Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20235
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 03 Οκτ 2023, 09:28

Εμπεδοκλής έγραψε:
02 Οκτ 2023, 20:33
Υπερβολές. Οι πωλήσεις οχημάτων αυξάνονται. Τον Αύγουστο οι πόλεις άδειες. Οι καφετέριες και τα εμπορικά γεμίζουν και φυσικά κανείς δε διαμαρτύρεται. Οι άστεγοι λίγοι και συγκεκριμένοι.

Αν ίσχυε αυτό το 87% τότε θα έπρεπε κάθε μέρα θα έπρεπε να έχουμε διαδηλώσεις και συσσίτια με εκατοντάδες χιλιάδες κόσμου.
:+1:


Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20235
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 03 Οκτ 2023, 09:36

Κόκκορας έγραψε:
03 Οκτ 2023, 03:20
Green Dragon έγραψε:
02 Οκτ 2023, 18:36
Άλλα βλέπω εγώ έξω...
ελα ρε κοψε την πλακα,που μενεις; βου που; νου που; :lol:
εδω εχουν παει ολα στον ουρανο,ενοικια ,τροφιμα,ρεκορ πανευρωπαικα κανει ο μητσοτακης και η κυβερνηση του
δεκαρα δεν δινει βγαζει και πανηγυρικες ανακοινωσεις για αυξηση επενδυσεων λογω... γκολντεν βιζα

φετος εκανε ρεκορ στις γεννησεις η χωρα απο την καλοπεραση(αρνητικο)

ακου αλλα βλεπω εξω :lol:

ΥΣ ας κανονισουν τωρα οσοι υποφερουν να μην πατησουν καν εκλογες,αποχη να γινει παλι το 21 41...
Ποιά πλάκα; Ισχύουν όσα γράφει ο Εμπεδοκλής, οι δρόμοι πήχτρα όπως ήταν πριν τα μνημόνια, η οικοδομή δουλεύει φουλ, τα μαγαζιά έχουν μέσα κόσμο, οι πελάτες δεν μου τα κάνουν τσουρέκια στα παζάρια (θυμάμαι το 2014-16 ότι κάποιες φορές χρειαζόταν 1 ώρα παζάρι για να κλειστεί συμφωνία, φευ!), πληρώνουν γρήγορα κλπ. Φαίνεται από 100 διαφορετικά πράγματα.

Εγώ δεν σου λέω ότι είναι υγιής ανάπτυξη, μπορεί να είναι και φούσκα, δεν ξέρω αλλά αυτήν την στιγμή η αγορά κινείται μια χαρά.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29993
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Οκτ 2023, 09:36

hellegennes έγραψε:
03 Οκτ 2023, 04:05
Otto Weininger έγραψε:
02 Οκτ 2023, 20:18
Γαληνός έγραψε:
30 Σεπ 2023, 10:02
Σε δεινή οικονομική κατάσταση βρίσκονται σχεδόν 7 στους 10 Έλληνες. Σύμφωνα με στοιχεία του ΟΟΣΑ, τα οποία παραθέτει ο ΣΕΒ, το 68,3% του πληθυσμού ζει κοντά στο όριο της φτώχειας

2022....
Κάθε χρόνο και χειρότερα με την Νέα Δημοκρατία
αυτό βγαίνει από τα εισοδήματα που δηλώνουν;
Αν δεν σου κάνει αυτός ο ορισμός, η Eurostat έχει μπόλικους άλλους πίνακες, όπως αυτόν:


Εικόνα


Δεν ξέρω αν θέλεις ανάλυση του τι δείχνει ο πίνακας, είναι αρκετά εμφανές κατά την γνώμη μου.
Είναι και αυτοί που δουλεύουν μαύρα και ταυτόχρονα μασουλάνε επιδόματα ανεργίας στον πίνακα;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 03 Οκτ 2023, 09:38

Νέα ληξιπρόθεσμα χρέη 2,45 δισ. ευρώ προς την εφορία

Στο τετράμηνο Ιανουαρίου – Απριλίου 2023 δημιουργήθηκαν νέες ληξιπρόθεσμες οφειλές προς την εφορία ύψους 2,45 δισ. ευρώ. Μόνο τον Απρίλιο το ποσό των νέων ληξιπρόθεσμων χρεών ανήλθε σε 220 εκατ. ευρώ έναντι 252 εκατ. ευρώ τον αντίστοιχο μήνα του 2022. Το σύνολο δε των οφειλετών φτάνει πλέον τα 3.687.278.

https://www.naftemporiki.gr/finance/eco ... in-eforia/

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 03 Οκτ 2023, 09:38

Otto Weininger έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:36
hellegennes έγραψε:
03 Οκτ 2023, 04:05
Otto Weininger έγραψε:
02 Οκτ 2023, 20:18


αυτό βγαίνει από τα εισοδήματα που δηλώνουν;
Αν δεν σου κάνει αυτός ο ορισμός, η Eurostat έχει μπόλικους άλλους πίνακες, όπως αυτόν:


Εικόνα


Δεν ξέρω αν θέλεις ανάλυση του τι δείχνει ο πίνακας, είναι αρκετά εμφανές κατά την γνώμη μου.
Είναι και αυτοί που δουλεύουν μαύρα και ταυτόχρονα μασουλάνε επιδόματα ανεργίας στον πίνακα;
Όταν βγεί κυβέρνηση η Νέα Δημοκρατία θα καταπολεμήσει την φοροδιαφυγή και την μαύρη εργασία

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29993
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Οκτ 2023, 09:39

Μαδουραίος έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:38
Otto Weininger έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:36
hellegennes έγραψε:
03 Οκτ 2023, 04:05


Αν δεν σου κάνει αυτός ο ορισμός, η Eurostat έχει μπόλικους άλλους πίνακες, όπως αυτόν:


Εικόνα


Δεν ξέρω αν θέλεις ανάλυση του τι δείχνει ο πίνακας, είναι αρκετά εμφανές κατά την γνώμη μου.
Είναι και αυτοί που δουλεύουν μαύρα και ταυτόχρονα μασουλάνε επιδόματα ανεργίας στον πίνακα;
Όταν βγεί κυβέρνηση η Νέα Δημοκρατία θα καταπολεμήσει την φοροδιαφυγή και την μαύρη εργασία
Εσένα τι σε νοιάζει, με το ποστ δεν πληρώνεσαι;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 03 Οκτ 2023, 09:40

hades έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:28

μην το λες. Αν τα παιδιά πάνε ιδιωτικό σχολείο , βάλε και δυο αυτοκίνητα παίζει να δίνει και κανά 1000 νοίκι ή δόση δανείου συν κανα εστιατόρια δραστηριότητες παιδιών και βασικά έξοδα μπορεί να πλησιάζει το 5000 Ειναι και το life style που έχεις
Ότι μπορεί να μη βγαίνεις με 5κ το μήνα φυσικά και μπορείς. Μπορεί να μη βγαίνεις και με 50κ το μήνα, ειδικά αν το ένα από τα αμάξια σου είναι καμία Μπουγκατι, οι δραστηριότητες των παιδιών είναι κάθε ΣΚ στις Άλπεις για σκι κτλ.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10245
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 03 Οκτ 2023, 09:42

EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:08
Chilloutbuddy έγραψε:
03 Οκτ 2023, 08:19

Ντάξει πες εξόδους, ψώνια, ταξίδια και νησιά, αλλαγή αυτοκινήτου (κάποτε), ξύδια, τσιγάρα, χόμπι, γήπεδο, αθλητισμό/γυμναστήριο, ελάτε-να-δούμε-ΤσουΛου-κερνάω-πίτσες, ολόκληρα καρπούζια κλπ, όλα αυτά τα έχεις κόψει, δε λέω γι'αυτά. Ακόμα κι ο φίλος με τα 5 ούτε τα μισά απ'αυτά δεν κάνει. Αν και τελικά γι'αυτά ζούμε, χρειάζονται, δεν πρόκειται εγώ να πώ τον άλλο μαλάκα επειδή βγήκε έξω μια στο τόσο σαν οικογένεια και τούφυγε ένα κατοστάρικο για πλάκα.
Ο φίλος σου είτε τα τρώει στον τζογο, τις πουτανες και τα ναρκωτικά, είτε (το πιο πιθανό) κλαίγεται γιατί όλοι κλαίγονται και λέει ψέματα γιατι όλοι λένε ψέματα. Μη με ρωτήσεις γιατί, άβυσσος η ψυχή, οι άνθρωποι λένε ψέματα μέχρι και στους εαυτούς τους, να ξέρεις πάντως όπου ακούς πολλή κλαψα στην Ελλάδα ψάξε να βρεις πού είναι παρκαρισμένο το GLA
Είπα εγώ ότι κλαίγεται; :102:
Μια χαρά περνάει, πάει στο σουπερμάρκετ και παίρνει αυτά ακριβώς που θέλει (όχι αυτά που είναι φτηνά), πάει διακοπές την οικογένεια 4 βδομάδες σε νησί τύπου Πάρος/Σίφνος (όχι 4 μέρες στο χωριό), νοικιάζει στο Χαλάνδρι, τα παιδιά πάνε δημόσιο, φροντιστήριο και μπάσκετ, ανάβει το καλοριφέρ, βγαίνει έξω μια στο τόσο, παραγγέλνει απέξω μια στο τόσο, ό,τι χαλάει το φτιάχνει, ό,τι θέλει σέρβις του κάνει σέρβις, ό,τι λήγει το πληρώνει και ό,τι αρρωσταίνει το πάει στο γιατρό. Και τους μισούς μήνες δε μένει τίποτα. Πού είναι το παράξενο, η υπερβολή, ή το ψέμα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chilloutbuddy την 03 Οκτ 2023, 09:46, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40846
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Οκτ 2023, 09:43

Otto Weininger έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:36
hellegennes έγραψε:
03 Οκτ 2023, 04:05
Otto Weininger έγραψε:
02 Οκτ 2023, 20:18


αυτό βγαίνει από τα εισοδήματα που δηλώνουν;
Αν δεν σου κάνει αυτός ο ορισμός, η Eurostat έχει μπόλικους άλλους πίνακες, όπως αυτόν:


Εικόνα


Δεν ξέρω αν θέλεις ανάλυση του τι δείχνει ο πίνακας, είναι αρκετά εμφανές κατά την γνώμη μου.
Είναι και αυτοί που δουλεύουν μαύρα και ταυτόχρονα μασουλάνε επιδόματα ανεργίας στον πίνακα;
Καταλαβαίνεις ότι ο πίνακας δεν μετράει δηλωθέντα εισοδήματα, έτσι;

Επίσης έχει επιλογή μόνο για υπαλλήλους, που δείχνει τα ίδια ποσοστά, ελάχιστα χαμηλότερα, όπως και για συνταξιούχους, εξίσου άσχημα αν και πιο κοντά στον ευρωπαϊκό μέσο όρο (μόλις διπλάσιο ποσοστό).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24621
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 03 Οκτ 2023, 09:59

Chilloutbuddy έγραψε:
03 Οκτ 2023, 08:19


Λέμε όταν θέλει το δόντι γέφυρα και το παιδί σιδεράκια να πηγαίνεις οδοντίατρο, να μην το αφήνεις για του χρόνου.
Ούτε να πηγαίνεις με το αυτοκίνητο τσαλακωμένο για να γλιτώσεις φαναρτζή, ούτε να πηδάς σέρβις, ούτε να φοράς μπουφάν και διπλές κάλτσες στο σπίτι, ούτε να αφήνεις τα παιδιά χωρίς φροντιστήριο, ούτε να τα παρατάς 3 χρόνια σερί στη γιαγιά για διακοπές και να φεύγεις με κατεψυγμένες σπανακόπιτες για όλο το μήνα, ούτε να κάνεις τον κινέζο όταν σκάνε διάφορα για το σπίτι/δώραγαμογενέθλια/φουσκωμένους λογαριασμούς/το ψυγείο τα'παιξε / το παιδί θέλει σπορτέξ (sic) / άλλοι γιατροί κλπ.
Μα γι' αυτό το λέω. Επειδή εμείς χονδρικά από το 14 μέχρι το '20 με 4.000 καθαρά ήμασταν (μετά πήραμε και οι δύο κάτι προαγωγάρες και ανεβήκαμε πίστα), δύο παιδιά, νοίκι, ιδιαίτερα, μπαλέτα, πιάνα, διακοπές σε ξενοδοχείο 180€ τη βραδιά, παιδικά πάρτυ, χόμπυ μου η αστροφωτογράφηση άμα έχεις προσέξει με ό,τι αυτό συνεπάγεται, το αυτοκίνητο ομολογώ το κακομεταχειρίζομαι αλλά από βαρεμάρα, όποτε ξεκουβάλησα το πήγα στο μάστορα είτε 100 μου πει είτε 1100 στ' αρχίδια μου τα βγάζω και τα δίνω, σούπερ μάρκετ μας ο ΑΒ, ποτό μου το ρούμι, δύο φορές την εβδομάδα φαγητό απέξω, ενάμισυ φορτηγό παιχνίδια και παιδικά ρούχα, ποτέ δεν φέσωσα κανέναν και ρε φίλε διαρκώς μαζεύονταν λεφτά. Και διαφωνώ πάρα πολύ ότι ζούμε για να πίνουμε έτοιμο καφέ και να τρώμε τζανκ σε μια πολυθρόνα το χειμώνα και σε μια ξαπλώστρα το καλοκαίρι με το SUV παρκαρισμένο στα 3.5 μέτρα χαζεύοντας τα νύχια και τα μαλλιά των 100 ευρώ την εβδομάδα και συζητώντας με άλλους για να νύχια και τα μαλλιά και τα SUV των διπλανών, για την ακρίβεια θα προτιμούσα να πεθάνω παρά να ζήσω έτσι και η πλειοψηφία του πλανήτη δε ζει καθόλου έτσι ούτε ζει για αυτά.

Και ξέρεις τι άλλο έχω παρατηρήσει; Ότι οι περισσότεροι που κάνουν τον Κινέζο όταν έρχονται τα κοινόχρηστα 100 ευρώ ή το ρεύμα 150 ή ζητάει η δασκάλα να δώσουν 8 ευρώ να πάει το παιδί σε κανα μουσείο, ή όταν η κόρη τους θέλει σιδεράκια ή όταν έρχεται το ασφαλιστήριο του αυτοκινήτου, δεν κάνουν καθόλου τον Κινέζο όταν σηκώνουν για τρίτη φορά μες στην ημέρα το τηλέφωνο και παραγγέλνουν, ή όταν πάνε για τσιγάρα, ή όταν πάνε στο προπατζίδικο ή όταν βγαίνει καινούριο Samsung ή όταν είναι στο σούπερ μάρκετ και καλούνται να διαλέξουν ανάμεσα στο χυμό που η ετικέτα του γράφει μια γνωστή μάρκα και στον ολόιδιο χυμό που η ετικέτα του γράφει τη μάρκα του σούπερ μάρκετ. Όχι φίλε μου, εκεί το πρωτόκολλο λέει βγάζεις και τα δίνεις όσο και να κάνουν γιατί δεν είμαστε φτηνιάρηδες να ξεφτιλιζόμαστε και απλά βρίζεις θεούς και δαίμονες που δεν έχουμε ξερωγώ κάποιου είδους χούντα να επιβάλλει σουβλακοστάσιο κατά το ενοικιοστάσιο. Εκεί το πρωτόκολλο λέει να κάνεις τον Έλληνα.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10245
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 03 Οκτ 2023, 10:06

foscilis έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:59
.... Επειδή εμείς χονδρικά από το 14 μέχρι το '20...
To 23 όμως; Ακρίβηνε πολύ, ειλικρινά πρώτη φορά φέτος είπα ότι σε κόστος Αθήνα = Μελβούρνη σε όλα, ακόμα και στα ακίνητα πλέον.

Στα υπόλοιπα που είπες συμφωνώ. Αν διαβάσεις πιό προσεκτικά θα δεις ότι δεν είπα τίποτα για SUV και νύχια, είπα για αθλητισμό, χόμπι, φίλους, εξόδους.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29993
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Οκτ 2023, 10:18

hellegennes έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:43
Otto Weininger έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:36
hellegennes έγραψε:
03 Οκτ 2023, 04:05


Αν δεν σου κάνει αυτός ο ορισμός, η Eurostat έχει μπόλικους άλλους πίνακες, όπως αυτόν:


Εικόνα


Δεν ξέρω αν θέλεις ανάλυση του τι δείχνει ο πίνακας, είναι αρκετά εμφανές κατά την γνώμη μου.
Είναι και αυτοί που δουλεύουν μαύρα και ταυτόχρονα μασουλάνε επιδόματα ανεργίας στον πίνακα;
Καταλαβαίνεις ότι ο πίνακας δεν μετράει δηλωθέντα εισοδήματα, έτσι;

Επίσης έχει επιλογή μόνο για υπαλλήλους, που δείχνει τα ίδια ποσοστά, ελάχιστα χαμηλότερα, όπως και για συνταξιούχους, εξίσου άσχημα αν και πιο κοντά στον ευρωπαϊκό μέσο όρο (μόλις διπλάσιο ποσοστό).
Το θέμα ότι η καθημερινότητα, διαψεύδει τον πίνακα. Οπότε κάνω σενάρια να δω το φταίει.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 03 Οκτ 2023, 10:21

Otto Weininger έγραψε:
03 Οκτ 2023, 10:18
hellegennes έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:43
Otto Weininger έγραψε:
03 Οκτ 2023, 09:36


Είναι και αυτοί που δουλεύουν μαύρα και ταυτόχρονα μασουλάνε επιδόματα ανεργίας στον πίνακα;
Καταλαβαίνεις ότι ο πίνακας δεν μετράει δηλωθέντα εισοδήματα, έτσι;

Επίσης έχει επιλογή μόνο για υπαλλήλους, που δείχνει τα ίδια ποσοστά, ελάχιστα χαμηλότερα, όπως και για συνταξιούχους, εξίσου άσχημα αν και πιο κοντά στον ευρωπαϊκό μέσο όρο (μόλις διπλάσιο ποσοστό).
Το θέμα ότι η καθημερινότητα, διαψεύδει τον πίνακα. Οπότε κάνω σενάρια να δω το φταίει.
Μας πολεμάνε οι γραφειοκράτες της Eurostat

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21474
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Έρευνα: Οριακά βγάζει το μήνα το 87 τοίς εκατό των καταναλωτών. Το μεγαλύτερο ποσοστό στην Ευρώπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Οκτ 2023, 10:25

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
02 Οκτ 2023, 19:18
Green Dragon έγραψε:
02 Οκτ 2023, 18:49
Εξήγησέ το αν θες. Αναφέρεσαι στο φαινόμενο του εγκλωβισμού;
αναφέρομαι ότι επί της ουσίας η κοινή γνώμη δεν είναι ελεύθερη αλλά βαθιά κατευθυνόμενη
Προφανώς εσύ αποτελείς εξαίρεση.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών