Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24344
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Οκτ 2020, 16:56

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
06 Σεπ 2019, 15:40
καταναλωνουμε τοτε σχεδον αποκλειστικα κρεας :smt023
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24344
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Οκτ 2020, 16:57

BlastFromThePast έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 20:21
Σε κάποιες δεκαετίες η πλειοψηφία των ανθρώπων θα ακολουθούν βίγκαν -ή έστω εν πολλοίς βίγκαν- διατροφή και σε μερικές δεκαετίες ακόμη η ιδέα ότι κάποτε υπήρχαν μέρη όπου στοίβαζες αγελάδες τη μία πάνω απ' την άλλη, τις πάχαινες και μετά τις έσφαζες θα φαίνεται όπως φαίνεται σήμερα η δουλεία.
Ναι. Αν ψηφίζουν οι αγελάδες.

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 14 Οκτ 2020, 21:37

foscilis έγραψε:
14 Οκτ 2020, 16:57
BlastFromThePast έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 20:21
Σε κάποιες δεκαετίες η πλειοψηφία των ανθρώπων θα ακολουθούν βίγκαν -ή έστω εν πολλοίς βίγκαν- διατροφή και σε μερικές δεκαετίες ακόμη η ιδέα ότι κάποτε υπήρχαν μέρη όπου στοίβαζες αγελάδες τη μία πάνω απ' την άλλη, τις πάχαινες και μετά τις έσφαζες θα φαίνεται όπως φαίνεται σήμερα η δουλεία.
Ναι. Αν ψηφίζουν οι αγελάδες.
Όχι, θα ψηφίζουν οι νορμάλ άνθρωποι και θα παίρνουν νορμάλ αποφάσεις γελώντας με κάποια ραμολιμέντα, κολλημένα στο παρελθόν.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24344
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Οκτ 2020, 21:41

Συγνωμη αλλα θα επιμεινω οτι για να στεκει η αναλογια σου θα πρεπει, οπως εγινε με τους δουλους, να εχει καταργηθει καθε νομικη διακριση αναμεσα σε ανθρωπους και αγελαδες και αρα οι αγελαδες να ψηφιζουν (εφοσον πληρουν ολα τα αλλα κριτηρια πχ ιθαγενεια).

Απλως δεν το ειχες σκεφτει γιατι οπως ολοι οι μεταμοντερνοι cluster b προβληματικοι των σοσιαλ χωρις ζωη βλεπεις τη δουλεια υπο συναισθηματικο πρισμα και οχι ως ταξικο ζητημα.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8637
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Οκτ 2020, 22:06

Εμένα το βέγκαν δε με αγχώνει τόσο, όσο το σενάριο να παίρνουμε (οι μη πάμπλουτοι) τη ζωική μας πρωτεϊνη από έντομα.

Και να πω, ότι τα βέγκαν μπέργκερ που έσκασαν μύτη είναι οι χειρότερες ανθιυγιεινές αηδίες, και βάζω στοίχημα ότι σε 10 χρόνια θα μετράμε τους καρκίνους τους.
Z

Άβαταρ μέλους
Zarkadaki
Δημοσιεύσεις: 980
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 14:23

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zarkadaki » 14 Οκτ 2020, 22:35

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Οκτ 2020, 22:06
Εμένα το βέγκαν δε με αγχώνει τόσο, όσο το σενάριο να παίρνουμε (οι μη πάμπλουτοι) τη ζωική μας πρωτεϊνη από έντομα.

Και να πω, ότι τα βέγκαν μπέργκερ που έσκασαν μύτη είναι οι χειρότερες ανθιυγιεινές αηδίες, και βάζω στοίχημα ότι σε 10 χρόνια θα μετράμε τους καρκίνους τους.
Είχα δει ένα έργο φαντασίας, τώρα δεν θυμάμαι τρένο ήταν μάλλον στους πάγους... που ταξίδευε συνέχεια και υπήρχαν δύο θέσεις η πρώτη που ήταν μέσα στην χλίδα και η δεύτερη που τρεφόταν από πρωτεΐνη κατσαρίδας που τρέφονταν από τα λήμματα τους. :-?
Κάτι σαν τα κοπότουλα

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8637
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Οκτ 2020, 22:49

Zarkadaki έγραψε:
14 Οκτ 2020, 22:35
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Οκτ 2020, 22:06
Εμένα το βέγκαν δε με αγχώνει τόσο, όσο το σενάριο να παίρνουμε (οι μη πάμπλουτοι) τη ζωική μας πρωτεϊνη από έντομα.

Και να πω, ότι τα βέγκαν μπέργκερ που έσκασαν μύτη είναι οι χειρότερες ανθιυγιεινές αηδίες, και βάζω στοίχημα ότι σε 10 χρόνια θα μετράμε τους καρκίνους τους.
Είχα δει ένα έργο φαντασίας, τώρα δεν θυμάμαι τρένο ήταν μάλλον στους πάγους... που ταξίδευε συνέχεια και υπήρχαν δύο θέσεις η πρώτη που ήταν μέσα στην χλίδα και η δεύτερη που τρεφόταν από πρωτεΐνη κατσαρίδας που τρέφονταν από τα λήμματα τους. :-?
Εγώ το φοβάμαι ότι θα το ζήσουμε αυτό. Κάτι με την υπερθέρμανση αγελάδες γιοκ, κάτι με ιούς στα γουρούνια σουβλάκι γιοκ, θα αρχίσει κανά λιντλ να φέρνει μπέργκερ και σουβλάκια από κάμπιες και σκουλήκια και θα τα λέει μπέργκερ πρωτεϊνης.
Z

Άβαταρ μέλους
Zarkadaki
Δημοσιεύσεις: 980
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 14:23

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zarkadaki » 14 Οκτ 2020, 22:54

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Οκτ 2020, 22:49
Zarkadaki έγραψε:
14 Οκτ 2020, 22:35
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Οκτ 2020, 22:06
Εμένα το βέγκαν δε με αγχώνει τόσο, όσο το σενάριο να παίρνουμε (οι μη πάμπλουτοι) τη ζωική μας πρωτεϊνη από έντομα.

Και να πω, ότι τα βέγκαν μπέργκερ που έσκασαν μύτη είναι οι χειρότερες ανθιυγιεινές αηδίες, και βάζω στοίχημα ότι σε 10 χρόνια θα μετράμε τους καρκίνους τους.
Είχα δει ένα έργο φαντασίας, τώρα δεν θυμάμαι τρένο ήταν μάλλον στους πάγους... που ταξίδευε συνέχεια και υπήρχαν δύο θέσεις η πρώτη που ήταν μέσα στην χλίδα και η δεύτερη που τρεφόταν από πρωτεΐνη κατσαρίδας που τρέφονταν από τα λήμματα τους. :-?
Εγώ το φοβάμαι ότι θα το ζήσουμε αυτό. Κάτι με την υπερθέρμανση αγελάδες γιοκ, κάτι με ιούς στα γουρούνια σουβλάκι γιοκ, θα αρχίσει κανά λιντλ να φέρνει μπέργκερ και σουβλάκια από κάμπιες και σκουλήκια και θα τα λέει μπέργκερ πρωτεϊνης.
Και γω το φοβάμαι, ήδη έχει αρχίσει δειλά δειλά από τις ζωοτροφές.

https://millennium.edu.gr/kainotomes-zw ... -start-up/

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8637
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Οκτ 2020, 23:00

Ξεκίνησε, ήδη κυκλοφόρησαν μπάρες πρωτεϊνης από τζιτζίκια στις ΗΠΑ

Εικόνα
Z

Άβαταρ μέλους
Zarkadaki
Δημοσιεύσεις: 980
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 14:23

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zarkadaki » 14 Οκτ 2020, 23:07

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Οκτ 2020, 23:00
Ξεκίνησε, ήδη κυκλοφόρησαν μπάρες πρωτεϊνης από τζιτζίκια στις ΗΠΑ

Εικόνα
Ξέρεις και σε κάποια φάση θα γίνεται σκάνδαλο επειδή νοθεύτηκαν με πρωτεΐνη κατσαρίδας, όπως με τα μπιφτέκια που ήταν νοθευμένα με άλογο.


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Οκτ 2020, 01:36

foscilis έγραψε:
14 Οκτ 2020, 21:41
Συγνωμη αλλα θα επιμεινω οτι για να στεκει η αναλογια σου θα πρεπει, οπως εγινε με τους δουλους, να εχει καταργηθει καθε νομικη διακριση αναμεσα σε ανθρωπους και αγελαδες και αρα οι αγελαδες να ψηφιζουν (εφοσον πληρουν ολα τα αλλα κριτηρια πχ ιθαγενεια).
:smt005::smt005::smt005:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 15 Οκτ 2020, 01:40

Zarkadaki έγραψε:
14 Οκτ 2020, 22:35
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Οκτ 2020, 22:06
Εμένα το βέγκαν δε με αγχώνει τόσο, όσο το σενάριο να παίρνουμε (οι μη πάμπλουτοι) τη ζωική μας πρωτεϊνη από έντομα.

Και να πω, ότι τα βέγκαν μπέργκερ που έσκασαν μύτη είναι οι χειρότερες ανθιυγιεινές αηδίες, και βάζω στοίχημα ότι σε 10 χρόνια θα μετράμε τους καρκίνους τους.
Είχα δει ένα έργο φαντασίας, τώρα δεν θυμάμαι τρένο ήταν μάλλον στους πάγους... που ταξίδευε συνέχεια και υπήρχαν δύο θέσεις η πρώτη που ήταν μέσα στην χλίδα και η δεύτερη που τρεφόταν από πρωτεΐνη κατσαρίδας που τρέφονταν από τα λήμματα τους. :-?
Κάτι σαν τα κοπότουλα
Καθισες και την είδες όλη εκείνη την πίπα. Άντεξα μέχρι στο 5ο λεπτό.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 15 Οκτ 2020, 01:57

Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 20:12
Έχω ρωτήσει διαιτολόγο: είναι η βίγκαν δίαιτα πιο υγιεινή;
Μου είπε: την ζημιά που θα σου κάνει το να τρως μπέργκερ κάθε μέρα και καθόλου σαλάτα ή φρούτα δεν θα σου την κάνει η βίγκαν δίαιτα. Αλλά αυτές οι υπερβολές δεν είναι ποτέ ό,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις διαιτολογικά.
:smt005::smt005::smt005::smt005:
εχω 3.5 χρονια να φαω φρουτο
ελαχιστα πρασινα

80% λιπος τρωω (με αλλους 12.000 στην Ελλαδα)
να του στειλω τις εξετασεις μου να σκισει τα χαρτια του?
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27806
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 15 Οκτ 2020, 03:00

akirav έγραψε:
15 Οκτ 2020, 01:57
Βλήμα έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 20:12
Έχω ρωτήσει διαιτολόγο: είναι η βίγκαν δίαιτα πιο υγιεινή;
Μου είπε: την ζημιά που θα σου κάνει το να τρως μπέργκερ κάθε μέρα και καθόλου σαλάτα ή φρούτα δεν θα σου την κάνει η βίγκαν δίαιτα. Αλλά αυτές οι υπερβολές δεν είναι ποτέ ό,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις διαιτολογικά.
:smt005::smt005::smt005::smt005:
εχω 3.5 χρονια να φαω φρουτο
ελαχιστα πρασινα

80% λιπος τρωω (με αλλους 12.000 στην Ελλαδα)
να του στειλω τις εξετασεις μου να σκισει τα χαρτια του?
Ναι αλλα καθε ποτε χεζεις;Και το ευχαριστιεσαι η κοκκινιζεις ολοκληρος;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών