Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 04 Φεβ 2020, 00:00

paul25 έγραψε:
03 Φεβ 2020, 23:03
Τωρα σχετικα με την αποθηκευση χυμα ξηρων καρπων εχω να πω οτι καποτε στην παλια μου γειτονια τις δεκαετιες 80 και 90 λειτουργουσε βιοτεχνης ξηρων καρπων. Θυμαμαι τους ξηρους καρπους αποθηκευμενους σε λιναροτσουβαλα μισοφαγωμενα μερικα η μισοσκισμενα με πολλους καρπους να ειναι διασπαρτοι στο πατωμα (εχω την υποψια πως τους σκουπιζαν και τους βαζαν παλι στα τσουβαλια αλλα δεν θυμαμαι μετα απο τοσα χρονια για να μην χαθει προιον απο τα σκισμενα). Βεβαια τις συνθηκες του χωρου τις θυμαμαι καλα ακομα, μπιχλα! Πατωματα μαυρα και τοιχοι σαν να ηταν γρασαρισμενοι συνεργειου προφανως απο τα τσουβαλια που ακουμπαγαν. Εργατες κατι φρεσκοι Αλβανοι, που δεν νομιζω να ειχαν και πολλες ευαισθησιες.

ΥΓ: Τωρα θυμηθηκα πως ειχαν και φουρνακι και εψηναν μεσα.
Ακριβώς αυτά έχω δει και εγώ σε δύο τέτοιες επιχειρήσεις.
Η μία ήταν μεγάλη και συσκεύαζε κιόλας με την επωνυμία της. Έδινε παντού, και στα σούπερ μάρκετ. Αυτή ήταν εκτός πόλης και κυκλοφορούσαν μέσα στις εγκαταστάσεις κάτι τεράστιοι ποντικοί που έρχονταν από τα διπλανά χτήματα. :D

Για αυτό αγοράζω ξηρούς καρπούς με την φλούδα και τους καθαρίζω εγώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Μηχανικός την 04 Φεβ 2020, 00:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 04 Φεβ 2020, 00:01

hellegennes έγραψε:
03 Φεβ 2020, 23:53
Λευκός Λύκος έγραψε:
03 Φεβ 2020, 23:20
hellegennes έγραψε:
03 Φεβ 2020, 22:55


Είχα κάποτε κάποια επιλεγμένα προϊόντα του Βιοαγρού (όχι ξηρούς καρπούς εννοείται, δεν είμαι ηλίθιος). Αλλά δεν τραβούσαν και δεν μ' αρέσει να λέω πράγματα που δεν πιστεύω, όπως ότι τάχα μου τα βιολογικά είναι ανώτερα. Δεν μπορώ να λέω ψέματα στους πελάτες μου.

Πάντως ακριβότερα προϊόντα έχω δίπλα στα φθηνά. Π.χ. εκτός από φθηνά αλλαντικά έχω και του Sary, που είναι εξαιρετικής ποιότητας.

Με το παραλήρημα της Εσθήρ δεν θα ασχοληθώ, εννοείται.
Στην Σταυρουπολη που είναι το μαγαζί σου,είναι λογικό να μην τραβάνε γιατί ο κόσμος εκεί έχει χαμηλό εισόδημα στην πλειοψηφία του και δεν κοιτάει να πάει να πάρει βιολογικά που είναι 2 και 3 φορες πάνω η τιμη.
Και για να μην παρεξηγηθώ μεγάλωσα και έζησα 20 χρόνια σε Ηλιούπολη-Ευοσμο.
Δεν έχει σχέση με το εισόδημα. Έχω άλλα ακριβά προϊόντα που φεύγουν σαν τρελά. Απλά η μόδα του βιολογικού υποχώρησε στην Ελλάδα, υποβοηθούμενη από την κρίση. Όσοι είναι έξυπνοι εξάγουν σε χώρες που η τάση ζει και βασιλεύει.
Τα βιολογικά καταστήματα συνεχως αυξάνονται σε κέντρο και ανατολικά.
Πλεον και τα μεγάλα σουπερ μαρκετ έχουν όλοκληρα ραφια και ψυγεία με βιολογικά προιοντα.Και η βιολογική λαική,γίνεται κάθε μέρα αν δεν κάνω λαθος.

Ορέστης 35

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 04 Φεβ 2020, 00:03

hellegennes έγραψε:
03 Φεβ 2020, 22:55
Μηχανικός έγραψε:
03 Φεβ 2020, 22:32
Βρε hellegennes, φτιάξε κοντά σε αυτό που έχεις ένα νέο μαγαζί με βιολογικά που θα απευθύνεται στα υψηλότερα εισοδήματα.
Είχα κάποτε κάποια επιλεγμένα προϊόντα του Βιοαγρού (όχι ξηρούς καρπούς εννοείται, δεν είμαι ηλίθιος). Αλλά δεν τραβούσαν και δεν μ' αρέσει να λέω πράγματα που δεν πιστεύω, όπως ότι τάχα μου τα βιολογικά είναι ανώτερα. Δεν μπορώ να λέω ψέματα στους πελάτες μου.

Πάντως ακριβότερα προϊόντα έχω δίπλα στα φθηνά. Π.χ. εκτός από φθηνά αλλαντικά έχω και του Sary, που είναι εξαιρετικής ποιότητας.

Με το παραλήρημα της Εσθήρ δεν θα ασχοληθώ, εννοείται.
Μπορεις να φτιαξεις ενα eshop να παραγγελνω βιολογικα βοτανα και βιταμινες φθηνοτερα απο οπουδηποτε αλλου;

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 04 Φεβ 2020, 00:04

hellegennes έγραψε:
03 Φεβ 2020, 23:50
paul25 έγραψε:
03 Φεβ 2020, 23:03
Τωρα σχετικα με την αποθηκευση χυμα ξηρων καρπων εχω να πω οτι καποτε στην παλια μου γειτονια τις δεκαετιες 80 και 90 λειτουργουσε βιοτεχνης ξηρων καρπων. Θυμαμαι τους ξηρους καρπους αποθηκευμενους σε λιναροτσουβαλα μισοφαγωμενα μερικα η μισοσκισμενα με πολλους καρπους να ειναι διασπαρτοι στο πατωμα (εχω την υποψια πως τους σκουπιζαν και τους βαζαν παλι στα τσουβαλια αλλα δεν θυμαμαι μετα απο τοσα χρονια για να μην χαθει προιον απο τα σκισμενα). Βεβαια τις συνθηκες του χωρου τις θυμαμαι καλα ακομα, μπιχλα! Πατωματα μαυρα και τοιχοι σαν να ηταν γρασαρισμενοι συνεργειου προφανως απο τα τσουβαλια που ακουμπαγαν. Εργατες κατι φρεσκοι Αλβανοι, που δεν νομιζω να ειχαν και πολλες ευαισθησιες.

ΥΓ: Τωρα θυμηθηκα πως ειχαν και φουρνακι και εψηναν μεσα.
Το ίδιο συνέβαινε και με τα συσκευασμένα εκείνες τις εποχές. Τα ποντίκια και οι κατσαρίδες έκαναν πάρτι στα εργοστάσιά τους. Μετά ήρθε η αγία ΝΑΣΑ, η αγία Πίλσμπουρι και η Αγία ΕΕ και δημιούργησαν αυστηρό νομοθετικό πλαίσιο και διαδικασίες ελέγχου.
Ενδεχεται, ηταν και παλιες εποχες, πολλα ηταν χαλια τοτε, αυτη την λουξ και μετροσεξουαλ (που θα ελεγε ενας φιλος) ατμοσφαιρα των επιχειρησεων του σημερα δεν τη θυμαμαι, ηταν πιο ωμα τα πραγματα. Ωστοσο τρωγαμε απο αυτους και ισως ομοιους του ολοι ξηρους καρπους και δεν παθαμε τιποτα. Ποτε δεν ακουσα κανενα να δηλητηριαζεται απο ξηρους καρπους. Ακομα και απο αυτους που πανε και ψωνιζουν χυμα απο την Βαρβακειο, που τα εχουν τα τσουβαλια ανοιχτα στο πεζοδρομιο και πανε τα περιστερια και πεφτουν μεσα για να φανε, μεχρι να τα παρει πρεφα ο πακης και να τα διωξει ποιος ξερει τι θα εχουν αφησει μεσα.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 04 Φεβ 2020, 00:11

Μηχανικός έγραψε:
04 Φεβ 2020, 00:00

Ακριβώς αυτά έχω δει και εγώ σε δύο τέτοιες επιχειρήσεις.
Η μία ήταν μεγάλη και συσκεύαζε κιόλας με την επωνυμία της. Έδινε παντού, και στα σούπερ μάρκετ. Αυτή ήταν εκτός πόλης και κυκλοφορούσαν μέσα στις εγκαταστάσεις κάτι τεράστιοι ποντικοί που έρχονταν από τα διπλανά χτήματα. :D

Για αυτό αγοράζω ξηρούς καρπούς με την φλούδα και τους καθαρίζω εγώ.
Επισης ειχαν ποντικια, ειχαν παντου φακες, αλλα και ποια αποθηκη δεν εχει; Ειχαν φτασει να μας μαυρισουν και το πεζοδρομιο απεξω, τους βαλαμε να μας το καθαρισουν. Βεβαια να πω οτι αυτοι ηταν αναισθητοι, βουταγαν το χερι τους στο τσουβαλι και ετρωγαν, αλλα ειπαμε κατι ελληνες βλαχοι απο χωρια και κατι Αλβανοι απο επαρχια ηταν οι εργατες, δεν ειχαν ευαισθησιες, τους εψω ικανους να ετρωγαν και τα χυμενα, μηπως τελικα ειμαστε φλωροι;
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Φεβ 2020, 00:42

Λευκός Λύκος έγραψε:
04 Φεβ 2020, 00:01
Τα βιολογικά καταστήματα συνεχως αυξάνονται σε κέντρο και ανατολικά.
Πλεον και τα μεγάλα σουπερ μαρκετ έχουν όλοκληρα ραφια και ψυγεία με βιολογικά προιοντα.Και η βιολογική λαική,γίνεται κάθε μέρα αν δεν κάνω λαθος.
Πιθανώς εκμεταλλεύονται ένα νέο τρεντ φθηνότερων βιολογικών που προκύπτουν από προβληματικό μοντέλο. Πολλοί μικροί παραγωγοί ξεφυτρώνουν και σβήνουν σε χρόνο dt, όπου στην αρχή και για λόγους προώθησης πουλάνε φθηνά τα προϊόντα τους. Επειδή ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος, εύκολα κλείνουν και την θέση τους παίρνει κάποιος άλλος. Το έχω ζήσει από κοντά το φαινόμενο. Αυτό μπορεί να είναι καλή μπίζνα για τέτοια μαγαζιά (όσο αντέξουν, γιατί πολλά απ' αυτά επίσης ανοίγουν και κλείνουν πολύ γρήγορα), αλλά είναι πολύ κακό μοντέλο παραγωγής.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

User_601

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 04 Φεβ 2020, 10:23

Λευκός Λύκος έγραψε:
04 Φεβ 2020, 00:01
hellegennes έγραψε:
03 Φεβ 2020, 23:53
Λευκός Λύκος έγραψε:
03 Φεβ 2020, 23:20

Στην Σταυρουπολη που είναι το μαγαζί σου,είναι λογικό να μην τραβάνε γιατί ο κόσμος εκεί έχει χαμηλό εισόδημα στην πλειοψηφία του και δεν κοιτάει να πάει να πάρει βιολογικά που είναι 2 και 3 φορες πάνω η τιμη.
Και για να μην παρεξηγηθώ μεγάλωσα και έζησα 20 χρόνια σε Ηλιούπολη-Ευοσμο.
Δεν έχει σχέση με το εισόδημα. Έχω άλλα ακριβά προϊόντα που φεύγουν σαν τρελά. Απλά η μόδα του βιολογικού υποχώρησε στην Ελλάδα, υποβοηθούμενη από την κρίση. Όσοι είναι έξυπνοι εξάγουν σε χώρες που η τάση ζει και βασιλεύει.
Τα βιολογικά καταστήματα συνεχως αυξάνονται σε κέντρο και ανατολικά.
Πλεον και τα μεγάλα σουπερ μαρκετ έχουν όλοκληρα ραφια και ψυγεία με βιολογικά προιοντα.Και η βιολογική λαική,γίνεται κάθε μέρα αν δεν κάνω λαθος.
Ετσι ακριβως.Για να δειτε τι παραληροφοριση κανει ο χελι.ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ. :smt005:
Συνεχως αυξανεται η ζητηση των βιολογικων και για αυτο και ολα τα μεγαλα ΣΜ τα βαζουνΠροσφατα εβαλε λεμε και ο Γαλαξιας,οχι μονο σε ζυμαρικα,λαδια κλπ...αλλα και λαχανικα.
Καλα ο Βασιλοπουλος ειχε χρονια τωρα.
Λαικες αγορες με πιστοποιημενους βιοκαλιεργητες.Στη δικια μου λαικη και εχουμε.
Αλλα σουυυυυυυτ..μην το πειτε διοτι ο χελι εκνευριζετε.
Εμ το απολιθωμα του δεν θα αντεξει για πολυ με τα μυαλα που κουβαλαει ομως.Και δεν θα φταινε οττε τα βιολογικα ουτε εγω. :lol:
Με το παραλήρημα της Εσθήρ δεν θα ασχοληθώ, εννοείται.

ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ: ΓΜΤ σοι μου,τοσο πολυ φαινομαι;Τι σκατα να της απαντησω; :003:
Μα ειναι ολοφανερο αγαπουλα,οτι τα βγαζεις σκαρτα για να μην τραβανε κοσμο τα ΣΜ που τα εχουν ,μπας και σου μεινει κανενας πελατης.Δεν ειναι τυχαιο που ΔΕΝ εχεις σχεδον καθολου ελληνες στο μαγαζι σου.ΕΣΥ τα εχεις πει,μην με κατηγορισεις για κατι ναι;Οταν μιλας να προσεχεις τι λες. :smt018
Κανε οτι θες,δικο σου το μαγαζακι,αλλα οταν παραπληροφοεις να ξερεις οτι δεν θα σε αφηνω,σε πραγματα που γνωριζω βεβαια. :P
Ακου δεν τραβανε τα βιολογικα,γελαει και το βιολογικο κατσικι... :smt005:
Μα οταν αυξανονται τα βιολογικα στα ΣΜ και αυξανονται και τα ΣΜ με βιολογικα,ειναι δυνατον να μιλαμε για μειωση ης καταναλωσης βιολογικων;Η προσφορα ειναι αναλογη με την ζητηση,καποιες φορες η προσφορα ειναι και μικροτερη απο την ζητηση.Αλλα ξεχασα..δεν ξερει ο Βασιλοπουλος,ξερει ο Χελι. :lol:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Φεβ 2020, 19:01

Οι βιολογικές καλλιέργειες στην Ελλάδα έκαναν peak το 2012 και έκτοτε βρίσκονται σε ελεύθερη πτώση.

Όσο για την επιχείρησή μου, με συγκινεί το ενδιαφέρον σου, αλλά βρίσκομαι σε 6ο έτος συνεχούς ανόδου.

Με τις λοιπές ψυχοπαθολογικές υστερίες σου βαριέμαι να ασχοληθώ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 04 Φεβ 2020, 21:45

hellegennes έγραψε:
04 Φεβ 2020, 19:01
Οι βιολογικές καλλιέργειες στην Ελλάδα έκαναν peak το 2012 και έκτοτε βρίσκονται σε ελεύθερη πτώση.

Όσο για την επιχείρησή μου, με συγκινεί το ενδιαφέρον σου, αλλά βρίσκομαι σε 6ο έτος συνεχούς ανόδου.

Με τις λοιπές ψυχοπαθολογικές υστερίες σου βαριέμαι να ασχοληθώ.
Ρε φίλε,προσωπικά ψωνίζω για τον γιο μου κυρίως,όσο μπορώ βιολογικά προιόντα.Ειτε από
ΣΜ είτε απο την βιολογική λαικη της Καλαμαριά το Σάββατο.
Από το γάλα του,το τυρί φρούτα λαχανικά κρέας και οσπρια.
Ακριβά,αλλά θεωρώ πολύ πιο ποιοτικά από τα κλασσικά που τρώμε τόσα χρόνια.
Ψωνίζω από στάνταρ εταιρείες και παραγωγούς και όχι από όποιον να ναι.
Υπάρχουν και οι άμπαλοι αλλά τι να κάνουμε.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 04 Φεβ 2020, 23:11

.
Αναπολώ τα νιάτα μου, τότε που όταν βγαίναμε βόλτα ή πηγαίναμε σινεμά, αγοράζαμε χύμα σε χάρτινο χωνάκι πασατέμπο, λιόσπορο κλπ από τον πλανόδιο, που τα έδινε ζεστά-ζεστά από το τρίκυκλο με την ενσωματωμένη φουφού!
Τις παπαριές που γράφει ο κάθε φαν του Λιντλ τις γράφω κανονικά.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 04 Φεβ 2020, 23:17

Ποσο ηταν το προσδοκιμο ζωης στα νιατα σου;
Το μεσο υψος;
Το μεσο iq;
Το εσο μεγεθος πεους;
Ο κοσμος προχωρα μπροστα

Στην εποχη σου βαζατε χρυσα δοντια
Το αναπολεις;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Φεβ 2020, 23:32

Πες μας τώρα και την σχέση που έχουν αυτά με τα χύμα προϊόντα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 05 Φεβ 2020, 14:20

hellegennes έγραψε:
04 Φεβ 2020, 23:32
Πες μας τώρα και την σχέση που έχουν αυτά με τα χύμα προϊόντα.
Σχολιάζει το ποστ μου χωρίς να το παραθέτει, να μην πάρω ειδοποίηση, να μην απαντήσω και να νιώθει περήφανος πως με ρούμπωσε! :003:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 05 Φεβ 2020, 17:20

Οταν σχολιαζω ακριβως κατω απο το post σου ειναι πλεονασμος να κανω παραθεση
Και για να απαντησω στο ερωτημα "Τι σχεση εχουν ολα αυτα με τα χυμα προιοντα"
Η απαντηση ειναι οση σχεση εχει και οτι ο Nandros αναπολει τα νιατα του
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ξηροί Καρπο:Χύμα η συσκευασμένοι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Φεβ 2020, 22:41

Οι υπόνοιες που αφήνεις είναι το ελάχιστο ανεπίτρεπτες, για να μην πω χυδαίες.

Εάν έχεις στοιχεία παραβάσεων των κανόνων υγιεινής από συγκεκριμένα καταστήματα, να τις καταθέσεις στις αρμόδιες αρχές. Οτιδήποτε άλλο είναι ανήθικο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών