Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 18 Δεκ 2018, 21:07

Και ότι έλεγα, πότε θα εμφανιστεί ο έτερος ψιλικοκός φοροφυγάς. :lol: Ταμάμ είναι αυτό το θέμα να συζητήσομε και φαρμακοτρίφτες, διατί όπως ήδη επεσήμανα το θέμα είναι οι στρεβλώσεις της ελ οικονομίας και ουχί οι συμπαθείς, πλην όμως πλανημένοι, ιδιοκτήτες καταστημάτων εδώδιμων-αποκιακών
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 18 Δεκ 2018, 21:12

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Δεκ 2018, 19:35
talaipwros έγραψε:
18 Δεκ 2018, 19:17


συγγνωμη, προσπαθεις ακομα να κανεις σοβαρη συζητηση;

https://smallbusiness.chron.com/profit- ... 22467.html


What Is the Profit Margin for a Supermarket?
by Barbara Bean-Mellinger; Updated November 14, 2018
Supermarkets are often cited as among the types of businesses with the lowest profit margins. It's true. Grocery store profit margins typically range from 1 percent to 3 percent, depending on the items. Grocery stores make their money on volume.
το βαζω για να μην μπερδευεται ο κοσμος διβαζοντας ανοησιες εδω κιεκει
Ναι αλλά διάβασες ότι δεν τα πιστεύει αυτά, έτσι; Υπάρχει συνομωσία για να κρύβουν το πραγματικό κέρδος με ντριγωνιγκές μπωλήζειζ :003:
Εχω δει τιμολόγια σουπερμαρκετ στα μαναβικα με αγορα 60% χαμηλοτερα οπότε η κυρια μαλακιες λεει.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2018, 21:12

foscilis έγραψε:
18 Δεκ 2018, 20:06
hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2018, 18:39
foscilis έγραψε:
18 Δεκ 2018, 18:35


What is Gross Profit Margin
Gross profit margin is a financial metric used to assess a company's financial health and business model by revealing the proportion of money left over from revenues after accounting for the cost of goods sold. One can calculate gross profit margin, also known as gross margin, by dividing gross profit by revenues.

[...]
Cost of goods sold (COGS) is the direct costs attributable to the production of the goods sold in a company. This amount includes the cost of the materials used in creating the good along with the direct labor costs used to produce the good. It excludes indirect expenses such as distribution costs and sales force costs.
Συγχαρητήρια που επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα. Παρακάτω;
gross profit margin = revenue - (cost of goods)
cost of goods = total cost - (sales etc cost) =>

gross profit margin = revenue - total cost + (sales cost etc).

Περαιτέρω λες το Σούπερ Μάρκετ να μην έχει sales force costs και να έχει μόνο γραμμές παραγωγής; Μήπως το έχεις μπερδέψει με τους προμηθευτές του;

Για σύνελθε λίγο.

Πάμε πάλι:
24% περιθώριο μικτού κέρδους
21% κόστη που αφαιρούνται από το μικτό κέρδος
= 3% περιθώριο κέρδους (σκέτο)

Τα λέει ο άνθρωπος στον ίδιον τον πίνακα που έβαλες.
Όταν γκαζώνεις σε πράγματα που κατέχεις, σε παραδέχομαι και σε χαίρομαι. Αλλά μην ασχολείσαι με πράγματα που δεν ξέρεις. Πραγματικά, λες ό,τι να 'ναι χωρίς συναίσθηση.

Αυτό που λες περιθώριο κέρδους είναι το net profit. Μπορείς να το υπολογίσεις σαν ποσοστό επί των πωλήσεων αλλά δεν συνηθίζεται αυτό γιατί δεν έχει νόημα αυτό το ποσοστό. Τι νόημα να έχει; Είναι ένα ποσό που έχει μείνει να αποδοθεί στην εταιρεία και στους μετόχους αφού έχουν αφαιρεθεί τα έξοδα και οι φόροι. Είναι ένα ποσοστό χωρίς στατιστική αξία γιατί δεν αντικατοπτρίζει την δυναμική της επιχείρησης και εμπεριέχει μεταβλητούς παράγοντες.

Μπορείς π.χ. να δεις από τον πίνακα που έβαλα ότι σαν ποσοστό παίζει σημαντικά από χρονιά σε χρονιά (από το 3,7% στο 2%), χωρίς να παίζει σχεδόν καθόλου το μεικτό ποσοστό κέρδους.

Δεύτερον, ξέρω από πρώτο χέρι ότι τα ποσοστά κέρδους που παίζουν στις μεγάλες αλυσίδες είναι πολύ μεγαλύτερα. Βλέπεις όλες οι μεγάλες αλυσίδες στην Ελλάδα έχουν C&C, που είναι ΣΜ χοντρικής. Συγκρίνοντας τις τιμές που αγοράζω π.χ. από τον Βασιλόπουλο με τις τιμές που έχει στην λιανική του (μέσα από το site του), μπορώ να δω ότι έχει σημαντικά μεγάλο ποσοστό κέρδους και σκέψου ότι η τιμή που βλέπω εγώ στην χοντρική του δεν είναι η τιμή που αγοράζει αυτός για τα ΣΜ του, γιατί κι από την χοντρική του έχει ένα περιθώριο κέρδους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 18 Δεκ 2018, 21:13

stavmanr έγραψε:
18 Δεκ 2018, 21:02
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Δεκ 2018, 20:57
Χελιγκίνς, αύριο πρωί θα πάρεις τη μάπα επ ώμου να σφουγγαρίσεις, οι άγιες αλυσίδες δίνουν ψωμάκι σε στρατιές καθαριστών. Τώρα με τις εορτές που έχει παραπάνω κίνηση θα φωνάξεις το ανηψάκι σου να βοηθήσει, οι άγιες αλυσίδες προσλαμβάνουν έξτρα προσωπικό. Και άλλα πολλά. Αλλά το γαμάτο είναι αυτό:
hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2018, 20:45
εταιρείες όπως η Tasty, η Chipita, η Nestle (παγωτού) η Ομοσπονδία και ένας πακτωλός άλλες εταιρείες από εμάς ζούνε, γιατί στις μεγάλες αλυσίδες βρίσκονται μόνο για την παρουσία τους. Κέρδος βγάζουν από τις πωλήσεις σε εμάς.
Για πες :lol:
Μάλλον εννοεί ότι αναγκάζονται να πωλούν σε τιμή κόστους στις αλυσίδες, οι οποίες στη συνέχεια απολαμβάνουν τη διαφορά στην τιμή.
Η τιμολόγηση είναι δυναμική ανά κανάλι και έχει να κάνει με ένα σωρό παράγοντες όπως εποχικός κύκλος, παλαιότητα του στοκ, προσφορές και στρατηγική ανταγωνισμού κλπ. Ενδεχομένως οι διακυμάνσεις να είναι λιγότερες στο κανάλι των μικρών σημείων πωλήσεων (αλλά αυτό πριν φορτωθούν τα μεταφορικά τα οποία είναι ακριβότερα). Επίσης ο χώρος στο ράφι αποτιμάται και αυτός καθώς οδηγεί την προτίμηση του αγοραστικού κοινού. Γενικά δεν έχω δει ποτέ ανάλυση κερδοφορίας ανά κανάλι που να βγάζει τους ανεξάρτητους πιο κερδοφόρους από τις μεγάλες αλυσίδες, όταν φορτωθούν όλα τα κόστη.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Δεκ 2018, 21:16

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Δεκ 2018, 21:07
Και ότι έλεγα, πότε θα εμφανιστεί ο έτερος ψιλικοκός φοροφυγάς. :lol: Ταμάμ είναι αυτό το θέμα να συζητήσομε και φαρμακοτρίφτες, διατί όπως ήδη επεσήμανα το θέμα είναι οι στρεβλώσεις της ελ οικονομίας και ουχί οι συμπαθείς, πλην όμως πλανημένοι, ιδιοκτήτες καταστημάτων εδώδιμων-αποκιακών
Επίσης αυτο το νημα ειναι ταμάμ για να πουν τον πόνο τους οι υπάλληλοι που μισούν ιδιοκτήτες. Ένα νήμα βασικά που εσύ θα είσαι ο κομμουνιστής της κουβέντας.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 18 Δεκ 2018, 21:17

hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2018, 21:12
Βλέπεις όλες οι μεγάλες αλυσίδες στην Ελλάδα έχουν C&C, που είναι ΣΜ χοντρικής. Συγκρίνοντας τις τιμές που αγοράζω π.χ. από τον Βασιλόπουλο με τις τιμές που έχει στην λιανική του (μέσα από το site του), μπορώ να δω ότι έχει σημαντικά μεγάλο ποσοστό κέρδους και σκέψου ότι η τιμή που βλέπω εγώ στην χοντρική του δεν είναι η τιμή που αγοράζει αυτός για τα ΣΜ του, γιατί κι από την χοντρική του έχει ένα περιθώριο κέρδους.


Ο μινιμαρκετας που αγοραζει απο τον Βασιλοπουλο και πουλαει πιο φτηνα απο τον Βασιλοπουλο
Επισης αγοραζοντας απο την χοντρικη του Βασιλοπουλου και εχοντας καποιο περιεργο κληρονομικο χαρισμα υπολογιζει το ποσοστο κερδους του Βασιλοπουλου
Ενταξει πλεον εχει καταντησει ανεκδοτο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ την 18 Δεκ 2018, 21:28, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2018, 21:20

Belisarius έγραψε:
18 Δεκ 2018, 20:51
Προφανώς αν κλείσουν τα μπακάλικα οι τιμές δε θα πέσουν.

Από την άλλη Χέλι το ότι επιβιώνουν οι μικροί που δίνουν στα μπακάλικα και κλείνουν οι βιομηχανίες που δίνουν στα Σ/Μ δεν λέει απαραίτητα κάτι.
Αν ο μικρός παραγωγός μπει ξαφνικά μέσα, δανείζεται από το μπάρμπα, τρώει στη μάνα του, κόβει το καφενείο και επιβιώνει κουτσά στραβά. Αν η ΝΙΚΑΣ ή η Creta μπουν ξαφνικά μέσα δε μπορούν να το μαζέψουν. Μεγάλα καράβια - μεγάλες φουρτούνες.
Δεν είναι απαραίτητα όλοι μικροί στο μέγεθος δανεισμού από τον μπάρμπα τους. Ανέφερα αλλαντοποιίες. Π.χ. τούτος έχει μια χαρά υγιή επιχείρηση με εξαιρετικά ποιοτικά προϊόντα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 18 Δεκ 2018, 21:23

Κουμμουνιστής όποιος επιθυμεί ελεύθερη αγορά και όχι νομοθέτηση περιορισμών του στυλ ένα φαρμακοτριβείο κάθε τρία οικοδομικά τετράγωνα; :o Το θετικό είναι ότι ε πι τέ λους αντιλαμβάνεσαι ότι δραστηριοποιείσαι στο ίδιο ίνταστρι με τους συμπαθείς λιανέμπορους τροφίμων, και ότι επειδή φοράς λευκή ποδιά στη δουλειά δεν είσαι κάποιο είδους παραγνωρισμένου παστέρ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 18 Δεκ 2018, 21:29

διατί όπως ήδη επεσήμανα το θέμα είναι οι στρεβλώσεις της ελ οικονομίας και ουχί οι συμπαθείς, πλην όμως πλανημένοι, ιδιοκτήτες καταστημάτων εδώδιμων-αποκιακών
Ναι, κανένας αντίλογος, το πρόβλημα είναι πέρα από πρόσωπα καθώς έχει να κάνει με σχέσεις, ειναι αφηρημένο-δομικό κλπ-κλπ , αλλά, κακά τα ψέματα, η πρόοδος που-και-που χρειαζεται και λίγο γκουλαγκ για τα προσωπα.
So hab ich dich schon unbedingt

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2018, 21:29

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Δεκ 2018, 20:57
Χελιγκίνς, αύριο πρωί θα πάρεις τη μάπα επ ώμου να σφουγγαρίσεις, οι άγιες αλυσίδες δίνουν ψωμάκι σε στρατιές καθαριστών. Τώρα με τις εορτές που έχει παραπάνω κίνηση θα φωνάξεις το ανηψάκι σου να βοηθήσει, οι άγιες αλυσίδες προσλαμβάνουν έξτρα προσωπικό. Και άλλα πολλά.
Όλοι αυτοί που λες περιλαμβάνονται στον μαγικό αριθμό. Και δεν φέρνω κανένα ανιψάκι να βοηθήσει. Αλλά αφού το πας έτσι, εγώ δίνω δουλειά και σε χιλιάδες οδηγούς, πωλητές, αποθηκάριους και γενικά εργατικό προσωπικό που ασχολείται με το χοντρεμπόριο ή το άμεσο catering των εταιρειών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2018, 21:31

Leporello έγραψε:
18 Δεκ 2018, 21:04
hellegennes έγραψε:
18 Δεκ 2018, 19:35
Αν εσύ ξέρεις πολλές μικροεπιχειρήσεις του ενός ατόμου με τζίρους 120 χιλιάδες, πες μου που είναι.
Δεν έχω ιδέα. 120k είναι πολλά ή λίγα;
Για επιχείρηση που εργάζεται μόνο ένα άτομο είναι πολλά. Σχεδόν διπλάσια από την πραγματικότητα. Μόνο την δεκαετία του '90 ίσχυαν αυτά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Δεκ 2018, 21:31

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Δεκ 2018, 21:23
Κουμμουνιστής όποιος επιθυμεί ελεύθερη αγορά και όχι νομοθέτηση περιορισμών του στυλ ένα φαρμακοτριβείο κάθε τρία οικοδομικά τετράγωνα; :o Το θετικό είναι ότι ε πι τέ λους αντιλαμβάνεσαι ότι δραστηριοποιείσαι στο ίδιο ίνταστρι με τους συμπαθείς λιανέμπορους τροφίμων, και ότι επειδή φοράς λευκή ποδιά στη δουλειά δεν είσαι κάποιο είδους παραγνωρισμένου παστέρ
Είπα κομμουνιστής από την ανάποδη. Από την στιγμή που επιθυμείς συγκεντρωτισμό του πλούτου σε αλυσίδες και τονίζεις ποσό γουστάρεις οι αλυσίδες Α έχουν 90+% στα πάντα όλα, δεν έχεις καμία διαφορά από το μέσο κουμουνι που θέλει να τα έχει το κράτος όλα. Η ελεύθερη αγορά είναι απλά μια σάλτσα που βάζεις.

Μπορείς επίσης να λες ότι θες για μένα, αλλά οι ευθύνες που έχω εγώ είναι πολύ μεγάλες. Για να κλάψεις ακόμα περισσότερο (παρέα με τους γιατρούς) περίμενε να έρθει το 2019 με τους νέους νόμους για τα φαρμακεία σε όλη την Ε.Ε. ώστε να αντιληφθείς αν με θεωρούν απλά ένα μπακαλη ή κάτι άλλο.

Ξέρεις καλά ότι κατέχω τα εν λόγω θέματα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 18 Δεκ 2018, 21:33

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Δεκ 2018, 21:23
Κουμμουνιστής όποιος επιθυμεί ελεύθερη αγορά και όχι νομοθέτηση περιορισμών του στυλ ένα φαρμακοτριβείο κάθε τρία οικοδομικά τετράγωνα; :o σμένου παστέρ
libertarian marxist. :smt023

Σατανικέ κομμούνα, ελα πισω στον λαο σου!
Otto Weininger έγραψε:
18 Δεκ 2018, 21:31
αλλά οι ευθύνες που έχω εγώ είναι πολύ μεγάλες.
εχεις καμια καλή κρεμα προσωπου;
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Eχετε δει μινι μαρκετ που να ειναι φτηνοτερο απο τις μεγαλες αλυσιδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2018, 21:34

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
18 Δεκ 2018, 21:17

Επισης αγοραζοντας απο την χοντρικη του Βασιλοπουλου και εχοντας καποιο περιεργο κληρονομικο χαρισμα υπολογιζει το ποσοστο κερδους του Βασιλοπουλου
Αυτό το περίεργο κληρονομικό χάρισμα λέγεται μαθηματικά. Ξέρω, δεν τα διδάχθηκες γιατί ταξίδευες στην Ανατολική Ευρώπη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών