IEK λοιμοξιολογίας.

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 27 Ιαν 2021, 23:59

Kauldron έγραψε:
27 Ιαν 2021, 23:48

Ποιούς έδωσε ο Κασιδιάρης?
Δεν ξερω ποιους εδωσε ο τικακιας -συγκεκριμενα- , απ οταν ξεκινησε η δικη και ειδαν που παει το πραγμα ( 33) ο ενας πεταει το μπαλακι στον αλλον ειτε μιλαμε για τον βομβιστη ειτε για την τελευταια τρυπα της φλογερας .

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3730
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 28 Ιαν 2021, 00:04

Τον Σύψα ψηφίσατε γατάκια!
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 28 Ιαν 2021, 00:04

Kauldron έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:27
https://www.ieidiseis.gr/eidiseis/ygeia ... -den-pesei
Σαρηγιάννης: Στο 4,6% σήμερα ο δείκτης θετικότητας - Να κλείσει η χώρα, αν δεν πέσει
Το ενδιαφέρον, βέβαια, δεν είναι οτι προτείνει να κλείσει το σύμπαν αδιαφορώντας για τις υπόλοιπες συνέπειες. Το ενδιαφέρον είναι εδώ:
«Αρχικά, θα πρέπει να αποδείξουμε ότι είμαστε «τα πιο καλά παιδιά της τάξης». Αυτό σημαίνει, ότι μέσα στο Μάρτιο που όλοι θα είναι κόκκινοι, εμείς θα πρέπει να είμαστε πράσινοι, ώστε να προσελκύσουμε τουρίστες. Στη συνέχεια, θα πρέπει να σχεδιάσουμε προσεκτικά την υποδοχή αυτών των τουριστών. Πρέπει να πείσουμε τον πληθυσμό μας να βγει στην επίθεση ενάντια στο νέο στέλεχος του ιού. Είμαστε ακόμα στην αρχή της εξάπλωσής του. Γι’ αυτό θα πρέπει να τηρούμε πολύ πιστά τα μέτρα. Τέρμα οι μάσκες στα πηγούνια. Η πολιτεία επίσης, θα πρέπει να δώσει πόρους ώστε να ανιχνεύει και να διακόπτει τη διασπορά», αναφέρει.
Δηλαδή να κλείσουν τα πάντα για αόριστο χρονικό διάστημα, να διαλυθεί η οικονομία για να μηδενιστούν τα κρούσματα, και ν' ανοίξουν τα πάντα το καλοκαίρι, να δεχτούμε αβέρτα τουρίστες από χώρες "κόκκινες" από κορονοϊό (προφανώς το ιικό φορτίο τότε δεν θα πειράζει), για να μπορέσουμε να ξανακλείσουμε το χειμώνα, φτάνοντας σε 2-3 χιλιάδες κρούσματα την ημέρα, και 120 νεκρούς ημερησίως, ακριβώς, δηλαδή, όπως έγινε και αυτόν τον χειμώνα.
Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Α.
Λοιμοξιολόγος από ΙΕΚ γίνεται κανείς?
:goodpost::bravo:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Φεβ 2021, 17:13

https://www.iefimerida.gr/ellada/thessa ... -metallaxi

Παπάδες τελικά ήταν η "νοτιοαφρικανική μετάλλαξη" σε παπά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15038
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 02 Φεβ 2021, 17:21

Kauldron έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:27
https://www.ieidiseis.gr/eidiseis/ygeia ... -den-pesei
Σαρηγιάννης: Στο 4,6% σήμερα ο δείκτης θετικότητας - Να κλείσει η χώρα, αν δεν πέσει
Το ενδιαφέρον, βέβαια, δεν είναι οτι προτείνει να κλείσει το σύμπαν αδιαφορώντας για τις υπόλοιπες συνέπειες. Το ενδιαφέρον είναι εδώ:
«Αρχικά, θα πρέπει να αποδείξουμε ότι είμαστε «τα πιο καλά παιδιά της τάξης». Αυτό σημαίνει, ότι μέσα στο Μάρτιο που όλοι θα είναι κόκκινοι, εμείς θα πρέπει να είμαστε πράσινοι, ώστε να προσελκύσουμε τουρίστες. Στη συνέχεια, θα πρέπει να σχεδιάσουμε προσεκτικά την υποδοχή αυτών των τουριστών. Πρέπει να πείσουμε τον πληθυσμό μας να βγει στην επίθεση ενάντια στο νέο στέλεχος του ιού. Είμαστε ακόμα στην αρχή της εξάπλωσής του. Γι’ αυτό θα πρέπει να τηρούμε πολύ πιστά τα μέτρα. Τέρμα οι μάσκες στα πηγούνια. Η πολιτεία επίσης, θα πρέπει να δώσει πόρους ώστε να ανιχνεύει και να διακόπτει τη διασπορά», αναφέρει.
Δηλαδή να κλείσουν τα πάντα για αόριστο χρονικό διάστημα, να διαλυθεί η οικονομία για να μηδενιστούν τα κρούσματα, και ν' ανοίξουν τα πάντα το καλοκαίρι, να δεχτούμε αβέρτα τουρίστες από χώρες "κόκκινες" από κορονοϊό (προφανώς το ιικό φορτίο τότε δεν θα πειράζει), για να μπορέσουμε να ξανακλείσουμε το χειμώνα, φτάνοντας σε 2-3 χιλιάδες κρούσματα την ημέρα, και 120 νεκρούς ημερησίως, ακριβώς, δηλαδή, όπως έγινε και αυτόν τον χειμώνα.
Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Α.
Λοιμοξιολόγος από ΙΕΚ γίνεται κανείς?
το θεμα είναι να κόψουμε τον κώλο μας και να κάνουμε ό,τι το σιραήλ πυο έχει εμβολιάσει ήδη πάνω από τους μισούς του κατοίκους. Σε μερικές βδομάδες θα έχει ανοσία αγέλης και στα @@ τους ο κορονοιος. Άλλη λύση δεν υπάρχει.Ας κάνουμε υπόγειες συμφωνίες ας πάρουμε και το ρωσικό εμβόλιο αν δουλεύει το θέμα έιναι με΄χρι το καλοκαίρι να κόψουεμ τον κώλο μας και τουλάχιστον να έχουν εμβολιαστεί όλοι οι 55+ και οι έχοντες σοβαρά νοσήματα.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Φεβ 2021, 17:25

Kauldron έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:41
jimdenin έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:35
Ένας χημικός Μηχανικός είναι με κάποια ειδίκευση - δεν γνωρίζω αν μιλάμε για MSC επίπεδο - πάνω σε αυτό το κομμάτι. Το βασικό του πτυχίο πάντως καμιά σχέση με ιατρική.

Γενικά ένας χρήστης, χτες ή προχθές νομίζω, ο χρήστης nostos κάτι ανέφερε σχετικά με τα περί των ειδικών που βγαίνουν στα ΜΜΕ.
Χημικός μηχανικός? Τώρα το μαθαίνω αυτό. Αν βάλεις τ' όνομά του στο γκούγκλ στις ειδήσεις, βγαίνει παντού και μιλάει. Αν είναι δυνατόν...
Καλά, θα μου πείς εδώ μιλάει ο Εισαγγελάτος...
Μη το λες. Έχω γνωστο χημικό μηχανικό με μεταπτυχιακο στο biodefense/biosecurity. Μια χαρα μπορει να εχει άποψη αυτή την περίοδο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Φεβ 2021, 17:29

Kauldron έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:41
jimdenin έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:35
Ένας χημικός Μηχανικός είναι με κάποια ειδίκευση - δεν γνωρίζω αν μιλάμε για MSC επίπεδο - πάνω σε αυτό το κομμάτι. Το βασικό του πτυχίο πάντως καμιά σχέση με ιατρική.

Γενικά ένας χρήστης, χτες ή προχθές νομίζω, ο χρήστης nostos κάτι ανέφερε σχετικά με τα περί των ειδικών που βγαίνουν στα ΜΜΕ.
Χημικός μηχανικός? Τώρα το μαθαίνω αυτό. Αν βάλεις τ' όνομά του στο γκούγκλ στις ειδήσεις, βγαίνει παντού και μιλάει. Αν είναι δυνατόν...
Καλά, θα μου πείς εδώ μιλάει ο Εισαγγελάτος...
Εξαρτάται την κατεύθυνσή του. Εγώ είμαι πχ στα φάρμακα, μια άλλη φίλη μου έχει πάει στο bioengineering, άλλος φίλος μου είναι στη χαλυβουργική. Είναι αρκετά ευρύ το φάσμα. Τεσπα. Στην παρούσα φάση, δε διαφωνώ μαζί σου, διότι ο συγκεκριμένος είναι στα λύματα, οπότε έχει κατεύθυνση περιβάλλον/ενέργειες.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Φεβ 2021, 17:32

Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2021, 17:29
Kauldron έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:41
jimdenin έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:35
Ένας χημικός Μηχανικός είναι με κάποια ειδίκευση - δεν γνωρίζω αν μιλάμε για MSC επίπεδο - πάνω σε αυτό το κομμάτι. Το βασικό του πτυχίο πάντως καμιά σχέση με ιατρική.

Γενικά ένας χρήστης, χτες ή προχθές νομίζω, ο χρήστης nostos κάτι ανέφερε σχετικά με τα περί των ειδικών που βγαίνουν στα ΜΜΕ.
Χημικός μηχανικός? Τώρα το μαθαίνω αυτό. Αν βάλεις τ' όνομά του στο γκούγκλ στις ειδήσεις, βγαίνει παντού και μιλάει. Αν είναι δυνατόν...
Καλά, θα μου πείς εδώ μιλάει ο Εισαγγελάτος...
Εξαρτάται την κατεύθυνσή του. Εγώ είμαι πχ στα φάρμακα, μια άλλη φίλη μου έχει πάει στο bioengineering, άλλος φίλος μου είναι στη χαλυβουργική. Είναι αρκετά ευρύ το φάσμα. Τεσπα. Στην παρούσα φάση, δε διαφωνώ μαζί σου, διότι ο συγκεκριμένος είναι στα λύματα, οπότε έχει κατεύθυνση περιβάλλον/ενέργειες.
Κανέναν με μάντρα ξέρεις, τύπισσα, να μας βρει κανένα καλό μεταχειρισμένο;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Φεβ 2021, 20:01

Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2021, 17:29
Kauldron έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:41
jimdenin έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:35
Ένας χημικός Μηχανικός είναι με κάποια ειδίκευση - δεν γνωρίζω αν μιλάμε για MSC επίπεδο - πάνω σε αυτό το κομμάτι. Το βασικό του πτυχίο πάντως καμιά σχέση με ιατρική.

Γενικά ένας χρήστης, χτες ή προχθές νομίζω, ο χρήστης nostos κάτι ανέφερε σχετικά με τα περί των ειδικών που βγαίνουν στα ΜΜΕ.
Χημικός μηχανικός? Τώρα το μαθαίνω αυτό. Αν βάλεις τ' όνομά του στο γκούγκλ στις ειδήσεις, βγαίνει παντού και μιλάει. Αν είναι δυνατόν...
Καλά, θα μου πείς εδώ μιλάει ο Εισαγγελάτος...
Εξαρτάται την κατεύθυνσή του. Εγώ είμαι πχ στα φάρμακα, μια άλλη φίλη μου έχει πάει στο bioengineering, άλλος φίλος μου είναι στη χαλυβουργική. Είναι αρκετά ευρύ το φάσμα. Τεσπα. Στην παρούσα φάση, δε διαφωνώ μαζί σου, διότι ο συγκεκριμένος είναι στα λύματα, οπότε έχει κατεύθυνση περιβάλλον/ενέργειες.
Δεν ήξερα οτι πηγαίνουν σε τόσες κατευθύνσεις από Χημικό Μηχανικό. Για κάποιο λόγο όλο καύσιμα σκεφτόμουν όταν άκουγα Χημικούς Μηχανικούς.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Φεβ 2021, 20:25

Kauldron έγραψε:
02 Φεβ 2021, 20:01
Cecily Anne έγραψε:
02 Φεβ 2021, 17:29
Kauldron έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:41


Χημικός μηχανικός? Τώρα το μαθαίνω αυτό. Αν βάλεις τ' όνομά του στο γκούγκλ στις ειδήσεις, βγαίνει παντού και μιλάει. Αν είναι δυνατόν...
Καλά, θα μου πείς εδώ μιλάει ο Εισαγγελάτος...
Εξαρτάται την κατεύθυνσή του. Εγώ είμαι πχ στα φάρμακα, μια άλλη φίλη μου έχει πάει στο bioengineering, άλλος φίλος μου είναι στη χαλυβουργική. Είναι αρκετά ευρύ το φάσμα. Τεσπα. Στην παρούσα φάση, δε διαφωνώ μαζί σου, διότι ο συγκεκριμένος είναι στα λύματα, οπότε έχει κατεύθυνση περιβάλλον/ενέργειες.
Δεν ήξερα οτι πηγαίνουν σε τόσες κατευθύνσεις από Χημικό Μηχανικό. Για κάποιο λόγο όλο καύσιμα σκεφτόμουν όταν άκουγα Χημικούς Μηχανικούς.
Καμία σχέση πραγματικά. Αν πιάσεις εμένα πχ και με βάλεις σημερα στα καύσιμα, καηκαμε. Για πλάκα θα μας τιναξω στον αέρα. Είναι τέτοια η εξειδίκευση που είναι πρακτικά άλλο επαγγελμα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Μαρ 2021, 18:33

Επανερχόμαστε στον αγαπημένο μας κουραδομάντη, και βλέπουμε τί έλεγε 1 μήνα πρίν:

https://www.skai.gr/news/greece/sarigia ... -anoigmata
Σαρηγιάννης σε ΣΚΑΪ: Σταδιακή μείωση κρουσμάτων τις επόμενες βδομάδες –Να γίνουν κλιμακωτά ανοίγματα

«Αυτή τη στιγμή και για τις επόμενες εβδομάδες θα είμαστε σε μια πορεία διακύμανσης, η οποία θα μας οδηγήσει σταδιακά σε μια μείωση των κρουσμάτων», εκτίμησε ο κ. Σαρηγιάννης, ωστόσο, τόνισε ότι εξαρτάται και από το τι θα κάνουμε.
:fp:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 31 Μαρ 2021, 13:54



Σφάζονται οι "ειδικοί επιστήμονες"....
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: IEK λοιμοξιολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 31 Μαρ 2021, 14:24

Τί έγινε ρε Λοιμοξιολάγνοι, χάσατε τη γλώσσα σας?
btw, πληροφορούμαι οτι ο Τσιόδρας, το πρώην πουλέν σας, έχει παραιτηθεί. Ισχύει?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών