Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 06 Σεπ 2019, 17:12

omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 17:02

"Τα ζώα που τρώμε παίρνουν τις πρωτεϊνες τους από τα φυτά. Δηλαδή, τρώμε την πρωτεϊνη που τρώνε εκείνα από τα φυτά. Από όταν έγινα vegan άλλαξε η ζωή μου. Κοιμάμαι καλύτερα, ξυπνώ με καλύτερη διάθεση, το reset γίνεται πιο γρήγορα, δεν πονάω και δεν έχω φλεγμονές".

δεν είμαι κάνας ειδικός αλλά αυτό μου ακούστηκε επική μαλακία
και κάτι άλλο. δηλαδή δεν κοιμόταν καλά επειδή έτρωγε κρέας; το κρέας προκαλεί διαταραχές ύπνου; ή πάθαινε φλεγμονές επειδή έτρωγε κρέας;
τι μαλακίες λέει ο κάθε παπάρας και πρέπει να τις δεχθούμε και να τις διαφημίσουμε επειδή είναι αθλητής στο Nba;
πιθανό να τα 'χει πάρει κι από πουθενά για να προωθήσει τα νέα ήθη
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 06 Σεπ 2019, 17:13

τις μεγαλυτερες παπαριες τις ακους απο ασημους δυστυχως :102:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 06 Σεπ 2019, 17:16

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Σεπ 2019, 17:12
omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 17:02

"Τα ζώα που τρώμε παίρνουν τις πρωτεϊνες τους από τα φυτά. Δηλαδή, τρώμε την πρωτεϊνη που τρώνε εκείνα από τα φυτά. Από όταν έγινα vegan άλλαξε η ζωή μου. Κοιμάμαι καλύτερα, ξυπνώ με καλύτερη διάθεση, το reset γίνεται πιο γρήγορα, δεν πονάω και δεν έχω φλεγμονές".

δεν είμαι κάνας ειδικός αλλά αυτό μου ακούστηκε επική μαλακία
και κάτι άλλο. δηλαδή δεν κοιμόταν καλά επειδή έτρωγε κρέας; το κρέας προκαλεί διαταραχές ύπνου; ή πάθαινε φλεγμονές επειδή έτρωγε κρέας;
τι μαλακίες λέει ο κάθε παπάρας και πρέπει να τις δεχθούμε και να τις διαφημίσουμε επειδή είναι αθλητής στο Nba;
πιθανό να τα 'χει πάρει κι από πουθενά για να προωθήσει τα νέα ήθη
Μπορεί να το έτρωγε από αλλού το κρέας, τύπε. Γι' αυτό και ο άσχημος ύπνος, οι φλεγμονές, το reset (του κώλου τα 9μερα λέει ο πάνσοφος λαός).
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Γραφικός

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 06 Σεπ 2019, 19:26

break έγραψε:
06 Σεπ 2019, 16:38
(εκτός από την Β12 φυσικά που δεν μπορούν να την πάρουν από πουθενά)

Εικόνα

Την έχει ο Βασιλόπουλος

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 06 Σεπ 2019, 19:30

omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 12:06
Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;



Ο Κρις Πολ φωτογραφήθηκε για το περιοδικό του ESPN. Γυμνός, αφού επρόκειτο για το body issue. Στα 34, το σώμα του παρέπεμπε σε άνθρωπο πολύ μικρότερο, σε ηλικία. Τον ρώτησαν σχετικά. Εξήγησε πως φέτος το καλοκαίρι αποφάσισε να σταματήσει να τρώει ζώα. Eίχε ήδη, γίνει πρεσβευτής της Beyond Meat, της πρώτης εταιρίας στον κόσμο που παράγει φυτικά υποκατάστατα κρέατος, με έδρα στο Λος Άντζελες.
άμα κι εγώ έβρισκα τέτοια δουλειά θα τρωγα μέχρι ακρίδες
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 06 Σεπ 2019, 19:46

omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 12:06
Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

https://www.contra.gr/locker-room/oi-nv ... 95678.html

…...
Ο Τζαλίκ Οκαφόρ είχε δηλώσει vegan, τάση που ακολούθησε όταν υποβλήθηκε σε επέμβαση μηνίσκου και ήθελε να βοηθήσει το σώμα του, με όποιον τρόπο μπορούσε. Παρακολούθησε ντοκιμαντέρ, ρώτησε διατροφολόγους και μετά πήρε τις αποφάσεις του. "Το γόνατο μου πρηζόταν πολύ και δεν μπορούσα να φτάσω στο 100% της αποθεραπείας. Προσπάθησα να κόψω τα γαλακτοκομικά και διαπίστωσα πως μειώθηκαν τα οιδήματα. Μετά έκοψα και ό,τι άλλο αφορούσε τα ζώα και νιώθω υπέροχα".

:fp::fp::fp:

Οι πρωτείνες απ΄ το κοτόπουλο και τα γαλακτοκομικά βοηθούν στα οιδήματα μηνίσκου και εν μέρει σε αποκατάσταση χόνδρου λόγω κολλαγόνου.

Τι άλλες μαλακίες θα διαβάσουμε :smt012

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Σεπ 2019, 23:40

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Σεπ 2019, 17:12
omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 17:02

"Τα ζώα που τρώμε παίρνουν τις πρωτεϊνες τους από τα φυτά. Δηλαδή, τρώμε την πρωτεϊνη που τρώνε εκείνα από τα φυτά. Από όταν έγινα vegan άλλαξε η ζωή μου. Κοιμάμαι καλύτερα, ξυπνώ με καλύτερη διάθεση, το reset γίνεται πιο γρήγορα, δεν πονάω και δεν έχω φλεγμονές".

δεν είμαι κάνας ειδικός αλλά αυτό μου ακούστηκε επική μαλακία
και κάτι άλλο. δηλαδή δεν κοιμόταν καλά επειδή έτρωγε κρέας; το κρέας προκαλεί διαταραχές ύπνου; ή πάθαινε φλεγμονές επειδή έτρωγε κρέας;
τι μαλακίες λέει ο κάθε παπάρας και πρέπει να τις δεχθούμε και να τις διαφημίσουμε επειδή είναι αθλητής στο Nba;
πιθανό να τα 'χει πάρει κι από πουθενά για να προωθήσει τα νέα ήθη
Όχι, ρε. Γιατί το λες ότι μοιάζει με διαφήμιση της εταιρείας που αναφέρεται στο άρθρο;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Σεπ 2019, 23:46

Στύγιος έγραψε:
06 Σεπ 2019, 19:46
omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 12:06
Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

https://www.contra.gr/locker-room/oi-nv ... 95678.html

…...
Ο Τζαλίκ Οκαφόρ είχε δηλώσει vegan, τάση που ακολούθησε όταν υποβλήθηκε σε επέμβαση μηνίσκου και ήθελε να βοηθήσει το σώμα του, με όποιον τρόπο μπορούσε. Παρακολούθησε ντοκιμαντέρ, ρώτησε διατροφολόγους και μετά πήρε τις αποφάσεις του. "Το γόνατο μου πρηζόταν πολύ και δεν μπορούσα να φτάσω στο 100% της αποθεραπείας. Προσπάθησα να κόψω τα γαλακτοκομικά και διαπίστωσα πως μειώθηκαν τα οιδήματα. Μετά έκοψα και ό,τι άλλο αφορούσε τα ζώα και νιώθω υπέροχα".

:fp::fp::fp:

Οι πρωτείνες απ΄ το κοτόπουλο και τα γαλακτοκομικά βοηθούν στα οιδήματα μηνίσκου και εν μέρει σε αποκατάσταση χόνδρου λόγω κολλαγόνου.

Τι άλλες μαλακίες θα διαβάσουμε :smt012
Και μόνο που δίνεται η υπόνοια ότι με την διακοπή ζωικών προϊόντων καλυτερεύει η υγεία ενός ζώου που είναι παμφάγο και η διατροφή του απαιτεί πολλά διαφορετικά πράγματα, μπαίνουμε στην ζώνη της μαλακίας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 06 Σεπ 2019, 23:53

Οι NBAers θα φανε αυριο κρεας στα οπισθια που θα το θυμουνται για ολη τους τη ζωη.
Αυριο 15:30 ξαναγινονται κρεατοφαγοι.
Μονο που αντι να το τρωνε απο το στομα, θα το τρωνε απο τον κωλο.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 07 Σεπ 2019, 00:01

omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 17:02
"Τα ζώα που τρώμε παίρνουν τις πρωτεϊνες τους από τα φυτά. Δηλαδή, τρώμε την πρωτεϊνη που τρώνε εκείνα από τα φυτά. Από όταν έγινα vegan άλλαξε η ζωή μου. Κοιμάμαι καλύτερα, ξυπνώ με καλύτερη διάθεση, το reset γίνεται πιο γρήγορα, δεν πονάω και δεν έχω φλεγμονές".
Με ένα ωμό σκόρδο την ημέρα και τακτικό σκωτσέζικο ντουζ έχεις τα ίδια, αν όχι και καλύτερα αποτελέσματα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24586
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 07 Σεπ 2019, 00:06

Αυτό που οι βιγκαν ξαφνικά ανακάλυψαν την υπέρτατη διατροφή είναι πολύ γαματο. Για κάποιο περίεργο λόγο βέβαια για να επιβιώσεις σαν βιγκαν πρέπει να φορτώνεις ένα σκασμό συμπληρωματα και να βρησκεις ένα σκασμό περίεργες παπαριες που φυτρώνουν σε 4 5 μέρη του κόσμου αλλά ναι η διατροφή των βιγκαν γαμαει

Άβαταρ μέλους
break
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: 04 Οκτ 2018, 22:49
Phorum.gr user: break

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από break » 07 Σεπ 2019, 01:22

Γραφικός έγραψε:
06 Σεπ 2019, 19:26
Την έχει ο Βασιλόπουλος
Αυτό λέει B γενικά και όχι B12. Προσοχή αν κάνεις δίαιτα vegan και δεν την πάρεις σε συμπλήρωμα ! Οι μακροχρόνιες συνέπειες έλλειψης θα είναι καταστροφικές για το σώμα σου ! Να προσέξεις να γράφει συγκεκριμένα Β12 αν βασίζεσαι σε αυτό το προϊόν για συμπλήρωμα.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 07 Σεπ 2019, 01:40

Ζενίθεδρος έγραψε:
07 Σεπ 2019, 00:01
omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 17:02
"Τα ζώα που τρώμε παίρνουν τις πρωτεϊνες τους από τα φυτά. Δηλαδή, τρώμε την πρωτεϊνη που τρώνε εκείνα από τα φυτά. Από όταν έγινα vegan άλλαξε η ζωή μου. Κοιμάμαι καλύτερα, ξυπνώ με καλύτερη διάθεση, το reset γίνεται πιο γρήγορα, δεν πονάω και δεν έχω φλεγμονές".
Με ένα ωμό σκόρδο την ημέρα και τακτικό σκωτσέζικο ντουζ έχεις τα ίδια, αν όχι και καλύτερα αποτελέσματα.

αυτο ειναι για θεραπεια εδω μιλαμε για τροπο ζωης, μιλαμε για το ΝΒΑ την ακριβοτερη και απαιτητικοτερη λιγκα του κοσμου που αποτελειται απο υπεραθλητες οχι για τις μπαλαρινες της Αγιας Πετρουπολης

Άβαταρ μέλους
break
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: 04 Οκτ 2018, 22:49
Phorum.gr user: break

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από break » 07 Σεπ 2019, 01:47

omg kai 3 lol έγραψε:
06 Σεπ 2019, 17:02
"Τα ζώα που τρώμε παίρνουν τις πρωτεϊνες τους από τα φυτά. Δηλαδή, τρώμε την πρωτεϊνη που τρώνε εκείνα από τα φυτά. Από όταν έγινα vegan άλλαξε η ζωή μου. Κοιμάμαι καλύτερα, ξυπνώ με καλύτερη διάθεση, το reset γίνεται πιο γρήγορα, δεν πονάω και δεν έχω φλεγμονές".
Λάθος. Τελείως λάθος. Πολλές χρήσιμες ουσίες για το σώμα δεν τις βρίσκεις στα φυτά παρά μόνο στα ζώα και αν δεν τρως ζώα είσαι αναγκασμένος να τις πάρεις σε τεχνητά παρασκευασμένα συμπληρώματα. Άλλες είναι δύσκολο να τις πάρεις σε επάρκεια από τα φυτά παρά μόνο αν τα τρως συγκεκριμένα είδη και σε μεγάλες ποσότητες.

Το ότι κάποια ζώα μπορούν να πάρουν αυτές τις ουσίες από τα φυτά δεν σημαίνει όλα τα ζώα μπορούν να το κάνουν. Είναι κανόνας της εξέλιξης ότι όταν κάτι δεν το χρησιμοποιείς αργά η γρήγορα το χάνεις. Τα παμφάγα ζώα (και τα σαρκοφάγα ζώα ακόμα περισσότερο) έχουν χάσει την ικανότητα τους να συνθέσουν τα πάντα από τα φυτά γιατί τα είχαν όλα διαθέσιμα ετοιματζίδικα από την κατανάλωση κρέατος.

Αυτό που λένε οι βήγκαν πως άνθρωπος μπορεί να αναιρέσει χιλιάδες (η εκατομύρια) χρόνια εξελικτικής πορείας και να γίνει σε μία γενιά από παμφάγο φυτοφάγο είναι είναι σαν λέει κανείς πως η στρουθοκάμηλος μπορεί να ξανά αποκτήσει την ικανότητα της να πετάει από την μία γενιά στην άλλη. Απλώς δεν γίνεται.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4925
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Οι ΝΒΑers έκοψαν το κρέας. Εσύ ακόμα τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 07 Σεπ 2019, 02:03

ο ανθρωπος για εκατομμυρια χρονια δεν ειχε ψυγεια ουτε ηξερε να παστωνει οταν σκοτωνε ενα θηραμα τρεφοταν με αυτο και μετα εμενε νηστικος επι μερες, η τροφη του ηταν κυριως φρουτα και καρποι που ηταν ευκολη προσληψη ενεργειας και σε αφθονια γυρω του

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών