Εttore Botrini

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Antigeist

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 19 Δεκ 2019, 15:59

Cavaliere έγραψε:
19 Δεκ 2019, 15:52
Antigeist έγραψε:
19 Δεκ 2019, 15:49
Εγώ δεν το πιστεύω ότι υπάρχουν δεκάδες στην Ελλάδα σαν τον Εκτορα. 4 αστεράτα εστιατόρια είναι όλα και όλα στην Ελλάδα.
Δεν μου λεν αυτά εμένα τίποτα.
Ε άμα δεν σου λένε τίποτα ούτε τα μονάχα 4 Βib Gourmand και 10 Michelin Plate που έχουμε σαν χώρα πάω πάσο. Σε ποια αμπάρια είναι κρυμμένοι οι δεκάδες εφάμιλλοι του Έκτορα;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23970
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 19 Δεκ 2019, 16:19

Cavaliere έγραψε:
19 Δεκ 2019, 15:52
Antigeist έγραψε:
19 Δεκ 2019, 15:49
Εγώ δεν το πιστεύω ότι υπάρχουν δεκάδες στην Ελλάδα σαν τον Εκτορα. 4 αστεράτα εστιατόρια είναι όλα και όλα στην Ελλάδα.
Δεν μου λεν αυτά εμένα τίποτα.
Λένε. Μπορεί να υπάρχει κάποιο μη αστεράτο που να είναι καλύτερο απο ένα αστεράτο αλλά το να βρείς φόλα αστεράτο, δε παίζει.

Antigeist αν γνωριζεις προσωπα και πράγματα, ρωτα πως τα έχασε στο τραπέζι του Λιβανέζου πριν 6 χρόνια σε catering συνεργαζόμενος με άλλους. Όχι απο μπινελίκι, απλά αγχώθηκε.
Ξαναλέω, είναι καλός, απλά κατα τη γνώμη μου δεν ειναι ο τοπ των τοπ.
Φυσικά και υπάρχουν ταλέντα που λόγω έλλειψης pr δε τράβηξαν. Όπως σε κάθε τι άλλωστε.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 19 Δεκ 2019, 16:27

Για μας τους άσχετους, θα καταλαβαίναμε κάτι αν τρώγαμε σε τοπ εστιατόριο ή μπα;
Γευστικά εννοώ, πέρα από τον στολισμό του πιάτου και την προσεγμένη ατμόσφαιρα.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 15053
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 19 Δεκ 2019, 16:38

Ο Μποτρίνι νόμιζα πως είναι τηλεκάφρος.

Αν μαγειρεύει αναλόγως λαδώνει την πίτα
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23970
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 19 Δεκ 2019, 17:35

ST48410 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 16:27
Για μας τους άσχετους, θα καταλαβαίναμε κάτι αν τρώγαμε σε τοπ εστιατόριο ή μπα;
Γευστικά εννοώ, πέρα από τον στολισμό του πιάτου και την προσεγμένη ατμόσφαιρα.
Ναι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 19 Δεκ 2019, 17:53

Πήξαμε στους τηλεσέφ πχιά.Ο ενας νομίζει οτι έιναι καλύτερος απο τον άλλο.
Στο Παρίσι πάντως στην Ζυρίχη στις Βρυξέλες αντε και στην Νέα Υόρκη θα φάει
κάποιος φορτόγκας εδέσματα που εδώ στην γιολάντα εμείς η πλέμπα δεν έχουμε
δεί ούτε στα όνειρα μας.Κατα τ' άλλα στον Μποτρίνι πάει το έκανε η μύγα κώλο
κι έχεσε τον κόσμο όλο.Νομίζει πως είναι κάποιος αλλά δεν είναι ακόμα και ο Ηλίας
Μαμαλάκης καλύτερος είναι και πιο πολλές γνώσεις ´έχει απο δαύτον.

Antigeist

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 19 Δεκ 2019, 17:54

ST48410 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 16:27
Για μας τους άσχετους, θα καταλαβαίναμε κάτι αν τρώγαμε σε τοπ εστιατόριο ή μπα;
Γευστικά εννοώ, πέρα από τον στολισμό του πιάτου και την προσεγμένη ατμόσφαιρα.
Ε φυσικά και θα καταλάβαινες. Νομίζεις μόνο με καλόγουστο ντεκόρ κερδίζονται οι γαστρονομικές διακρίσεις; Δεν ξέρω τι θα κάνετε, ψαχτείτε να μάθετε την αλφαβήτα της μαγειρικής ή πάτε σε ένα καλό εστιατόριο. Τα γεύματα μας στη ζωή είναι μετρημένα. Φροντίστε να είναι καλά. Το καλό φαγητό είναι σαν το αλατισμένο νερό. Όσο το πίνεις τόσο διψάς.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Δεκ 2019, 18:00

plouf έγραψε:
19 Δεκ 2019, 17:53
Πήξαμε στους τηλεσέφ πχιά.Ο ενας νομίζει οτι έιναι καλύτερος απο τον άλλο.
Στο Παρίσι πάντως στην Ζυρίχη στις Βρυξέλες αντε και στην Νέα Υόρκη θα φάει
κάποιος φορτόγκας εδέσματα που εδώ στην γιολάντα εμείς η πλέμπα δεν έχουμε
δεί ούτε στα όνειρα μας.Κατα τ' άλλα στον Μποτρίνι πάει το έκανε η μύγα κώλο
κι έχεσε τον κόσμο όλο.Νομίζει πως είναι κάποιος αλλά δεν είναι ακόμα και ο Ηλίας
Μαμαλάκης καλύτερος είναι και πιο πολλές γνώσεις ´έχει απο δαύτον.
Ποτέ δεν έχει πει ότι είναι κάποιος. Στην βάση τοποθετεί τον εαυτό του.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 19 Δεκ 2019, 18:31

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 03:45
Εμενα ο τηλεμαγειρας που μου αρεσε ηταν ο αμερικανος που πεθανε, ο ηρωινομανης. Με αυτον θα ταιριαζα.
Υποτίθεται ότι αυτοκτόνησε.
Η αλήθεια είναι όμως πολύ πιο παράξενη και σοκαριστική.
Ο Μπουρντέν είχε σχέση (σεξουαλική εννοείται) με την Άζια Αρζέντο,την κόρη δηλαδή του περίφημου σκηνοθέτη ταινιών τρόμου,Ντάριο Αρζέντο.
Η Άζια είναι μία από τις πολλές που κατηγόρησαν τον Χάρβει Γουάινστάιν για βιασμό (και από τις πρώτες μάλιστα),μία από τις εμπνεύστριες της υπέρτατης παπαριάς που λέγεται metoo, ενώ είναι βαθιά μπλεγμένη με την Μαύρη Μαγεία και τον Σατανισμό,όπως άλλωστε ήταν και ο πατέρας της.Ο οποίος σημειωτέον είναι ο άνθρωπος που δημιούργησε το στυλ τρόμου που καθιερώθηκε να λέγεται giallo (κίτρινο).
Μία ματιά στο ίνσταγκραμ της Άζια θα σε πείσει για το ποιόν της.
Τώρα,όλοι όσοι αποτελούν την αφρόκρεμα του Hollyweird,ηθοποιοί,σκηνοθέτες,σεναριογράφοι,κομμωτές,μακιγιέρ,παραγωγοί,καθώς και οι παρατρεχάμενοι,τύπου Μπουρντέν,που γίνονται σελέμπριτις επειδή άκουσον άκουσον ξέρουν να φτιάχνουν πέντε καλά πιάτα( :-? ),συνήθως είναι μπλεγμένοι και σε κάτι πολύ χειρότερο,το οποίο τείνει να γίνει η νόρμα της Νεάς Εποχής του Ώρου και αυτό δεν είναι άλλο από την παιδοφιλία και το trafficking παιδιών για σεξ (δες Χίλαρι Κλίντον-Τζον Ποντέστα-Μάρτιν Σκορσέζε και πάει λέγοντας) (επίσης,ο Ώρος ήταν ο Θεός-Παιδί,εξ'ου και η τάση για καθιέρωση της ανωμαλίας σχετικά με τα παιδιά και τις σχέσεις τους με ενήλικες)
Ο Μπουρντέν ΔΕΝ ήταν παιδόφιλος αλλά το θέμα είναι ότι κατάλαβε πολύ αργά με ποια είχε μπλέξει και σε ποια μονοπάτια οδηγούνταν η ζωή του ύστερα από αυτό (απειλές κατά της ζωής του,εκβιασμοί κλπ).
Αυτό στο οποίο θέλω να καταλήξω είναι το γεγονός ότι ο Μπουρντέν δεν αυτοκτόνησε,αλλά τον αυτοκτόνησαν.

Τώρα σαν μάγειρας δεν ξέρω τι ψάρια έπιανε και ούτε και με ενδιαφέρει (η μαγειρική γενικότερα) αλλά μου ήταν γενικά συμπαθής επειδή ήταν πανκ,ροκ'ν'ρολ,γενικά άκουγε πολύ καλή μουσική,όχι τυχαία πράγματα.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 19 Δεκ 2019, 18:37

Οταν τον βλεπω αλλαζω καναλι. Απορω πως δεν ντρεπεται που υπαρχει. Για κανενα ποσο δεν αξιζει να ξεφτιλιζεις τον εαυτο σου και τους αλλους ετσι και ας βαλει τα λεφτα στον πατο του. Δεν θα ετρωγα τιποτα απο αυτον.
Μαγειρα που εβλεπα ευχαριστα, ηταν ο Δρισκας, για την αυρα του και μονο

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 19 Δεκ 2019, 19:19

Ερμής έγραψε:
19 Δεκ 2019, 16:19
Λένε. Μπορεί να υπάρχει κάποιο μη αστεράτο που να είναι καλύτερο απο ένα αστεράτο αλλά το να βρείς φόλα αστεράτο, δε παίζει.
Ναι, αλλά υπάρχουν μη αστεράτα με κουζίνα αστέρων.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 19 Δεκ 2019, 19:32

Για μένα παίζει ρόλο τι λεφτά μου ζητάει ο άλλος. Όταν ο άλλος λέει, εγώ σερβίρω πιάτο των 11 ευρώ, θα δείξω κατανόηση, και αν είναι καλομαγειρεμένο και καλοσερβιρισμένο με καλά υλικά (γεια σου, Ιταλία), θα πω, είσαι ΟΚ. Όταν ο άλλος μου λέει, σερβίρω πιάτο των 60 ευρώ, θέλω σε επίπεδο υλικού, σερβιρίσματος, και μαγειρέματος, να είναι για 60 ευρώ. Και δεν καταλαβαίνω το εδώ δεν χορταίνεις, αλλά δοκιμάζεις, αποφάσισε αν είσαι bistro , wine bar, tapas, ή ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ. Στο εστιατόριο πάει ο κοσμάκης να φάει, είτε με 20 ευρώ, είτε με 1,000 ευρώ.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 19 Δεκ 2019, 19:52

Papa John έγραψε:
19 Δεκ 2019, 18:31
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 03:45
Εμενα ο τηλεμαγειρας που μου αρεσε ηταν ο αμερικανος που πεθανε, ο ηρωινομανης. Με αυτον θα ταιριαζα.
Υποτίθεται ότι αυτοκτόνησε.
Η αλήθεια είναι όμως πολύ πιο παράξενη και σοκαριστική.
Ο Μπουρντέν είχε σχέση (σεξουαλική εννοείται) με την Άζια Αρζέντο,την κόρη δηλαδή του περίφημου σκηνοθέτη ταινιών τρόμου,Ντάριο Αρζέντο.
Η Άζια είναι μία από τις πολλές που κατηγόρησαν τον Χάρβει Γουάινστάιν για βιασμό (και από τις πρώτες μάλιστα),μία από τις εμπνεύστριες της υπέρτατης παπαριάς που λέγεται metoo, ενώ είναι βαθιά μπλεγμένη με την Μαύρη Μαγεία και τον Σατανισμό,όπως άλλωστε ήταν και ο πατέρας της.Ο οποίος σημειωτέον είναι ο άνθρωπος που δημιούργησε το στυλ τρόμου που καθιερώθηκε να λέγεται giallo (κίτρινο).
Μία ματιά στο ίνσταγκραμ της Άζια θα σε πείσει για το ποιόν της.
Τώρα,όλοι όσοι αποτελούν την αφρόκρεμα του Hollyweird,ηθοποιοί,σκηνοθέτες,σεναριογράφοι,κομμωτές,μακιγιέρ,παραγωγοί,καθώς και οι παρατρεχάμενοι,τύπου Μπουρντέν,που γίνονται σελέμπριτις επειδή άκουσον άκουσον ξέρουν να φτιάχνουν πέντε καλά πιάτα( :-? ),συνήθως είναι μπλεγμένοι και σε κάτι πολύ χειρότερο,το οποίο τείνει να γίνει η νόρμα της Νεάς Εποχής του Ώρου και αυτό δεν είναι άλλο από την παιδοφιλία και το trafficking παιδιών για σεξ (δες Χίλαρι Κλίντον-Τζον Ποντέστα-Μάρτιν Σκορσέζε και πάει λέγοντας) (επίσης,ο Ώρος ήταν ο Θεός-Παιδί,εξ'ου και η τάση για καθιέρωση της ανωμαλίας σχετικά με τα παιδιά και τις σχέσεις τους με ενήλικες)
Ο Μπουρντέν ΔΕΝ ήταν παιδόφιλος αλλά το θέμα είναι ότι κατάλαβε πολύ αργά με ποια είχε μπλέξει και σε ποια μονοπάτια οδηγούνταν η ζωή του ύστερα από αυτό (απειλές κατά της ζωής του,εκβιασμοί κλπ).
Αυτό στο οποίο θέλω να καταλήξω είναι το γεγονός ότι ο Μπουρντέν δεν αυτοκτόνησε,αλλά τον αυτοκτόνησαν.

Τώρα σαν μάγειρας δεν ξέρω τι ψάρια έπιανε και ούτε και με ενδιαφέρει (η μαγειρική γενικότερα) αλλά μου ήταν γενικά συμπαθής επειδή ήταν πανκ,ροκ'ν'ρολ,γενικά άκουγε πολύ καλή μουσική,όχι τυχαία πράγματα.
:smt005:
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23970
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 19 Δεκ 2019, 20:43

Cavaliere έγραψε:
19 Δεκ 2019, 19:19
Ερμής έγραψε:
19 Δεκ 2019, 16:19
Λένε. Μπορεί να υπάρχει κάποιο μη αστεράτο που να είναι καλύτερο απο ένα αστεράτο αλλά το να βρείς φόλα αστεράτο, δε παίζει.
Ναι, αλλά υπάρχουν μη αστεράτα με κουζίνα αστέρων.
Νομίζω πως αυτό ακριβώς ειπα

Πάντως τι σου είναι η τηλεόραση. Πεθαίνει ο Μπουρντεν, αφιερώματα επί αφιερωμάτων παρόλο που σα σεφ ήταν της σειράς, πλην όμως έξυπνος να προμοταρει τον εαυτό του κάνοντας κάτι πολύ πρωτοποριακό.
Πεθαίνει ο πιο βραβευμένος σεφ όλων των εποχών, ο επονομαζόμενος και σεφ του 20ου αιώνα, Ζοελ Ρομπουνσόν, δε παίζει ούτε στα μονοστηλα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Ορέστης 35

Re: Εttore Botrini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Δεκ 2019, 21:12

Papa John έγραψε:
19 Δεκ 2019, 18:31
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Δεκ 2019, 03:45
Εμενα ο τηλεμαγειρας που μου αρεσε ηταν ο αμερικανος που πεθανε, ο ηρωινομανης. Με αυτον θα ταιριαζα.
Υποτίθεται ότι αυτοκτόνησε.
Η αλήθεια είναι όμως πολύ πιο παράξενη και σοκαριστική.
Ο Μπουρντέν είχε σχέση (σεξουαλική εννοείται) με την Άζια Αρζέντο,την κόρη δηλαδή του περίφημου σκηνοθέτη ταινιών τρόμου,Ντάριο Αρζέντο.
Η Άζια είναι μία από τις πολλές που κατηγόρησαν τον Χάρβει Γουάινστάιν για βιασμό (και από τις πρώτες μάλιστα),μία από τις εμπνεύστριες της υπέρτατης παπαριάς που λέγεται metoo, ενώ είναι βαθιά μπλεγμένη με την Μαύρη Μαγεία και τον Σατανισμό,όπως άλλωστε ήταν και ο πατέρας της.Ο οποίος σημειωτέον είναι ο άνθρωπος που δημιούργησε το στυλ τρόμου που καθιερώθηκε να λέγεται giallo (κίτρινο).
Μία ματιά στο ίνσταγκραμ της Άζια θα σε πείσει για το ποιόν της.
Τώρα,όλοι όσοι αποτελούν την αφρόκρεμα του Hollyweird,ηθοποιοί,σκηνοθέτες,σεναριογράφοι,κομμωτές,μακιγιέρ,παραγωγοί,καθώς και οι παρατρεχάμενοι,τύπου Μπουρντέν,που γίνονται σελέμπριτις επειδή άκουσον άκουσον ξέρουν να φτιάχνουν πέντε καλά πιάτα( :-? ),συνήθως είναι μπλεγμένοι και σε κάτι πολύ χειρότερο,το οποίο τείνει να γίνει η νόρμα της Νεάς Εποχής του Ώρου και αυτό δεν είναι άλλο από την παιδοφιλία και το trafficking παιδιών για σεξ (δες Χίλαρι Κλίντον-Τζον Ποντέστα-Μάρτιν Σκορσέζε και πάει λέγοντας) (επίσης,ο Ώρος ήταν ο Θεός-Παιδί,εξ'ου και η τάση για καθιέρωση της ανωμαλίας σχετικά με τα παιδιά και τις σχέσεις τους με ενήλικες)
Ο Μπουρντέν ΔΕΝ ήταν παιδόφιλος αλλά το θέμα είναι ότι κατάλαβε πολύ αργά με ποια είχε μπλέξει και σε ποια μονοπάτια οδηγούνταν η ζωή του ύστερα από αυτό (απειλές κατά της ζωής του,εκβιασμοί κλπ).
Αυτό στο οποίο θέλω να καταλήξω είναι το γεγονός ότι ο Μπουρντέν δεν αυτοκτόνησε,αλλά τον αυτοκτόνησαν.

Τώρα σαν μάγειρας δεν ξέρω τι ψάρια έπιανε και ούτε και με ενδιαφέρει (η μαγειρική γενικότερα) αλλά μου ήταν γενικά συμπαθής επειδή ήταν πανκ,ροκ'ν'ρολ,γενικά άκουγε πολύ καλή μουσική,όχι τυχαία πράγματα.
Λιγο συνωμοσιολογικα και απιστευτα ακουγονται ολα αυτα. :o Νομιζα οτι ειχε γκομενα μια αθλητρια του ζιου ζιτσου και ειχε αρχισει υγιεινη ζωη για να αντεχει. Μετα δεν ξερω τι επαθε. Ηταν ωραιος τυπος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών