1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23783
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Σεπ 2023, 19:09

Του ξέπλυματος το κάγκελο.
Έδωσε λέει ο άλλος 98χιλιαρικα το τετραγωνικό για να παρκάρει αμάξι.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... sto-kedro/

Τικ τακ τικ τακ τικ τακ
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24082
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Σεπ 2023, 19:15

Χρόνια πριν ειχα μια ιδέα για δημιουργία εφαρμογής/σαιτ μπιενμπάδικου σε παρκινγκ βερσιον. Να εχεις μια δικη σου θεση παρκινγκ ιδιόκτητη στην πολυκατοικία σου, γκαράζ σου, ή στο σπιτι σου στο χωριο ξερω 'γω, και να τη νοικιάζεις οπως η μαστιγα των μπιενμπάδων τις τρύπες τους.
Θα επιανε δυνατά κυριως σε περιοχες του κεντρου και κατι Κουκάκια ή Παγκράτια κτλ, που δεν βρισκεις παρκινγκ ουτε με το θεό μπαρμπα.

Τελικα το εψαξα, ανακαλυψα οτι την ειχαν κι άλλοι αυτη την ιδεα αρκετά πιο πριν τη σκεφτω εγω, την ειχαν ψιλοπροχωρήσει κιολας, αλλά ποτέ δεν επιασε.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23783
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Σεπ 2023, 19:16

Ένα εκατομμύριο για μια θέση πάρκινγκ. Από νόμιμη σκληρή δουλειά υποθέτω
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 18 Σεπ 2023, 19:17

Τουλάχιστον είναι υπεύθυνος και δεν παρκάρει όπου να 'ναι.

Το ποσό δεν είναι και τόσο παράλογο, αν το καλοσκεφθείς. Μακάρι να ήταν όλοι τόσο υπεύθυνοι, αλλά ακόμα απέχουμε...

https://www.standard.co.uk/homesandprop ... 28576.html
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Imperium την 18 Σεπ 2023, 19:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3345
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 18 Σεπ 2023, 19:18

Μαλάκα μου 1μύριο στο Μαρούσι για παρκινγκ; Τι στον πούτσο διαβάζουμε;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23783
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Σεπ 2023, 19:22

klg έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:18
Μαλάκα μου 1μύριο στο Μαρούσι για παρκινγκ; Τι στον πούτσο διαβάζουμε;
Ξέπλυμα το λένε, είναι τόσο εξωφθαλμο που θα πρέπει να γίνει αυτόματα έλεγχος τρεις γενναίες πίσω και μέχρι τέταρτο βαθμό συγγενειας

98χιλιαρικα το τετραγωνικό δε πρέπει να κοστίζει ούτε μέσα στο Μπακινγκχαμ
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24082
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Σεπ 2023, 19:27

Δεν μπορεί να εχεις βγάλει τοσα λεφτα στη ζωη σου (όπως κι αν τα 'χεις βγάλει) και να είσαι τόσο μα τόσο ηλίθιος δίνοντας τέτοιο στόχο. Πόσο αμοιβαδίσιο μυαλο πια?

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Σεπ 2023, 19:28

Όποιος θέλει πάρκινγκ να στρώσει τον κώλο του να δουλέψει. Τζάμπα τα θέλετε όλα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23783
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Σεπ 2023, 19:29

vantono έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:27
Δεν μπορεί να εχεις βγάλει τοσα λεφτα στη ζωη σου (όπως κι αν τα 'χεις βγάλει) και να είσαι τόσο μα τόσο ηλίθιος δίνοντας τέτοιο στόχο. Πόσο αμοιβαδίσιο μυαλο πια?
Οι ξεπλυματιες μπορεί να μην είναι ηλιθιοι, αλλά έχουν κάτι χειρότερο. Έπαρση που θολώνει την κρίση τους. Αυτό ξεπερνά τα πάντα.

Εδώ ρε άλλοι κυρίως γκασταρμπαιτερ, έχουν βγάλει απλό επταψηφιο και την έχουν δει εμιρηδες, σκέψου τώρα ο άλλος που σκάει επταψηφιο στο μπαμ για να ξεπλύνει.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7539
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 18 Σεπ 2023, 19:29

vantono έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:15
Χρόνια πριν ειχα μια ιδέα για δημιουργία εφαρμογής/σαιτ μπιενμπάδικου σε παρκινγκ βερσιον. Να εχεις μια δικη σου θεση παρκινγκ ιδιόκτητη στην πολυκατοικία σου, γκαράζ σου, ή στο σπιτι σου στο χωριο ξερω 'γω, και να τη νοικιάζεις οπως η μαστιγα των μπιενμπάδων τις τρύπες τους.
Θα επιανε δυνατά κυριως σε περιοχες του κεντρου και κατι Κουκάκια ή Παγκράτια κτλ, που δεν βρισκεις παρκινγκ ουτε με το θεό μπαρμπα.

Τελικα το εψαξα, ανακαλυψα οτι την ειχαν κι άλλοι αυτη την ιδεα αρκετά πιο πριν τη σκεφτω εγω, την ειχαν ψιλοπροχωρήσει κιολας, αλλά ποτέ δεν επιασε.
Κοντά σε μεγάλα αεροδρόμια του εξωτερικού έχει πιάσει.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8218
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 18 Σεπ 2023, 19:40

mao mao έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:29
vantono έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:15
Χρόνια πριν ειχα μια ιδέα για δημιουργία εφαρμογής/σαιτ μπιενμπάδικου σε παρκινγκ βερσιον. Να εχεις μια δικη σου θεση παρκινγκ ιδιόκτητη στην πολυκατοικία σου, γκαράζ σου, ή στο σπιτι σου στο χωριο ξερω 'γω, και να τη νοικιάζεις οπως η μαστιγα των μπιενμπάδων τις τρύπες τους.
Θα επιανε δυνατά κυριως σε περιοχες του κεντρου και κατι Κουκάκια ή Παγκράτια κτλ, που δεν βρισκεις παρκινγκ ουτε με το θεό μπαρμπα.

Τελικα το εψαξα, ανακαλυψα οτι την ειχαν κι άλλοι αυτη την ιδεα αρκετά πιο πριν τη σκεφτω εγω, την ειχαν ψιλοπροχωρήσει κιολας, αλλά ποτέ δεν επιασε.
Κοντά σε μεγάλα αεροδρόμια του εξωτερικού έχει πιάσει.

.


Τόχι κάνει τύπος στήν Ελλάδα πού στά χώνει μέσα σε Κοντέινερ.....

Μού τόπε φίλος πρίν 10 μέρες όταν σε συζήτηση τούλεγα να πάρει Κοντέινερ τύπου Ελον Μάσκ καί να τα νοικιάζει με 250 το μήνα.....

Τα Κοντέινερ τύπου Ελον είναι σπίτια όχι για πάρκιν.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 18 Σεπ 2023, 19:46

vantono έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:15
Χρόνια πριν ειχα μια ιδέα για δημιουργία εφαρμογής/σαιτ μπιενμπάδικου σε παρκινγκ βερσιον. Να εχεις μια δικη σου θεση παρκινγκ ιδιόκτητη στην πολυκατοικία σου, γκαράζ σου, ή στο σπιτι σου στο χωριο ξερω 'γω, και να τη νοικιάζεις οπως η μαστιγα των μπιενμπάδων τις τρύπες τους.
Θα επιανε δυνατά κυριως σε περιοχες του κεντρου και κατι Κουκάκια ή Παγκράτια κτλ, που δεν βρισκεις παρκινγκ ουτε με το θεό μπαρμπα.

Τελικα το εψαξα, ανακαλυψα οτι την ειχαν κι άλλοι αυτη την ιδεα αρκετά πιο πριν τη σκεφτω εγω, την ειχαν ψιλοπροχωρήσει κιολας, αλλά ποτέ δεν επιασε.
Ναι, αυτή είναι κλασική ιδέα. Την είχε μια φίλη. Είπε γιατί δεν φτιάχνουμε (μετάφραση: φτιάχνεις) μια εφαρμογή;

Το έψαξα και είδα ότι το είχαν κάνει αξιόλογοι τύποι πριν από μένα και δεν έπιασε. Οπότε το παράτησα.

Όμως, πραγματικά το μόνο πρόβλημα είναι πως θα πείσεις τους καταναλωτές να το χρησιμοποιήσουν (διαφήμιση με Κασσελάκη; δωρεάν κάποια ευρώ με την εγκατάσταση; δεν ξέρω)

Αλλά είμαι σίγουρος ότι στο μέλλον, κάποια απόπειρα θα πιάσει.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30273
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Σεπ 2023, 19:51

Γι'αυτό όποιος έχει οικόπεδο στο κέντρο του Πειραιά, έχει πιάσει χρυσωρυχείο.
Τσιμεντωμα και πάρκινγκ. Όσα χωράει, τόσα θα έχει κάθε μέρα.

Αν είσαι δε και τυχερός και σε παίρνει να σηκώσεις και 1-2 ορόφους για να φορτώνεις αυτοκίνητα σε 3 επίπεδα, χεστηκες στα λεφτά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Imperium
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 18 Σεπ 2023, 19:58

Ερμής έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:22
klg έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:18
Μαλάκα μου 1μύριο στο Μαρούσι για παρκινγκ; Τι στον πούτσο διαβάζουμε;
Ξέπλυμα το λένε, είναι τόσο εξωφθαλμο που θα πρέπει να γίνει αυτόματα έλεγχος τρεις γενναίες πίσω και μέχρι τέταρτο βαθμό συγγενειας

98χιλιαρικα το τετραγωνικό δε πρέπει να κοστίζει ούτε μέσα στο Μπακινγκχαμ
Στο Λονδίνο σου λέει είναι σχεδόν £20000 το τμ, αλλά αυτός είναι μέσος όρος. Βέβαια θα είναι πολύ πιο ακριβά στις καλές περιοχές.

Και εφόσον αυτή η αγορά είναι ακόμα στα πρώτα βήματά της, να είσαι σίγουρος οτι σε λίγα χρόνια, που θα έχει αναπτυχθεί, £100000 το τμ θα είναι εντελώς νορμάλ.

Ε αν δεν έχεις να το παρκάρεις, τι το θες και το παίρνεις ρε φτωχομπινέ;
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24082
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: 1 μυριο για μια θέση πάρκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Σεπ 2023, 21:54

masterridley έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:46
vantono έγραψε:
18 Σεπ 2023, 19:15
Χρόνια πριν ειχα μια ιδέα για δημιουργία εφαρμογής/σαιτ μπιενμπάδικου σε παρκινγκ βερσιον. Να εχεις μια δικη σου θεση παρκινγκ ιδιόκτητη στην πολυκατοικία σου, γκαράζ σου, ή στο σπιτι σου στο χωριο ξερω 'γω, και να τη νοικιάζεις οπως η μαστιγα των μπιενμπάδων τις τρύπες τους.
Θα επιανε δυνατά κυριως σε περιοχες του κεντρου και κατι Κουκάκια ή Παγκράτια κτλ, που δεν βρισκεις παρκινγκ ουτε με το θεό μπαρμπα.

Τελικα το εψαξα, ανακαλυψα οτι την ειχαν κι άλλοι αυτη την ιδεα αρκετά πιο πριν τη σκεφτω εγω, την ειχαν ψιλοπροχωρήσει κιολας, αλλά ποτέ δεν επιασε.
Ναι, αυτή είναι κλασική ιδέα. Την είχε μια φίλη. Είπε γιατί δεν φτιάχνουμε (μετάφραση: φτιάχνεις) μια εφαρμογή;

Το έψαξα και είδα ότι το είχαν κάνει αξιόλογοι τύποι πριν από μένα και δεν έπιασε. Οπότε το παράτησα.

Όμως, πραγματικά το μόνο πρόβλημα είναι πως θα πείσεις τους καταναλωτές να το χρησιμοποιήσουν (διαφήμιση με Κασσελάκη; δωρεάν κάποια ευρώ με την εγκατάσταση; δεν ξέρω)

Αλλά είμαι σίγουρος ότι στο μέλλον, κάποια απόπειρα θα πιάσει.
Η αμέσως επομενη ιδέα που μου κατεβηκε εκεινη την περιοδο, ήταν στο ιδιο βασικο κονσεπτ, αλλα να μπορουσες καπως να αγοράσεις/εγκαταστήσεις φορτιστές για ηλεκτρικά αυτοκινητα σε δικο σου χωρο και να το συνδύαζες με κανενα Φ/Β στη στέγη σου ή κανενα προγραμμα νυχτερινού ρεύματος. Το εψαξα, ειδα οτι ειχε κατι διαδικασίες που εκεινη την περιοδο δεν μπορουσα να φέρω εις περας μονος μου (με μόνο άλλον ενα φίλο δηλαδη) και αυτο το αφήσαμε ουσιαστικα.

Ειμαι σιγουρος οτι ακομα και αυτο θα το εχει σκεφτει καποιος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών