Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 02 Μαρ 2021, 21:40

Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:35
Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:28
Eγώ πάτησα τα 60 μετά από μία δεκαετία. Αναθεματισμένα κλειστά γυμναστήρια, θα γίνουμε όλοι λουκουμάδες. Τεσπα. Από αύριο δίαιτα, προς το παρόν βάλτε με στη λίστα με τις μποχλάδες.
Τζιζους Κραηστ εντ δε Χολι Μερι!!!

Υπάρχει γυναίκα που είναι 60+ κιλά τη σήμερον; Κρίμα.

Αρ γιου ιβεν σιριους;

Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 02 Μαρ 2021, 21:40

Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:28
Eγώ πάτησα τα 60 μετά από μία δεκαετία. Αναθεματισμένα κλειστά γυμναστήρια, θα γίνουμε όλοι λουκουμάδες. Τεσπα. Από αύριο δίαιτα, προς το παρόν βάλτε με στη λίστα με τις μποχλάδες.
60 χρονών;
Σε είχα για μικρότερη

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 02 Μαρ 2021, 21:41

Σενέκας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 20:15
Τέτοια γράφε και μετά περίμενε να ανοίξει η Naida τα πμ
:xena:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 21:42

Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:26

Είναι αυτοσχέδιο, τύπε, με ασκήσεις με το βάρος του σώματος και λάστιχα. Αναλόγως τον εξοπλισμό, τον χώρο και τον χρόνο που διαθέτεις, το επίπεδο που βρίσκεσαι και θέλεις να φθάσεις, προσαρμόζεσαι.

Αν θέλεις κάποια βοήθεια, πες μου. Μόνο μην μου ζητήσεις να σού βγάλω εβδομαδιαίο πρόγραμμα.
χώρο τι εννοείς δικέ μου; αν εννοείς τετραγωνικά για να κάνω τζόκινγκ πέρα δώθε, τότε:
Στο δυαράκι κρύωνα
σκεφτόμουνα δυσοίωνα
σε μια γωνιά τουρτούριζα

χρόνος υπάρχει άφθονος - θα κόψω από το φόρουμ :-?
λάστιχα έχουμε κανένα κουλ σετάκι; λέω να ξεκινήσω από την αγορά εξοπλισμού που γίνεται και αραχτός σε καρέκλα :-?

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Μαρ 2021, 21:42

Naida έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:40
Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:35
Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:28
Eγώ πάτησα τα 60 μετά από μία δεκαετία. Αναθεματισμένα κλειστά γυμναστήρια, θα γίνουμε όλοι λουκουμάδες. Τεσπα. Από αύριο δίαιτα, προς το παρόν βάλτε με στη λίστα με τις μποχλάδες.
Τζιζους Κραηστ εντ δε Χολι Μερι!!!

Υπάρχει γυναίκα που είναι 60+ κιλά τη σήμερον; Κρίμα.

Αρ γιου ιβεν σιριους;

Εικόνα
Δεν είναι προφανές πως την δουλεύω;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

- Casper -

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 02 Μαρ 2021, 21:44

Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:35
Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:28
Eγώ πάτησα τα 60 μετά από μία δεκαετία. Αναθεματισμένα κλειστά γυμναστήρια, θα γίνουμε όλοι λουκουμάδες. Τεσπα. Από αύριο δίαιτα, προς το παρόν βάλτε με στη λίστα με τις μποχλάδες.
Τζιζους Κραηστ εντ δε Χολι Μερι!!!

Υπάρχει γυναίκα που είναι 60+ κιλά τη σήμερον; Κρίμα.

Αρ γιου ιβεν σιριους;
:smt005:

Δεν έχεις άδικο αλλά ο καθένας όπως συνηθίσει - και όπως τον συνηθίσουν. 2 φορές που τα άγγιξα με ρωτούσαν αν είμαι έγγυος. 62 (από 52) όταν γύρισα Χριστούγεννα στο πατρικό από σπουδές (από τον ψυχολογικό πόλεμο λόγω του σοκ γύρισα πίσω και έτρωγα μόνο σαλάτες για να τα μειώσω στα 55) και όταν δούλευα συνέχεια νύχτες και έμενα άυπνη. Μια ανορεξική (πραγματικά ήταν κόκκαλο) που δεν έτρωγε ούτε μισή μπανάνα στην βάρδια, μου έκανε παρατηρήσεις που με έβλεπε να τρώω μαύρο ψωμί με τυρί και με ρώτησε αν είμαι έγγυος. Από γινάτι πάλι είχα ξεκίνησει αυστηρή δίαιτα. :Ρ

Τα 8-10 κιλά σε κάποιους μπορεί να μην φανούν καν και κάποιους άλλους να τους κάνουν αγνώριστους.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 02 Μαρ 2021, 21:45

Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:42


Δεν είναι προφανές πως την δουλεύω;;

Είναι αργά κι είμαι κουρασμένη. Είστε και περίεργα όντα εσείς οι γυναίκες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Μαρ 2021, 21:45

- Casper - έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:44
Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:35
Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:28
Eγώ πάτησα τα 60 μετά από μία δεκαετία. Αναθεματισμένα κλειστά γυμναστήρια, θα γίνουμε όλοι λουκουμάδες. Τεσπα. Από αύριο δίαιτα, προς το παρόν βάλτε με στη λίστα με τις μποχλάδες.
Τζιζους Κραηστ εντ δε Χολι Μερι!!!

Υπάρχει γυναίκα που είναι 60+ κιλά τη σήμερον; Κρίμα.

Αρ γιου ιβεν σιριους;
:smt005:

Δεν έχεις άδικο αλλά ο καθένας όπως συνηθίσει - και όπως τον συνηθίσουν. 2 φορές που τα άγγιξα με ρωτούσαν αν είμαι έγγυος. 62 (από 52) όταν γύρισα Χριστούγεννα στο πατρικό από σπουδές (από τον ψυχολογικό πόλεμο λόγω του σοκ γύρισα πίσω και έτρωγα μόνο σαλάτες για να τα μειώσω στα 55) και όταν δούλευα συνέχεια νύχτες και έμενα άυπνη. Μια ανορεξική (πραγματικά ήταν κόκκαλο) που δεν έτρωγε ούτε μισή μπανάνα στην βάρδια, μου έκανε παρατηρήσεις που με έβλεπε να τρώω μαύρο ψωμί με τυρί και με ρώτησε αν είμαι έγγυος. Από γινάτι πάλι είχα ξεκίνησει αυστηρή δίαιτα. :Ρ

Τα 8-10 κιλά σε κάποιους μπορεί να μην φανούν καν και κάποιους άλλους να τους κάνουν αγνώριστους.
Πλας ότι μπορεί να μην έχουμε λεφτά για πέταμα σε ρούχα. :oops:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 02 Μαρ 2021, 21:48

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 20:11
εδώ αναφέρουμε πόσα κιλά έχουμε πάρει από αρχή της καραντίνας και προαιρετικά και μπόι, νούμερο σουτιέν κλπ

έχω φτάσει 9,5 κιλά παραπάνω, βυζάκι από το πολύ κοτόπουλο, καμπούρα μοναχού της Μπλουρόουζ και αυτά φαίνονται καθότι δεν έχω το ύψος του Στύγιου
5+ κιλά ρε μαλάκα , πριν 3 χρόνια ήμουν +12 :lol:

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 21:48

Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:21
Βέβαια δεν χαλβαδιάζω πλέον τα σώματα από αθλούμενες και γυμνάστριες, αλλά όλα έχουν κάποιο τίμημα.
ναι αλλά το καλοκαίρι θα σε χαλβαδιάζουν αυτές :sal13:
και αν δεν ανοίξουμε ούτε τότε :a040: , το κάνεις όπως ο Απολλώνιος
ή σε πιο προχώ προγραμματιστικές λύσεις, έξυπνο άβαταρ αλά Puma
που τις ώρες εργασίας της συζύγου γίνεται σέλφι και στον ελεύθερο χρόνο σερφαρίσματος της, γίνεται ένα άκακο αθώο ζωάκι :sal13::sal13::sal13:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Μαρ 2021, 21:49

Όποια θέλει να χάσει πόντους, να πλακωθεί στη γυμναστική.

Το λέω εγώ που στα 53- φορούσα τις γόβες και έτρεμε το γόνατο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Μαρ 2021, 21:51

Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:49
Όποια θέλει να χάσει πόντους, να πλακωθεί στη γυμναστική.

Το λέω εγώ που στα 53- φορούσα τις γόβες και έτρεμε το γόνατο.
Με γόβες δεν έχω θέμα. Δεν παίρνω στους αστραγάλους. :lol:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14558
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 02 Μαρ 2021, 21:52

Ποιος ασχολείται με την εμφάνιση την σήμερον ημέραν?
Σχεδόν κανείς.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

- Casper -

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 02 Μαρ 2021, 21:53

Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:45
Πλας ότι μπορεί να μην έχουμε λεφτά για πέταμα σε ρούχα. :oops:
Ειδικά τώρα :Ρ
Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:49
Όποια θέλει να χάσει πόντους, να πλακωθεί στη γυμναστική.

Το λέω εγώ που στα 53- φορούσα τις γόβες και έτρεμε το γόνατο.
Συμφωνώ, δες το πρώτο μου σχόλιο :Ρ

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Μαρ 2021, 21:54

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:42
Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:26

Είναι αυτοσχέδιο, τύπε, με ασκήσεις με το βάρος του σώματος και λάστιχα. Αναλόγως τον εξοπλισμό, τον χώρο και τον χρόνο που διαθέτεις, το επίπεδο που βρίσκεσαι και θέλεις να φθάσεις, προσαρμόζεσαι.

Αν θέλεις κάποια βοήθεια, πες μου. Μόνο μην μου ζητήσεις να σού βγάλω εβδομαδιαίο πρόγραμμα.
χώρο τι εννοείς δικέ μου; αν εννοείς τετραγωνικά για να κάνω τζόκινγκ πέρα δώθε, τότε:
Στο δυαράκι κρύωνα
σκεφτόμουνα δυσοίωνα
σε μια γωνιά τουρτούριζα

χρόνος υπάρχει άφθονος - θα κόψω από το φόρουμ :-?
λάστιχα έχουμε κανένα κουλ σετάκι; λέω να ξεκινήσω από την αγορά εξοπλισμού που γίνεται και αραχτός σε καρέκλα :-?
Ρε δικέ μου, οι φυλακισμένοι γυμνάζονται σε ένα γαμημένο κελί, με αυτοσχέδιους τρόπους για αντίσταση και βάρη. Μην είσαι φλώρος! Εφόσον έχεις 4 τοίχους και ένα ταβάνι, μπορείς να γυμναστείς.

Θα σου πρότεινα για αρχή ασκήσεις με το βάρος του σώματος, ώστε ο όποιος εξοπλισμός που θα αγοράσεις αργότερα, να σου μοιάζει θαύμα.


Ορίστε και δύο δωράκια:

Προπόνηση ποδιών με το βάρος του σώματος




Προπόνηση πλάτης χωρίς μονόζυγο




Για να αποκτήσετε βέβαια σώματα σαν των τύπων, χρειάζεται και διατροφή.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών