Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Μάιος 2024, 22:29

Πασιφάη έγραψε:
15 Μάιος 2024, 21:04


Σκατά τα έχεις κάνει, είμαι σίγουρη.
καλα μωρε, με την αλλη θα τα αφησω εξω να τα γλυψουν τα σκυλια μεχρι να γινουν γυαλι :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13707
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 16 Μάιος 2024, 10:09

Ασέβαστος έγραψε:
15 Μάιος 2024, 22:29
Πασιφάη έγραψε:
15 Μάιος 2024, 21:04


Σκατά τα έχεις κάνει, είμαι σίγουρη.
καλα μωρε, με την αλλη θα τα αφησω εξω να τα γλυψουν τα σκυλια μεχρι να γινουν γυαλι :003:
:lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8527
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 16 Μάιος 2024, 10:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μάιος 2024, 12:19
Ασέβαστος έγραψε:
14 Μάιος 2024, 19:07
ειμαι δω 2 βδομαδες, αλλα βασικα ετοιμαζουμε το σκαφος, εγω και ο ιδιοκτητης, που σημαινει δουλευουμε απο το πρωι μεχρι τις 6, και μετα μας ταιζει η μανα του, σπιτικο φαγακι. :003:

καναδυο φορες που πεινασα και βραδυ, εφαγα απο τα 234532 ταπερ που μου εχει φτιαξει η γυναικα, και εχω ζγκαταψυξ.

εχω παρει ανεμοτηγανιστηρι, με αυτο θα πορευτω φετος. το εχω δοκιμασει, μια χαρα κανει μπιφτεκι, μπριζολες, κοτοπουλα, που ειναι η βασικη διατροφη μου.

υποτιθεται βαζεις και πατατες που τις κανει επισης καλα, αλλα μενα μου βγαινουν χαλια, οι μισες καμμενες και οι μισες ωμες :102:
μολις φυγει ο ιδιοκτητης, και τελειωσουν και τα ταπερακια, μπορει να χασω και κανα κιλο :003:
Αν έχεις φούρνο (κανονικό, όχι μικροκυμάτων) πάρε κατεψυγμένες πατάτες, προθέρμανε τον φούρνο, στρώσε όσες γουστάρεις σε αντικολλητικό χαρτί και άσε τις για 15 ή 20 λεπτά σε θερμοκρασία 180-200.

Στην τελική, μπορείς να δοκιμάσεις πριν κλείσεις το φούρνο. Μια χαρά γίνονται ως συμπλήρωμα, είναι απλό, καθαρό, γρήγορο και δεν χρειάζονται λάδι.
Χτες το βραδυ ηθελα να φαω πατατες τηγανητες...εκοψα τις πατατες, τις εβαλα σε ενα ταψι, με λιγο λαδι, και μετα απο μια ωριτσα στους 200 βαθμους τις ειχα ετοιμες. Μια χαρα ηταν, τραγανιστες τραγανιστες.

Χωρις αντικολλητικο χαρτι τις εβαλα, για πειραμα. Μεχρι προτινος τις εβαζα με αντικολλητικο.

Πολυ ωραιες εγιναν, με τον πιο απλο τροπο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών