εχει το ταδε κατάστημα που τα κατέθεσα. Παρτε τα απο εκει".

Μου λεει "Δεν μπορουμε να το κάνουμε αυτο πρεπει να τα στειλετε εσεις".

Απαντω "Δεν μπορειτε να μιλησετε με τον υπαλληλο σας να δειτε τι εγινε? Εγω τα χαρτια τα εχω καταθεσει εκει. Και στο φιναλε εγω θα σας λυσω το εσωτερικο σας προβλημα μεταξυ υποκαταστηματος-Κεντρικων-Νομικης Υπηρεσιας"

Μου λεει "Παρτε τηλεφωνο τον υπαλληλο να τον ρωτησετε τι εγινε και μετα να μας πειτε και εμας."

Και λεω "Εγω θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω τι γιναν τα χαρτια που κατέθεσα? Τι με νοιαζει εμενα τι τα εκανε ο υπαλληλος σας? Θα θεωρηθω υπευθυνος και για το εσωτερικο σας προβλημα τωρα?"

Και λεει "Μα εσεις πρεπει να το κανετε βασει οδηγιας της τραπεζας"

Και ξαναλεω "Επειδη τα χασατε η δε ξερω γω τι αλλο πρεπει να ενδιαφερθω εγω? Μιληστε με το καταστημα σας να δειτε τι συμβαινει. Δε θα κανω εγω το σπασμενο τηλεφωνο μεταξυ Κεντρικων και Υποκαταστηματος. Συγνωμη δε μιλατε τα καταστηματα μεταξυ σας και πρεπει να μπω σφηνα εγω?"

Και επιμενει "Θελετε να βοηθησετε κυριε? Παρτε τηλεφωνο το κατάστημα και μετα ενημερωστε μας".

Και καπου εκει εκλεισα το τηλέφωνο και φυσικα τους εγραψα στα @@ μου.



Ειναι εντελως ηλιθιοι οι τραπεζουπαλληλοι? Εγω θα παιρνω τηλεφωνο να μαθω τι εκανε ο υπαλληλος με τα χαρτια 1 χρονο πριν και μετα θα παιρνω στα κεντρικα να τους λεω τι μου ειπε ο υπαλληλος? Αν τα εχασε ο υπαλληλος ας με παρει αυτος ο ιδιος να μου πει "ξερεις τα εχασα φερε μου αλλα" οχι να παιρνω εγω τηλεφωνο να ρωταω και μετα να ενημερωνω εγω τα Κεντρικα της τραπεζας.

Δεν απορω που οι τραπεζες ειναι ενα μπουρδέλο και μισο στην Ελλάδα.
Ας έπαιρνες τηλέφωνο. Σιγά το δύσκολο.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Δεκ 2022, 18:28

Chilloutbuddy έγραψε:
22 Δεκ 2022, 15:23
Στην τραπεζικό απλά κλείνεις το τηλέφωνο μετά το καλημέρα. Γλιτώνεις και αυτήν κι εσένα από την όλη μαλακία.
Βασικά άμα δεις τηλέφωνο που δεν το ξέρεις δεν το σηκώνεις ποτέ.
6 φορές με πήραν σήμερα!!! ,μετά το είδα γιατί είχα μάθημα. Αλλά προνοητικά ήταν στους μπλοκαρισμένους αριθμούς.
Μπλοκ κι άγιος ο Θεός. Πρέπει να έχω καμιά εικοσαριά μπλοκαρισμένα νούμερα. :003:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στύγιος την 22 Δεκ 2022, 18:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Δεκ 2022, 18:31

Εκτωρ έγραψε:
22 Δεκ 2022, 18:25
George_V έγραψε:
15 Δεκ 2022, 16:23
Προ ενος ετους κοιτάζοντας κατι χαρτια ειδα οτι ο μακαρίτης ο πατέρας μου ειχε λογαριασμο στην τραπεζα που τον ειχα ξεχάσει.

Ο συγκεκριμένος λογαριασμος ειχε μεσα 780 ευρω οποτε λεω γιατι να τα αφησω εκει να καθονται?

Παω λοιπον στην τράπεζα που ειχε ανοιχτει ο λογαριασμος και μιλαω με εναν υπαλληλο.

Μου δινει μια λιστα με χαρτια νομιμοποιησης και εξουσιοδοτησεις που χρειαζονταν και φευγω για να τα μαζεψω.

15 μερες μετα παω με τα χαρτια στην τράπεζα τα εξετάζει ο υπάλληλος ολα κομπλε μου λεει.

Μου μεταφέρει 700 ευρω στο λογαριασμο (τα υπολοιπα 80 κρατηθηκαν για προμηθειες και λοιπες πιπες της τράπεζας) χαιρετιομαστε φευγω.

Fast Forward στο σημερα.

Με παιρνουν τηλέφωνο απο τα κεντρικα της Τραπεζας προ ημερων και με ρωτάνε γιατι 5+ χρονια μετα το θανατο του μακαριτη δεν εχω κανει νομιμοποιηση κληρονομων και δεν εχω κλεισει τον λογαριασμο του στην τραπεζα.

Αιφνιδιαζομαι αλλα τους λεω πως ειχα μιλησει 11 μηνες πριν με τον τάδε υπαλληλο στο τάδε κατάστημα και πως αυτος παρελαβε ολα τα δικαιολογητικα και εκλεισε το λογαριασμο δινοντας μου 700 ευρω.

Αλλα αυτη μου λεει πως η τραπεζα και η Νομικη Υπηρεσια δεν εχουν κανενα χαρτι στα χέρια τους. Και μαλιστα εδειξε να αιφνιδιαζεται οταν της ειπα οτι πηρα 700 ευρω απο το λογαριασμο και πως μου κρατησαν 80 ευρω για προμηθειες (οι κρατησεις ηταν σωστες αιφνιδιαστηκε απο το γεγονος οτι τα πηρα χωρις να εχει ενημερωθει η τραπεζα).

Και μου λεει να ξαναστειλω τα δικαιολογητικα.

Της απαντω "τα εχει το ταδε κατάστημα που τα κατέθεσα. Παρτε τα απο εκει".

Μου λεει "Δεν μπορουμε να το κάνουμε αυτο πρεπει να τα στειλετε εσεις".

Απαντω "Δεν μπορειτε να μιλησετε με τον υπαλληλο σας να δειτε τι εγινε? Εγω τα χαρτια τα εχω καταθεσει εκει. Και στο φιναλε εγω θα σας λυσω το εσωτερικο σας προβλημα μεταξυ υποκαταστηματος-Κεντρικων-Νομικης Υπηρεσιας"

Μου λεει "Παρτε τηλεφωνο τον υπαλληλο να τον ρωτησετε τι εγινε και μετα να μας πειτε και εμας."

Και λεω "Εγω θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω τι γιναν τα χαρτια που κατέθεσα? Τι με νοιαζει εμενα τι τα εκανε ο υπαλληλος σας? Θα θεωρηθω υπευθυνος και για το εσωτερικο σας προβλημα τωρα?"

Και λεει "Μα εσεις πρεπει να το κανετε βασει οδηγιας της τραπεζας"

Και ξαναλεω "Επειδη τα χασατε η δε ξερω γω τι αλλο πρεπει να ενδιαφερθω εγω? Μιληστε με το καταστημα σας να δειτε τι συμβαινει. Δε θα κανω εγω το σπασμενο τηλεφωνο μεταξυ Κεντρικων και Υποκαταστηματος. Συγνωμη δε μιλατε τα καταστηματα μεταξυ σας και πρεπει να μπω σφηνα εγω?"

Και επιμενει "Θελετε να βοηθησετε κυριε? Παρτε τηλεφωνο το κατάστημα και μετα ενημερωστε μας".

Και καπου εκει εκλεισα το τηλέφωνο και φυσικα τους εγραψα στα @@ μου.



Ειναι εντελως ηλιθιοι οι τραπεζουπαλληλοι? Εγω θα παιρνω τηλεφωνο να μαθω τι εκανε ο υπαλληλος με τα χαρτια 1 χρονο πριν και μετα θα παιρνω στα κεντρικα να τους λεω τι μου ειπε ο υπαλληλος? Αν τα εχασε ο υπαλληλος ας με παρει αυτος ο ιδιος να μου πει "ξερεις τα εχασα φερε μου αλλα" οχι να παιρνω εγω τηλεφωνο να ρωταω και μετα να ενημερωνω εγω τα Κεντρικα της τραπεζας.

Δεν απορω που οι τραπεζες ειναι ενα μπουρδέλο και μισο στην Ελλάδα.
Ας έπαιρνες τηλέφωνο. Σιγά το δύσκολο.
κοίτα όταν σε πάρει εσένα ή τράπεζα τηλέφωνο να σου πει να πάρεις τηλεφωνο την τραπεζα και μετά να τους τηλεφωνήσεις ξανα και να τους πεις τι σου είπε η τράπεζα να το κάνεις.

δεν ξέρω βέβαια αν το πρόσεξες αλλά στην παραπάνω ακολουθία κάτι δεν πάει καλά.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Δεκ 2022, 18:43

Πάντως για να απαντηθεί η ερώτηση, δεν ξέρω αν είναι ηλίθιοι. Αν αυτή είναι η οδηγία, την ακολουθείς κι ας είναι ηλίθια.
Αυτός που έφτιαξε αυτό το σύστημα μπορούμε να πούμε ότι είναι ηλίθιος.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Δεκ 2022, 23:01

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Δεκ 2022, 18:43
Πάντως για να απαντηθεί η ερώτηση, δεν ξέρω αν είναι ηλίθιοι. Αν αυτή είναι η οδηγία, την ακολουθείς κι ας είναι ηλίθια.
Αυτός που έφτιαξε αυτό το σύστημα μπορούμε να πούμε ότι είναι ηλίθιος.
Εννοείται πως δεν την ακολουθείς. Δεν υπάρχει καμμιά νομική υποχρέωση να λύσεις τα εσωτερικά προβλήματα της τράπεζας αμισθί. Δεν είναι καν δημόσιο για να πεις ότι δεν θα βγάλεις άκρη και το κράτος θα κερδίσει στο τέλος.

Μάλιστα αν προκύψει νομικό πρόβλημα από τον ανοιχτό λογαριασμό για οποιονδήποτε λόγο, μπορείς να κάνεις μήνυση στην τράπεζα που έχασε τα χαρτιά σου ή δεν τα κατέθεσε ή ό,τι σκατά έκαναν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Δεκ 2022, 23:03

hellegennes έγραψε:
22 Δεκ 2022, 23:01
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Δεκ 2022, 18:43
Πάντως για να απαντηθεί η ερώτηση, δεν ξέρω αν είναι ηλίθιοι. Αν αυτή είναι η οδηγία, την ακολουθείς κι ας είναι ηλίθια.
Αυτός που έφτιαξε αυτό το σύστημα μπορούμε να πούμε ότι είναι ηλίθιος.
Εννοείται πως δεν την ακολουθείς. Δεν υπάρχει καμμιά νομική υποχρέωση να λύσεις τα εσωτερικά προβλήματα της τράπεζας αμισθί. Δεν είναι καν δημόσιο για να πεις ότι δεν θα βγάλεις άκρη και το κράτος θα κερδίσει στο τέλος.
Εννοώ την ακολουθείς αν είσαι ο υπάλληλος, όχι αν είσαι ο George_V.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 22 Δεκ 2022, 23:15

Σαν να σου λένε: Πάρε τηλ να δεις τι έγινε με τα χαρτιά και όπως θα έρχεσαι φέρε μας και έναν καφέ.

Ρε αντε στο διαολο από δω.
Μλκς.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Δεκ 2022, 23:20

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Δεκ 2022, 23:03
hellegennes έγραψε:
22 Δεκ 2022, 23:01
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Δεκ 2022, 18:43
Πάντως για να απαντηθεί η ερώτηση, δεν ξέρω αν είναι ηλίθιοι. Αν αυτή είναι η οδηγία, την ακολουθείς κι ας είναι ηλίθια.
Αυτός που έφτιαξε αυτό το σύστημα μπορούμε να πούμε ότι είναι ηλίθιος.
Εννοείται πως δεν την ακολουθείς. Δεν υπάρχει καμμιά νομική υποχρέωση να λύσεις τα εσωτερικά προβλήματα της τράπεζας αμισθί. Δεν είναι καν δημόσιο για να πεις ότι δεν θα βγάλεις άκρη και το κράτος θα κερδίσει στο τέλος.
Εννοώ την ακολουθείς αν είσαι ο υπάλληλος, όχι αν είσαι ο George_V.
Αποκλείεται να υπάρχει επίσημη οδηγία τέτοιας μορφής γιατί δεν είναι νόμιμο. Ή ο ίδιος ο υπάλληλος είναι ηλίθιος ή ο προϊστάμενός του οι και οι δυο, πάντως δεν γίνεται να υπάρχει τέτοια οδηγία και δεν είναι καθόλου αυτονόητο ότι σαν υπάλληλος έχεις υποχρέωση να ζητάς από τους πελάτες σου πράγματα που δεν έχεις δικαιοδοσία και νομιμότητα να τα ζητάς ακόμη κι αν σου το είπε ο προϊστάμενός σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7426
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 22 Δεκ 2022, 23:38

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Δεκ 2022, 18:43
Πάντως για να απαντηθεί η ερώτηση, δεν ξέρω αν είναι ηλίθιοι. Αν αυτή είναι η οδηγία, την ακολουθείς κι ας είναι ηλίθια.
Αυτός που έφτιαξε αυτό το σύστημα μπορούμε να πούμε ότι είναι ηλίθιος.
Το σύστημα που έχουν φτιάξει είναι ηλίθιο. Το πρόβλημα είναι οτι οι υπάλληλοι και προιστάμενοι δεν είναι καθόλου ευέλικτοι στο να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα που προκαλεί το ηλίθιο σύστημα. Eίναι ευθυνόφοβοι και θεωρούν το σύστημα θεόσταλτο που είναι αδιανόητο να αμφισβητηθεί.

Στην περίπτωση του George θα μπορούσε ο διευθυντής να μιλήσει με τη νομική υπηρεσία για τη μαλακία που έγινε με τα χαρτιά ώστε να λυθεί το θέμα εσωτερικά. Αντί αυτού προσπάθησαν να καλύψουν το λάθος εμπλέκοντας τον George.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7426
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ειναι ηλίθιοι οι τραπεζικοι υπάλληλοι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 22 Δεκ 2022, 23:45

Είναι και κουτοπόνηροι φυσικά και φέρθηκαν με καθαρά ελληνικό τρόπο. Θα μπορούσαν να πάρουν τηλ τον George και να του εξηγήσουν ευγενικά οτι η τράπεζα έκανε κάποιο λάθος για το οποίο ο ίδιος δεν φέρει καμία ευθύνη. Και αν ήθελε να τους εξυπηρετήσει προσκομίζοντας τα έγγραφα που λέιπουν εφόσον έχει αντίτυπα.

Αντί αυτού κάνουν την κλασσική ελληνιά. Πήγαν να τον ψαρώσουν με στυλάκι οτι και καλά αυτός έχει την ευθύνη μήπως και φοβηθεί και αναζητήσει τα έγγραφα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών